140 mrtvih na protestu

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
upravo gledam vesti na nasem TV kanalu.i javljaju da je preko 140 osoba izgubilo zivot na najvecim protestima u kini. doduse ono sto sam video na TV je slicno onim protestima iz grcke, paljenje, rusenje i... svega sto je sastavni deo takvih protesta.
ali broj nastradalih je zaista prevelik. dok je u grckoj u kojoj su protesti bili zaista nevidjeni, sve proslo bez zrtava, ovde...
potazih na vestima, ali jos nista.
mislite li da je u redu ovakav nacin obracunavanja sa protestantima, ili ipak ne.
 
upravo gledam vesti na nasem TV kanalu.i javljaju da je preko 140 osoba izgubilo zivot na najvecim protestima u kini. doduse ono sto sam video na TV je slicno onim protestima iz grcke, paljenje, rusenje i... svega sto je sastavni deo takvih protesta.
ali broj nastradalih je zaista prevelik. dok je u grckoj u kojoj su protesti bili zaista nevidjeni, sve proslo bez zrtava, ovde...
potazih na vestima, ali jos nista.
mislite li da je u redu ovakav nacin obracunavanja sa protestantima, ili ipak ne.

Тешко је ту бити паметан - али чињеница је да је држава својевремено на КиМ када сте почели да изводите бесне глисте, једнонационално тровање и разне протесте са децом и женама у првом реду реаговала слично - данас би били мирни "к'о бубице" а не да на нашој рођеној земљи постављате рампе и царине...
 
Тешко је ту бити паметан - али чињеница је да је држава својевремено на КиМ када сте почели да изводите бесне глисте, једнонационално тровање и разне протесте са децом и женама у првом реду реаговала слично - данас би били мирни "к'о бубице" а не да на нашој рођеној земљи постављате рампе и царине...

a ti mislis da nije reagovala slicno??
ali da ne petljamo kosovo, mislim da policija treba sprecavati demonstrante, ali ovoliki broj nastradalih je ipak previse, cak i za jednu zemlju kao kina.
 
pa braca kinezi za razliku od nas srba znaju kako se treba obracunavati sa muslimanskim ekstremistima. Jednostavno islam je takva religija i ne moze u ,iru da koegzistira sa drugim religijama i kulturama. 90 posto danasnjih ratova se vodi na dodiru islama sa drugim religijama i kulturama. Zato sa muslimanima imas izbor ili da ih unistis ili da pustis da oni teb e proteraju i uniste
 
Тешко је ту бити паметан - али чињеница је да је држава својевремено на КиМ када сте почели да изводите бесне глисте, једнонационално тровање и разне протесте са децом и женама у првом реду реаговала слично - данас би били мирни "к'о бубице" а не да на нашој рођеној земљи постављате рампе и царине...

ja bi ovo srocio malo vulgarnije:ok::ok::ok:
 
Ne znam povodom čega su protesti jer ne pratim situaciju ali generalno mislim da je u redu ugušiti neopravdane proteste (ne znam da li je ovo taj slučaj) pa makar bilo i 140 žrtava.

otprilike ovo. saznat cemo nesto vise kasnije

Xinjiang is home to many Uyghurs, a mainly Muslim ethnic group. China's constitution guarantees ethnic minorities equal rights and limited autonomy. However, ethnic tensions run deep. Minority groups such as the Uyghurs complain that they are treated as second-class citizens and are subjected to discrimination by the majority Han nationalities.

"What was clear was, the Uyghur protesters were not happy," the witness in Urumqi said. "They broke windows of public buses, threw bottles and rocks at the police, and harassed what looked like Chinese of Han or Hui nationalities. I saw a Uyghur man kick a Han woman in the behind as she tried to get away from the crowds."

A spokesman for the World Uyghur Congress, a dissident Uyghur group based in Munich, Germany, told CNN that Uyghur people in Urumqi and Xinjiang had told him by telephone that they had seen bodies thrown into military vehicles.

Dilxat Raxit added that tens of thousands of demonstrators had gathered in every Uyghur neighborhood in Urumqi to protest peacefully against what he described as the government's ethnic cleansing in Guangdong's Shaoguan City.

