System Restore

R

Redbox

Gost
E ljudi da li neko moze da mi kaze za sta sluzi ono system restore u properties-u my computer-a? I da li stalno treba da bude ukljucen?
Ucimo se... i dok ne idemo u skolu!
pozdrav!
 
Racunarski sistem bukvalno "snima" sve sto ti radis
i stanje na racunaru. Ova opcija ti sluzi da vratis sistem u nazad, na neko proslo vreme. Kada uradis system restore npr. na pet dana u nazad, on ti vraca sve onako kako ti je bilo pre pet dana. Ta opcija je super npr. zbog nekih programa koje si instalirao pa zelis sad da ih deinstaliras a ne mozes na klasican nacin jer nemaju fajl za deinstalaciju. Dakle, ako vratis sistem 20 dana unazad, iz racunara ce nestati sve sto si instalirao tih poslednjih 20 dana, ali ostaje sve ostalo(mail, dokumenti, slike, muzika...). Ja sam to radila milion puta. Poslednji put sam nesto pokvarila modem i nisam mogla da se konektujem, pa sam vratila sistem na dan pre toga i opet je sve bilo u redu!
 
Evo ti malo pa procitaj...

Samo ime ti kaze da povrati sistem, na predjasnje stanje. Imas ga u programs - accessories pa system tools...

Mirjanadz
član


Poruke: 87
Mesto: Bgd

Čet, 24. jun 2004 0:17 Odgovorite sa citatom
Genije ::
Samo ime ti kaze da povrati sistem, na predjasnje stanje. Imas ga u programs - accessories pa system tools...


Pa nisam bas toliko glupa a ne znam prevod,ali pitanje je sta radi!Uopstalom bolje da pitam nego da cackam ono sto nikad nisam....
adick cleanup? sta on radi?od cega cisti?

Andreavk
član


Poruke: 46


Čet, 24. jun 2004 0:49 Odgovorite sa citatom
Kao sto Genije kaze System Restore je zamisljen da u slucaju problema vrati OS na odredjeni datum kad je sve bilo ok.
Iz Windowsa: All Programs >Accessories > System Tools > System Restore dobijes kalendar i biras datum na koji hoces da vratis OS). Naravno sa njim ne mozes sve vratiti (izbrisane foldere iz My documents npr).
Ako ne mozes uci u Win: iz Safe Moda ides na System Restore > Restore My Compyter to an earlier time > Next...
Sa Restore mozes vratiti:
Registry ( tako vratis i trojanca koji se tu smesti - pa zato moras iskljuciti System Restore)
Profiles (local only—roaming user profiles not impacted by restore)
COM+ DB
WFP.dll cache
WMI DB
IIS Metabase
Ne mozes da vratis:
DRM settings
Passwords in the SAM hive.
WPA settings (Windows authentication information)
Specific directories/files listed in the Monitored File Extensions list in the System Restore section of the Platform SDK e.g. 'My Documents' folder.
Any file types not monitored by System Restore like personal data files e.g. .doc, .jpg, .txt etc.
Items listed in both Filesnottobackup and KeysnottoRestore (hklm->system->controlset001->control->backuprestore->filesnottobackup and keysnottorestore) in the registry.
User-created data stored in the user profile
Contents of redirected folders
Zauzima 12% na HDD.
...vidis kako sam opsirna...koji bi se muskarac ovoliko trudio

Qdar
član


Poruke: 8


Čet, 24. jun 2004 1:44 Andreavk Odgovorite sa citatom
Andreavk

ti si moj idol. Svaka ti čast - em puno znaš, em si pravo srce što tako opširno pomažeš. Inače, ja sam muško, ko zna šta bi još napisao , ali ...

GZ
član


Poruke: 207
Mesto: Gorazde

Čet, 24. jun 2004 11:21 Odgovorite sa citatom
Bas se moram ukljuciti... Citam i ja vec dugo odgovore i rjesenja nadams e gospodjice Andreje i veoma sam se radovao kada sam vidio da se konacno registrovala i postala clan.. Nevjerovatno je i to da je jedna od rijetkih zenskih bica koja razpolaze dobrim znanjem iz ove oblasti i da se javlja na ove forume. Pregledao sam dosta foruma i nisam naisao na nesto poput gospodjice Andreje.. Veoma sam radostan sto je clan ovog foruma koji je po meni dosta kvalitetan i jos najvaznije veoma dobro organizovan.. Od kako sam rekao dosta posjecenih foruma organizacija ovog je za cistu desetku.. Pozdrav za sve a posebno gospodjici Andrei.. GZ..

Genije
član


Poruke: 103


Čet, 24. jun 2004 11:34 Odgovorite sa citatom
Mirjanadz ::
Pa nisam bas toliko glupa a ne znam prevod,ali pitanje je sta radi!Uopstalom bolje da pitam nego da cackam ono sto nikad nisam....
adick cleanup? sta on radi?od cega cisti?

Pa bas to radi vraca kompjuter na ranije stanje. E sada ima kada on sam pravi system restore a mozes i ti da napravis system restore kada mislis da je sve u redu sa kompjuterom ili jednostavno kada zelis... posle ga mozes vratiti i na taj datum kada si sama napravila system restore.
Disk cleanup cisti disk ili odredjeni deo diska od nekih windows komponenti koje ne upotrebljavas kao i od pojedinih programa koje takodje ne koristis zatim ako ti je ukljucen system restore na npr disku c ili d ili zavisi koliko imas particija (ako imas particije sto je kod vecine normalno i pozeljno) kod mene je npr samo na disku c ukljucen S.R. - onda da izbrise recimo visak system restore i tako to da kompresuje fajlove i ako na njemu postoji (na tom disku) recycle bin a da nije obrisano recycle bin... itd. Inace mozes da stavis disk cleanup na automatski i on ce sam uraditi cleanup.....
 
A sto da reistaliras sistem? Poenta Sistem restore opcije da se sistem vrati na stanje kako bi se izbegla reinstalacija. Jedini problem restore opcije, sto moze da vrati i neke viruse.
 

Back
Top