Hirens Boot CD

Skiljk

Zainteresovan član
Poruka
435
Znam da je Hirens Boot CD jako dobar i mocan program i da se uz pomoc njega moze svasta popraviti i podesiri na recunaru... Skinuo sam sa neta instalaciju 9.9 verzije i super radi, ocitava je kako treba ali ja znam samo par sitnica kako se on koristi... Interesuje me sta to sve uz pomoc njega mozemo da uradimo? Cemi sve te alatke sluze? Konkretno me interesuje kako mogu preko njega (u biosu) da obrisem neke programe, viruse... Kako i da li mogu da formatiram particije na hardu? Kako mogu da napravim "sliku" C particije sa svim programima pa kad mi padne sistem da ne moram da sve ponovo instaliram nego je samo "nalepim" i svi programi i stelovanja su tu... Mozda su ova moja potanja glupa ali ja sam pocetnik na ovom polju racunarstva i stvarno mi treba pomoc... Ako postoji neka knjiga ili kakvo upustvi dobro bi doslo...
Hvala unapred svima koji zele da podele svoje znanje sa jednim pocetnikom...

Moderatoru se izvinjavam ako je ova tema kojim slicajem zabranjena na ovom forumu zbog ilegalnisti programa jer na nekim forumima je zabranjen....
 
Poslednja izmena:
Hiren's BootCD je bootabilni live CD koji sadrži raznorazne programe kao što su alati za particionisanje HDD, za kloniranje i pravljenje rezervnih kopija, programe za povraćaj izgubljenih podataka, BIOS alate, za testiranje performansi sistema, za čišćenje sistema od virusa, spywarea i mnoge, mnoge druge alate za popravku raznih računarskih problema. Pošto je bootabilan može se koristiti nezavisno od operativnog sistema, ili pak iz njega samog. Svi programi i alati su grupisani u pakete u zavisnosti od toga zašta se koriste i čemu su namenjeni, a i radi bolje preglednosti.

Iako je ova kolekcija alata vrlo korisna i poželjna, trebamo imati na umu da su pored malog broja besplatnih programa, mnogi od tih alata i programa zapravo komercijalni programi koji nemaju legalnu licencu za korišćenje i dalju distribuciju, tako da svako skidanje, korišćenje i deljenje Hiren's BootCD spada u pirateriju. ;)

A objašnjavati sada kako rade pojedini alati...
 
Ok, znam da sam prestupnik.... :roll:
Ali kako na drugi nacin da prebrodim ove problema kada je Windows sklon cestom "padanj" cak i iz cistog mira, kada su virusi svuda, skoro sam zakacio neki virus koji se zove lassas (mozda si cuo za njega on na flusu svakom folderu daje .exe a pravu sadrzinu sakrije) pravi gnjavator, jedan decko mi je u servisu preko Hirens Boot CD ocistio to, ali ja sam ga ponovo navukao, jer ga ina colo okruzenje... Jako je zeznut jer ne moze nijednim antivirus programom da se ocisti (nod32, kasperski, AVG...), kroz vecinu prolece da ga ni ne registruju iako su updejtovani.... Drugo sistem mi cesto pada. Doduse zaista je preopterecen, ali kad padne treba mi 5-6 sati da ponovi instaliram sve te programe (moram mnogo da ih imam zbog posla 3 autoCAD-a...da te nesmaram sad...)....
Ok, ako ne mozes da mi pomognes hvala u svakom slucaju:hvala:, mozda ce naleteti neko...
 
To za pravljenje i vraćanje rezervne kopije sistema preko Hirens-a i nije neki problem, ali objašnjavati i sve ostale programe (ili bar većinu njih), po meni je iskreno veliko smaranje, jer pogledaj samo koliko ima programa (mali milion).

Ako ugrabim malo vremena možda ti i objasnim kako ovo gore da odradiš (a može i neko drugi... ako je voljan). ;)
 
Ја рецимо са тог Хирен'с Бут Диска користим за прављење резервне копије Виндоуза програм Norton Ghost. Доста је лако, пробај скапираћеш... Имаш са партиције у имејџ фајл, контра, и још две три опције, ништа компликовано ;)
 

Back
Top