Još jedan promašaj Tadićeve politike?!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 90

Tema: Još jedan promašaj Tadićeve politike?!

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Wink Još jedan promašaj Tadićeve politike?!

Porazni rezultati istraživanja: Srbi se tuširaju manje od tri puta nedeljno!

Broj obolelih od bolesti koje se najčešće povezuju sa lošom higijenom zabrinjavajuće visok, upozoravaju iz Instituta „Batut"

Svaki četvrti stanovnik Srbije ne pere ruke redovno, skoro polovina se kupa ili tušira manje od tri puta nedeljno, a polovina ne pere zube svaki dan! Da građani naše zemlje ne vode dovoljno računa o osnovnoj higijeni pokazuju i podaci da je prošle godine od žutice, poznate kao bolest prljavih ruku, obolelo 2.775 osoba, šugu je imalo 4.348, a infekcije salmonelom 2.062 osobe. I za meksički grip, tvrde stručnjaci, dobra preventiva može biti upravo briga o higijeni.

Higijenom do zdravlja

Cilj lične higijene, koja predstavlja skup postupaka, jeste očuvanje zdravlja, sprečavanja nastanka bolesti, održavanja čistoće i lepote tela i očuvanje mentalnog zdravlja. Epidemiolog Jelena Obrenović navodi da higijena tela i ruku podrazumeva pranje ruku, kupanje, tuširanje, umivanje, pranje kose, pranje nogu, higijenu telesnih otvora - očiju, ušiju, usta, zuba, genitalija.

- Ali, i higijena ishrane, sna i odmora, odeće i obuće, domaćinstva, fizička aktivnost... Takođe, jedan od važnih postupaka lične higijene je i takozvana etikecija, odnosno prekrivanje nosa i usta prilikom kašljanja i kijanja i udaljenost od sagovornika, korišćenje jednokratnih papirnih maramica i njihovo bacanje posle svake upotrebe - kaže Obrenovićeva.

Dr sci. med. Vesna Korać, stomatolog Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut", kaže za Press da je procenat stanovništva koji se redovno kupa i pere zube u padu.

- Procenat stanovnika koji su redovno prali zube sa 56,7 odsto u 2000. godini pao je na 40,7 odsto šest godina kasnije. U istom periodu opao je i procenat ljudi koji su se redovno kupali i tuširali, sa 64,9 na 56,7 odsto - navela je Koraćeva.

Više od jednom dnevno zube pere 56,7 odsto dece i omladine. Najredovnije su zube prale devojčice (66,8 odsto), deca i omladina u uzrastu od 15 do 19 godina (66,3 odsto) i najbogatiji, a najmanje najsiromašniji (32,3 odsto).

Epidemiolog Odeljenja za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti Instituta „Batut" dr Jelena Obrenović objašnjava da je lična higijena odraz kulturnih navika i potreba pojedinca, i naglašava da su za njeno održavanje potrebni samo voda, sapun i samokontrola. Posledice nepridržavanja su infekcije.

- U 2008. godini je 2.775 osoba obolelo od zarazne žutice, odnosno bolesti prljavih ruku. Šugu je imalo 4.348, a od infekcije salmonelom su obolele 2.062 osobe. Izvor infekcije kod ovih bolesti je različit, ali kao put prenosa dominira kontakt kao direktna posledica nepridržavanja osnovnih pravila lične higijene - objasnila je Obrenovićeva.

Širenje zaraznih bolesti, prema njenim rečima, sprečava se upravo održavanjem čistoće tela.

- Koža, kao zaštitni omotač tela, štiti nas od povreda, ali i od infekcije. Mikroorganizmi, poput bakterija, virusa, gljivica i parazita, jesu nevidljivi ali se nalaze svuda oko nas. A kod nekih od ovih bolesti veliki problem predstavlja što oboleli u početku ne moraju da imaju kliničke znake bolesti pa se ne javljaju lekaru, a već su zarazni za okolinu - upozorava Obrenovićeva.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=71395&sectionId=33

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Jos jedan promasaj Tadiceve politike?!

Pa jes' vala...umesto kondoma deliti sapune i vuk sit i koza onoliko na broju, a za 9 meseci bogme i prekobrojnih .

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Mislim da bi predsednik morao pokrenuti masovnu akciju kupanja stanovnistva Srbije?!

Postali smo vrlo senzibilni i osecajni kao narod, osecamo se na daleko!!!
    Poslednji put ažurirao/la dragosh : 07.07.2009. u 12:15

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sad ces da vidis Dragosh kad nagrnu patrioti da te lincuju.

Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Citat Original postavio shojo maho Pogledaj poruku

...nisam rekao da se oni ne kupaju?!

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Кажњен је он већ довољно.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Tadicu lopove !!
    The Show Must Go On...

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Tadić je kriv za sve

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

I Dinkić je kriv. Cene sapuna divljaju, a o vodi i šamponu da ne pričamo...
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    [B]Porazni rezultati istraživanja: Srbi se tuširaju manje od tri puta nedeljno!

