FILIP AZIZ (PHILIPPE AZIZ): ATLANTIDA, NESTALI KONTINENT
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: FILIP AZIZ (PHILIPPE AZIZ): ATLANTIDA, NESTALI KONTINENT

Primećen član
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano FILIP AZIZ (PHILIPPE AZIZ): ATLANTIDA, NESTALI KONTINENT

O gospodinu Filipu Azizu nisam uspeo pronaći na internetu nešto određenije, osim da se njegove knjige mogu kupiti putem on-line servisa. Sudeći po naslovima knjiga u ponudi, zacelo se radi o istraživaču Atlantide i prohujalih vremena.

Azizova knjiga je još jedna u nizu "sličnih" knjiga, jer se autor poziva na iste "teze" na koje se pozivaju i brojni drugi istraživači, bavi se tumačenjem strogih činjenica i ne iznosi nove smele teorije niti donosi spektakularne zaključke....

...Ono što u knjizi smatram dragocenim je i to što se poimenice navode brojni istraživači Atlantide (uglavnom Francuzi) i naslovi njihovih knjiga. Autor mahom navodi autore koji se slažu u oceni da se Egipat kao civilizacija pojavio nakon kataklizme koja je zadesila Atlantidu, biblijskog "potopa".

Druga teza o kojoj Filip Aziz piše na velikom broju stranica je mogućnost da je civilizacija Atlantide zapravo bila rana civilizacija na Kritu, takozvana "minojska" civilizacija, koju je uništila kataklizma izazavana erupcijom vulkana na ostrvu Tira, današnji Santorini (teorija K. J. Frost i J. V. Luce).

Još jedna teza koju Aziz obrađuje su "čitanja" nezaobilaznog Edgara Kejsa (Edgar Cayce), "najvećeg vidovnjaka Amerike", u konktekstu njegovog "viđenja" Atlantide...

Čitav tekst, prikaz knjige možete pročitati na http://www.mojakritika.com/articles/showblock/id/79

Moderator duska.vodolija (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    310
    Reputaciona moć
    1603

Thumbs up Re: FILIP AZIZ (PHILIPPE AZIZ): ATLANTIDA, NESTALI KONTINENT

Od atlantomanijka do atlantofila prosla sam put nevjerovatnog interesovanja za Atlantidom.
    Prvo citajuci strasno sve do cega sam dosla.Bilo je tu dosta slicnih i razlicitih teorija.
    Sve otprilike sazeto procitala sam davno u knjizi Ahmeda Bosnica "ATLANTIDA"
    Prosetala sam i internetom, sve sto sam ja procitala bilo je u okviru vec znanog za mene.
    Atlantofila ima i bice i novih dok je ovog naseg svijeta.Platonova Atlantida i potrega za njom je po meni, iskonska poreba svakog covjeka za idealnim zivotom na idealnom kontinentu.Pokretac nam je istorija ,snazan vjetar u ledja istina,mogucnosti sve vece tako da cemo mozda i ja i pokretac teme dozivjeti njeno otkrivanje a neka generacija posle nas
    i taj san idealnog mocnog zivota.
    Setam , citam , pisem i opasno sam luda ....

Ističe se umrimuski (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: FILIP AZIZ (PHILIPPE AZIZ): ATLANTIDA, NESTALI KONTINENT

Citat Original postavio peter Pogledaj poruku
    O gospodinu Filipu Azizu nisam uspeo pronaći na internetu nešto određenije, osim da se njegove knjige mogu kupiti putem on-line servisa. Sudeći po naslovima knjiga u ponudi, zacelo se radi o istraživaču Atlantide i prohujalih vremena.

Azizova knjiga je još jedna u nizu "sličnih" knjiga, jer se autor poziva na iste "teze" na koje se pozivaju i brojni drugi istraživači, bavi se tumačenjem strogih činjenica i ne iznosi nove smele teorije niti donosi spektakularne zaključke....

...Ono što u knjizi smatram dragocenim je i to što se poimenice navode brojni istraživači Atlantide (uglavnom Francuzi) i naslovi njihovih knjiga. Autor mahom navodi autore koji se slažu u oceni da se Egipat kao civilizacija pojavio nakon kataklizme koja je zadesila Atlantidu, biblijskog "potopa".

Druga teza o kojoj Filip Aziz piše na velikom broju stranica je mogućnost da je civilizacija Atlantide zapravo bila rana civilizacija na Kritu, takozvana "minojska" civilizacija, koju je uništila kataklizma izazavana erupcijom vulkana na ostrvu Tira, današnji Santorini (teorija K. J. Frost i J. V. Luce).

Još jedna teza koju Aziz obrađuje su "čitanja" nezaobilaznog Edgara Kejsa (Edgar Cayce), "najvećeg vidovnjaka Amerike", u konktekstu njegovog "viđenja" Atlantide...

Čitav tekst, prikaz knjige možete pročitati na http://www.mojakritika.com/articles/showblock/id/79
    Mogao si da se pomucis da svojim recima pokrenes temu ovako imam osecaj da pisem u trecem licu

Slične teme

1. Da li je neko transportovao ljubimce na drugi kontinent?
    Autor Anchy-Bg u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.03.2017., 11:43
  2. KONTINENT MU
    Autor ILLUMINAT u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 03.03.2008., 21:13
  3. Osmi kontinent
    Autor delirium tremens u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.11.2007., 20:42

Pravila za slanje poruka