Brak/Razvod Muska perspektiva

Romanticus

Poznat
Poruka
9.026
Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledu resavanja razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?
Vasa misljenja i stavovi me interesuju...:think:
Ako je tema vec bila..izvinjavam se...:ok:
 
Uh,dobra tema.

Ne bih previse pisao,mada je tema dosta slozena,pokusao bih onako ukratko.

U proslosti je bila velika sramota za celu porodicu da su roditelji rastavljeni,drustvo je na njih gledalo kao na cudake,bilo je normalno da zena trpi sve i svasta,sto naravno ne znaci da danas nema zena koje i dalje dobijaju batine i koje su maltretirane.

Danas,razvod je skroz normalna stvar i ljudi imaju daleko manje predrasuda zbog toga.U braku sam 6god,kriza je bilo i bice ih,ako redovno pricate sa bracnim drugom oko svih problema onda ce vam brak i trajati,cim pocinjete da krijete i da probleme cuvate u sebi sve je gotovo...
 
Uh,dobra tema.

Ne bih previse pisao,mada je tema dosta slozena,pokusao bih onako ukratko.

U proslosti je bila velika sramota za celu porodicu da su roditelji rastavljeni,drustvo je na njih gledalo kao na cudake,bilo je normalno da zena trpi sve i svasta,sto naravno ne znaci da danas nema zena koje i dalje dobijaju batine i koje su maltretirane.

Danas,razvod je skroz normalna stvar i ljudi imaju daleko manje predrasuda zbog toga.U braku sam 6god,kriza je bilo i bice ih,ako redovno pricate sa bracnim drugom oko svih problema onda ce vam brak i trajati,cim pocinjete da krijete i da probleme cuvate u sebi sve je gotovo...

E to covece...:ok: O tome sam pisao na zenama...ali dzabe...danas i ljudi prestali da pricaju ,ali istp tako manje su toleranti...mislim teze prelaze preko nekih stvari...potrebna je i tolerancija...
 
Mislim da danas ne vredi ni priča...
Društvoje najviše krivo što se brak više ne smatra onakvim kavim bi trebao da bude.
Počevši još od dece,dok su mala....danas deca nemaju pojma da se igraju a i manje više niko ih i ne uči kako niti imaju gde.Sve se svelo na ebe..u televiziju i internet.Od malih nogu im se usadjuju pogrešne vrednosti,o ljubavi,braku zajednici...Muškarcima žene predstavlju sexualni objekat i obratno...
Sve je postalo naopako i pogrešno,pa samim tim i brak,zajednica...
 
Mislim da danas ne vredi ni priča...
Društvoje najviše krivo što se brak više ne smatra onakvim kavim bi trebao da bude.
Počevši još od dece,dok su mala....danas deca nemaju pojma da se igraju a i manje više niko ih i ne uči kako niti imaju gde.Sve se svelo na ebe..u televiziju i internet.Od malih nogu im se usadjuju pogrešne vrednosti,o ljubavi,braku zajednici...Muškarcima žene predstavlju sexualni objekat i obratno...
Sve je postalo naopako i pogrešno,pa samim tim i brak,zajednica...

Slazem se druze moj...Kako ste odmah skontali poentu..Otvorih istu temu na Zenama..odmah su se uhvatili..muskarac je pijandura i sl...Ne sve..cast izuzecima..:ok: Ali strasno...
 
Sasvim se slažem s Vama, brak kao institucija društva polako "izumire" ali s obzirom kakvo je društvo danas nije ni čudo....tempo života je prebrz...brzo se voli, još brže rastavlja i nakon toga ne gubi mnogo vremena nego što pre u nove testove života...verovali ili ne ali i ove moderne tehnologije i računari veliki uticaj imaju na sve ovo..ova društvena dešavanja...nije redak slučaj da net bude jedan od razloga rastave dvoje ljudi...
Baš nedavno u šali cujem momka koji kaže, citiram: "...žena u kući, računar napolje..hehe"...zna on dobro šta je time hteo da kaže...
Što se muške prspektive tiče...nema nekog pisanog pravila...treba biti čvrst i ponosnog karaktera i gurati dalje...na tom putu naći će se već nešto, pa ispočetka...:mrgreen:
 
Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledu resavanja razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?
Vasa misljenja i stavovi me interesuju...:think:
Ako je tema vec bila..izvinjavam se...:ok:


Danasnji brak, kao ustanova, od korena se zasniva na pogresnoj osnovi,
naime na posedovanju i uslovljavanju.
Posedovanje je glavna osnova danasnjeg braka,
napravi se ugovor, o posedovanju, dozivotni,
a onda se postave uslovi koji su neophodni da bi taj ugovor mogao biti validan.
U danasnjem braku nema prave srece, samo umisljene,
srece poput gledanje spanske serije sa redovnim uzdasima i plakanju bez kraja,
ako neko uziva u spanskim serijama, patnji i bolu,
taj ce svakako neminovno uzivati i u danasnjem 'modernom' braku.

