i najmanja laz...

crveni oblak

Elita
Poruka
19.115
...po mom misljenju, ubija poverenje nepovratno(naravno, samo ukoliko se otkrije;)). Ali da vas ipak priupitam ne bih li mozda malo poljuljale to misljenje:
Da li biste ostavile svog partnera u koga ste izgubili poverenje zato sto vas je nesto sitno slagao ili biste nastavile vezu i ocekivale mozda i neke krupnije lazi u buducnosti?
Koje su granice vaseg poverenja, da li postoji nesto zbog cega prestajete zauvek da verujete nekom i sta bi trebalo da uradi neko ko vas je slagao da bi se poverenje povratilo?
Da li vam je granica tolerancije lazi u musko zenskim odnosima visa ili niza nego kad su u pitanju prijateljske veze ili mozda ista za sve ljude koji vas okruzuju?
Da li vam je granica tolerancije lazi u odnosima sa ljudima do kojih vam je stalo visa ili niza nego kad su u pitanju nebitni likovi u vasem zivotu?
Da li se i vama desava da slazete nekog iako niste morali, odnosno, iako niste bili u bezizlaznoj situaciji koja bi vas navela na to resenje(?)?
Da li biste mogle da se druzite sa osobom za koju ste otkrili da vas je nekad slagala pod pretpostavkom da vam sve ostalo odgovara kod takve osobe?
Kako biste svoje dete pokusale da oducite od lazi?
Da li biste osobi koja vas slaze uvek stavile do znanja kad to primetite ili biste precutale?
Izvinjavam se ako postoji neka slicna tema. Nisam uspela da pronadjem nesto tako pomocu pretrage. Mislim da i ako postoji, nije na odmet razlozhiti i obrazlozhiti ovu tako popularnu pojavu u danasnjem svetu koja nas okruzuje na svim nivoima, od medija, preko politicara, ljudi koji su oko nas pa sve do onoga kad lazemo sami sebe (sto je verovatno najtezhe, ali ipak uspevamo).
 
Poslednja izmena:
previše pitanja odjednom
ali

mogu ja da opraštam do mile volje, ali poverenje nestaje samo od sebe sa svakom laži, sve dok jednog dana ne uhvatim sebe sa uključenim radarima, netrepćućim očima i načuljenim ušima
i onda šta kog vraga više da tražim tu.
e sad
mogu racionalno da kažem ćao
a mogu i da šiznem i sprovedem neki čin izdaje za koji tek kasnije shvatim da je bio baš to i to kao odgovor na moje izigrano poverenje.
 
Ne mislim da svaka laž može da ubije poverenje.
1. Ne bih ostavila partnera zato što mi je nešto slagao. Postoji milion i jedan razlog laži. Vrlo široka tema.
2. Zavisi prema kome. Da. Ništa veliko, nikada se potpuno poverenje ne može vratiti.
3. Najviša je u porodičnim odnosima, pa u ljubavnim, tek onda u prijateljskim.
4. Viša naravno. Nebitni likovi mogu da me lažu koliko hoće, zabole me.;) Lažu sebe.
5. Retko, ali se dešava.:rumenko: npr. slažem kad kasnim(a skoro nikad ne kasnim) ili kad se dogovorim sa društvom, a u zadnjem momentu odlučim da ostanem sa mm... to pripisujem zaljubljenosti... to ranije nikad nisam radila...:rumenko::heart:
6. Družim se sa osobom koja me je lagala i dalje laže... ali to je njen problem, laže samu sebe... npr. kad se nađemo ona mi priča kako je položila neki ispit a ja znam da nije... to je bezpotrebno laganje, ali njoj valjda leči komplekse...
7. Nemam dete
8. Kako kome. Toj drugarici obično prećutim, jer mi bude žao. Nekad kad baš pretera stavim joj do znanja pa smanji. Inače, zavisi i od mog raspoloženja. Nekad volim i da podpalim tuđu maštu... Zlobnica sam, znam...:evil::hahaha:
 
