Srbi iz Kravice uznemireni i razočarani

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Srbi iz Kravice uznemireni i razočarani

Srbi iz mesne zajednice Kravice kod Bratunca (Republika Srpska) su izrazili veliko zaprepašećenje, razočarenje i protivljenje odlukama vlasti Republike Srpske da se Bošnjacima dozvoli da 13. jula u centru ovog čisto srpskog sela održe verski obred i polože cveće kod objekata Zemljoradničke zadruge gde su jula 1995. godine bili zatvarani muslimani iz Srebrenice

"Najavu dolaska bošnjačkih udruženja u Kravicu, koja je simbol srpskog stradanja u poslednjem ratu, meštani doživljavaju kao tešku provokaciju i uvredu za srpske žrtve jer za zločine koji su počinjeni na Božić, 7. januara 1993. godine u Kravici još ni jedan bošnjak nije odgovarao", rekao je predsednik Mesne zajednice Kravice Mile Milovčević.
On je podsetio da su jake muslimanske oružane snage iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića, tog dana na najveći pravoslavni praznik zauzele Kravicu i na kućnom pragu ubile 49 civila, a sve kuće u njoj i u 26 okolnih sela popalile i razorile do temelja.
Stav meštana Kravice da ne dozvole ovaj skup bošnjaka podržava Boračka organizacija opštine Bratunac, kao i Organizacija porodica zarobljenih i prognanih boraca i nestalih civila. Na sastanku mesne zajednice upozoreno je takođe da je sve to sračunato s ciljem izazivanja provokacija, incidenata i povećanja međunacionalnih tenzija.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=71130&sectionId=51
 
Srbi iz Kravice uznemireni i razočarani

Srbi iz mesne zajednice Kravice kod Bratunca (Republika Srpska) su izrazili veliko zaprepašećenje, razočarenje i protivljenje odlukama vlasti Republike Srpske da se Bošnjacima dozvoli da 13. jula u centru ovog čisto srpskog sela održe verski obred i polože cveće kod objekata Zemljoradničke zadruge gde su jula 1995. godine bili zatvarani muslimani iz Srebrenice

"Najavu dolaska bošnjačkih udruženja u Kravicu, koja je simbol srpskog stradanja u poslednjem ratu, meštani doživljavaju kao tešku provokaciju i uvredu za srpske žrtve jer za zločine koji su počinjeni na Božić, 7. januara 1993. godine u Kravici još ni jedan bošnjak nije odgovarao", rekao je predsednik Mesne zajednice Kravice Mile Milovčević.
On je podsetio da su jake muslimanske oružane snage iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića, tog dana na najveći pravoslavni praznik zauzele Kravicu i na kućnom pragu ubile 49 civila, a sve kuće u njoj i u 26 okolnih sela popalile i razorile do temelja.
Stav meštana Kravice da ne dozvole ovaj skup bošnjaka podržava Boračka organizacija opštine Bratunac, kao i Organizacija porodica zarobljenih i prognanih boraca i nestalih civila. Na sastanku mesne zajednice upozoreno je takođe da je sve to sračunato s ciljem izazivanja provokacija, incidenata i povećanja međunacionalnih tenzija.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=71130&sectionId=51

Pa čekaj malo!
Jel nije tu pobijeno preko 3.000 Srba ?
Kako sad 49 ???? :dontunderstand:
 
Pa čekaj malo!
Jel nije tu pobijeno preko 3.000 Srba ?
Kako sad 49 ???? :dontunderstand:

То су убиства извршена само тог дана у том селу на Божић 07.јануара - а злочини против српског становништва су се догађали у дужем временском периоду у више места око Сребренице... не разумем чему овакав цинизам.
 
То су убиства извршена само тог дана у том селу на Божић 07.јануара - а злочини против српског становништва су се догађали у дужем временском периоду у више места око Сребренице... не разумем чему овакав цинизам.
Pa to zato što ni jedan ni drugi nisu imali mrtvih u ratu a za druge ih nije briga.:cool:
 
Poslednja izmena:
Pusti ih, vidis kakav im je obrazovni sistem da ne umeju ni da sabiraju, 26 sela puta XX(X) pobijenih u svakom i dodje se do brojke od skoro 3500 ako se ne varam, eto kako i zasto, to je i bio povod za Srebrenicu, zamisli ostavis kuci majku i oca i eventualno zenu i decu i odes u vojsku a kad se vratis u selo svi pobijeni... vi kao ne bi trazili osvetu!? :(
Pozdrav :cool:
 
