Raskid

Nemoj samo onu staru "ti si dobar, problem je u meni" :twisted:

Najbolje je reci istinu. To uvek uspeva. Dakle, sedni s tipom (znam kako je ali primoraj sebe da ga bar jos jednom, i hvala Bogu, zadnji put vidis) i objasnis sta je to dovelo do raskida. Najbolje je ne uvijati. Ako ti je dosadan - reci. Ako je smor - reci. Mrzim uvijanja i seme "ni tamo, ni ovamo"
Srecno!!! :!:
 
pa zavisi od coveka....od mirnog razgovora do gadjanja pepljarom u glavu....
bitno je da je efikasno....yebiga sad sto moram da potezem pepeljaru da me shvate ozbiljno.... :lol:
 
Hm teoretski je veoma lako raskinuti. Sednes kazes sta imas i odes... Jes vraga...
Ma koliko ta veza bila kratka ili slaba imali ste nesto sto vas je vezalo u nekom trenutku. Najgori je onaj osecaj kada se ta lepa secanja vracaju i kao da ne daju da se raskine. Cak i u tom trenutku raskida. Onda ide deo kada pomislis kako ces eto ostati sam/a (sem u slucaju raskida zbog osobe koja iza ugla ceka dase smuvate - rezerva). Onda idu njegov/njen upitno placan pogled (iako ne mora da bude suza) i cuveno pitanje ZASTO. Hm, zasto... Kako reci istinu - Ne volim te, svidja mi se neko drugi, nije kao sto je bilo, smorio/la sam se,dobio/la sam neko nasledstvo pa moram u Rio ali bez tebe, odlucio sam da odem u vojsku (po drugi put ali nema veze) i glupo mi je da me cekas, moji kazu da nisi za mene, ili moj omiljeni - mislim da smo predugo zajedno ja bih da prozivim, tebi je vreme da se udas a ja necu da te zenim, ako ostanemo jos koju godinu zajedno niko te nece hteti u tim godinama... bla...bla... razloga je milion, ali kako naci onaj koji nece povrediti drugu stranu. Nikako. Sta god da se kaze ma kakva to istina bila - boli.
Za raskid face-to-face treba da imati mnogo hrabrosti. Preko telefona kazu da je kukavicki.
I najzad moji primeri - jednom sam raskinula uzivo, ali to je bio raskid na obostran zahrtev (sporazumno) tako da je bilo samo pitanje ko ce prvi da te veceri izgovori reci gotovo je. Cisto, bez suza, aj zdravo i odosmo svako na svoju stranu.
Onda su raskinuli samnom Live in Medakovic, gorepomenutim recima. Ako je neko ikad cuo pametniji "razlog" za raskid neka se javi. Moje godine su u stvari bile simbol za - svidja mi se druga devojka. Toliko o bezobrazluku. Svima je zao sto nisam imala pikslu pri ruci... da mu pokazem koliko neko sa 25 moze da bude mator a precizan! Onda sam ja raskinula - telefonom, jes kukavicki ali nisam imala herca da stanem ispred njega i da mu kazem da je gotovo. Mislila sam da je i ovako ok, jer iako ni on ni ja nismo imali mnogo osecanja jedno prema drugom. Ali sam bila fina i rekla mu da mi je zao sto ovako raskidam ali sta da se radi. I otplakala sam... malo ali dovoljno. Telefon me je bar malo zastitio.
Najhrabrija sam bila kada sam "raskidala" tj. jednoj letnjoj varijanti rekla da stvarno nisam tip koji ce da se krije (on je imao devojku), da se * po Zvezdari u kolima, da bude rezerva i sl. Lepo sa izrecitovala tekst i izasla iz kola. Nije se ni pomakao. A ja sam bila zadovoljna sobom.
Tako da... eto ... raznorazna iskustva imam... ali jedno je sigurno da ni jedan raskid nije lep ni jednostavan. Niti moze da se uradi bilo sta da ti taj dan ostane u lepom secanju.
 
devojcica_20:
Nemoj samo onu staru "ti si dobar, problem je u meni" :twisted:

Najbolje je reci istinu. To uvek uspeva.

Slazem se...
Kazes lepo: "Dupe ti je preveliko, sise su ti male, pichka ti je presiroka, ne depiliras cmar, smrdi ti iz usta kad se probudis, dosadilo mi je da te karam, keva ti je dosadna, ker ti je ruzan, smeta mi tvoj brat mongoloid, imam seks sa tvojom babom...
 
po meni su najbolji bolni raskidi. onda imaju efekta. kad raskinem sa tipom a on mi kaze da mozemo da budemo prijatelji, dodje mi da ga ubijem...

fora "nije u tebi problem u meni je" je savrsena, jer ako vec dobijam sut kartu, ne moram da dobijem i elaborat o tome sta mu sve smeta kod mene. mozda kasnije kad sve prodje i sretnemo se, onda je ql da mi kaze pravi razlog...

a cinjenica je da je malo ljudi koji dobro podnose raskide, i koji ne bi pokusavali da pobiju navode optuzbe zasto veza mora da pukne.... :evil: cast izuzecima! :wink:
 
zavisi sve od situacije do situacije, nekada ti se "namesti" samo pa bude i lakse nego sto si mislio, nekada bas ono muku mucis sta i kako reci. u principu, kod mene nema razvlacenja, kada shvatim da ne ide kako treba, ja ne mogu ni dana vise da se razvlacim u toj vezi. svako svojim putem...
 
marina79:
zavisi sve od situacije do situacije, nekada ti se "namesti" samo pa bude i lakse nego sto si mislio, nekada bas ono muku mucis sta i kako reci. u principu, kod mene nema razvlacenja, kada shvatim da ne ide kako treba, ja ne mogu ni dana vise da se razvlacim u toj vezi. svako svojim putem...

..odvede$ voljenu osobu na pijacu.. stanete kraj neke tezge i kazhe$ joj...

Vidi leba ti kako je zdrav i zelen ovaj per$un!

ona.. - diiiivno ..

ti.. A vidi$ kako je crven ovaj krastavac!

ona.. - jao predivan je.. kupi mi...

(po$to se i dalje pravi luda jer nikada niste izlazili na pijac i komentarisali crvene krastavce prelazi$ na plan B)

- Pazi... lepo je i jedno i drugo.. zdravo $ta vi$e... ali.. ne ide vi$e zajedno... pro$la sezona bre.. sparu$ilo se.. uvelo....

ona konachno shvata i tuzhnog izraza lica kazhe... vaistinu uvelo


Svako kupuje po kilo pasulja i boranije i nosi kuci da spremi ruchak.

Uveche se vidite u gradu i drugarski razmenite recepte za posne torte i kolache 8)

 
Iceman:
devojcica_20:
Nemoj samo onu staru "ti si dobar, problem je u meni" :twisted:

Najbolje je reci istinu. To uvek uspeva.

Slazem se...
Kazes lepo: "Dupe ti je preveliko, sise su ti male, pichka ti je presiroka, ne depiliras cmar, smrdi ti iz usta kad se probudis, dosadilo mi je da te karam, keva ti je dosadna, ker ti je ruzan, smeta mi tvoj brat mongoloid, imam seks sa tvojom babom...

Originalan kao i uvek.....mada, cini mi se da je to sto ti rece malo blago za raskid, znas!.. :wink: nije pogodjena sustina :P
 
***Raskidi mogu, a ne moraju biti bolni... Sve zavisi od osobe do osobe kako ko podnosi takve situacije i najvise zavisi od toga da li vi raskidate sa nekim ili neko raskida sa vama... Ipak sam za sporazumne raskide! :)

malecka:
kako najcesce raskidate veze/prijateljstva (kad posle dugotrajne agonije skapirate da nema smisla provesti vise ni minut sa tom osobom)?

***Imao sam priliku da raskidam na razne nacine (uglavnom sam se trudio da ispadnem kreten :) i tako sto bezbolnije raskinem), pocev od telefona; preko pisma; fraze "nije u tebi problem, vec u meni" (s tim da je problem ZAISTA bio samo u meni!); znas-mom drugu se zaista mnogo svidjas, a nama jednostavno nece uspeti, pa pokusaj s njim... :lol: :lol: :lol: Istina boli, ali sam shvatio da je to ipak jedino ispravno i pravo resenje...verujte da jeste...

Zak:
Gazdarica:
Zak:
Devilishgirl:
jel' sad sezona raskidanja :?
Jeste. :lol:
Je li to prelazno...??? :shock: :shock: :shock:
Opak virus. :lol:

***Svakom virusu mozes naci lek tj. vakcinu ili serum... Lecite se ljubavlju, poverenjem, iskrenoscu, paznjom... Samo tako smanjujete mogucnost raskida i udaljavanja od "voljene osobe".

Princeza:
Hm teoretski je veoma lako raskinuti. Sednes kazes sta imas i odes... Jes vraga...

moj omiljeni - mislim da smo predugo zajedno ja bih da prozivim, tebi je vreme da se udas a ja necu da te zenim, ako ostanemo jos koju godinu zajedno niko te nece hteti u tim godinama... bla...bla...

raskinuli samnom Live in Medakovic, gorepomenutim recima. Ako je neko ikad cuo pametniji "razlog" za raskid neka se javi. Moje godine su u stvari bile simbol za - svidja mi se druga devojka. Toliko o bezobrazluku. Svima je zao sto nisam imala pikslu pri ruci... da mu pokazem koliko neko sa 25 moze da bude mator a precizan!

...ali jedno je sigurno da ni jedan raskid nije lep ni jednostavan. Niti moze da se uradi bilo sta da ti taj dan ostane u lepom secanju.

***Eh, i ja zalim sto nisi imala pikslu...he, he... Kako sam se slatko nasmejao... :lol: Slazem se da nikada raskid ne moze biti lep, jednostavan ili prijatan...pa ipak govorimo o raskidima, zar ne? Nikad nije sve 'happy' kada raskidas...

Malecka, pokusaj otvoreno da kazes sta mislis i ako nista drugo-iskrenost ce se ceniti...(nadam se)... Mozda se i druga strana premislja oko istog. Nikad ne znas kako ce se neki razgovor zavrsiti, ali je bitno da budes iskrena i prema sebi i prema drugima... :)
Pozdrav! Kiss! 8) :) 8)
 
ostavljala sam i ostavljali su me u svakavim varijantama.Ali sam bar uvek znala,zasto to radim ili zasto mi to partner radi,do zadnje situacije.U stvari sve je bilo bajno...sjajno...tra la la.Iz cista mira smo prekinuli svaki kontakt.Po prvi put ,ne razumem sebe...ne razumem svog bivseg ...i po stoti put mi postaje jasno da za sve postiji prvi put...Konacno mi se desilo to,da je veza pukla ,bez i jedne reci,i kao sto mnogi rekose "nijedan raskid nije prijatan".Nije ni ovaj,ali je mozda dobro to sto nije doslo do nekakvih situacija koje bi mozda povredile jedno od nas dvoje :?
 

Back
Top