...po mom misljenju, ubija poverenje nepovratno(naravno, samo ukoliko se otkrije;)). Ali da vas ipak priupitam ne bih li mozda malo poljuljale to misljenje:
Da li biste ostavile svog partnera u koga ste izgubili poverenje zato sto vas je nesto sitno slagao ili biste nastavile vezu i ocekivale mozda i neke krupnije lazi u buducnosti?
Koje su granice vaseg poverenja, da li postoji nesto zbog cega prestajete zauvek da verujete nekom i sta bi trebalo da uradi neko ko vas je slagao da bi se poverenje povratilo?
Da li vam je granica tolerancije lazi u musko zenskim odnosima visa ili niza nego kad su u pitanju prijateljske veze ili mozda ista za sve ljude koji vas okruzuju?
Da li vam je granica tolerancije lazi u odnosima sa ljudima do kojih vam je stalo visa ili niza nego kad su u pitanju nebitni likovi u vasem zivotu?
Da li se i vama desava da slazete nekog iako niste morali, odnosno, iako niste bili u bezizlaznoj situaciji koja bi vas navela na to resenje(?)?
Da li biste mogle da se druzite sa osobom za koju ste otkrili da vas je nekad slagala pod pretpostavkom da vam sve ostalo odgovara kod takve osobe?
Kako biste svoje dete pokusale da oducite od lazi?
Da li biste osobi koja vas slaze uvek stavile do znanja kad to primetite ili biste precutale?
Izvinjavam se ako postoji neka slicna tema. Nisam uspela da pronadjem nesto tako pomocu pretrage. Mislim da i ako postoji, nije na odmet razlozhiti i obrazlozhiti ovu tako popularnu pojavu u danasnjem svetu koja nas okruzuje na svim nivoima, od medija, preko politicara, ljudi koji su oko nas pa sve do onoga kad lazemo sami sebe (sto je verovatno najtezhe, ali ipak uspevamo).

Гледала сам скоро филм у коме муж и жена живе у учмалом браку.
Венчали су се по инерцији након студија.
Он се враћа цигаретама и заљубљује се у другу жену.
Она почиње да сумња да је поново пропушио, пита га, он негира.
Он је превари и каже јој, она искулира- јер није слагао.
Долази кући и проналази му у ормару паклицу од цигарета- одлучује да га остави.
Не због преваре, то би му опростила јер је био искрен.
Али слагао је за цигарете и то јој је било довољно да преломи да је време за разилазак.
Ја лако дајем поверење, али лаж дуго памтим и најситнију и након тога сумњам у особу до бескраја.
Више волим истину, ма каква да је.
Дуго ми времена треба да се неповерење излечи, баш дуго.
А излечи се само ако се тај неко силно потруди та ме убеди.
Кад не бих видела довољно труда или открила нову лаж, напустила бих причу.

Да дефинишем, лаж мора бити крупнија. Да је везана за нешто што директно угрожава наш однос или мене као личност.

Има разних људи.
Познајем човека који воли да је мистериозан и да нико не зна где се налази. Није швалер, нема љубавницу, али кад га жена позове на моб и пита га где је он јој каже да је нпр. на Славији, а уствари је на Новом Београду.
Зашто то ради, немам појма?!:neutral:
Како се поставити у тој ситуацији? Немам појма.

Што се тиче лажи које пласирају људи из мог окружења ( а да није партнер), уопште им не саопштавам да знам да лажу, осим ако лаж није везана директно за мене.
Ма нек' буде ко шта хоће, уопште ме не тангира.:lol:
Имам чак и јако близак контакт са особом која пати од патолошке лажљивости.
Ух, колико смо ми њених ''бивших'' момака изоговарале.:hahaha:
А ни један није постојао.
Имала је чак и виртуелне другарице...ма причала је и телефоном кад јој не звони....НИКАД јој нисам рекла да знам да баронише.
Шта ће јадна, вероватно филтрира неку своју муку (психичку) кроз то маштарење.;)
 
mrzim lazi. i nepogresivo ih prepoznajem. nekad kazem da sam ih prepoznala. nekad precutim.
ne znam sta vise mrzim, one zlonamerne, koje hoce da izvuku neku korist, ili one zasecerene, koje pretpostavljaju da ne mogu da podnesem istinu. to dozivljavam kao najstrasnije potcenjivanje.
trudim se da ne lazem. kad mislim da istina ne moze da donese nista pametno, ili da ce biti jos gore, cutim.
 
mrzim lazi. i nepogresivo ih prepoznajem. nekad kazem da sam ih prepoznala. nekad precutim.
ne znam sta vise mrzim, one zlonamerne, koje hoce da izvuku neku korist, ili one zasecerene, koje pretpostavljaju da ne mogu da podnesem istinu. to dozivljavam kao najstrasnije potcenjivanje.
trudim se da ne lazem. kad mislim da istina ne moze da donese nista pametno, ili da ce biti jos gore, cutim.

skini se necu ti nista:mrgreen:
aj da vidim analizu ove lazi(je l ocu da izvucem neku korist:zper: )
 
Ne mislim da svaka laž može da ubije poverenje.
1. Ne bih ostavila partnera zato što mi je nešto slagao. Postoji milion i jedan razlog laži. Vrlo široka tema.
2. Zavisi prema kome. Da. Ništa veliko, nikada se potpuno poverenje ne može vratiti.
3. Najviša je u porodičnim odnosima, pa u ljubavnim, tek onda u prijateljskim.
4. Viša naravno. Nebitni likovi mogu da me lažu koliko hoće, zabole me.;) Lažu sebe.
5. Retko, ali se dešava.:rumenko: npr. slažem kad kasnim(a skoro nikad ne kasnim) ili kad se dogovorim sa društvom, a u zadnjem momentu odlučim da ostanem sa mm... to pripisujem zaljubljenosti... to ranije nikad nisam radila...:rumenko::heart:
6. Družim se sa osobom koja me je lagala i dalje laže... ali to je njen problem, laže samu sebe... npr. kad se nađemo ona mi priča kako je položila neki ispit a ja znam da nije... to je bezpotrebno laganje, ali njoj valjda leči komplekse...
7. Nemam dete
8. Kako kome. Toj drugarici obično prećutim, jer mi bude žao. Nekad kad baš pretera stavim joj do znanja pa smanji. Inače, zavisi i od mog raspoloženja. Nekad volim i da podpalim tuđu maštu... Zlobnica sam, znam...:evil::hahaha:

1. kad nije dovoljno jak razlog
7. Nemam dete onda prati temu na vreme;)
8. Bude žao nje?.:eek::eek::eek: Pa ti onda nisi zlobnica nego predobrica.
 
Гледала сам скоро филм у коме муж и жена живе у учмалом браку.
Венчали су се по инерцији након студија.
Он се враћа цигаретама и заљубљује се у другу жену.
Она почиње да сумња да је поново пропушио, пита га, он негира.
Он је превари и каже јој, она искулира- јер није слагао.
Долази кући и проналази му у ормару паклицу од цигарета- одлучује да га остави.
Не због преваре, то би му опростила јер је био искрен.
Али слагао је за цигарете и то јој је било довољно да преломи да је време за разилазак.
Ја лако дајем поверење, али лаж дуго памтим и најситнију и након тога сумњам у особу до бескраја.
Више волим истину, ма каква да је.

Ovo ne razumem.
On je zaljubljen u drugu ženu a ova mu oprašta samo zato što je priznao, a cigare mu ne oprašta. Glupo.
Ispada da on može da uradi šta hoće, npr. da dođe kući i kaže ženi kako je pedofil, i ona će mu oprostiti zato što je nije lagao, a sam čin pedofilije, seksa sa maloletnom osobom nema veze, jer on nju nije slagao?
Karikiram ali tako je.

Sama sam pre nekoliko meseci ostavila pušenje. Nakon par meseci došlo mi je i zapalila sam sa drugaricom. Ne mogu ti opisati koliko sam se loše osećala. Moji roditelji, momak, njegovi, rodbina, svi me već hvale, kao vidi je ne puši, svaka čast!
Griza savesti me je naterala da se krijem dobrih mesec dana, zamisli to, pušim godinama pred mojima, i onda se odjednom kao skrivam. Fuj.
Nakon mesec dana opet sam zapalila pred svima, i delimično ih razočarala a i sebe. Jer nisam karakter.

Tako da ja razumem tog muža.

Inače mislim, da nije svako za istinu, ne može je svako podneti.
 
mrzim lazi. i nepogresivo ih prepoznajem. nekad kazem da sam ih prepoznala. nekad precutim.
trudim se da ne lazem. kad mislim da istina ne moze da donese nista pametno, ili da ce biti jos gore, cutim.