After about 40 minutes -- during which the crowd shouted slogans, calling the incident in Guangdong's Shaoguan City a planned ethnic cleansing -- the Chinese military began to crack down by sending more than 50 military vehicles, including tanks, carrying troops into Urumqi.
 
upravo gledam vesti na nasem TV kanalu.i javljaju da je preko 140 osoba izgubilo zivot na najvecim protestima u kini. doduse ono sto sam video na TV je slicno onim protestima iz grcke, paljenje, rusenje i... svega sto je sastavni deo takvih protesta.
ali broj nastradalih je zaista prevelik. dok je u grckoj u kojoj su protesti bili zaista nevidjeni, sve proslo bez zrtava, ovde...
potazih na vestima, ali jos nista.
mislite li da je u redu ovakav nacin obracunavanja sa protestantima, ili ipak ne.

Ovi bas umeju sa demonstrantima:hahaha:
 
Aha, znači, muslimanska manjina se pobuni i pravi sranja, nemuslimanska većina to ne želi da toleriše, a onda ova manjina kuka kako ih tlače, dok njihova dijaspora priča CNN-u kako ih pomenuta većina jede žive. Zaključak: Jedino rešenje je nezavisnost tih većinski muslimanskih teritorija.

Već viđeno. I previše puta.


Pali tenkiće.


image.jpeg
 
pa braca kinezi za razliku od nas srba znaju kako se treba obracunavati sa muslimanskim ekstremistima. Jednostavno islam je takva religija i ne moze u ,iru da koegzistira sa drugim religijama i kulturama. 90 posto danasnjih ratova se vodi na dodiru islama sa drugim religijama i kulturama. Zato sa muslimanima imas izbor ili da ih unistis ili da pustis da oni teb e proteraju i uniste

E bas tako .
Kako neko moze mirno izaci na kraj sa verom koja podrzava ubijanje ljudi drugih vera?
Jedino Islam smatra da su svi drugi nevernici i da nezasluzuju a postoje .
Poznat mi jedan slucaj kada je dosla jedna zena da se porodi u Srpskoj bolnici , zatrebala joj je krv a muz nije dao da primi krv po ceni zivota i nje i deteta .:dontunderstand: ima li smisla.
 
Aha, znači, muslimanska manjina se pobuni i pravi sranja, nemuslimanska većina to ne želi da toleriše, a onda ova manjina kuka kako ih tlače, dok njihova dijaspora priča CNN-u kako ih pomenuta većina jede žive. Zaključak: Jedino rešenje je nezavisnost tih većinski muslimanskih teritorija.

Već viđeno. I previše puta.


Pali tenkiće.

Lepo rečeno.:ok:
 
E bas tako .
Kako neko moze mirno izaci na kraj sa verom koja podrzava ubijanje ljudi drugih vera?
Jedino Islam smatra da su svi drugi nevernici i da nezasluzuju a postoje .
Poznat mi jedan slucaj kada je dosla jedna zena da se porodi u Srpskoj bolnici , zatrebala joj je krv a muz nije dao da primi krv po ceni zivota i nje i deteta .:dontunderstand: ima li smisla.

Da nisi pomesao muslimane i jehovine svedoke?
 
upravo gledam vesti na nasem TV kanalu.i javljaju da je preko 140 osoba izgubilo zivot na najvecim protestima u kini. doduse ono sto sam video na TV je slicno onim protestima iz grcke, paljenje, rusenje i... svega sto je sastavni deo takvih protesta.
ali broj nastradalih je zaista prevelik. dok je u grckoj u kojoj su protesti bili zaista nevidjeni, sve proslo bez zrtava, ovde...
potazih na vestima, ali jos nista.
mislite li da je u redu ovakav nacin obracunavanja sa protestantima, ili ipak ne.

Vest ti je totalno stura i bez ikakvih informacija.
Inace to su se pobunili muslimani koji zive u zapadnoj pokrajini Kine a Kina kao svaka ozbiljna zemlja im je pokazala da nece da trpe muslimanska sra-nja u svojoj zemlji.

Tako da to nema nikakve veze ni slicnosti sa demonstracijama u Grckoj gde su se ljudi pobunili zbog ekonomske situacije a ovde u Kini su se pobunili muslimani.
 

Back
Top