memorija
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: memorija

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano memorija

Pokusavam da igram manhunt ali mi komp ili izbaci iz igre ili restartuje ili se iskljuci i pocne da zavija sirena sa maticne ploce ( nesto kao policijska sirena pa moram da iskljucim iz struje pa tek onda prestane). Jel moguce da je problem sa ram memorijom, imam 256 MB 333 DDR Kingston, probao sam da je istestiram sa MemTest-om ali nije nasao greske. Procesor je Athlon xp 2100+, FSB na 133, ali je temperatura 50-51 stepen po motherboard monitoru, pa sam mislio da u tome nije problem. Inace jos jedno pitanje, koji cooler da uzmem, da najbolje hladi i da radi tiho posto mi je dosta ovog TT Volcano 9 koji se dere ko strug, a da nije jako velik jer i ovaj sam jedva naglavio na procesor,jer napajanje smeta.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Racunar bi trebao da bude OK, mada zista ne znam o kakvoj je igri rec (zahtevi).
    U svakom slucaju nije problem do RAM-a ako iz igre izlece u Windows (problem do RAM-a bi ti se kazao u obliku Slide show-a tokom igranja.

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa sta mislis, jel procesor? Menjao sam cooler pre par meseci pa mozda nisam dobro pastu stavio?

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio kobila
    pa sta mislis, jel procesor? Menjao sam cooler pre par meseci pa mozda nisam dobro pastu stavio?
    Koja je to pasta i gde ima da se kupi???

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Nisi nam rekao koju plocu imas! U principu radi se o nekoj nekompatibilnosti ili o prevelikoj temperaturi!
    50-51 nije mnogo kada radi neopterecen ali kada ukljucis igricu moze drasticno da se popne...
    Udji u bios i ucitaj default podesavanja (verovatno imas negde load default setings ili load safe setings) ili sta vec. Ako nemas to onda restasrtuj bios (imas jumper negde je kod baterije i samog biosa kome trebas da promenis polozaj (na 2-3) i ostavis nekoliko sekundi pa ga vratis u prethodni (1-2) [imas to u uputstvu za plocu pa ga mozes pogledati]
    Dok restartujes bios komp neka ti bude iskljucen ali mu nemoj iskljucivati napajanje ili iz zida.
    Skini sa neta Prime95 pa ga testiraj pre i posle ovoga...

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ploca je MSI MS-6712 v.10 KT333 cipset, moguce je to sa temperaturom , ali kad izbaci iz igre temp procesora je mozda 2-3 stepena veca nego uobicajeno. A sta kazete koji cooler da uzmem novi, mozda cooler master aero 7? jel imao neko iskustva sa njim?

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ajmo ljudi, malo zivnite

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

ok dakle temperatura nije definitivno!!!
    A da li si probao sa ucitavanjem default vrednosti!!!
    Jos nesto da li si mozda overclokovao plocu?

Početnik
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Resio sam problem, a evo i kako: posto sam instalirao igru rise of nations ponovilo se isto ali ovaj put je izbacio u windovs i krenuo da salje report microsoftu (posto je njihova igra ) i procitam ja taj izvestaj kad ono salje fajl dxdiag... nesto. E skontam ja to je directx, pa sam instalirao stari 9.0 i za svaki slucaj jos i nove catalyst drajvere za graficku, i sad mi igre rade jos bolje . Eto konacno i neke vajde od Bilija

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •