Problem sa programom "Nero"

gost 42348

Poznat
Poruka
7.267
Имала сам Nero 8 који је сасвим нормално радио. После инсталације програма Daemon tools настао је проблем - одједном програм Nero не види оба резача, него ми стално нуди Image recorder. Провером у Device manager-у види се присуство оба резача, без конфликта. И са њих се нормално отварају фајлови, али проблем је - резање.

Деинсталацијом Daemon-a проблем и даље остаје. Реинсталацијом самог програма Nero проблем и даље остаје. Сада сам инсталирала старију верзију (6) међутим и даље не ради, али је сад присутан и следећи проблем:



Шта год да урадим - неће! Инсталирала сам и Nero Burn Rights, испробавала све опције и даље неће да ради. Чистила сам и registry key, затим и саме фајлове Daemon-a који су остали у system-у, па сам чак и инсталирала неке друге free програме за резање, он исто није могао да "види" резаче.

Да ли неко има идеју шта би још могло да се уради сем да урадим реинсталацију самог Windows-a?

Била бих вам јако захвална, ако бисте ми помогли!:hvala:
 
Mozda pomogne:
Uđi u Safe Mod (čini mi se F8 kod butovanja pa izabereš SafeMod),
U folderu Windows\System32\Drivers\ izbriši dtscsi.sys file.
Run regedit i nađi ključ :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
Promeni vrednost za "Start" (DWORD) u 4 (disabled).
Ako ne pomogne skini sa ove adrese program
sptdinst.exe 32-bitnu ili 64-bitnu verziju (zavisi od tvog OS-a) i nakon pokretanja odaberi opciju Remove. Ovo bi trebalo da reši problem. Inače više o problemima koje Daemon Tools može da stvori vidi na sajtu http://daemonpro-help.com/problems_and_solutions.html .
 
System restore ми је, нажалост, искључен (имала сам проблем са вирусом који се качио кад је укључен, а не може да се склони).

Freak71, покушаћу ово што си ми предложио. Хвала на труду!
 
Mozda pomogne:
Uđi u Safe Mod (čini mi se F8 kod butovanja pa izabereš SafeMod),
U folderu Windows\System32\Drivers\ izbriši dtscsi.sys file.
Run regedit i nađi ključ :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
Promeni vrednost za "Start" (DWORD) u 4 (disabled).
Ako ne pomogne skini sa ove adrese program
sptdinst.exe 32-bitnu ili 64-bitnu verziju (zavisi od tvog OS-a) i nakon pokretanja odaberi opciju Remove. Ovo bi trebalo da reši problem. Inače više o problemima koje Daemon Tools može da stvori vidi na sajtu http://daemonpro-help.com/problems_and_solutions.html .

odakle joj ovaj problem po tebi?ja imam isto nero 8(kada sam video koje je cimanje sa nero 9 odustao do daljnjeg)pa sam instalirao daemon i sljaka sve bez problema..?
@milli a kako imas od pocetka problem sa nekim virusom za sys.restore?
 
Poslednja izmena:
Toliko stručan baš nisam, jednostavno takvi sukobi između drajvera se dešavaju, ali sam na više foruma (cdfreaks i sl.) čitao slične postove i pratio predložena rešenja.
A što se Nera tiče stvarno su ga preterali, ja sam davno prešao na mnogo jednostavnija freeware rešenja.
Predloženo rešenje je vezano za deinstalaciju DaemonTools-a, nema nikakve veze sa Nerom.
 
Poslednja izmena:
Toliko stručan baš nisam, jednostavno takvi sukobi između drajvera se dešavaju, ali sam na više foruma (cdfreaks i sl.) čitao slične postove i pratio predložena rešenja.
A što se Nera tiče stvarno su ga preterali, ja sam davno prešao na mnogo jednostavnija freeware rešenja.
Predloženo rešenje je vezano za deinstalaciju DaemonTools-a, nema nikakve veze sa Nerom.

ok,slazem se ali da li ce uspeti?ako je cistila reg.pa ne znam vise,ja bih to oborio...
 
dualcore, тај проблем са вирусом сам имала одавно и прилично сам се помучила да га уклоним. Од тад ми остала "навика" да држим system restore искљученим. Комп је био на сервисирању у јануару (проблем са процесором) и видела сам да је сервисер исти оставио искљученим.

Freak, све сам пробала. У првом случају није било оног фајла (dtscsi.sys), у другом случају сам променила вредност у 4 али и даље ми избацује оно обавештење. Онда сам и скинула програм sptdins али је јавио да није детектован тај фајл. Неко ми је једном споменуо да деинсталацијом Daemon-a ризикујемо да нам исти побрише параметре резача?!?

Иначе, Неро 8 је сасвим добар програм, по мени, и досад је радио беспрекорно.

