Na sta najvise obracate paznju kod stripova?

Jesam li ja negde rekao da mi je scenario bitan, a crtež ne? :roll: I crtež je bitan.
Naravno da bih čitao nešto što ružno izgleda, ako me scenario zainteresuje, jer i takav strip zaslužuje pažnju. Ali takav strip bi u celini teško mogao da dobije visoku ocenu.
Strip je sam po sebi celina koja se sastoji i od vizuelnog i od narativnog dela. Po mom mišljenju, za dobar strip je najbitnije da ove dve stvari budu dobro uklopljene, da jedna od njih ne škodi drugoj. Poenta je da onda kada scenario počne da služi čisto da poveže nizove slika, to više i nije strip.
 
alien:
Jesam li ja negde rekao da mi je scenario bitan, a crtež ne? :roll: I crtež je bitan.
Naravno da bih čitao nešto što ružno izgleda, ako me scenario zainteresuje, jer i takav strip zaslužuje pažnju. Ali takav strip bi u celini teško mogao da dobije visoku ocenu.
Strip je sam po sebi celina koja se sastoji i od vizuelnog i od narativnog dela. Po mom mišljenju, za dobar strip je najbitnije da ove dve stvari budu dobro uklopljene, da jedna od njih ne škodi drugoj. Poenta je da onda kada scenario počne da služi čisto da poveže nizove slika, to više i nije strip.
Moramo li ovo ciniti? :roll:
Kada smo vec zasli u vode samoobjasnjenja preko podsecanja na sopstvene reci, ili smisao neizrecenog, izvoli...
:wink:
tirionelf:
1. Slike (crtez je presudan pri mom izboru, ukupan vizuelni dozivljaj...)
2. Scenario (da bi slicice lepse izgledale... :wink: )

3. Radnja (bitna mi je, ali u krajnjem slucaju, dobro nacrtan strip moze da izdrzi najgluplju i najdosadniju radnju... :roll: )
 
alien:
OK, ali iz konteksta tvojih izjava ja sam razumeo da ne bi čitao strip koji je (po tvom mišljenju) ružno nacrtan, a to meni ne deluje ispravno.
Pa, da li bi dao šansu stripu u kome ti se crtež ne dopadne na prvi pogled?
Ruzan strip bi tesko dobio sansu kod mene. Ako to tebi ne deluje ispravno, u redu. Ali meni deluje. Pri izboru stripa sam potpuni hedonista (i ne samo pri izboru stripa, ali to je druga prica... :roll: ) i biram da citam samo ono sto cu zeleti da gledam...Stvar slobodnog izbora (ovo se nekako sve cesce pominje), zar ne? Ne bi trebalo davati ni objasnjenja, ni razloge, a kamoli opravdanja...
Sve ovo je otislo predaleko... :roll:
 
tirionelf:
Ruzan strip bi tesko dobio sansu kod mene. Ako to tebi ne deluje ispravno, u redu. Ali meni deluje. Pri izboru stripa sam potpuni hedonista (i ne samo pri izboru stripa, ali to je druga prica... :roll: ) i biram da citam samo ono sto cu zeleti da gledam...Stvar slobodnog izbora (ovo se nekako sve cesce pominje), zar ne? Ne bi trebalo davati ni objasnjenja, ni razloge, a kamoli opravdanja...
Sve ovo je otislo predaleko... :roll:

Nije otišlo predaleko, ovakve rasprave i treba da postoje.
BTW, ja nisam hedonista ni u kom obliku... Različiti smo ljudi, 'ebi ga. 8)
 
ender:
Pazi ovako najbolji primer je sa ribama, i vec ga je par ljudi dalo. Ruzna riba je ruzna riba, bez obzira da li je to neki uglasti detalj ili devojka jednostavno ne lezi u perspektivi :D . Isto je i sa crtezom

Ali koliko postoji tipova devojaka, još više ima tipova crteža. Nikad ne možeš svakom da ugodiš. Zato bi trebalo da se složimo oko nečega: sve što leži u odgovarajućoj perspektivi je dobro :lol:
 

Back
Top