Monitor se ne isključuje

SS88

Primećen član
Poruka
915
Prilikom shut-down računar se isključio, ali ne i monitor. Uobičajeno je da pređe u stand-by režim, ali ovaj put se to nije desilo već je ostao uključen i prikazuje crn ekran (da nema blagog isijavanja i upaljene lampice mislio bih da je isključen).
Onda sam pokušao uključiti računar, i na monitoru nema nikakve promene, čak ni BIOS ga ne aktivira (čak i da je grafička otišla, mislim da bi ga BIOS uključio)... Šta bi moglo da bude?
 
Za pocetak skini kabl monitora sa kartice izvadi karticu ocisti njen slot i samu karticu i povezi sve ponovo...nekad problem moze da bude veoma jednostavan...ako to ne upali sledeci korak je da stavis neku drugu graficku umesto tvoje da vidis da li tako funkcionise...kazem cisto sumnjam da je u pitanju monitor...mada mi nesto ni graficka nije nesto sumnjiva...Posebno sto je XFX te grafe bi radile i kad bi se.....na njih :-))
 
Očistio sam grafičku... Sad mi se događa da kad uključujem sve 'od nule' (od uključivanja u struju)- dodje do onog crnog ekrana za izbor o/s (dual boot) i u sred 'odbrojavanja' ekran se opet zacrni a sistem nastavi da se dize (vidim da radi lampica od harda, i na off-taster odradi normalnu shut-down proceduru i ugasi se) ... a monitor i dalje uključen i daje crn ekran. Ponovnim uključivanjem ekran ne reaguje, nego samo 'od nule'...
nemam sad drugu grafičku da probam (okolina je još na AGP :-) )
 
Evo sad mi je ćale (inače čovek se UOPŠTE ne razume u kompjutere) javio da mi je delimično 'popravio' mašinu! :-)
Uključio je samo komp. i sačekao 10min. (!?) da se digne sistem, pa tek onda uštekao monitor u struju, uključio ga, i pojavio se desktop!!!
u čemu je fora?
(inače, i dalje se ne gasi monitor na shut-down, objasnio sam mu preko telefona kako da ga isključi)
 
Nemam pojma stvarno tek sad sam video da ti uopste nikakvu sliku nisi imao pri paljenju ja sam mislio da ti iskljucuje sliku tek kad treba da udje u windows pa sam pomislio mozda je hdd ili nesto do samog win-a ali sad ocigledno da je do monitora ili nekog konektora....zaista cudna stvar mozda ne bi bilo lose da se obratis nekom servisu ako je neki konektor u pitanju nije veliki problem ali ako je problem u samom ekranu (mada je to manje verovatno) i jos ako je lcd tesko da tu ima pomoci...
 
Pa kad se prvi put uključuje onda se zacrni ekran kad treba da udje u dizanje Windowsa, ali se on podigne iako je ekran crn (crn, a ne ugašen!) Nakon toga ni na on/off dugmetu monitora ne mogu da ga isključim. (dugme radi kad nije povezan sa kompom)...
Sad mi je čudno kako radi kad se naknadno monitor uključi u struju...
u pitanju je LCD Asus VW222...
Pod garancijom mi je sve, al ne bi' da se cimam ako je neka sitnica u pitanju (podešavanje neko i tome slično)
 

Back
Top