Deficit budzeta 560 miliona evra mesecno ili 6 milijardi evra godisnje!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.905
Deficit budžeta 52,9 mlrd. dinara
17:46 | Izvor: Beta
Beograd -- Deficit budžeta Srbije na kraju juna bio je 52,9 milijarde dinara, jer su prihodi iznosili 295,6 milijardi a rashodi 348,6 milijardi dinara.

Podaci Ministarstva finansija ukazuju da je budžetski deficit u odnosu na maj uvećan za 8,7 milijardi dinara.

Rebalansom budžeta za 2009. godinu planirani su prihodi od 649,4 milijarde, a rashodi od 719,9 milijardi, tako da bi budžetski deficti iznosio 70,5 milijardi dinara.

Ukupni poreski prihodi budžeta na kraju maja iznosili su 264,7 milijardi dinara, dok je od carina prikupljeno 23,4 milijarde, a od akciza 48,8 milijardi dinara.

Najaviše prihoda, 137,3 milijardi dinara, prikupljeno je naplatom poreza na dodatu vrednost (PDV). Prihod po tom osnovu u junu je bio 23,5 milijardi, u maju 21,8 milijadi, a u aprilu 22,5 milijardi dinara.

Prihodi od carina u junu su iznosili 3,9 milijardi, u maju 3,7 milijardi, a u aprilu 4,2 milijarde dinara.

Naplatom akciza u junu su prihodi budžeta uvećani za 10,4 milijarde, u maju sedam milijardi, a u aprilu 9,5 milijardi dinara.

U rashodima budžeta i dalje su najveće stavke isplata organizacijama obaveznog socijalnog osiguranja - 126,6 milijardi i troškovi za zaposlene - 91,1 milijarda dinara.

Javni dug Srbije na kraju aprila ove godine iznosio je 9,2 milijarde evra, od čega je 3,6 milijarde unutrašnji, a 4,7 milijardi spoljni dug, dok su indirektne obaveze 979 miliona evra. Na kraju 2000. godine javni dug je iznosio 14,2 milijarde evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=07&dd=06&nav_id=369818

-----------------------


Nema kredita koji moze da pokrije ovoliku rupcagu u budzetu. Jasno je zuti tadicevci ce morati do kraja avgusta ili drasticno da smanje plate i penzije ili ce srbija do kraja godine bankrotirati.

Ove godine MMF je planirao da nam da 3 milijarde evra kredita , ali sa daleko nziim deficitom sto znaci da nece biti 2 milijarde evra uplate bez smanjenja deficita/troskova sto se moze postici jedino smanjenjem plata i penzija

kako god okrenes , do yaya opet ce shooter_10 i ostali budzetski paraziti da radi za 100-150 evra mesecno :super:


jern ije pravedno da plate u privatnom sektoru budu prosek 15.000 dinara a u javnim preduzecima i ostalim budzetskim firmama oko 35-45.000 dinara

lepo sam ja reko - mozes kako hoces - ali ne mozes dokle hoces z:D

bravo demokrate - ARGENTINO CEKAJ NAS z:D
 
Poslednja izmena:
A vlast nikako ne kapira da njenem ere samo zatvaraju jos vise firmi pa najavljuju nove akcije za punjenje praznog budzeta:

Bez doprinosa nema ni zarada?
13:56 | Izvor: Beta
Beograd -- Potrebno je da se od januara 2010.uvede da poslodavci ne mogu da isplati zarade,ukoliko ne plati doprinose za penziono i zdravstveno osiguranje, smatra Dinkić.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=07&dd=06&nav_id=369778

-----------

Ako ovo uvedu da poslodavci ne mogu zakonski da isplate zarade bez placanja doprinosa drzavi ce dovesti do zatvaranja jos najmanje 30-40% srpske privrede i enormnog povecanja nezaposlenosti kao i aktiviranja sive ekonomije.

Ne kapiraju Tadic i Dinkic da srpski magarac , nije sleper sa prikolicom da ga tovaris sa par tona poreza i da ako magarca pretovaris da ce on pre crci nego nositi 20 budzetskih parazita na svojim ledjima.
 
Ajde idi izracunaj opet,jer ti ova racunica ( po obicaju) nista ne valja,pa se vrati da nam objasnis.

u pravu si. tekst je bio nejasan da li su cifre samo za jun ili do kraja juna pa sam otisao do sajta ministarstva finansija i video da su ovo cifre za do kraja juna

sve u svemu ako deficit raste 9 milijardi mesecno to znaci da ce do kraja godine ako se nastavi ovaj trend rasta od 9 milijardi mesecno biti nekih 107 milijardi dinara sto je 1.1 milijardi evra.

bez smanjenja deficita nema 2 i 3 transe kredita MMF-a samim tim ceo sistem puca.

kako god okrenes plate i penzije budzetlija ce morati da se smanje - bilo povecanjem PDV-a ili smanjenjem realne cifre koja se isplacuje... z:D
 
u pravu si. tekst je bio nejasan da li su cifre samo za jun ili do kraja juna pa sam otisao do sajta ministarstva finansija i video da su ovo cifre za do kraja juna

sve u svemu ako deficit raste 9 milijardi mesecno to znaci da ce do kraja godine ako se nastavi ovaj trend rasta od 9 milijardi mesecno biti nekih 107 milijardi dinara sto je 1.1 milijardi evra.

bez smanjenja deficita nema 2 i 3 transe kredita MMF-a samim tim ceo sistem puca.

kako god okrenes plate i penzije budzetlija ce morati da se smanje - bilo povecanjem PDV-a ili smanjenjem realne cifre koja se isplacuje... z:D

Sad si me razocarao.
Ti kao guverner moras to da imas u malom prstu. A ne da tumacis,i to pogresno,razne tekstove.

A za MMF se ti ne brini. Samo je pitanje na koliko ce povecati budzetski deficit,4 ili 5 %.
Ako bude 4,5% to je vec oko 100 milijardi dinara. Plus kes od rusa....
 
Sad si me razocarao.
Ti kao guverner moras da imas u malom prstu. A ne da tumacis,i to pogresno,razne tekstove.

A za MMF se ti ne brini. Samo je pitanje na koliko ce povecati budzetski deficit,4 ili 5 %.
Ako bude 4,5% to je vec oko 100 milijardi dinara. Plus kes od rusa....

MMF-ovi ljudi su vec rekli da povecanja deficita nece biti , da smo mi potpisali ugovor po kojem smo prihvatili deficit od cini mi se 3% i da ce to morati da se postuje inace nista od 2 i 3 transe kredita MMF-a.

Sto znaci u avgustu morace PDV gore i plate vas parazita budzetskih - dole :think:
 
MMF-ovi ljudi su vec rekli da povecanja deficita nece biti , da smo mi potpisali ugovor po kojem smo prihvatili deficit od cini mi se 3% i da ce to morati da se postuje inace nista od 2 i 3 transe kredita MMF-a.

Sto znaci u avgustu morace PDV gore i plate vas parazita budzetskih - dole :think:

Procitaj intervju sa Portugalom,pa ces videti kako nema povecanja deficita.

Ti bre ko da si u rodu sa kostunicom,pa si hronicno neobavesten.
 
Sad si me razocarao.
Ti kao guverner moras to da imas u malom prstu. A ne da tumacis,i to pogresno,razne tekstove.

A za MMF se ti ne brini. Samo je pitanje na koliko ce povecati budzetski deficit,4 ili 5 %.
Ako bude 4,5% to je vec oko 100 milijardi dinara. Plus kes od rusa....

Svega ima samo nema tvog stana. :(
Podstanarska je tuga pregolema :(
 

Back
Top