:)
 
ali.... brak nije novovekovna tvorevina.
u samom nastanku on je tvorevina, pre svega, ekonomskog karaktera; pre hrišćanstva, pa preneseno u, bilo je tu lepih, maštovitih zamisli, magije bla-bla..u smislu doživotne ljubavi, prstena i večnog kruga ljubavi, ali je i tada brak bio ekonomska institucija. patrijahalnost je bila tu što su ljudi bili čestitiji zbog osude sredine, odnosno manje je bilo razvoda jer nije ni postojala mogućnost razvoda. neke klerikalne drž. su tek u drugoj polovini 20v. dozvolile razvod. tako da, mi danas kad govorimo o tome da je mnogo više razvoda nego nekad..s jedne srt. svet se jeste promenio, odnosi među polovima drukčije funkcionišu, spremnost na kompromise je nešto što brak podrazumeva, al uvek je brak bio, pre svega, ekonomska, pa onda svaka druga zajednica...što se tiče razgovora, nedostatak komunikacije i nesaglasnost naravi su i najčešći brakorazvodni uzroci, pa je nemoguće od ljudi koji imaju takve razmirice očekivati da se dogovaraju i razgovaraju...sad imaš ljude koji u brak srljaju i ne razmišljaju i to su nezrele zajednice koje su osuđene na propast...ako pogledate bake i deke i kad vam oni govore o tome kako su njihovi brakovi funkcionisali, kako su sklopljeni i kako sami vidite iz priče..bilo je mnogo, mnogo bolje dok su o brakovima i spajanju dvoje ljudi odlučivali pametniji...da, sad je brak neko instant prelazni status koji se podrazumeva, al ja sam pristalica pametnih brakova i što manje razvoda..pametni brakovi su oni koje zasnivaju zrele i odgovorne osobe...
 
Mislim da danas ne vredi ni priča...
Društvoje najviše krivo što se brak više ne smatra onakvim kavim bi trebao da bude.
Počevši još od dece,dok su mala....danas deca nemaju pojma da se igraju a i manje više niko ih i ne uči kako niti imaju gde.Sve se svelo na ebe..u televiziju i internet.Od malih nogu im se usadjuju pogrešne vrednosti,o ljubavi,braku zajednici...Muškarcima žene predstavlju sexualni objekat i obratno...
Sve je postalo naopako i pogrešno,pa samim tim i brak,zajednica...

u potpunosti se slažem s tobom...široka društvena zajednica prilično je postala "nezainteresovana" za tako važnu društvenu instituciju kao što je brak...a iz "zdravog" braka rađaju se i zdravi novi ljudi kao nove jedinice boljeg i kvalitetnijeg društva ...samo je društvo danas jako poljuljano u svakom pogledu...da ne budem previše grub, kao da je sve više "trulo"...deca su nam rastrgnuta izobiljem "svega i svačega" današnjice a prilično je teško sugerisati im šta je dobro a šta ne...a odnosi muškaraca i žena tačno su se sveli na golo j...., na ponudi "berze" zadovoljstva....prosto, više je tako teško pronaći pravu ljudsku i moralnu vrednost medjusobnih odnosa izmedju muškarca i žene...
 
Ja bih postavio svom partneru pitanje na pocetku veze da li mu je
"razvod normalna stvar" .
Jel kome je razvod normalna stvar on ga tako i prihvata....
Nijednom detetu samom po sebi razvod nece biti normalna stvar osim ako ga naucimo na to, a onda ce i ono biti sutra bice normalnog razvoda.....

Po toj animalnoj hedonistickoj libido logici, muskarci trebaju cim polno stasaju da odradjuju starije koke, da ih overavaju, da im omogucavaju 2,3,4 dete ako je pozeljno ili potrebno.
Sa druge strane mlade devojke treba da budu udate za starije muskarce (30-40) da porode 2,3 dece i onda posle tog perioda njihovog detinjstva kad vise nisu toliko vezane za decu , postanu gore pomenute starije koke ili da ostanu da zive sa svojim muzem kome je oroceni brak istekao....

Tako unakrsno orocavanje veza mlad-star donosi mnogo prednosti drustvu, manje problema nego ovo danas ego-egzibiciono roditeljstvo.
A plus je uskladjeno sa libido funkcijama oba pola....zene libidnije u starosti , muskarci kao mladi....
 

Back
Top