Pusti ih, vidis kakav im je obrazovni sistem da ne umeju ni da sabiraju, 26 sela puta XX(X) pobijenih u svakom i dodje se do brojke od skoro 3500 ako se ne varam, eto kako i zasto, to je i bio povod za Srebrenicu, zamisli ostavis kuci majku i oca i eventualno zenu i decu i odes u vojsku a kad se vratis u selo svi pobijeni... vi kao ne bi trazili osvetu!? :(
Pozdrav :cool:

Odeš u vojsku ????? :eek::eek::eek:

Pa jeste li i ispraćaje pravili kad ste odlazili "u vojsku" ???

Odlazilo se ubijati, a ne "u vojsku" ! Išlo se u rat čovječe!

A žene, djecu i starce ste ostavili u susjedstvu onih protiv kojih ste se borili !
To je van pameti!

A i nešto drugo mi bode oči!
Eremita je reko da se taj masakr (nazovimo ga tako) događao u dužem periodu.
Pa zašto, pobogu, nije nitko evakuirao taj kraj kad se desilo to u Kravici ?
 
Odeš u vojsku ????? :eek::eek::eek:

Pa jeste li i ispraćaje pravili kad ste odlazili "u vojsku" ???

Odlazilo se ubijati, a ne "u vojsku" ! Išlo se u rat čovječe!

A žene, djecu i starce ste ostavili u susjedstvu onih protiv kojih ste se borili !
To je van pameti!

A i nešto drugo mi bode oči!
Eremita je reko da se taj masakr (nazovimo ga tako) događao u dužem periodu.
Pa zašto, pobogu, nije nitko evakuirao taj kraj kad se desilo to u Kravici ?

A meni iskreno,bode oci cinjenica da se upravo nevesto pravis naivan .Alo......i ne treba ti to o ispracajima....i koga da evakuira i gde ?! ....gde si se ti evakuirao za vreme *parade* u Dubrovniku?
Ostala je nejac u *susjedstvu*....NEJAC ,na kojoj su se izivljavali oni koji sebe smatraju herojima .....isto vazi i za one koji su slagali drugu stranu u rake Srebrenice.....
Sto Bog stvori *heroje* da mi je samo znati??!!
 
A meni iskreno,bode oci cinjenica da se upravo nevesto pravis naivan .Alo......i ne treba ti to o ispracajima....i koga da evakuira i gde ?! ....gde si se ti evakuirao za vreme *parade* u Dubrovniku?
Ostala je nejac u *susjedstvu*....NEJAC ,na kojoj su se izivljavali oni koji sebe smatraju herojima .....isto vazi i za one koji su slagali drugu stranu u rake Srebrenice.....
Sto Bog stvori *heroje* da mi je samo znati??!!

Ja se pravim naivan, a lik piše da se išlo "u vojsku" ! Mislim... :roll:

Blizu je Srbija, mogao se narod prebaciti tamo.
Svaki zločin je za osudu.
Meni samo nije jasno to, kako se takav masovni zločin više ne eksponira javnosti, da bi se došlo do zadovoljenja pravde bar koliko-toliko.
Kažu da je Naser Orić odgovoran za to, a njega oslobodilo zbog nedostatka dokaza.
Pa gdje su pobogu te žrtve?
Gdje su masovne grobnice?
Koliko je točno žrtava (ili bar približno) ? Ali argumentirano, potkrijepljeno sa fizičkim dokazom!
Kada točno se desio zločin u kojem selu?

Ja vjerujem da se ovi podaci argumentiraju i daju na uvid sudu u Hagu, da bi Orić ekspresno završio tamo.

Zašto svega toga nema? :dontunderstand:
 
Ja se pravim naivan, a lik piše da se išlo "u vojsku" ! Mislim... :roll:

Blizu je Srbija, mogao se narod prebaciti tamo.
Svaki zločin je za osudu.
Meni samo nije jasno to, kako se takav masovni zločin više ne eksponira javnosti, da bi se došlo do zadovoljenja pravde bar koliko-toliko.
Kažu da je Naser Orić odgovoran za to, a njega oslobodilo zbog nedostatka dokaza.
Pa gdje su pobogu te žrtve?
Gdje su masovne grobnice?
Koliko je točno žrtava (ili bar približno) ? Ali argumentirano, potkrijepljeno sa fizičkim dokazom!
Kada točno se desio zločin u kojem selu?

Ja vjerujem da se ovi podaci argumentiraju i daju na uvid sudu u Hagu, da bi Orić ekspresno završio tamo.

Zašto svega toga nema? :dontunderstand:


 
Ja se pravim naivan, a lik piše da se išlo "u vojsku" ! Mislim... :roll:

Blizu je Srbija, mogao se narod prebaciti tamo.
Svaki zločin je za osudu.
Meni samo nije jasno to, kako se takav masovni zločin više ne eksponira javnosti, da bi se došlo do zadovoljenja pravde bar koliko-toliko.
Kažu da je Naser Orić odgovoran za to, a njega oslobodilo zbog nedostatka dokaza.
Pa gdje su pobogu te žrtve?
Gdje su masovne grobnice?
Koliko je točno žrtava (ili bar približno) ? Ali argumentirano, potkrijepljeno sa fizičkim dokazom!
Kada točno se desio zločin u kojem selu?

Ja vjerujem da se ovi podaci argumentiraju i daju na uvid sudu u Hagu, da bi Orić ekspresno završio tamo.

Zašto svega toga nema? :dontunderstand:

Kakvi fizicki dokazi.

Kad ovaj rat je poebeo matematiku i physiku.
 
Jel se ti to za.ebavaš ? :think:

Naravno da ne.

Ako poverujem vasim podacima i muslimaskim. JNA od pocetka 1993 trebala ostati bez tenka.

8000 mrtvih muslimana u Srebrenici u toku masakra 11 Juna je isto toliko neverovatno ko 700 000 mrtvih u Jasenovcu.

Na Markalama udari granata koju niko nije video, cuo, i nije mogla da se puca bilo kog polozaja VRS oko Sarajeva. Mogli su Muslimani da kazu da su srbi stavili eksplosiv na pijac. Dobro moguce je. Ali ovako nikako.

Kako sam reko na nasim prostorima ne vaze zakoni matematike.
 
Ma pusti me s propagandnim materijalima!

Potrebno je imati dokumente. Napraviti istragu zločina. Zapisati svaki detalj.
Ekshumirati žrtve. Prebrojiti koliko ih je.
Tek onda se traži pravda.
A ne tražiti osudu nepripremljen, a onda se čuditi što je pušten ( o Oriću govorim, naravno).

oric.jpg


Ovo je spaljeno srpsko selo Kravica.
 
Naravno da ne.

Ako poverujem vasim podacima i muslimaskim. JNA od pocetka 1993 trebala ostati bez tenka.

8000 mrtvih muslimana u Srebrenici u toku masakra 11 Juna je isto toliko neverovatno ko 700 000 mrtvih u Jasenovcu.

Na Markalama udari granata koju niko nije video, cuo, i nije mogla da se puca bilo kog polozaja VRS oko Sarajeva. Mogli su Muslimani da kazu da su srbi stavili eksplosiv na pijac. Dobro moguce je. Ali ovako nikako.

Kako sam reko na nasim prostorima ne vaze zakoni matematike.

Čekaj. Pusti to.
Ovdje se priča o sasvim konkretnom zločinu u okolici Srebrenice.
Srbi tvrde da su tu muje pobili nekih 3.000 ljudi (civila).
Ali problem je u tome što samo tvrde, a niko da da konkretni dokaz!
Pa zašto, majku mu ? Zašto kriti dokaze o tome da ti je neko pobio 3.000 sunarodnika?

Meni to nije jasno. Tebi jeste?
 
Čekaj. Pusti to.
Ovdje se priča o sasvim konkretnom zločinu u okolici Srebrenice.
Srbi tvrde da su tu muje pobili nekih 3.000 ljudi (civila).
Ali problem je u tome što samo tvrde, a niko da da konkretni dokaz!
Pa zašto, majku mu ? Zašto kriti dokaze o tome da ti je neko pobio 3.000 sunarodnika?

Meni to nije jasno. Tebi jeste?

Reko sam puna su groblja mrtvih iz tog zlocina. Nemam ja to od prica. Ja sam bio tamo poznajem ljude koji su izgubili nekog. Otac moje cure umro kao vojnik. Ali otac od njega kao civil.

Ima dokaza kolko hoces. I to sto je Oric pusten. Karadzica ce uzeti djavolj pre sto ga tamo osude. Vidili smo kod Slobe da po zakonima nisu mu mogli nista.

Taj sud je klupiranje na velikom nivou u ratu nema pravila. Nije ih bilo i nece ih biti.
 

Back
Top