Турска- Алања

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Ове године идемо тамо на годишњи одмор.:)

Сваки савет и сугестија су добро дошли.

Чула сам да је у Алањи јако висока влажност ваздуха, зна ли неко нешто о томе и како се то манифестује?
 
Mene je Alanja iskreno smorila.
2h busom od Antalije...
Hotel, cistoca, hrana, sve ful
Ali narod smara.
30 brodica, svih 30 sa istom ponudom
50 restorana, svih 50 sa istom ponudom.
Deli se na 2 dela, kleopatra beach i ne secam se drugog imena
Jako, jako toplo i dosta hladna voda...
Sta znam, sumnjam da cu ikada vise tamo otici.
Inace, Alanju sami turci smatraju svojim najboljim turistickim gradom...
Nisma dobio taj utisak
 
Ja nikada nisam cula da je Turci smatraju svojim najboljim turistickim gradom. Pre bih rekla da Bodrum kuju u zvezde ali mislim da je to zato sto u Bodrumu letuju sve njihove zvezde...
Mada u Bodrumu nisam bila...
Moj favorit je Antalija.

A ne znam sta si ocekivala od malog mesta poput Alanje. Pa normalno je da svi nude isto...
 
Joooj izvini... :rumenko: Vise i ne obracam paznju ... :D

Nije malo mesto, ali nije ni nesto veliko... Normalno je da svi nude isto, uglavnom,...
Meni je Antalija u srcu, mozda zato sto sam je videla iz neke druge perspektive a ne kao gost u hotelu...
Bila sam i u Marmarisu i ono sto me je tamo odusevilo je cisto more bez talasa... Za razliku od Antalije gde voda na gradskoj plazi posle 12 sati postaje prljava jer vrlo visoki talasi iz luke donose sve i svasta... Zato je tamo popularna Lara najbolja jer je udaljena od luke u Antaliji, isto vazi za Belek i Kemer....
A i Marmaris kao malo mesto ima te brodice i mislim da i tamo svi nude iste rute za plovidbu. Jednostavno, tako je, ali zaista smatram to prirodnim jer sta bi tamo videli osim okolikne tog mesta....
 
Uf trebalo bi da odes u Antaliju, da vidis sta je veliki letnji turisticki centar. Antalija je zaista velika i ima oko milion, milion i po u sezoni. Ne mozes bez dolmusa, kola ili taksija....

A Istanbul zaista ne treba ni pominjati... prelep grad i ogroman grad (13 miliona stanovnika) mada se nisam dugo zadrzavala u njemu (ali nameravam)... Ono sto sam videla zaista me je ostavilo bez daha....
Ko ne ode da vidi Istanbul zaista ce pogresiti....
 

Back
Top