Браћо СРБИ

Poruka
20.637
СРЕТАН ВАМ ЈЕДАН ОД УСТАНАКА У ДРУГОМ СВЕТСКОМ РАТУ

И ПОКОЈ НЕСРЕТНОМ ЖАНДАРМУ


Riblja Corba - Zikica Jovanovic Spanac
Nalazite se ovde: Ni-kel.com » Tekstovi pesama » Riblja Corba » Zikica Jovanovic Spanac

Jad i beda u vremena krizna
ko je krivac nije lud da prizna
sigurno su krivi stihoklepci.
Idu ljudi bosi goli
sa zida se kezecu idoli
citao sam da su vodje slepci.
Opalicu kad mi pukne zivac
to je prosto kao pasulj prebranac
potreban je neki novi
Zikica Jovanovic Spanac.
Kad u glavi bude cisto
pusti nek te nosi voda
vidis valjda da je isto
i ropstvo i sloboda.
Jad i beda u vremena krizna
ko je krivac nije lud da prizna
sigurno su krivi stihoklepci.
Idu ljudi bosi, goli
sa zida se kezecu idoli
citao sam da su vodje slepci.
Opalicu kad mi pukne zivac
to je prosto kao pasulj prebranac
potreban je neki novi
Zikica Jovanovic Spanac.
Kad u glavi bude cisto
pusti nek te nosi voda
vidis valjda da je isto
i ropstvo i sloboda.
Kad je jednom u Afriku svrno
on je crnce zavio u crno
sigurno su krivi stihoklepci.
Ljudozdere iz Azije
doveo je na terazije
citao sam da su vodje slepci.
Opalicu kad mi pukne zivac
to je prosto kao pasulj prebranac
potreban je neki novi
Zikica Jovanovic Spanac.
Kad u glavi bude cisto
pusti nek te nosi voda
vidis valjda da je isto
i ropstvo i sloboda.
 
Taj Žikica nije bio nikakav borac za slobodu, nego najobičniji bandit i terorista, naviknut na hladnokrvno ubijanje u tuđem ratu u Španiji.

Neka mi samo neko objasni, u čemu je razlika između njega, koji je ubio srpskog žandara i Adema Jašarija, koji je, isto tako, podmuklo, iz zasede ubijao srpske policajce.

Što nije bio faca, pa upucao nekog nemačkog oficira?
 
Taj Žikica nije bio nikakav borac za slobodu, nego najobičniji bandit i terorista, naviknut na hladnokrvno ubijanje u tuđem ratu u Španiji.

Neka mi samo neko objasni, u čemu je razlika između njega, koji je ubio srpskog žandara i Adema Jašarija, koji je, isto tako, podmuklo, iz zasede ubijao srpske policajce.

Što nije bio faca, pa upucao nekog nemačkog oficira?

odavno ovako nesto nisam ... ocekivao

mada, ako je pravdanje zlikovca jasarija, e onda nije ti bas uspelo
 
Neka mi samo neko objasni, u čemu je razlika između njega, koji je ubio srpskog žandara i Adema Jašarija, koji je, isto tako, podmuklo, iz zasede ubijao srpske policajce.

Жикица је био стока бандитска пилићарска

Не може се славити комунистички устанак и желети покој том јаднику што погибе на кривди Бога
 
U dokumentu iz državne arhive Sjedinjenih Država Amerike Mikrofilm T-501, rola 245, slika 159 stoji: „Pretsednik opštine je slušao raport dvojice žandarma u vezi događaja. U toku razgovora, upravo se pojaviše naoružani banditi, koji su, verovatno, primetili pojavu žandarma: opkoliše zgradu opštine, zahtevajući da žandarmi polože oružje. Dok su žandarmi polagali oružje, banditi otvore vatru i smrtno pogode oba žandarma. Potom su banditi uzeli karabine žandarma i pobegnu u obližnju šumu. Za vreme paljbe narod se pozatvarao u kuće. Jedan od vinovnika je seljak Cvitan Soldatović iz sela Bastav; drugi vinovnik je nepoznat.”