Broj obolelih od bolesti koje se najčešće povezuju sa lošom higijenom zabrinjavajuće visok, upozoravaju iz Instituta „Batut" ....

Koliko god ovo sve imalo komican prizvuk, uopste nije smesno - zalosno je i istinito!

Nasem narodu neophodno je osnovno higijensko i zdravstveno obrazovanje, trebalo pronaci nacin da se kroz Dnevnik, Zikine sarenice, Grandove i ostale omiljene emisije "ne kupaca" narod bukvalno edukuje o stvarima o kojima obicno ucimo dace sa 2-3 godine.

Kad dodje sezona gripa najeb..li smo skroz, ima li vec meraka od zatvorenih prozora, kijanja iz sve snage i predenja u vozilima javnog prevoza za naseg coveka - nema. O kazni koja se zove pranje ruku (sapunom) ne treba trositi reci!

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ja sam nachuo iz cesida da se samo radikali,vojini i ostala opozicija ne tushiraju i ne peru ruke dok zuti mirishu ko ljubichice
    chak im i ***** ne smrdi
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio bgdalibor Pogledaj poruku
    I Dinkić je kriv. Cene sapuna divljaju, a o vodi i šamponu da ne pričamo...
    Па,управо је тако.Свуда поскупљује вода где европејци владају.У Краљеву највише поскупела.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    ja sam nachuo iz cesida da se samo radikali,vojini i ostala opozicija ne tushiraju i ne peru ruke dok zuti mirishu ko ljubichice
    chak im i ***** ne smrdi

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...nisam rekao da se oni ne kupaju?!
    da si citao pokusaje Gvida da pise o kupanju Srba, video bi kakvim oni to cinom izdaje smatraju, otvaranje ovakvih tema...pa jos kad nagrnu hrvatski forumasi da se slade, gotov si

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da si citao pokusaje Gvida da pise o kupanju Srba, video bi kakvim oni to cinom izdaje smatraju, otvaranje ovakvih tema...pa jos kad nagrnu hrvatski forumasi da se slade, gotov si

Koji ste to " vi" , a koji su to "oni" ?

Jeste li " vi" ti mirišljavi, a " oni " ti smrdljivi , bar ja tako shvatih ovu duhovitos' pa me interesuje gde sebe svrstavaš, a gde , primera mene...ja sam Srpkinja da napomenem, možda bude lakše svrstati...u odgovarajući tor !

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Bo TO stoko jedna,ti si kriv sto ti se podanici ne kupaju i kandisu mali cudno....jos i zube ne peru....treba odmah raspisati referendum sa zahtevom za njegovu smenu.....

Elem,pre jedno par godina sam bio u drustvu jednog naseg poznatog politicara i po mom misljenju jedno dva dana nije video vodu,a od tecnosti u ta dva dana je koristio samo mucenicu i sok od zita...glupo mi je da napisem njegovo ime..ali nadimak mu pocinje sa S....
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio SANDRINAbg Pogledaj poruku
    Koji ste to " vi" , a koji su to "oni" ?

Jeste li " vi" ti mirišljavi, a " oni " ti smrdljivi , bar ja tako shvatih ovu duhovitos' pa me interesuje gde sebe svrstavaš, a gde , primera mene...ja sam Srpkinja da napomenem, možda bude lakše svrstati...u odgovarajući tor !
    sta si se ti istripovala, pisem o reakcijama na istu ili slicnu statistiku,
    nigde nisam napisala da postoji jedna odredjena grupa koja je cista a druga prljava,
    i nemoj zlonamerno da mi izvrces post, nadji nekog drugog da ga jases po ovom opako sparnom danu.
    vec da patriote nervira tema na kojoj se pljuju Srbi nebitno u vezi cega.
    a cistoca ili necistoca nema veze sa politickom opcijom kojoj neko pripada.

p.s: sebe svrstavam u mirisljave (Sexy 212)
    a za tebe ne bih ni znala gde si, da se nisi toliko uvredila.
    Poslednji put ažurirao/la shojo maho : 07.07.2009. u 16:16

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

p.s: sebe svrstavam u mirisljave (Sexy 212)
    a za tebe ne bih ni znala gde si, da se nisi toliko uvredila.
    Pa kada mi ti kazes da sam smrdljiva , svakako se ne vredjam...zlo i naopako da je obratno.

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Čuj - nedeljno?

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Porazni rezultati istraživanja: Srbi se tuširaju manje od tri puta nedeljno!

Broj obolelih od bolesti koje se najčešće povezuju sa lošom higijenom zabrinjavajuće visok, upozoravaju iz Instituta „Batut"

Svaki četvrti stanovnik Srbije ne pere ruke redovno, skoro polovina se kupa ili tušira manje od tri puta nedeljno, a polovina ne pere zube svaki dan! Da građani naše zemlje ne vode dovoljno računa o osnovnoj higijeni pokazuju i podaci da je prošle godine od žutice, poznate kao bolest prljavih ruku, obolelo 2.775 osoba, šugu je imalo 4.348, a infekcije salmonelom 2.062 osobe. I za meksički grip, tvrde stručnjaci, dobra preventiva može biti upravo briga o higijeni.

