I Rotšildovi u crnogorskom Monte Karlu

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
I Rotšildovi u crnogorskom Monte Karlu Subota, 4. jul 2009. 09:47

v139737p0.jpg


Tivatski "Porto Montenegro", budući turistički kompleks sa luksuznom marinom za jahte, okupio je u Crnoj Gori neke od najbogatijih biznismena sveta, među kojima su i Rotšildovi, svetski čuvena bankarska dinastija, prenosi na svom sajtu Atlas televizija.

U ekskluzivnoj izjavi za ovu podgoričku TV stanicu, lord Natanijel Rotšild - mlađi je ocenio da je "Porto Montenegro" primer stabilne investicije, koja bi mogla da se pretvori u "veoma poseban nautički projekat".

"Svet se nalazi u periodu velike krize, ali mislim da postoje određene grane biznisa koje će ostati jake i u krizi, baš kao što su ulaganja u infrastrukturu. To Crnoj Gori niko ne može oduzeti jer je Vlada ovo učinila sigurnim mestom za investicije".

Rotšild je naglasio da će projekt, čiji je glavni investitor Piter Mank, sigurno donositi profit, ali da će trebati vremena da se on razvije.

"Bili smo, ja mislim, mudri i srećni da smo prikupili potrebne finansije - glavninu kapitala, mnogo pre krize, tako da je kompanija finansijski obezbeđena", rekao je on.

Naglašavajući da veliki brodovi generišu veliki profit, Rotšild je objasnio da samo jedan brod sa posadom i gostima donosi ogroman prihod.

"Ako to pomnožite sa 10, 50 ili 100, benefiti koje će zajednica ostvariti su ogromni. Ne radi se samo o platama, već razvoju cele jedne uslužne industrije, prodavnica i slično Ne možete danas ni zamisliti šta će se ovđe desiti i do kakvog razvoja će doći", naglasio je Rotšild .

"Imaćete prihode od građevinarstva, od zgrada koje će biti podignute, uz brojne prodavnice i ostalo. Ali to se neće desiti preko noći. Biće potrebne godine i godine. Vremenom, ovo će postati centar dešavanja i destinacija sama za sebe", poručio je Rotšild.

(Tanjug)

http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=139737
 

Back
Top