I ja sam nekoliko puta mislila da ih je moguce nepogresivo prepoznati. Ali ima pametnih lazhljivaca/ica kod kojih se jako tesko da utvrditi.
Da li znas da trud da se ne slaze moze da dovede do velikih filozofskih pitanja, a onda se zamori mozak.:lol: Bilo je ono na pdf Filozofija, da li lazem ako kazem da lazem. Jos ga prevrcem po glavi s vremena na vreme.:dash: Resenje mu je iskljucivo u engleskom jeziku.:lol:
 
I ja sam nekoliko puta mislila da ih je moguce nepogresivo prepoznati. Ali ima pametnih lazhljivaca/ica kod kojih se jako tesko da utvrditi.
Da li znas da trud da se ne slaze moze da dovede do velikih filozofskih pitanja, a onda se zamori mozak.:lol: Bilo je ono na pdf Filozofija, da li lazem ako kazem da lazem. Jos ga prevrcem po glavi s vremena na vreme.:dash: Resenje mu je iskljucivo u engleskom jeziku.:lol:
hm.
vidi ovako.
UVEK sam znala da me neko laze. ali sam ponekad to ignorisala, i dozvoljavala da me ubede u to da ne lazu.
ne tripujem da sam neki hipersens:hahaha1:, ali..ima tu nesto:)
 
Ispada da on može da uradi šta hoće, npr. da dođe kući i kaže ženi kako je pedofil, i ona će mu oprostiti zato što je nije lagao, a sam čin pedofilije, seksa sa maloletnom osobom nema veze, jer on nju nije slagao?

U ovom bold je mala caka... ne moze se bas sve oprostiti, ali laz je za neke ljude gora nego neka druga greska, kao sto je prevara npr. Ja vise razumem tu zenu, nego muza. Za nju je jednostavno laz gora od svaleracije.
 
Мени су те ситне, провидне лажи много ишле на живце.
Лагао је и кад није било потребе.
А и могао је мало да се потруди да то боље звучи...
И увек сам се питала где је граница.
То и још неколико већих ствари ме је навело да га оставим. :neutral:
 
Ako je laz negovoriti istinu..onda cesto lazemo a da toga i nismo svesni...
One lazi koje cinimo svesno iz ciste koristi...ili izbegavajuci shtetu...su vrlo ruzne...
Neshto precutati..ili ne reci je mnogo bilje nego slagati...
Cini mi se da sam vec rekao...ljudi su dovoljno glupi da ne mogu da shvate da je najisplativije govoriti istinu...mislim na onu prostu...istinu...
Reci neshto iskreno makar se to i ne svidelo nekom...izazvace mnogo manje shtete nego i manja laz..u kojoj ce vas sigurno uhvatiti kad tad ako vam je obicaj ..da s vremena na vreme izvrnete istinu ili ti slazete...
 
Nekad je bolje slagati, Ja kad mrzim da objasnjavam nesto slazem da me devojka ne smara

I jos uvek je te voli iako imas veliki nos ili ga jos nije videla i premerila?:eek:
image.php
 
mm je savrsen..nikad ne laze. pa kud puklo da puklo. ponekad "zaboravi" da kaze i to je to

ja kao nesto insistiram na iskrenosti
a kad provalim laganje, opet..trudim se da razumem motiv laganja pa onda oprostim ili se "zauvek" naljutim

nekad treba i da razmislimo da li smo sami svojim stavom nekog naterali da lagi...evo ovo lindino skini se, necu ti nista - ako ti kaze sta ce da ti radi boji se da se neces nikada skinuti :)
 
Ja sam otkrila sasvim slučajno neke stvari o svojoj najboljoj drugarici kad sam je u gradu videla da se ljubi sa svojim direktorom(oženjeni čika, otac troje dece i deda). :eek: Oni mene nisu videli.

Spominjala ga je , ali nikad nije rekla da su zajedno. Nisam joj rekla da sam je videla, pitala da li je on muva, odgovor je bio Neee!

Elem, šta reći? Baš mene briga s kim je, ali me je jako povredilo što mi nije rekla i što me je lagala. Odnosi su nam zahladneli i ja sam prestala da joj se poveravam.

Vremenom su nam se odnosi popravili, družimo se, ali sve što mi priča uzimam sa rezervom.
 
Ja sam otkrila sasvim slučajno neke stvari o svojoj najboljoj drugarici kad sam je u gradu videla da se ljubi sa svojim direktorom(oženjeni čika, otac troje dece i deda). :eek: Oni mene nisu videli.