Higijenom do zdravlja

Cilj lične higijene, koja predstavlja skup postupaka, jeste očuvanje zdravlja, sprečavanja nastanka bolesti, održavanja čistoće i lepote tela i očuvanje mentalnog zdravlja. Epidemiolog Jelena Obrenović navodi da higijena tela i ruku podrazumeva pranje ruku, kupanje, tuširanje, umivanje, pranje kose, pranje nogu, higijenu telesnih otvora - očiju, ušiju, usta, zuba, genitalija.

- Ali, i higijena ishrane, sna i odmora, odeće i obuće, domaćinstva, fizička aktivnost... Takođe, jedan od važnih postupaka lične higijene je i takozvana etikecija, odnosno prekrivanje nosa i usta prilikom kašljanja i kijanja i udaljenost od sagovornika, korišćenje jednokratnih papirnih maramica i njihovo bacanje posle svake upotrebe - kaže Obrenovićeva.

Dr sci. med. Vesna Korać, stomatolog Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut", kaže za Press da je procenat stanovništva koji se redovno kupa i pere zube u padu.

- Procenat stanovnika koji su redovno prali zube sa 56,7 odsto u 2000. godini pao je na 40,7 odsto šest godina kasnije. U istom periodu opao je i procenat ljudi koji su se redovno kupali i tuširali, sa 64,9 na 56,7 odsto - navela je Koraćeva.

Više od jednom dnevno zube pere 56,7 odsto dece i omladine. Najredovnije su zube prale devojčice (66,8 odsto), deca i omladina u uzrastu od 15 do 19 godina (66,3 odsto) i najbogatiji, a najmanje najsiromašniji (32,3 odsto).

Epidemiolog Odeljenja za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti Instituta „Batut" dr Jelena Obrenović objašnjava da je lična higijena odraz kulturnih navika i potreba pojedinca, i naglašava da su za njeno održavanje potrebni samo voda, sapun i samokontrola. Posledice nepridržavanja su infekcije.

- U 2008. godini je 2.775 osoba obolelo od zarazne žutice, odnosno bolesti prljavih ruku. Šugu je imalo 4.348, a od infekcije salmonelom su obolele 2.062 osobe. Izvor infekcije kod ovih bolesti je različit, ali kao put prenosa dominira kontakt kao direktna posledica nepridržavanja osnovnih pravila lične higijene - objasnila je Obrenovićeva.

Širenje zaraznih bolesti, prema njenim rečima, sprečava se upravo održavanjem čistoće tela.

- Koža, kao zaštitni omotač tela, štiti nas od povreda, ali i od infekcije. Mikroorganizmi, poput bakterija, virusa, gljivica i parazita, jesu nevidljivi ali se nalaze svuda oko nas. A kod nekih od ovih bolesti veliki problem predstavlja što oboleli u početku ne moraju da imaju kliničke znake bolesti pa se ne javljaju lekaru, a već su zarazni za okolinu - upozorava Obrenovićeva.

Dragoshe brze pod tus......
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa kada mi ti kazes da sam smrdljiva , svakako se ne vredjam...zlo i naopako da je obratno.
    devojko, imas ocigledno neki opasan problem, da ponovim, to je bila sala na reakciju ljudi da nista lose o Srbima ne sme da se iznese, a ne da su ti ljudi smrdljivi.
    smiri zivce i odjebi.

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

devojko, imas ocigledno neki opasan problem, da ponovim, to je bila sala na reakciju ljudi da nista lose o Srbima ne sme da se iznese, a ne da su ti ljudi smrdljivi.
    smiri zivce i odjebi.

Ma cool, sha se nerviras kada si ti mirishljavka

Valjda mi smrdljivi Srbi treba da gubimo zivce sto ste nas provalili da smrdimo.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Mislim da bi predsednik morao pokrenuti masovnu akciju kupanja stanovnistva Srbije?!

Postali smo vrlo senzibilni i osecajni kao narod, osecamo se na daleko!!!
    Па кренуо од ПреЦеднице Скупштине ...

Уградио јој Џакузи у кабинет ... Мора бити да се заиста "чула на далеко" ...

"Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ma cool, sha se nerviras kada si ti mirishljavka

Valjda mi smrdljivi Srbi treba da gubimo zivce sto ste nas provalili da smrdimo.
    eto, sama kazes sta si.

ne vredjaj sve Srbe, ti kao izuzetak samo potvrdjujes pravilo da oni nisu.

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

eto, sama kazes sta si.

ne vredjaj sve Srbe, ti kao izuzetak samo potvrdjujes pravilo da oni nisu.
    Ccccccc

Da bi bila ironicna ili duhovita , potrebno je da budes i inteligentna pre svega...ovako...cabar

Slične teme

1. Bežanija iz Tadićeve Srbije
    Autor RolandOfGilead u forumu Politika
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 03:02
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.10.2008., 20:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku