Brak/Razvod
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 178

Tema: Brak/Razvod

Poznat Romanticus (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Brak/Razvod

Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
    Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledu resavanja razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?
    Vasa misljenja i stavovi me interesuju...
    Ako je tema vec bila..izvinjavam se...
    Poslednji put ažurirao/la Romanticus : 06.07.2009. u 01:08
    I am not looking and not waiting for anybody any more............

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Podrazumevano Re: Brak/Razvod

Мислим да је разлог себичлук....људи су почели да заборављају на компромис, сви мисле да имају право на све...а тако заједница не може да функционише.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Мислим да је разлог себичлук....људи су почели да заборављају на компромис, сви мисле да имају право на све...а тако заједница не може да функционише.
    To sam i ja mislio.. Sve bi hteli odmah i bez po muke.. Nego nisam bio siguran gde da postavim temu..ovde ili na Domu i porodici..
    Hvala ti na lepom odgovoru Sofija...
    Poslednji put ažurirao/la Romanticus : 05.07.2009. u 22:10

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Konačno jedna žena koja priznaje istinu.

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Savremeno drustvo promovise pojedinca kao sebicnu individuu.Danas je normalno da u NY postoje citave cetvrti samaca.Nekada su ljudi smatrali da su osobine tipa zrtvovanje u cilju zajednice i sl..pozitivne,a danas je hedonizam i cilj i sredstvo.U takvom okruzenju nije ni cudo da niko nema razumevanja za drugog.Sve je podredjeno meni i samo meni..

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Citat Original postavio Romanticus Pogledaj poruku
    To sam i ja mislio.. Sve bi hteli odmah i bez po muke.. Nego nisam bio siguran gde da psotavim temu..ovde ili na Domu i porodici..
    Hvala ti na lepom odgovoru Sofija...
    На Дому и продици је било више оваквих тема.
    Чак сам и ја сличну поставила.
    Ерих Фром

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
    Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledi razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?
    pa.. zavisi kakav je problem i da li je rešiv...

Ne znam ni jedan par koji se razišao tek tako.. iz dosade...
    problem može biti prevelika ljubomora jednog partnera
    alkoholizam
    nasilje
    zanemarivanje porodice

Pa se onda o takvim problemima razgovara, nekako se pokušavaju rešiti i kad ne ide onda dođe i do razvoda.
    Misliš da neko tek tako primeti ''aha.. on je alkoholičar.. ma neću ni da pričam sa njim o tome, niti da mu pomognem, samo ću se razvesti''...
    neka bude

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledi razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?
    Mislim, a možda grešim, da se ljudi danas i na brak teško odlučuju, ne znaju šta će sa sobom. Nisu spremni ni na šta, sebičluk ili strah, postojanje mnogo opcija ti neke druge opcije umanjuje, ili im do te mere unižava prioritetnost da postaju nevidljive...
    Verujem da se neću udavati. Ako ikada bih, za to bi trebao da postoji čovek kome bih ponudila potpuno poverenje i koji bi bio doslovno - srodna duša. Znači, ideal. A kako ideali ne postoje u realnosti, vraćam se na prvu izjavu.
    Janidebi

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Savremeno drustvo promovise pojedinca kao sebicnu individuu.Danas je normalno da u NY postoje citave cetvrti samaca.Nekada su ljudi smatrali da su osobine tipa zrtvovanje u cilju zajednice i sl..pozitivne,a danas je hedonizam i cilj i sredstvo.U takvom okruzenju nije ni cudo da niko nema razumevanja za drugog.Sve je podredjeno meni i samo meni..
    Da li takvo drustvo moze biti srecno..mislim koji je sledeci stadijum "razvoja" drustva...?Da li je lsedci korak,cetvrti za one u braku?Odnosno deevolucija? ili pak nesto jos gore?

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Мислим да је разлог себичлук....
    Mislim da je ovo previse pojednostavljeno. Ja sam upravo u braku iz cisto sebicnih razloga zato sto volim svog muza.

Sta bi bio primer nesebicnosti? Trpeti nesto sto nam zagorcava zivot? Ne znam nikoga ko se olako odlucio za razvod. Uvek je to bila velika muka i pre odluke i posle razvoda jos dugo, ali ako nesto ne ide kome je potrebna nezdrava atmosfera? Deci najmanje.
    Poslednji put ažurirao/la gost 36952 : 05.07.2009. u 22:18

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

ne treba generalizovati sad..
    sve zavisi od para tj supruznika ili samo jednog od njih.
    ljudi ako su tolerantni, spremni na razgovor, novu sansu teze ce doci u ovakvu situaciju...
    ali isto tako ako je samo jedan od njih tolerantan i strpljiv, cudo se moze napraviti! znam iz iskustva.

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio kojica Pogledaj poruku
    pa.. zavisi kakav je problem i da li je rešiv...

