koji operativni sistem koristite?

ubuntuo.jpg
 
Linux Mint 7 sa XFCE DE na oba računara. Koristim ovu kombinaciju već preko godinu dana, ranije sam se seljakao po raznim distribucijama ali mi se ovo pokazalo kao najbolje.

U svakom slučaju, GNOME DE izbegavam u širokom luku, prosto poređenje:
u idle fazi sa gnome procesor mi je uvek bio iznad 20% dok sa XFCE se kreće između 1% i 3%, razlika vredna pomena.

Ko jednom proba XFCE, ne vraća se - mora da sam smorio windowsaše :super:
 
Linux Mint 7 sa XFCE DE na oba računara. Koristim ovu kombinaciju već preko godinu dana, ranije sam se seljakao po raznim distribucijama ali mi se ovo pokazalo kao najbolje.

U svakom slučaju, GNOME DE izbegavam u širokom luku, prosto poređenje:
u idle fazi sa gnome procesor mi je uvek bio iznad 20% dok sa XFCE se kreće između 1% i 3%, razlika vredna pomena.

Ko jednom proba XFCE, ne vraća se - mora da sam smorio windowsaše :super:

Hehe nije sto nisam windowsas (ipak moram da ga koristim zbog muzickih programa) al ovo je odlican distro.
Skoro kompletan hardver mi je detektovan bez problema ukljucujuci i stampac i skener, sto mi je bilo najbitnije. Plus za razliku od nekih drugih flash radi odlicno (mislim na stranice i sadrzaje na netu), a i skype odlicno sljaka (na drugim sam imao famozne probleme oko zvuka)

Pozdrav!
 
Win XP... ma i on je mnogo saren za moj ukus, al' mora se.
A mislim da mu dodam mladjeg brata, Win 7...

p.s. cuo sam, al se ne secam pouzdano... ovih dana bi trebalo da bude zvanicna prezentacija win7 u bg... jel zna neko gde i kada je to?
 

Back
Top