Nocobdije pametnije od ranoranilaca a i uspesnije i bogatije !!!
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nocobdije pametnije od ranoranilaca a i uspesnije i bogatije !!!

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Nocobdije pametnije od ranoranilaca a i uspesnije i bogatije !!!

Poslovica "Ko rano rani, dve sreće grabi" konačno se pokazala netačnom. Naime, nova istraživanja otkrivaju da su noćobdije u proseku pametnije, bogatije i uspešnije.

Prema izveštaju objavljenom u časopisu ScienceNews, naučnici su podelili dobrovoljce u dve grupe - one koji vole da rano ustaju i one koji radije ostaju dugo u krevetu. Tokom istraživanja svi su odlazili u krevet u svoje uobičajeno vreme. Stručnjaci su testirali njihove reakcije i pažnju, a aktivnosti mozga snimali su skenerima. Obe grupe ispitanika bile su podjednako uspešne veoma kratko vreme posle ustajanja.

Međutim, deset sati posle ustajanja, "noćne ptice" su zablistale, bile su brže i pažnja i koncentracija su im bile na višem nivou. Uprkos tome što su spavali svojim uobičajenim ritmom i bili isto vreme budni, ranoranioci su se brže umarali. Dr Filip Penje (Philippe Peigneux) s Univerziteta Libre u Briselu (Belgija) kaže da su tokom večernjih testiranja noćni tipovi ljudi bili odmorniji i brže su obavljali postavljene zadatke. Oni su takođe u proseku bogatiji i uspešniji od jutarnjih tipova.

Ranija istraživanja su pokazala da je kasno ustajanje verovatno zapisano u našoj DNK. Stručnjaci veruju da je podelu na dva tipa stvorila evolucija još u kamenom dobu. Noćne ptice ostajale su na straži, dok su jutarnji tipovi koristili rane sate da bi nabavili hranu. Potreba za većim brojem ranoranilaca pokazala se tek kasnije, s razvojem poljoprivrede, i tada je verovatno nastala slavna, ali sada već dokazano pogrešna poslovica!

http://tehnika.krstarica.com/l/nauka/nocobdije-efikasnije-od-ranoranilaca/
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nocobdije pametnije od ranoranilaca a i uspesnije i bogatije !!!

Koja glupost, taj "naučnik" mora da spada u ranoranioce.

Iskusan MuskoSamBre (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: Nocobdije pametnije od ranoranilaca a i uspesnije i bogatije !!!

Auuu...kakvo lepo opravdanje za nas nocobdijeee....posto uglavnom ne lezem pre 03 i ne ustajem pre 09,sad bar znam da cu jednog dana biti uspesan i bogat a verovatno i jos pametniji nego sto jesam

Kako stoje stvari sa vama...verujete li u ovu naucnu nebulozu,ja mislim da je daleko od realnosti ali ako nauka tako kaze...!?
    SEKA mozda i nije, ali B@TA se ukakio...uzmite Perfeks, lakse se brise...Perfeks, podvuceno zutim!

Zaslužan član
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Pa ne znam..jeste da sam radio nocu i najvise zaradjivao..imao kondicije za takav zivot ali umorno izgledao..dosta starije..istroseno..vise cenim ljude sa sela i ustajanje s prvim petlovima..takav nacin zivota je maximalno iskoriscen

chika doktor nije na forumu
    saradjuje sa neprijateljem foruma i josh je u tripu da je moderator. usput igra malo kosharku
    Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Pa ne znam..jeste da sam radio nocu i najvise zaradjivao..imao kondicije za takav zivot ali umorno izgledao..dosta starije..istroseno..vise cenim ljude sa sela i ustajanje s prvim petlovima..takav nacin zivota je maximalno iskoriscen
    dzordzi, seljachino moja

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..ma da.. ..kome treba pamet, uspeh i bogatstvo kad mu je zivot maksimalno iskorishcen..
    ..think again...

