Usporeno radi

srbija

Početnik
Poruka
21
u zadnje vreme radi mi usporeno racunar najcesce sam mogao da primetim to u eksploleru i comanderu
Pomeranje rulera navise i nanize je veoma sporo
Neznma sta se desava pa molim nekog da mi pomogne
 
E to se desava onima koji igrice i ostalo brisu sa SHIFT+DELETE iz "Program files"-a, a zaborave da odu u "Add Rmove Programs" da vide da slucajno odatle ne mogu da uninstaliraju program.
Onima koji ne sredjuju registar, a programa za isti ima mali milion i koji dnevno instaliraju po 10 programa i 25 igrica.
Zato kada takav racunar vidim prvo sto uradim je:
format c: i posle toga pamet u glavu.
 
Disk clean up, defragmentacija.... i iskljuci sve sto ti netreba a radi u pozadini (software za skenere i stampace znaju da usporavaju) ako nista ne pomaze onda poslusaj ljude i format c:
 
Ako ti u komanderu radi sporo onda ti je windows odavno zreo za reinstalaciju na formatiranu particiju ako znas to sam da uradis pocni odmah ako ne onda nazovi nekog iskusnijeg pa da ti on to uradi i objasni da znas za kasnije (trbace ti pre ili kasnije)!
 
Totalni sam amater sto se tice kompa, sto ce reci tek uplovljavam u te vode. Racunar mi je usporio, ali ne bih da brisem hard, imam gomilu podataka koje treba da narezem na CD-ove. Nabavila sam Easy Cleaner , ali ne znam sta smem da izbrisem iz registra. Imate li neki savet?
 
Ma sa tim programima sa sredjivanje regostra mozes sve brisati komotno, retko kad zaseru, a imas i opciju da bekapujes sve to ako negde zabrlja.
Onda radi defragmentaciju, zatim disk Cleanup....skeniraj sistem nekim antivirusom i ostalim antistetocina softverom......ako nista od ovoga ne pomogne uvek postoji opcija format c: pa sledeci pu pazi sta radis.
 
Izbrisala sam registar, ali brzina je ostala ista. Uz to pokazuje da je neka virtuelna memorija na minimumu.Obavila sam i defragmentaciju, proverila update-ovanim antivirusom (Kasperski) i nista. Jel to znaci da mi format c ne gine?
 
pa uradi ono sto su ti vec rekli;
1. skeniraj na viruse ako nemas AVP onda on line
http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp
2. upotrebi ove programe - svi su besplatni CWShreder, Adaware,Spybot http://www.aumha.org/a/noads.php
3. mozda ce ti trebati i HijackThis ali tek na kraju
4. pokusaj i sa ovim http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp
5. Izbrisi sve .tmp fajlove, u IE > Tools > IE Options izbrisi sve Cookies i Files
6. Uradi disk Cleanup
7. Ako imas P2P program disejbluj ga
8. Uradi uninstall programa koji ne koristis
9. Uradi check disk i defragmentaciju
...mozda ti je oslabila sto je malo verovatno CMOS baterija a nju je lako zameniti
 
Andreavk:
pa uradi ono sto su ti vec rekli;
1. skeniraj na viruse ako nemas AVP onda on line
http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp
2. upotrebi ove programe - svi su besplatni CWShreder, Adaware,Spybot http://www.aumha.org/a/noads.php
3. mozda ce ti trebati i HijackThis ali tek na kraju
4. pokusaj i sa ovim http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp
5. Izbrisi sve .tmp fajlove, u IE > Tools > IE Options izbrisi sve Cookies i Files
6. Uradi disk Cleanup
7. Ako imas P2P program disejbluj ga
8. Uradi uninstall programa koji ne koristis
9. Uradi check disk i defragmentaciju
...mozda ti je oslabila sto je malo verovatno CMOS baterija a nju je lako zameniti
Hvala prijatelju!
Nesto od toga sam vec uradila, a da bi uradila ostatak - moram da saznam sta je :oops: .
Jos sam pocetnik :oops: :oops: :oops:
 
Cek...A kako ti je to "usporio komp"?
Ako ti je usporio nakon sto si instalirala Kasperskog, onda je to do njega.
Sta si to uradila do sada, a sta treba da provalish sta je? Bolje reci o`ma nego da pustimo Kulirazu na tebe ;)
Andreavk nije prijatelj nego prijateljica....
BTW--Task Menager ti je ok...
A mene je Manchester ispalio za 143 000 dindzi.. :( :evil:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
 
Agent Orange:
Cek...A kako ti je to "usporio komp"?
Ako ti je usporio nakon sto si instalirala Kasperskog, onda je to do njega.
Sta si to uradila do sada, a sta treba da provalish sta je? Bolje reci o`ma nego da pustimo Kulirazu na tebe ;)
Andreavk nije prijatelj nego prijateljica....
BTW--Task Menager ti je ok...
A mene je Manchester ispalio za 143 000 dindzi.. :( :evil:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
A sta sam ja sad skrivio.
BTW ode ovo u OS, ipak je win po ko zna koji put zabrljao. :wink:
 
Agent Orange:
Cek...A kako ti je to "usporio komp"?
Ako ti je usporio nakon sto si instalirala Kasperskog, onda je to do njega.
Sta si to uradila do sada, a sta treba da provalish sta je? Bolje reci o`ma nego da pustimo Kulirazu na tebe ;)
Andreavk nije prijatelj nego prijateljica....
BTW--Task Menager ti je ok...
A mene je Manchester ispalio za 143 000 dindzi.. :( :evil:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA
-Od pocetka koristim Kasperski i redovno ga update-ujem, kao i zastitni zid Sygate.

-Kada su problemi poceli uradila sam uninstal svih programa koje ne koristim, defragmentaciju, ciscenje registra

-A treba da provalim za sta sluze CWShreder, Adware i HijackThis, sta je P2P i kako da ga disejblujem, kao i CMOS baterija

-Koristim Operu i ne znam kako da u tom slucaju izbrisem Cookies i Files

Ne bih da smaram, znam da sam tek na pocetku, tj. tek se upoznajem sa svim ovim i to radim sama- iz knjiga, casopisa i sa ovog foruma. Nadam se da cu jednom da vas stignem. Valjda to nece dugo trajati :D
 
CWShreder,Adware...uklanjaju spyware i adware - otimace browsera, dajlere, programe koje sama instaliras sa free programima koji su samo naizgled free jer uz njih dobijes i gomilu smeca koje ti usporava racunar. P2P su programi za file sharing kao Shareaza, DC++, eMULE, Kazaa...
...uradi Repare Win-a:
Namesti u BIOS-u da se Win dize sa CDroma. Restatuj i dok se sistem dize pritisni Delete ili F2 (ako nije onda Pause Break - da bi videla koje te dugme vodi u BIOS). U BIOS-u ne koristis mis vec strelice i enter. Strelicama idi do kartice koja obicno ima naziv Boot i tamo podesi da je CD prvi: strelicama dodji do CD-a i na numerickom delu tasture pomocu dugmeta plus (+) izvuci CD na prvo mesto > Save settings i izadji iz BIOS-a. Da bi uradila Repare ubaci Bootabilan CDXP-a, resetuj i kad sistem pocne da se dize pritiskaj bilo koju tipku na tastaturi da bi nastavio proces. Kad dobijes: Install Windows i Repair Windows idi na Install Windows. Kad nadje instalirane Verzije Win-a klikni na particiju gdje je instaliran Win koji popravljas. Iznad ima Repair Windows - tek sad klikni na Repair pa na tipku tipku R.
 
PAZI MENI JE POMAGALO DA ODEM U C:WINDOWS/PREFETCH I OBRISEM SVE STO SE NALAZI U NJEMU.I TAKO S VREMENA NA VREME.
UZMI NEKI TWEAK PROGRAM(A IMA IH KOLIKO TI VOLJA)I TWAKUJ DA TI IZBACI DLL-OVE IZ MEMORIJE.
 

Back
Top