Ne znam ni jedan par koji se razišao tek tako.. iz dosade...
    problem može biti prevelika ljubomora jednog partnera
    alkoholizam
    nasilje
    zanemarivanje porodice

Pa se onda o takvim problemima razgovara, nekako se pokušavaju rešiti i kad ne ide onda dođe i do razvoda.
    Misliš da neko tek tako primeti ''aha.. on je alkoholičar.. ma neću ni da pričam sa njim o tome, niti da mu pomognem, samo ću se razvesti''...
    Upravo tako...na to mislim...znam par primera... Mislim da smo postali instant fix drustvo...i to je to..nema podrske..nekada su zene ostajale uz te muzeve..mislim...necu da se uvlacim sada u to...da li je uvek krivica na muskurac,a na zeni nije..Mislim i na jedan i na drugi pol...Mozda je zena alkos?Zasto to mora biti muskarac?Ma nebitno..

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio stevca Pogledaj poruku
    ne treba generalizovati sad..
    sve zavisi od para tj supruznika ili samo jednog od njih.
    ljudi ako su tolerantni, spremni na razgovor, novu sansu teze ce doci u ovakvu situaciju...
    ali isto tako ako je samo jedan od njih tolerantan i strpljiv, cudo se moze napraviti! znam iz iskustva.
    Zasto je u porastu statistcki gledano broj razvedenih onda?Da li smo postali manje trpeljivi ili je nesto drugo u pitanju?

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Da li takvo drustvo moze biti srecno..mislim koji je sledeci stadijum "razvoja" drustva...?Da li je lsedci korak,cetvrti za one u braku?Odnosno deevolucija? ili pak nesto jos gore?
    Mislim da mora doci do vracanja u neko predjasnje stanje,jer ce se prvi pravi efekti zivota samaca pokazati u najskorije vreme.Ako uzmemo da je sex.revolucija pocela 60-tih god.,a razvila se potpuno 70-90-ih.onda cemo vrlo brzo videti samce-strace koji nemaju nikoga..umiru zaboravljeni u svojim sobicama..To bi po meni moralo da utice i na kompletno drustvo da se vrati u neko normalno stanje gde su brak i porodica sustina i nacin covekovog zivota.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

nekada su zene ostajale uz te muzeve..mislim...necu da se uvlacim sada u to...da li je uvek krivica na muskurac,a na zeni nije..Mislim i na jedan i na drugi pol...Mozda je zena alkos?Zasto to mora biti muskarac?Ma nebitno..
    Nekada je bilo manje razvoda, ali zbog cega? Ekonomske zavisnosti? Straha od osude drustva?

Mislis da su nekadasnje zene bile plemenitije?

U braku je potrebno mnogo tolerancije, kompromisa i strpljenja, ali da li je potreban mazohizam? Da li neko ima prava da odluci da svoju decu drzi u nepodnosljivoj porodicnoj atmosferi?

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Mislim da mora doci do vracanja u neko predjasnje stanje,jer ce se prvi pravi efekti zivota samaca pokazati u najskorije vreme.Ako uzmemo da je sex.revolucija pocela 60-tih god.,a razvila se potpuno 70-90-ih.onda cemo vrlo brzo videti samce-strace koji nemaju nikoga..umiru zaboravljeni u svojim sobicama..To bi po meni moralo da utice i na kompletno drustvo da se vrati u neko normalno stanje gde su brak i porodica sustina i nacin covekovog zivota.
    Slazem se...Bilo bi lepo da covecanstvo,odnosno drustvo to sto pre shvati..Mada se bojim da je ovo pitanje,odnosno resenje istog,poput resenja pitanja zagadjivanja planete...posledice nemarnosti osecamo sada..hocu reci,da ce dugo vremena trebati,da to dopre to svesti covecije...

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Nekada je bilo manje razvoda, ali zbog cega? Ekonomske zavisnosti? Straha od osude drustva?

U braku je potrebno mnogo tolerancije, kompromisa i strpljenja,
    ali da li je potreban mazohizam? Da li neko ima prava da odluci da svoju decu drzi u nepodnosljivoj porodicnoj atmosferi?
    Pa moram reci da su bile ne znam drugacije..eto to je neko misljenje...Na ovo sam mislio nasa nemogucnosti,ili samovolja..sve mora da bude po mom...

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    739

Upravo tako...na to mislim...znam par primera... Mislim da smo postali instant fix drustvo...i to je to..nema podrske..nekada su zene ostajale uz te muzeve..mislim...necu da se uvlacim sada u to...da li je uvek krivica na muskurac,a na zeni nije..Mislim i na jedan i na drugi pol...Mozda je zena alkos?Zasto to mora biti muskarac?Ma nebitno..
    o da naravno.. može i žena biti alkos..
    ja slučajno tako primer napisala pošto sam žensko... ne zameri...

A iz kog razloga ostajati uz takve supružnike?
    Ovde govorim o onima koji su nasilni, lubomorni ili pod dejstvom opijata nesnosni...
    Što bi uništavali dva, tri ili četiri života, kada fino mogu da unište samo svoj život?

