PIERCING...

maja mala mama

Zainteresovan član
Poruka
308
Vec tri godine imam zelju da probusim pupak,ali iz objektivnih razloga to nije bilo moguce.Najpre sam bila trudna a onda mi stomak i nije bio najreprezentativniji deo tela.Inace mi je fuj kada vidim mindjusu na gomili sala.
Sada sam to sredila i pitanje je sledece:Gde da odem na tu intervenciju,da li i koliko boli, kako uopste to busenje izgleda!?
Ja to ovoga leta zelim da uradim(cak sam i mindjusu kupila!) uprkos pljuvanju okoline,u stilu: svasta!majka maloletmog deteta i sl.
Hvala unapred!
 
Ja imam piercing na pupku i na nosu.Na pupku je malo vise bolelo,ali nije strasno(citam vec si rodila) to je onda za tebe sigurno nista.To se radi sa sterilnom iglom,prvo se dezinfikuje centralno mjesto,pa se busi pa onda mendjusa.Ja neznam kakvu si ti sebi kupila ali je naj bolje da bude od osamnaest karatnog zlata (bjelog ili zutog)!Ja sam kupila u studiju u kome sam radila piercing.Poslije ces morati dva mjeseca mislim (zaboravila sam vec),ujutru i navece da dzinfikujes sa sredstvom koje ce ti u studiju dati.I pazi da ne zakacis grubo posto boli.Neznam gdje to mozes da uradis posto ja zivim na zapadu evrope,ali u svakom slucaju nemoj da ti to rade neki amateri.A to sta ce ti ko reci,ma boli te d...!!!Bas je super vidjeti cool mamu u svom fazonu!!! SRETNO
 
Moram da ispravim JLO. Prva mindjusa za pirc mora biti od hirurskog celika, najbolje su one obicne skroz okrugle. Da bi se kanal oformio potrebno je da prodje 6 meseci. Bolno jeste, ali svega nekoliko minuta. Cisti se obicnoim bebi sapunom, a ako dodje do infekcije koristi se hidrogen i embecin. Ranica uvek mora da ti bude cista i vlazna, skidas skramicu od limfe stalno i naravno mindjusu moras da mrdas gore dole.
Ja sam stavila pirc na pupak kad mi je malecka napunila dve godine i moji roditelji su najburnije reagovali, tj. moja majka najgore. Kao fazon dali bih ja to mom detetu dozvolila. Pa , naravno. Meni je to sexy i sad kad je doslo leto imam pravu stvar da privlacim poglede:)
Ako si cvrsto resila onda samo napred. Po gradu ima mnogo salona koji to rade, osnovna je higijena naravno. Mozda je najbolje da odes u Skadarliju kod Sindje.
 
Ja sam probusila pupak nedavno i skroz sam zadovoljna! Bolelo me je jako dok je devojka busila ali posle maltene nista. Necu ti sad pricati kako je to radila jer celu proceduru busenja i negovanja imas u predhodnim odgovorima!
Podrzavam te, to je strasno sexy! Samo napred i ne zaboravi nam javiti kako je bilo! :D
PS. Pogledaj moju sliku u profilu! :oops:
 
s obzirom da si iz Beograda, mozes da biras gde ces to da radis, nemoj da se zabrines ako se prvo vreme bude osecao neki cudan miris, normalno je, a ako se kasnije predomislis i resis da skines to sa sebe, samo prvo vreme ce biti odvratna rupa ali ce kasnije zarasti, i da, jos ovo, vodi racuna kad budes to radila da ti ne iskrive mindjusicu prilikom busenja. :lol:
 
ja sam svoj pupak probusila pre 2 ili 3 godine i znam da me ni malo nije bolelo (cak mi se i svidelo :? ), niti je tu bilo ikakvog crvenila kada mi je decko probusio. mislim da to sve zavisi od osobe i njenog/njegovog tela. ne bih preporucila zlatnu mindjusu kao sto je vec neko odgovorio ^^^ srebro je najbolje. cistila sam ga sigurno 3/4 X na dan sa sea salt water i u roku od 2 meseca mi je zarastlo kako treba iako neki kazu da treba 6 meseci - opet, zavisi od tvoje koze. tako da je bilo spremno za leto, more, i bazen :wink:

samo uzivaj & have fun!!
 
littlefoot:
Moram da ispravim JLO. Prva mindjusa za pirc mora biti od hirurskog celika, najbolje su one obicne skroz okrugle. Da bi se kanal oformio potrebno je da prodje 6 meseci. Bolno jeste, ali svega nekoliko minuta. Cisti se obicnoim bebi sapunom, a ako dodje do infekcije koristi se hidrogen i embecin. Ranica uvek mora da ti bude cista i vlazna, skidas skramicu od limfe stalno i naravno mindjusu moras da mrdas gore dole.
Ja sam stavila pirc na pupak kad mi je malecka napunila dve godine i moji roditelji su najburnije reagovali, tj. moja majka najgore. Kao fazon dali bih ja to mom detetu dozvolila. Pa , naravno. Meni je to sexy i sad kad je doslo leto imam pravu stvar da privlacim poglede:)
Ako si cvrsto resila onda samo napred. Po gradu ima mnogo salona koji to rade, osnovna je higijena naravno. Mozda je najbolje da odes u Skadarliju kod Sindje.


e jesi carica!! potpuno sam sa tobom!! :wink:
 
pozdrav!!!

ja sam probusila pupak pre mjesec dan ili malo vise...5-6 nedelja.
nije bolilo jer se dobije lokalna anestezija, mala inekcijica, ispod pupka.
sad me ne boli, ustvari samo kad se slucajno uvrijedim :lol: ja to mazem hidrociklinom tako mi je rekao jaran koji mi je probusio pupak a koji se profi bavi tim. on je u bg.
mindjusa... NIKAKO srebro jer srebro oksidishe i pravi haos!!! kad ides na pirsing, obicno taj ko to radi ti u cijenu uracuna i mindjusu koju dobijes od njega a ona je od nerdjajuceg celika.
ma najbitnija je higijena ili ti ga odrzavanje rupice :D
mene nervira sto proces zarastanja traje 5-6 mjeseci a ja nisam bas strpljiva...
eto toliko,
ljub ljub
 
ne bi da reklamiram ali cinjenice su cinjenice.

Prvo, svaka cast na odvaznosti za ovakav potez, mogu da zamislim kako te okolina gleda, ja imam 4 prilicno vidljive tetovaze i vecito me gledaju kao bivseg robijasa ili neko potpuno neprilagodjeno bice. Moj veoma dobar prijatelj i izuzetan majstor ima tattoo & piercing studio u t.c. sremska, na I spratu TATTOO house, telefoni su ti: 180-414 i 063/777 29 72. Decko koji radi piercing zove se Son i potpuno je sladak i ljubazan i odgovorice na sva tvoja pitanja. Naglasicu ti da je njihov salon pored Sindjela u Skadarliji jedini zvanicno registrovan u gradu sto dovoljno govori o njihovom radu, trudu i kvalitetu.

Najbolje je da uzmes tu mindjusu koju imas i prosetas se do njih jedan dan, rade od 10 do 20h, ne mozes da promasis, na prvom spratu odma pored MIKRO knjiga knjizare.

Srecno!
 
malibuda:
ne bi da reklamiram ali cinjenice su cinjenice.

Prvo, svaka cast na odvaznosti za ovakav potez, mogu da zamislim kako te okolina gleda, ja imam 4 prilicno vidljive tetovaze i vecito me gledaju kao bivseg robijasa ili neko potpuno neprilagodjeno bice. Moj veoma dobar prijatelj i izuzetan majstor ima tattoo & piercing studio u t.c. sremska, na I spratu TATTOO house, telefoni su ti: 180-414 i 063/777 29 72. Decko koji radi piercing zove se Son i potpuno je sladak i ljubazan i odgovorice na sva tvoja pitanja. Naglasicu ti da je njihov salon pored Sindjela u Skadarliji jedini zvanicno registrovan u gradu sto dovoljno govori o njihovom radu, trudu i kvalitetu.

Najbolje je da uzmes tu mindjusu koju imas i prosetas se do njih jedan dan, rade od 10 do 20h, ne mozes da promasis, na prvom spratu odma pored MIKRO knjiga knjizare.

Srecno!
Hvala na podrsci i na informaciji!Vec sam cula za njih pa cu nekako prelomiti kome cu poveriti svoj pupak!
Razmisljala sam i o "tetu" pre vise godina i locirala sam immesto na telu i smislila crtez ali nisam bila bas nacisto sa sobom.Nisam bila sigurna da li cu umeti to da nosim...
Za mindjusu u pupku sam apsolutno sigurna!
 
a sta je sa tetovazom...cemu smeh littlefoot?
Tattoo je utoliko ozbiljnija stvar jer nema skidanja, to jest navodno ima ali ljude koje sam ja sretala imali su grozne oziljke tako da je to na kraju ispadalo gore nego tetovaza. Kod radjenja tetovaze bitno je da u svojoj glavi resis sta zelis da nosis na sebi ceo zivot i zasto. Ja imam situacije kada se vrlo lukavo poigram sa mojim tetovazama...ono kao smori te neki ograniceni um koji ne znas kako da izbegnes, onda ustanes lepo skines majicu pokazes ponosno svoju pravu licnost i odes u suton kao zmaj :D !

Privremena tetovaza je za mene blam...to je ono da imas cime da se pohvalis na plazi...bolje kupi tangu, ista je reakcija.

U svakom slucaju za tattoo se malo ozbiljnije zamislis nad sobom, simbolom kojim zelis da se obelezis i mestom na kojem ce stajati...ostalo je sve legenda.
 
Smeskam se na tattoo ne u negativnom kontekstu, nego zato sto je to nesto sto je to nesto sto mnogo volim. Tvoj tattoo je tvoj simbol. Ovo je tema koja me vuce prosto za jezik, pa bih mogla do sutra, zato moj smeh.
Volim, ali na decentnom mestu, da niko ne vidi, sem onog kome licno dozvolim.
Moj simbol ce biti plasiran nisko na krstima, sliku imam, samo cekam da prodje leto, da se ne bih mucila jos i sa svrabom po vrucini:)
 
NE bih se bas slozila da pirsing pupka ne boli...
Ja sam probusila nos, jezik i pupak i pupak mi je bio najbolniji...Imam i tet...
Tetovaza je nesto posebno, poseban je i osecaj dok se radi, boli ali to lici vise na grebuckanje nego na pravi bol. Naravno to je tako samo kada ti pravi mastor radi. U BGD postoji dosta "salona" u kojima je se rade i pirsing i tetovaze ali ja sam sigurna samo u Slobu (tet) i Zileta (pirsing)
 
ja sam radila tetovazu u studiju sindjelic i imam sve pohvale na temu strucnosti i higijene,mnogi su mi govorili u fazonu da je preskupo i da ima i boljih majstora ali moj motiv je bio ejdnostavan i meni se bas bas svidja kako je ispalo a pre cu da izaberem vise da platim nego da se brinem dal cu da dobijem neku bolestinu od nesterilisanog pribora.....



tako da moje misljenje o studiju je potpuno pozitivno,sad kako rade pirsing nemam pojma,al to valjda svuda rade isto....pozz
 
Hvala,miss!I ja se slazem s tim da je higijena najbitnija,a cena najmanje vazna...
Za piercing gresis,ja sam vec radila na nosu i...nemam reci o higijeni ali u negativnom smislu,samo sto nisam u sindjelic studiu,vec na drugom mestu.A sad sam nacula da je tamo najbezbednije...i tako.
pozzz
 
Sindjelic je super, ali su preskupi..Ima dosta dobrih majstota teovaze koji isto rade u hig. uslovima i odlicni su, ali su za trecinu jeftiniji. Inace, studio Sindjelic je super.Sve je cisto i uredno.
 
Ne znam za to, znam za tetovazu..Piercing mislim da je odprilike kao na drugim mestima. Imas tamo super izbor lancica z astruk, prstenja za noge, a d ane pricam o izboru mindjusa za obrve ili pupak..
 

Back
Top