По свему судећи, мени не гине једна добра комплетна реинсталација!
 
Pozdrav @Mili,

Što se System Restore-a tiče, čim se isključi (a to se i preporučuje pri čišćenju virusa), sve iz njega se briše pa i virusi ako ih je bilo. Tako da sada možeš da ga uključiš slobodno (naravno, ukoliko želiš).

Što se ovog konkretnog problema tiče, i ja mislim da problem najverovatnije do SCSI Pass Through Direct (SPTD) drajvera. Da li si nakon promene vrednosti u 4 restartovala komp?
 
dualcore, тај проблем са вирусом сам имала одавно и прилично сам се помучила да га уклоним. Од тад ми остала "навика" да држим system restore искљученим. Комп је био на сервисирању у јануару (проблем са процесором) и видела сам да је сервисер исти оставио искљученим.

Freak, све сам пробала. У првом случају није било оног фајла (dtscsi.sys), у другом случају сам променила вредност у 4 али и даље ми избацује оно обавештење. Онда сам и скинула програм sptdins али је јавио да није детектован тај фајл. Неко ми је једном споменуо да деинсталацијом Daemon-a ризикујемо да нам исти побрише параметре резача?!?

Иначе, Неро 8 је сасвим добар програм, по мени, и досад је радио беспрекорно.

По свему судећи, мени не гине једна добра комплетна реинсталација!

milla,nemoj da se ljutis,mi smi narod koji olako prebaci svoje greske na drugoga ali serviser nema blage veze sa tvojim sys.restore to je tvoje i samo tvoje,koji je bio problem sa procesorom to nema veze sa win-om,reinstaliraj i gotovo.
 
Pozdrav @Mili,

Što se System Restore-a tiče, čim se isključi (a to se i preporučuje pri čišćenju virusa), sve iz njega se briše pa i virusi ako ih je bilo. Tako da sada možeš da ga uključiš slobodno (naravno, ukoliko želiš).

Što se ovog konkretnog problema tiče, i ja mislim da problem najverovatnije do SCSI Pass Through Direct (SPTD) drajvera. Da li si nakon promene vrednosti u 4 restartovala komp?

ma ne zna da se snadje ljudi,sto je mucite,jednostavno uradi backup,posto ne mozes da rezes odnesi ga kod nekoga ko ce da prikaci kao sekundarni hard pa ti nareze sta imas i kada ti vrati install clean xp,gotovo.
 
Pozdrav @Mili,

Što se System Restore-a tiče, čim se isključi (a to se i preporučuje pri čišćenju virusa), sve iz njega se briše pa i virusi ako ih je bilo. Tako da sada možeš da ga uključiš slobodno (naravno, ukoliko želiš).

Što se ovog konkretnog problema tiče, i ja mislim da problem najverovatnije do SCSI Pass Through Direct (SPTD) drajvera. Da li si nakon promene vrednosti u 4 restartovala komp?

Oк, укључићу га, није проблем. И да, рестартовала сам се после промене те вредности и ништа. Једино ме још буни то што, кад сам ишла у Сафе моде, видела да постоје 2 Computer administrator-a! Mожда то прави проблем, покушавала сам да уклоним једног али не може.:dash:

milla,nemoj da se ljutis,mi smi narod koji olako prebaci svoje greske na drugoga ali serviser nema blage veze sa tvojim sys.restore to je tvoje i samo tvoje,koji je bio problem sa procesorom to nema veze sa win-om,reinstaliraj i gotovo.

О, не љутим се ја, таман посла! Никако не пребацујем сервисеру, него сам само споменула да је и он оставио ресторе искљученим! Чиста констатација! Иначе ми је одлично одрадио компјутер. А ја само покушавам (то и годинама радим) да решим проблеме са компом, док могу, док не постане беизлазна ситуација. И док не морам да плаћам!:rumenko:

ma ne zna da se snadje ljudi,sto je mucite,jednostavno uradi backup,posto ne mozes da rezes odnesi ga kod nekoga ko ce da prikaci kao sekundarni hard pa ti nareze sta imas i kada ti vrati install clean xp,gotovo.

Ма знам да се снађем, не брини, ;), али рекох, можда још неко има решење! Имам доста програма везано за посао, па ми се баш и не мили да газим систем. И приде, немам инсталацију win-а, цд ми је оштећен.:sad2:
 
... Freak, све сам пробала. У првом случају није било оног фајла (dtscsi.sys), у другом случају сам променила вредност у 4 али и даље ми избацује оно обавештење. Онда сам и скинула програм sptdins али је јавио да није детектован тај фајл. Неко ми је једном споменуо да деинсталацијом Daemon-a ризикујемо да нам исти побрише параметре резача?!?...
Dobro, fajl nije detektovan jer si promenila vrednost na 4. Vrati opet vrednost na 0 i detektovaće ga.