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2719

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Koja glupost, taj "naučnik" mora da spada u ranoranioce.
    vidim ja da ne spadam u klišee....nit' spavam, nit' sam noćobdija...
    što se mene tiče, moram da spavam bar 9 sati...a nisam baš neki kreten u poslu.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Zaslužan član
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio november child Pogledaj poruku
    ..ma da.. ..kome treba pamet, uspeh i bogatstvo kad mu je zivot maksimalno iskorishcen..
    Aj se kladimo da ces ceo zivot ovo pricati i ostati u nedoumici kako to postici

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Aj se kladimo da ces ceo zivot ovo pricati i ostati u nedoumici kako to postici
    ..vidi naslov, june..

..ali ti si u pravu - ja se vec slozih sa tobom:
    ako si uskracen za ovo gore tj glup, neuspeshan i siromashan,
    morash stvarno maksimalno da iskoristish zivot, da ne bi npr crko od gladi...
    ..think again...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a zbog toga su pekari najuspešniji i najbogatiji ljudi...nesam to znao...

Buduća legenda причалица (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2719

ma, njesra.
    сећање на тебе ме кошта као петра кајгана

Zaslužan član
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio november child Pogledaj poruku
    ..vidi naslov, june..

..ali ti si u pravu - ja se vec slozih sa tobom:
    ako si uskracen za ovo gore tj glup, neuspeshan i siromashan,
    morash stvarno maksimalno da iskoristish zivot, da ne bi npr crko od gladi...
    Idi bolje na selo da se upoznas s nekim domacim zivotinjama..ostaces uskracena..bar da vidis cije mleko pijes

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2180

Citat Original postavio MuskoSamBre Pogledaj poruku
    Poslovica "Ko rano rani, dve sreće grabi" konačno se pokazala netačnom. Naime, nova istraživanja otkrivaju da su noćobdije u proseku pametnije, bogatije i uspešnije.

Prema izveštaju objavljenom u časopisu ScienceNews, naučnici su podelili dobrovoljce u dve grupe - one koji vole da rano ustaju i one koji radije ostaju dugo u krevetu. Tokom istraživanja svi su odlazili u krevet u svoje uobičajeno vreme. Stručnjaci su testirali njihove reakcije i pažnju, a aktivnosti mozga snimali su skenerima. Obe grupe ispitanika bile su podjednako uspešne veoma kratko vreme posle ustajanja.

Međutim, deset sati posle ustajanja, "noćne ptice" su zablistale, bile su brže i pažnja i koncentracija su im bile na višem nivou. Uprkos tome što su spavali svojim uobičajenim ritmom i bili isto vreme budni, ranoranioci su se brže umarali. Dr Filip Penje (Philippe Peigneux) s Univerziteta Libre u Briselu (Belgija) kaže da su tokom večernjih testiranja noćni tipovi ljudi bili odmorniji i brže su obavljali postavljene zadatke. Oni su takođe u proseku bogatiji i uspešniji od jutarnjih tipova.

Ranija istraživanja su pokazala da je kasno ustajanje verovatno zapisano u našoj DNK. Stručnjaci veruju da je podelu na dva tipa stvorila evolucija još u kamenom dobu. Noćne ptice ostajale su na straži, dok su jutarnji tipovi koristili rane sate da bi nabavili hranu. Potreba za većim brojem ranoranilaca pokazala se tek kasnije, s razvojem poljoprivrede, i tada je verovatno nastala slavna, ali sada već dokazano pogrešna poslovica!

http://tehnika.krstarica.com/l/nauka/nocobdije-efikasnije-od-ranoranilaca/
    Sjajno.
    Sad bar znam da nisam lenja, već mi je to u DNK.
    A i biću uspešna i bogata.
    Sad mi je lakše.

Slične teme

1. sta je pametnije?!?!?:)
    Autor Ana86 u forumu Arhiva
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.11.2008., 11:02
  2. Gde mi je pametnije da odem?
    Autor Rudjer u forumu Putovanja
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.10.2006., 14:21
  3. ŠTO GLUPLJE TO PAMETNIJE !!!!!