Što bi neko živeo sa osobom koja svoje prihode troši van kuće i ne provodi vreme sa porodicom?
    Šta.. kao na papiru su u braku.. baš fino...
    neka bude

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

U braku je potrebno mnogo tolerancije, kompromisa i strpljenja, ali da li je potreban mazohizam? Da li neko ima prava da odluci da svoju decu drzi u nepodnosljivoj porodicnoj atmosferi?
    plemenitije jer nisu mogle da zive bez muskarca
    mislim postoje dva razloga
    1.zene su konacno slobodna bica,i ne ostaju u braku jer moraju
    2.ljudi(i muskarci i zene) traze vise od zivota nego nekad,ne zadovoljavaju se osnovnim a nisu uvek spremni da se potrude nego traze lakse resenje

kad malo razmislim trebalo bi da pocnemo da posmatramo razvod kao trenutno stanje a ne kao propali brak,brak je vestacka tvorevina pa nije prirodno biti u istoj

Veoma poznat Mirođija (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    208

Pa ja ne znam odgovor ..... mada možda je bolje i razići se nego živeti u paklu. Naravno, ako nije uspeo ni jedan pokušaj da se popravi stanje u kom se nalazi par.
    Zrno po zrno - pogača

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio kojica Pogledaj poruku
    o da naravno.. može i žena biti alkos..
    ja slučajno tako primer napisala pošto sam žensko... ne zameri...

A iz kog razloga ostajati uz takve supružnike?
    Ovde govorim o onima koji su nasilni, lubomorni ili pod dejstvom opijata nesnosni...
    Što bi uništavali dva, tri ili četiri života, kada fino mogu da unište samo svoj život?

Što bi neko živeo sa osobom koja svoje prihode troši van kuće i ne provodi vreme sa porodicom?
    Šta.. kao na papiru su u braku.. baš fino...
    Ne pazi..ako su nasilni nikako...ali alkoholizam i ne znam neke druge stvari mogu da se prevazidju..uz podrsku i ljubav...da se ta osoba vrati na pravi put...da li smo ustvari spremni na isto enke kompromise...mislim..morma li da imam sve...dosta je tu i materijalistickog...hocu sada sve i odmah...ako ne mozes goni se...ili ne znam ako je u pitanju kocka?mislim...postoje ustanove...normlano treba da psotoji volja i te osobe...naravno..ali da li ga treba ostaviti...i pustiti..a ne znam nije bio takav pre..mislim donosio je i brinuo o porodici...koliko je umeo i kako je umeo...?ne znam nesto je primera rada kvrcnulo...mislim da je u stvari nedostatak te komunikacije problem...i ta stara sve moram sada i domah...mora da ude po mom...

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio Mirođija Pogledaj poruku
    Pa ja ne znam odgovor ..... mada možda je bolje i razići se nego živeti u paklu. Naravno, ako nije uspeo ni jedan pokušaj da se popravi stanje u kom se nalazi par.
    Dobro to je ok.. Slazem se Zacinu..

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

Mislim da je ovo previse pojednostavljeno. Ja sam upravo u braku iz cisto sebicnih razloga zato sto volim svog muza.

Sta bi bio primer nesebicnosti? Trpeti nesto sto nam zagorcava zivot? Ne znam nikoga ko se olako odlucio za razvod. Uvek je to bila velika muka i pre odluke i posle razvoda jos dugo, ali ako nesto ne ide kome je potrebna nezdrava atmosfera? Deci najmanje.
    Mислила сам на тренд који се данас пропагира, онај чувени ''сингл пипл стајл ов ливинг''.(ја по Вуку )
    Често се дешава, посебно међу млађим паровима, да се један понаша као да има право на све, а све остале обавезе које брак носи са собом падну на оног другог.
    У том смислу сам написала- себичлук.

Људи би да живе у браку, али да се понашају као да нису у браку.
    Не желе ничега да се одрекну...та врста себичлука.
    Ерих Фром

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Uvek je osnovni problem u komunikaciji.Dokazano je da zene i muskarci razlicito gledaju na stvari oko sebe.Zene cesto idu u detalje i od sitnih slicica grade konacnu sliku dok muskarci krecu od celine kao takve i ne ulaze u detalje.Znaci..ono sto se kod muskarca podrazumeva..zena nikako ne shvata ako joj se jasno ne kaze.Licno znam da uvek smatram da je muska strana nedorecena..da nije jasna..itd. E...tu treba naci pravu meru da se razumemo,jer vecina brakova se na kraju i razvodi zbog nerazumevanja,a ne zbog alkohola..nasilja..i sl.

Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    131
    Reputaciona moć
    124

Mислила сам на тренд који се данас пропагира, онај чувени ''сингл пипл стајл ов ливинг''.(ја по Вуку )
    Често се дешава, посебно међу млађим паровима, да се један понаша као да има право на све, а све остале обавезе које брак носи са собом падну на оног другог.
    У том смислу сам написала- себичлук.

Људи би да живе у браку, али да се понашају као да нису у браку.
    Не желе ничега да се одрекну...та врста себичлука
    .
    ALELUJA! bona za ovaj post...

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. ljubav, brak, deca, dosada, prezir, razvod, sta posle
    Autor noisy u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 121
    Poslednja poruka: 24.05.2013., 08:02
  2. Los brak ili dobar razvod?!
    Autor Mirko_212 u forumu Muškarci
    Odgovora: 189
    Poslednja poruka: 27.05.2009., 14:52
  3. Dobar razvod ili los brak