Taj drugi „vinovnik” je Žikica Jovanović Španac. On i Soldatović su pobili zaplotljački i kukavički razoružane i dobrovoljno predate žandarme! Tako su partizani radili po Srbiji: ubiju kod Kosjerića dvojicu Nemaca na motociklu pa pobegnu a Nemci dođu pa streljaju 83 nedužna seljaka; pa u selu Skela kod Obrenovca pobiju četiri Nemca pa pobegnu, a Nemci zapale celu Skelu i streljaju preko stotinu seljaka i tako širom Srbije.


get_img


Ко год је убио ово масонско псето , нек му је халал :klap:
 
Taj Žikica nije bio nikakav borac za slobodu, nego najobičniji bandit i terorista, naviknut na hladnokrvno ubijanje u tuđem ratu u Španiji.

Neka mi samo neko objasni, u čemu je razlika između njega, koji je ubio srpskog žandara i Adema Jašarija, koji je, isto tako, podmuklo, iz zasede ubijao srpske policajce.

Što nije bio faca, pa upucao nekog nemačkog oficira?

Ти исти жандари су се поклонили трећем рајху ... Ти исти жандари су пребијали на смрт Србе ... Немци су тада били окупатори .. Жандари су се приклонили Немцима, па су самим тим били сарадници окупатора ...

По томе је ЖЈШ херој ... на страну то што је био комуниста, али је херој ...
 
:eek:

Ja da pravdam Jašarija?????

Jašari mi je samo poslužio kao odlično poređenje, da oni koji ne shvataju, mogu da shvate kakav je "herojski" čin napravio Žikica.

Тиме си заиста правдао Јашарија ... Јер си упоредио јунака са неким ко је убијао Србе на српској територији, а није био сарадник окупатора, као што су то били жандарми за време ДСР.
 
Ти исти жандари су се поклонили трећем рајху ... Ти исти жандари су пребијали на смрт Србе ... Немци су тада били окупатори .. Жандари су се приклонили Немцима, па су самим тим били сарадници окупатора ...

По томе је ЖЈШ херој ... на страну то што је био комуниста, али је херој ...

eto, a donkihot to ne zeli da zna

nije tesko
 
Тиме си заиста правдао Јашарија ... Јер си упоредио јунака са неким ко је убијао Србе на српској територији, а није био сарадник окупатора, као што су то били жандарми за време ДСР.

Po ovoj logici i srpski policajci na Kosovu su suradnici okupatora, da ne govorimo Srbima u drzavnoj sluzbi u Republici Srpskoj.
 
Српски полицајци не могу бити сарадници окупатора, јер је КиМ део Србије ... Друго је то што ти не желиш да буде тако, али је тако

Pardon, ja se tu nista ne pitam.I ne zelim, za mene ce KiM biti uvijek dio Srbije, u mom srcu, ali stvarnost je drugacija.Stom prije shvatite , manje ce biti bolno.Nemoj mi reci da na KiM vaze zakoni drzave Srbije.
 
Ти исти жандари су се поклонили трећем рајху ... Ти исти жандари су пребијали на смрт Србе ... Немци су тада били окупатори .. Жандари су се приклонили Немцима, па су самим тим били сарадници окупатора ...

По томе је ЖЈШ херој ... на страну то што је био комуниста, али је херој ...

Ti žandari su bili obični panduri, koji ništa drugo i nisu znali da rade, nego da budu panduri, isto kao i ovi današnji. I koji god režim da dođe, on će ići po selu da traži ko je čiju kokošku ukrao.

I, oni Miloševićevi panduri su prebijali Srbe, pa ih nije neki Žikica pobio, nego su postali Đinđićevi, pa Koštuničini, pa Tadićevi, a sutra ko zna čiji panduri.

Ondašnji žandari su tukli komuniste, a ne poštene Srbe, kao i Miloševićevi što su tukli otporaše. Panduri uvek tuku protivnike režima. To im je u opisu radnog mesta, i to nema veze sa okupatorom.
Ako ćemo o izdaji, mnogo veći izdajnici su bili komunisti. Žandari su radili svoj posao, a komunisti su zdušno podržavali Hitlera i njegov režim, sve dok se prijateljstvo između njega i Staljina nije pokvarilo.

I, na kraju, izem ti heroja koji pobije nenaoružane ljude. Baš velika mooda treba imati za toliko herojstvo...nema šta...
 
srbija je , nazalost, u XX veku tri puta bila na udaru zapadnoevropskih sila. to je vec veliki broj godina

ako se i desi da je neko u/bio sluzbi okupatora, bar neka se ne hvali sa time. bilo pa proslo

narodno pamcenje je konacni sudija
 

Back
Top