Spominjala ga je , ali nikad nije rekla da su zajedno. Nisam joj rekla da sam je videla, pitala da li je on muva, odgovor je bio Neee!

Elem, šta reći? Baš mene briga s kim je, ali me je jako povredilo što mi nije rekla i što me je lagala. Odnosi su nam zahladneli i ja sam prestala da joj se poveravam.

Vremenom su nam se odnosi popravili, družimo se, ali sve što mi priča uzimam sa rezervom.
Ах, кад би ти само знала шта људи таје једни другима, ма швалерација је ништа. :lol:
Та твоја другарица ради по рецепту моје бабе који ја никад нисам умела да применим- не говори ником о својим интимним стварима.
Ма иди, нема шансе, ја сам отворена ништа не кријем.
Ваљда зато што немам ни шта.:mrgreen:

Мене је моја јако добра другарица лагала да су јој родитељи у браку и ако су били разведени, али да њен отац живи код своје мајке јер је ова шатро непокретна.
И, једно вече, два ујутру, мој тадашњи дечко и ја седимо и једемо и он ме онако успут приупита шта ти ради она твоја другарица лажљивица?
Ја се скоро загрцнула.
Што лажљивица?
Па како?
Па немој тако....:lol:
А он наставља са питањима и констатацијама како она лаже чим зине.:eek:

Шта је била поента?
Па то што је он знао да она иде около и да прича ту причу за родитеље ( чак и мени чији су родитељи разведени сто година), а кума мог тадашњег дечка је била друга супруга по реду оца моје другарице! :eek: :eek:

Значи, њен отац је био и у другом браку, а она је лагала да је са њенима све о.к. и ако није живела у средини у којој би то било осуђено.:(
 
Da li biste ostavile svog partnera u koga ste izgubili poverenje zato sto vas je nesto sitno slagao ili biste nastavile vezu i ocekivale mozda i neke krupnije lazi u buducnosti?Nisam ostavljao ali sam svaku laz predocio da je provaljena..uglavnom sve manje ali kad se pojavi neka krupna opet bude svasta
Koje su granice vaseg poverenja, da li postoji nesto zbog cega prestajete zauvek da verujete nekom i sta bi trebalo da uradi neko ko vas je slagao da bi se poverenje povratilo?A nista ne moze da uradi osim da prestane lagati..a mucim je tako sto je maltretiram i nista ne govorim:lol:
Da li vam je granica tolerancije lazi u musko zenskim odnosima visa ili niza nego kad su u pitanju prijateljske veze ili mozda ista za sve ljude koji vas okruzuju?Niza mi je za prijatelje
Da li vam je granica tolerancije lazi u odnosima sa ljudima do kojih vam je stalo visa ili niza nego kad su u pitanju nebitni likovi u vasem zivotu?Visa kod onih do kojih mi je stalo
Da li se i vama desava da slazete nekog iako niste morali, odnosno, iako niste bili u bezizlaznoj situaciji koja bi vas navela na to resenje(?)?U takvim situacijama nikad ne lazem..i previse sam realan..neke nebitne stvari veoma retko
Da li biste mogle da se druzite sa osobom za koju ste otkrili da vas je nekad slagala pod pretpostavkom da vam sve ostalo odgovara kod takve osobe?Da ali samo povrsan odnos..bez ikakvih krupnih dogovora
Kako biste svoje dete pokusale da oducite od lazi?Batinama:lol:
Da li biste osobi koja vas slaze uvek stavile do znanja kad to primetite ili biste precutale?Nesto precutim ako nije pravi trenutak ali ne sakupljam vec prvom prilikom ako se ponovi laz ili pomene nesto sto se ne slaze sa prvobitnom pricom
Izvinjavam se ako postoji neka slicna tema. Nisam uspela da pronadjem nesto tako pomocu pretrage. Mislim da i ako postoji, nije na odmet razlozhiti i obrazlozhiti ovu tako popularnu pojavu u danasnjem svetu koja nas okruzuje na svim nivoima, od medija, preko politicara, ljudi koji su oko nas pa sve do onoga kad lazemo sami sebe (sto je verovatno najtezhe, ali ipak uspevamo).Ma nemoj se izvinjavas;)
 

Back
Top