Nakon toga, pokreni opet Nero Burn Rights i klikni na Reset burn rights! Restartuj komp i vidi ima li promena.

Oк, укључићу га, није проблем. И да, рестартовала сам се после промене те вредности и ништа. Једино ме још буни то што, кад сам ишла у Сафе моде, видела да постоје 2 Computer administrator-a! Mожда то прави проблем, покушавала сам да уклоним једног али не може.:dash:...
Pa i trebalo bi da budu 2 Admin naloga... jedan (opšti nalog) koji se instalira po default-u (uz Win) i drugi - tvoj nalog sa Admin privilegijama.
 
Evo još nekih saveta, pa probaj:
- reinstalacija rezača, u Device Mangeru desni klik i uninstal, restartuj komp, nakon butovanja win
će prijaviti da je našao novi uređaj i sam će instalirati drajvere za njega, takođe proveri dali je brzina prenosa za DVD postavljena na UDMA 2, a ne na PIO (u Device Manageru pod IDE kontroleri ili sl. pa vidi na kojem ti je kanalu prikačen DVD, isto možeš da vidiš i u BIOSU-u, pored uređaja pisaće i brzina prenosa).
Takođe pogledaj sledeći link http://support.microsoft.com/kb/314060/sr .
 
Poslednja izmena:
Dobro, fajl nije detektovan jer si promenila vrednost na 4. Vrati opet vrednost na 0 i detektovaće ga.

Nakon toga, pokreni opet Nero Burn Rights i klikni na Reset burn rights! Restartuj komp i vidi ima li promena.

Пробала сам, са оним програмом је поново вратио вредност на 4 али проблем и даље постоји.:sad2:
 
Evo još nekih saveta, pa probaj:
- reinstalacija rezača, u Device Mangeru desni klik i uninstal, restartuj komp, nakon butovanja win
će prijaviti da je našao novi uređaj i sam će instalirati drajvere za njega, takođe proveri dali je brzina prenosa za DVD postavljena na UDMA 2, a ne na PIO (u Device Manageru pod IDE kontroleri ili sl. pa vidi na kojem ti je kanalu prikačen DVD, isto možeš da vidiš i u BIOSU-u, pored uređaja pisaće i brzina prenosa).
Takođe pogledaj sledeći link http://support.microsoft.com/kb/314060/sr .

Ово сам већ раније урадила, сад сам прочитала и текст линка, такође сам раније обрисала ставке у registry editor-у.

Проблем је што, кад покренем Неро, он стално избацује оно обавештење да контактирам администратора, тј. да подесим у NeroBurnRights!:dash::dash::dash:

Имам доста инсталираних програма, осим за посао, за које немам инсталацију и зато покушавам овако да решим проблем, без гажења система, чисто да ме разумете!:(
 
Да резимирам:

систем види резаче сасвим нормално, нормално и чита са њих, али кад треба покренути резање ту настаје проблем!

п.с. имам Windows XP Professional.
 
Nisam baš najbolje razumeo koji je to program vratio vrednost na 4?

Probaj sledeće: otvori Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > Winlogon i u desnom panelu pronađi registry unos > allocatecdroms i promeni mu vrednost u 1 ukoliko nije tako.
 
Nisam baš najbolje razumeo koji je to program vratio vrednost na 4?

Probaj sledeće: otvori Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > Winlogon i u desnom panelu pronađi registry unos > allocatecdroms i promeni mu vrednost u 1 ukoliko nije tako.

Програм са ове адресе (први по реду) ми је вратио вредност на 4.
http://www.disc-tools.com/download/sptd

А ово друго што си предложио, и то сам одавно урадила!

У сваком случају, пуно се свима захваљујем на труду! Једино још могу да вас замолим да ми препоручите неки фри програм за резање, да пробам још и то?
 
Pazi, kad sam ja kod sebe promenio vrednost na 4, ono programče nije detektovalo SPTD (kao što si i ti pomenula), ali kada sam opet vratio (ručno) na 0, prepoznao ga je i ponudio mi mugućnost Uninstallla ili Updatea, zato sam ti to i predložio (naravno, posle svake "intervencije" restart kompa). Poslednja opcija je da uradiš uninstall.

Što se nekih drugih programa za rezanje tiče, ovaj mali se pokazao dobro ImgBurn , a možeš da probaš i neku portable varijantu (Nera ili nekog drugog).
 
Деки, то сам и ја урадила! Променила вредност у 4, програм га није детектовао, па вратила на 0, детектовао га је и дала сам unistall, после тога сам онако "свратила" да видим шта се десило и видим вратила се вредност на 4!

Сад сам пробала да склоним Неро 6, међутим, ни то не могу! Нема опцију unistall нити га има у Control Panel-у.

Инсталирала сам Image burn, али ето, ни он не види резаче!

 

Back
Top