Stopom po Evropi

ancient79

Početnik
Poruka
6
Pozdrav svima,

nov sam u svemu ovome pa se nadam da neću napisati neku glupost:).......naime, planiram krajem jula ili početkom avgusta meseca da krenem stopom po Evropi. Put bi trajao 17-20 dana. Imao bih unapred obezbeđena prenoćišta (za DŽ), a za svaki slučaj imam i šator. Odprilike zemlje koje planiram da obiđem su: Mađarska, Nemačka, Češka, Slovačka, Poljska, Danska, Finska (ili bar deo toga:)). Iz tog razloga mi je potreban još neko dovoljno lud da se upusti u sve to:). Verujem da za sve to nisu potrebne neke velike pare, vec samo velika volja i želja da se putuje i obilaze neki krajevi.
Molio bih svakog ko je zaintersovan da mi se javi, pa ko bude bio ozbiljan, možemo zajedno da se dogovorimo o destinacijama putovanja, ništa nije striktno:)

Pozdrav
 
Moja rođaka ima iskustva sa tim stopom.

U BG-u, je stopirala, ona i njena drugarica, gsp nešto nije radio, busa nije bilo.

Stao im jedan čovek. Sve je bilo super, ali umesto tamo gde je trebao da stane, on je krenuo preko Pančevačkog mosta. Nije hteo da stane. One su se uplašile...

Na kraju je stao kraj druge strane mosta i rekao im je: "Hajde se sad usudi da stopiraš sledeći put."

Mislite li da je ikada više stopirala?
 
Moja rođaka ima iskustva sa tim stopom.

U BG-u, je stopirala, ona i njena drugarica, gsp nešto nije radio, busa nije bilo.

Stao im jedan čovek. Sve je bilo super, ali umesto tamo gde je trebao da stane, on je krenuo preko Pančevačkog mosta. Nije hteo da stane. One su se uplašile...

Na kraju je stao kraj druge strane mosta i rekao im je: "Hajde se sad usudi da stopiraš sledeći put."

Mislite li da je ikada više stopirala?

Dal prilici zenskom rodu da stopira?
Ne mozes to nikad da poredis!!!
 
Uopste se ne radi o tome da je zeznuto stopirati, s obzirom da sam tosta toga obisao stopom i tvrdim da je stopiranje najbolji nacin da se malo proputuje, jel najlakse je sesti u auto ili bus pa stici na cilj. Na ovaj nacin se vise toga vidi i upozna mnogo vise ljudi.
Pozdrav
 
Pozdrav svima,

nov sam u svemu ovome pa se nadam da neću napisati neku glupost:).......naime, planiram krajem jula ili početkom avgusta meseca da krenem stopom po Evropi. Put bi trajao 17-20 dana. Imao bih unapred obezbeđena prenoćišta (za DŽ), a za svaki slučaj imam i šator. Odprilike zemlje koje planiram da obiđem su: Mađarska, Nemačka, Češka, Slovačka, Poljska, Danska, Finska (ili bar deo toga:)). Iz tog razloga mi je potreban još neko dovoljno lud da se upusti u sve to:). Verujem da za sve to nisu potrebne neke velike pare, vec samo velika volja i želja da se putuje i obilaze neki krajevi.
Molio bih svakog ko je zaintersovan da mi se javi, pa ko bude bio ozbiljan, možemo zajedno da se dogovorimo o destinacijama putovanja, ništa nije striktno:)

Pozdrav

Pre nesto manje od godinu dana sam napravio ovaj post u nadi da cu pronaci saputnika za stopiranje po EU, ali nazalost to nisam uspeo, pa sam se naravno sam upustio u sve to. Sve je ispalo ODLICNO, obisao sam 12 drzava i upoznao gomilu ljudi.........fantasticno iskustvo koje cu vecno pamtiti. Ove godine takodje planiram da uradim isto ali na destinaciji Slovenija - Italija - Sicilija - Spanija - Portugal - Spanija - Francuska - Belgija - Holandija - Nemacka - Ceska - Slovacka - Madjarska. Planirao sam putovanje stopom i brodom kao i prosle godine, sa predhodno obezbedjenim smestajima za dzabe. Iskreno se nadam da ce ove godine neko da se javi i da mi se pridruzi na putovanju. Put sam planirao negde za period Jul - Avgust, a u trajanju 25 do 30 dana. Naravno ako bi se neko javio zajedno bi smo se dogovorili oko destinacija putovanja.


Pozdrav
 
uhhh.....tesko je opisati, pogotovo sto si stalno okruzen ljudima i nekim desavanjima, jednostavno takve stvari treba doziveti, a to sam i sam shvatio kad sam se vratio sa puta... istovremeno sam bio put dozivljaja i prica, a s druge strane nisam ni sam znao sta da ispricam drustvu.....nezgodno:).......inace, na put sam se uputio jer mi je bilo svega vise preko glave (posao, devojka, kinta, drustvo, politika, TV), samo sam hteo da sam stalno u pokretu i sto dalje od Srbije :)........uglavnom sam preko interneta pronalazio ljude kod kojih mogu za DZ da provedem nekoliko dana http://www.couchsurfing.org/ .....svi su bili izuzetno gostoljubiti i po pitanju da mi pokazu grad, a i po pitanju klope, pica i ostalog provoda, tako da sam za tih 22 dana jedva potrosio nesto vise od 500 Eura, a na nicemu bas nisam stedeo, a i neznam ni sam na sta bih sve mogao da potrosim, s obzirom da sam imao besplatan smestaj, putovanje stopom, a u najvecem broju situacija besplatna hrana kod domacina koji se svojski potrudi da ti pripremi neku nacionalnu klopu. Prilicno sam bio iznenadjen sa tom skupom "EU" , jer sam i sam shvatio da je cista cinjenica da smo MI skupa zemlja i da je preko sve ono sto nije luksuz veoma jeftino. Primera radi, u Letoniji za 2 dana sam potrosio 20 Eura (rucak u restoranu, 7-8 piva u kaficima, neka cokolada od 100gr, ulaznica za muzej, neki suvenir i 1 pizza), aj ti to pojedi i popi u Srbiji za te pare. Sva iskustva su maksimalno pozitivna, nisam imao nijednu jedninu neprijatnu situaciju. Bukvalno svi od kojih zatrazis neku vrstu pomoci, recimo da te upute u nekom pravcu, spremni su da ti pomognu i vrlo su ljubazni. Nemam sad mnogo vremena pa cu nekom drugom prilikom da okacim neku sliku, mada mi je i tesko da neku izdvojim, s obzirom da ih ima preko 300:)......ako te bas toliko zanimaju slike, mozes mi pisati na ancient79@gmail.com, pa te mogu uputiti na mesta gde ih mozes videti. Ako te jos nesto konkretno zanima, slobodno pitaj.
Pozdrav
 
pozdrav svima...

evo malo obavestenje.......s obzirom da mi se javila jedna devojka za stop, a koja moze da izdvoji do 30 dana slobodnog, a sto je odlicno:).......javio mi se i jedan lik koji ima slobodno 17 dana, pa bi bilo dobro ako bi se javio jos neko ko bi mogao da izdvoji nekih 17 dana slobodnog pa da krene sa nama, jer bi tad mogli da idemo u dve grupe, jedna grupa za duzu, a jedna grupa za kraci put.......obezbedjenje smestaja za obe grupe bi bila moja odgovornost, a oko destinacija bi se takodje zajednicki dogovorili...
 

Back
Top