Učešće građana Republike Srpske na izborima u Srbiji

Podrzavate li ovu ideju?

  • Da!

  • Ne, ne svidja mi se ujedinjenje Srba


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Odlican predlog Dodika!

Dodik: Učešće u izborima u Srbiji


Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi građani tog entiteta voleli da aktivno učestvuju u izborima za Skupštinu Srbije.

"Mi ne tražimo integraciju koja bi podrazumevala snažno učešće u političkom životu Srbije, ali bismo voleli da naši ljudi ovde mogu da izaberu dva-tri poslanika u Skupštini Srbije", rekao je Dodik grupi novinara iz Srbije koja je bila u dvodnevnoj poseti Banjaluci.

Kao primer na koji se treba ugledati, naveo je da svi Hrvati u BiH imaju i državljanstvo Hrvatske i da vrlo aktivno učestvuju u izborima u matičnoj državi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=05&nav_id=369585
 
Odlican predlog Dodika!

Dodik: Učešće u izborima u Srbiji


Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da bi građani tog entiteta voleli da aktivno učestvuju u izborima za Skupštinu Srbije.

"Mi ne tražimo integraciju koja bi podrazumevala snažno učešće u političkom životu Srbije, ali bismo voleli da naši ljudi ovde mogu da izaberu dva-tri poslanika u Skupštini Srbije", rekao je Dodik grupi novinara iz Srbije koja je bila u dvodnevnoj poseti Banjaluci.

Kao primer na koji se treba ugledati, naveo je da svi Hrvati u BiH imaju i državljanstvo Hrvatske i da vrlo aktivno učestvuju u izborima u matičnoj državi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=05&nav_id=369585
Неки већ учествују...

:)

Али идеја је одлична!
 
Polako, polako, svako ko ima srpsko državljanstvo i do sada je mogao da glasa na izborima u Srbiji pa ne razumem šta to Dodik zagovara, anarhiju?

Budući da su Srbi u BiH konstitutivan narod, oni bez dvojnog državljanstva ne mogu sudjelovati na izborima u Srbiji.
Na izborima matične zemlje mogu sudjelovati državljani iste + dijaspora. A ako je neki narod u drugoj državi konstitutivan, onda ne može imati status dijaspore. I obratno.
 
Apsolutno podrzavam...podrzavam i stvaranje neke vrste nacionalne skupstine...koja bi se bavila iskljucivo srpskim nacionalnim interesima (naravno ne na stetu drugih naroda) i u kojoj bi se birali predstavnici Srba iz celog sveta ! Ako se uskoro nista ne preduzme na stvaranju jedinstvenog srpskog nacionalnog bica (ne mislim na...svi Srbi u jednoj drzavi vec na ...svi Srbi za Srpstvo),za nekoliko decenija cemo zaista nestati kao narod !
 
Znaš šta ja znam da ti misliš da sam ja glupa ali toliko glupa nisam da ne vidim na šta ciljaš, u Srbiji ne može da glasa niko ko nema Srpsko državljanstvo i možeš na trepavice da se nasadiš ali to izmeniti nećeš

I nikakav problem nije izmeniti zakon o drzavljanstvu tako da svi gradjani Republike Srpske automatski dobijaju srpsko drzavljanstvo bez ikakvih dodatnih zahteva i otezavanja te procudure - i eto onoga o cemu Dodik prica.
 
Ne pada mi na pamet. Apsolutno je smisleno a to sto se tebi ne svidja kad se istina ogoli - druga je prica.
Kod god je protiv ovog predloga on je protiv ujedinjenja Srba. Pa nek glasa.

Evo ja sam glasao protiv ujedinjenja Srba, jer je svakom jasno da ovako nešto najlakše dovodi do ujedinjenja, a ja to ne želim, jer sam segamegaizdajnik.

3 poslanika u Skupštini i eto nama ujedinjenih Srba, sasvim je jasno. Kako se ranije ne setiše... :roll:
 
Budući da su Srbi u BiH konstitutivan narod, oni bez dvojnog državljanstva ne mogu sudjelovati na izborima u Srbiji.
Na izborima matične zemlje mogu sudjelovati državljani iste + dijaspora. A ako je neki narod u drugoj državi konstitutivan, onda ne može imati status dijaspore. I obratno.

A sta je sa Hrvatima u Bosni? ( Nije provokativno pitanje, samo sam radoznala da znam da li imaju pravo glasa u Hrvatskoj iako su konstitutivni u BIH)
 

Back
Top