AMD 3200+
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: AMD 3200+

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano AMD 3200+

Imam AMD athlon 64 3200+
    pre neki dan o druga sam uzeo office 2007 64-bitunu verziju koja nije mogla da se instalira
    jer aplikacija nije podežana od strane procesora
    kada sam kupio komp rekli su mi da je procesor 64.bitni
    pa sad neka mi neko obijasni zašto ovaj procesor koi ima "64 bit" nemože da pokrene 64 bitne aplikacije

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: AMD 3200+

Mislim da nije stvar u procesoru nego u operativnom sistemu...verovatno imas 32-bitnu verziju xp-a ili viste koje ne podrzavaju 64-bitne aplikacije...prvi put cujem da aplikacija nije "podrzana" od strane procesora...

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Citat Original postavio TheMilosh23 Pogledaj poruku
    Mislim da nije stvar u procesoru nego u operativnom sistemu...verovatno imas 32-bitnu verziju xp-a ili viste koje ne podrzavaju 64-bitne aplikacije...prvi put cujem da aplikacija nije "podrzana" od strane procesora...
    Uze mi rechi iz usta jgb. (

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

:-) Probaj da nadjes standardnu verziju office-a 2007 32-bitnu ili ako ti lakse instaliraj Vistu 64 (sto sumnjam da je lakse)

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

VIsta ne hvala na nekoj emisiji na kablovskoj su pričali da vista ne valja

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio BIGM Pogledaj poruku
    VIsta ne hvala na nekoj emisiji na kablovskoj su pričali da vista ne valja
    Na kojoj? Evo u firmi na svim računarima imamo Vistu, kići imam Vistu i super je. XP ne hvala, jeste da Vistu treba malo upoznati i da smara sa security sra..ma ali kad se čovek navikne ne bi da je menja. Obavezno SP1 i SP2, sa njima je divna.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    Na kojoj? Evo u firmi na svim računarima imamo Vistu, kići imam Vistu i super je. XP ne hvala, jeste da Vistu treba malo upoznati i da smara sa security sra..ma ali kad se čovek navikne ne bi da je menja. Obavezno SP1 i SP2, sa njima je divna.
    Sve zavisi od potreba korisnika...za neku kucnu upotrebu za multimediu ipak je xp najkompatibilniji sa igrama,playerima za divx filmove itd. u smislu da ima daleko veci broj podrrzanih (32bitnih) aplikacija...Sto se tice Viste nemam bas neko posebno misljenje o njoj osim podrske za dx10 i i zanimljivog korisnickog interfejsa ovaj sistem nema nista cime bih ga favorizovao u odnosu na XP...Vista prvo trazi dosta jak racunar sa dosta ram memorije i po mogucnosti "dvoglavi" procesor jer je i pravljena za takve konfiguracije...svi oni sa malo slabijim racunarima (u koje spada i 3200+) neka se dre xp-a bar dok se ne pojavi neka stabilnija/konacnija verzija windowsa7 za koji kazu da treba da bude ono sto vista nije umela da postigne odnosno neka najbolja mesavina xp i viste

Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio TheMilosh23 Pogledaj poruku
    Sve zavisi od potreba korisnika...za neku kucnu upotrebu za multimediu ipak je xp najkompatibilniji sa igrama,playerima za divx filmove itd. u smislu da ima daleko veci broj podrrzanih (32bitnih) aplikacija...Sto se tice Viste nemam bas neko posebno misljenje o njoj osim podrske za dx10 i i zanimljivog korisnickog interfejsa ovaj sistem nema nista cime bih ga favorizovao u odnosu na XP...
    Za multimediju je Vista daleko ispred XP-a, što se 32-bitnih aplikacija tiče treba samo sebi predočiti da je ona Windows On Windows sistem, te da je samo podešavanje u pitanju, tu će svakoga smoriti (i mene je smorilo ali...) da ne spominjem podešavanje mrežnog štampača itd. Na žalost proizvođači hardvera i softvera definitivno rade zajedno, Vista 64 bit bez SP-akova je bagovit sistem, nije ni za šta, kada joj instaliramo SP1 ili pak i SP2 shvatimo da tada i nema neku podršku za single core procesore i računare sa manje od 2GB RAM memorije. Mnogo se inače igram (iako sam u nekim 'zrelim' godinama mnogo sam 'nezreo' na te stvari, volim šta ću) i naravno na Visti, svi problemi se rešavaju na setovanju Compability-a jer može razne programe pokretati na razne načine, kao XP, 98-mica itd. Naravno salažem se sa Milošem da je Win7 ono što svi željno iščekujemo, bar po najavama.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Vukasin-coral Pogledaj poruku
    Za multimediju je Vista daleko ispred XP-a, što se 32-bitnih aplikacija tiče treba samo sebi predočiti da je ona Windows On Windows sistem, te da je samo podešavanje u pitanju, tu će svakoga smoriti (i mene je smorilo ali...) da ne spominjem podešavanje mrežnog štampača itd. Na žalost proizvođači hardvera i softvera definitivno rade zajedno, Vista 64 bit bez SP-akova je bagovit sistem, nije ni za šta, kada joj instaliramo SP1 ili pak i SP2 shvatimo da tada i nema neku podršku za single core procesore i računare sa manje od 2GB RAM memorije. Mnogo se inače igram (iako sam u nekim 'zrelim' godinama mnogo sam 'nezreo' na te stvari, volim šta ću) i naravno na Visti, svi problemi se rešavaju na setovanju Compability-a jer može razne programe pokretati na razne načine, kao XP, 98-mica itd. Naravno salažem se sa Milošem da je Win7 ono što svi željno iščekujemo, bar po najavama.
    Naravno sve to stoji ali treba imati u vidu da vecina korisnika niti znaju niti zele da se mnogo zezaju sa setovanjem Compatibility-a...ja sam se malo igrao sa vistom i na visti ima zaista pregrst mogucnosti naravno kao i svaki novi sistem ali samo za one koji se malo vise poznaju u rad operativnih sistema...dosta tj. velika vecina prosecnih korisnika ocekuje da ima sve radi ko podmazano bez mnogo truda i zezanja...videcemo samo sta nam nosi ova famozna "Sedmica"....dx11 sigurno koliko sam upucen...za ostalo videcemo...ako bog da do jeseni cu ustedeti malo para i uzeti Intel i7 920 pa cu isprobati kako radi na win7...

Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Win7 pre svega treba da vrati onu lakoću koriščenja računara kao što je to bila osnovna odlika XP-a. Jednostavno većina (da ne kažemo glupi deo) američke populacije gde je kupac definitivno zaštićen kao Panda nije se snalazio na Visti (jer nije ni hteo ni znao da pročita uputstvo) te su vraćali računare na 'servis' da im se popravi Win XP (baš tako iako je Vista bila tamo ) ili su jednostavno vraćali računare u radnje jer 'ne valja računar' . Tragikomočno. Zato nam sada stiže Win7 i koliko čujem - odličan je, probaću ga ovih dana, jer ako je ovo novo bar u Americi dobra stvar pored svih onih Pandi, nama će biti još bolja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Za zemlju u kojoj steroidni glumci postaju guverneri/senatori ne bi trebalo da te cudi takvo zaglupljivanje obicnog sveta...Inace kod njih je izuzetno mali broj radnji koji prodaje pjedinacne racunarske komponente jer racunare uglavnom kupuju gotove...nema nadogradnje reinstalacije sistema ni bilo cega slicnog vec po sistemu kad pocne da "ne valja" uzmi novo ima se moze se glavne odlike potrosackog drustva koje polako osvaja i nas nazalost, ali da ne rasplinjavamo temu...:-))) ....Moj savet ako hoce da se igra bez veceg zezanja i koristi neke osnovne 32 bitne programe tipa gore navedenog office-a 2007 neka uzme XP ako zeli nesto vise mozda cak i malo ozbiljnije uvek moze da stavi Vistu kao sto ti rece obavezno sa sp1/2...a win7 kad ga docekamo videcemo vrede li cemu sve one najave...

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Upravu je vista ne hvala imao sam vistu 64-bitnu verziju koja se kočila neke aplikacije nije mogla mi da pokreće kao naprimer Photoshop kada bih hte da ga uključim komp bi se ukočio i morao sam da ga restartujem svaki put naravno moja konfiguracija podržava vistu 64 konfiguracija je sledeća i Intel LGA Core 2 Quad Q9550 2.83GHz hdd 250gb 4gb ddr2 memorije
    PS imao sam i sp1 i sp 2

Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Alberto Askari Pogledaj poruku
    Upravu je vista ne hvala imao sam vistu 64-bitnu verziju koja se kočila neke aplikacije nije mogla mi da pokreće kao naprimer Photoshop kada bih hte da ga uključim komp bi se ukočio i morao sam da ga restartujem svaki put naravno moja konfiguracija podržava vistu 64 konfiguracija je sledeća i Intel LGA Core 2 Quad Q9550 2.83GHz hdd 250gb 4gb ddr2 memorije
    PS imao sam i sp1 i sp 2
    To je nemoguće. Baš dosta koristim ADOBE programe i pod Vistom podjednako dobro rade kao pod XP-om. Pre će biti neki problem sa hardverom, prekontroliši memorije sa nekom ram testom.

Slične teme

1. 3200
    Autor CIKLON B u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.07.2005., 22:56
  2. NOKIA 3200
    Autor Mr President u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2004., 19:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor