napajanje

pazi na dizanju komp vuce dosta struje, ali mzoe biti jos najmanje 20 drugih stvari zbog kojih ti se restartuje komp pri dizanju..
za pocetak napisi konfiguraciju celu..
 
Ako dolazi do reseta, vrlo je moguce da je napajanje, tako da se racunar pali iz drugog eventualno treceg puta. Sve dok napajanje moze da tolerise tacku zagrevanja, i ne pregori.

Sto se tice restartovanja, moze biti bilo sta, nisi rekao kakav izvestaj izbacuje racunar.
 
izvini, mozes li da mi objasnis razliku izmedju reseta i restarta..?
:eek:

Resetovanje
racunara podrazumeva hardverski kvar, i najcesce je u pitanju gubitak napona, nakon reseta gube se sve ne sacuvane informacije u memoriji, i sva podesavanja se vracaju na default.

Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji, i ne postoje nikakve izmene u sistemu.

Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

PS.

Ako mislis da pritiskom na dugme koje se nalazi na kucistu racunara vrsis restartovanje grdno se varas decace
Njime direktno iskljucujes dovod struje u kucistu, sto nikako nije zdravo za racunar ako se ta metoda koristi cesto.
 
Poslednja izmena:
:eek:

Resetovanje
racunara podrazumeva hardverski kvar, i najcesce je u pitanju gubitak napona, nakon reseta gube se sve ne sacuvane informacije u memoriji, i sva podesavanja se vracaju na default.

Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji, i ne postoje nikakve izmene u sistemu.

Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

PS.

Ako mislis da pritiskom na dugme koje se nalazi na kucistu racunara vrsis restartovanje grdno se varas decace
Njime direktno iskljucujes dovod struje u kucistu, sto nikako nije zdravo za racunar ako se ta metoda koristi cesto.



ne brini se znam to, nego kazes: " sve informacije se cuvaju u memoriji "
o kojoj tacno memoriji pricas ?
 
:eek:

Resetovanje
racunara podrazumeva hardverski kvar, i najcesce je u pitanju gubitak napona, nakon reseta gube se sve ne sacuvane informacije u memoriji, i sva podesavanja se vracaju na default.

Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji, i ne postoje nikakve izmene u sistemu.

Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

PS.

Ako mislis da pritiskom na dugme koje se nalazi na kucistu racunara vrsis restartovanje grdno se varas decace
Njime direktno iskljucujes dovod struje u kucistu, sto nikako nije zdravo za racunar ako se ta metoda koristi cesto.


:sad2:
 
Eksperimentisi, kreni nekim redom.
Opremi se test alatima.
Ako ti se komp resetuje prilikom ulaska u OS, podigni neki OS sa cd-a.
Jel se restuje?
Ako da, onda zameni napajanje, pa testiraj temperaturu, pa testiraj ram i sve tako redom.
Ako ne, onda proveri stanje hdd-a i viruse.
 
:eek:

Resetovanje racunara podrazumeva hardverski kvar, i najcesce je u pitanju gubitak napona, nakon reseta gube se sve ne sacuvane informacije u memoriji, i sva podesavanja se vracaju na default.

Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji, i ne postoje nikakve izmene u sistemu.

Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

PS.

Ako mislis da pritiskom na dugme koje se nalazi na kucistu racunara vrsis restartovanje grdno se varas decace
Njime direktno iskljucujes dovod struje u kucistu, sto nikako nije zdravo za racunar ako se ta metoda koristi cesto.




:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2:

NE S***
 
Poslednja izmena:
Boze Gospode, ne mogu da verujem.

Za par minuta moram da nadjem tacnu definiciju na internetu , samo zbog toga jer sam puk*o od ovakvih *b*nih komentara
 
Poslednja izmena:
http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_difference_between_restart_and_reset_on_computers
Restart is a "soft" operation which you might need to use if you have problems with software or hardware. Restart is handled by software and happens in automatic mode. Reset is "rough" operation which you have use when you cannot restart or turn your pc off. Reset is based on hardware and happens only if you are manually doing that.

Znaci kao idiot sam morao u pretrazivacu da kucam: difference between restart and reset

PS.
Sada zelim da cujem sta je smesno?
Na postovima se ne citaju samo podebljana slova, vec i ona koja su izmedju njih.
 
Poslednja izmena:
http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_difference_between_restart_and_reset_on_computers


Znaci kao idiot sam morao u pretrazivacu da kucam: difference between restart and reset

PS.
Sada zelim da cujem sta je smesno?
Na postovima se ne citaju samo podebljana slova, vec i ona koja su izmedju njih.
De nemoj da si smešan , ona glupost koja je napisana na wiki uopšte nije merodavna, zar treba sada da odem da se registrujem i izmenim to da bi video to uopšte nije merodavno?
Mislim da čak ni ne moram da se registrujem da bi to promenio :)
 
http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_difference_between_restart_and_reset_on_computers


Znaci kao idiot sam morao u pretrazivacu da kucam: difference between restart and reset

PS.
Sada zelim da cujem sta je smesno?
Na postovima se ne citaju samo podebljana slova, vec i ona koja su izmedju njih.

ti si smesan matori...predpostavio sam da je ta famozna razlika softverski i restart na dugme..ali mislim da stvarno nema potrebe cepidlaciti oko takih stvari...mozda se pre pravila razlika, ali sad to radis samo ti, taj sto je pisao taj text na vikipediji i jos par budala..
zato pokusaj da se ne pravis tolko pametan i pomozi coveku ako znas..ako ne ne prosipaj pamet...
pozdrav
 
Između reseta i restarta je razlika OGROMNA.
Kod RESETA računar se ili sam resetuje usled kvara hardvera ili greške u softveru ili ga resetuje korisnik usled nemogućnosti normalnog koriščenja računara i nemogućnosti rada na njemu.
RESTART je automatska procedura koju izvodi računar po nalogu korisnika računara!! Koja podrazumeva gašenje svih aplikacija , programa , itd. zatim gašenje računara i njegovo ponovno paljenje.

Jasno?
 
Između reseta i restarta je razlika OGROMNA.
Kod RESETA računar se ili sam resetuje usled kvara hardvera ili greške u softveru ili ga resetuje korisnik usled nemogućnosti normalnog koriščenja računara i nemogućnosti rada na njemu.
RESTART je automatska procedura koju izvodi računar po nalogu korisnika računara!! Koja podrazumeva gašenje svih aplikacija , programa , itd. zatim gašenje računara i njegovo ponovno paljenje.

Jasno?

jasno sefe !
 
Ma sta se raspravljate bezveze napajanje je 100%
Može da bude ali apsolutno ne mora da znači da je to to.
Ja sam imao primer konstantnoga resetovanja mašine zbog neispravnog tastera za reset (to ti bilo da čovek nikada ni ne pomisli da može nešto tako da se desi), zatim sam imao istu stvar resetovanje mašine ali je matična ploča crkavala , mnoge stvari na matičnoj ploči mogu da ti to urade: recimo neispravni kontroleri za hdd , naduvani elektrolitski kondenzatori itd. itd. .
Znači ovakve stvari su ipak zrele za servis nego da ih popravljaš kući.
Ako ih opravljaš sam treba krenuti od osnove: otkačiti sve živo sa matične ploče sem tastera za paljenje , i napajanje matične ploče i procesora , koristiti integrisanu grafiku ako je matična poseduje , otkačiti optičke uređaje , ako imate više memorijskih modula povaditi ih sve sem jedne. priključiti monitor zatim krenuti uključivati računar i putem eliminacije , uz gašenje raunara i pojedinačnom kačenju komponenti jedan po jedan utvrđivati gradivo da bi se na kraju odredio šta je uzrok resetovanja računara.
 
Da dam svoj skroman doprinos raspravi.

U kolokvijalnom govoru u nasem narodu (vase i moje komsije, drugari...), pojmovi reset i restart imaju potpuno isto znacenje i koriste se u konstrukcijama recenica nezavisno od toga da li su upotrebljene u odgovarajucem kontekstu ili ne.

Ovde je kontekst upotrebe reci bitan, odnosto na sta se odnosi upotrebljeni termin.
Na primer, obicnom coveku je potpuno sve jedno da li ce da kaze, racunar mi se resetuje i racunar mi se restartuje.

U pitanju je racunar kao celina, a ne neki njegov deo, kao sto je cmos. Pod tim ta osoba podrazumeva da posle ukljucivanja racunara on radi neko izvesno vreme, posle toga ekran postane crn i prva sledeca slika koju on vidi na ekranu je ono sto i uvek vidi prilikom bilo kog ukljucivanja racunara. Ta osoba to zeli da kaze, a ne da su na primer podesavanja u bios-u vracena na neko nulto stanje.

Ovde ne moze biti reci o dovodjenju u vezu ove pojave sa gubljenjem svih ne sacuvanih informacije u memoriji. Da je gospodin Varadero imao nameru da postavi pitanjem u vezi sa bios-om, verujem da bi to i ucinio postavljajuci takvo pitanje.

Izvinjavam se moracu da nastavim u ponedeljak...
 
Ovako već sam napisao koja je razlika između reseta i restarta.
To što je običnom narodu svejedno , jer njemu je svejedno , njemu je bitno da se računar sam od sebe ugasio i opet krenuo da se pali a za to je kriva i mala gomila "ne"stručnjaka koji se bave ovim poslom.
Znači da ponovim RESTART JE KONTROLISANA OPERACIJA!
 
Između reseta i restarta je razlika OGROMNA.
Kod RESETA računar se ili sam resetuje usled kvara hardvera ili greške u softveru ili ga resetuje korisnik usled nemogućnosti normalnog koriščenja računara i nemogućnosti rada na njemu.
RESTART je automatska procedura koju izvodi računar po nalogu korisnika računara[/U]!! Koja podrazumeva gašenje svih aplikacija , programa , itd. zatim gašenje računara i njegovo ponovno paljenje.

Jasno?




Restart is a "soft" operation which you might need to use if you have problems with software or hardware. Restart is handled by software and happens in automatic mode. Reset is "rough" operation which you have use when you cannot restart or turn your pc off. Reset is based on hardware and happens only if you are manually doing that.

:dash:
Cekaj bre malo, a sta sam ja do sad govorio???, sve vreme od pocetka i pokusavam da dokazem da razlika i jeste OGROMNA, i sad mi reci sta se razlikuje izmedju ova dva teksta?
 
:dash:
Cekaj bre malo, a sta sam ja do sad govorio???, sve vreme od pocetka i pokusavam da dokazem da razlika i jeste OGROMNA, i sad mi reci sta se razlikuje izmedju ova dva teksta?
:eek:

Resetovanje racunara podrazumeva hardverski kvar, i najcesce je u pitanju gubitak napona, nakon reseta gube se sve ne sacuvane informacije u memoriji, i sva podesavanja se vracaju na default.

Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji, i ne postoje nikakve izmene u sistemu.

Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

PS.

Ako mislis da pritiskom na dugme koje se nalazi na kucistu racunara vrsis restartovanje grdno se varas decace
Njime direktno iskljucujes dovod struje u kucistu, sto nikako nije zdravo za racunar ako se ta metoda koristi cesto.

Jel ja moram da ti kopiram tvoje rečenice da pročitaš kakve si sve gluposti napisao?
Da li treba da ti ih i podvučem? Ako ,ako , podvučene su , a i uvećane da bi pročitao šta si napisao!!
 
APROPO
Restart is a "soft" operation which you might need to use if you have problems with software or hardware. Restart is handled by software and happens in automatic mode. Reset is "rough" operation which you have use when you cannot restart or turn your pc off. Reset is based on hardware and happens only if you are manually doing that.
RESET : Danas poznajemo samo dve vrste reseta
1. Hardverski koji nastaje kvarom na hardveru unutar računara i on automatski dovodi do reseta računara
2. Softverski reset , koji se dešava kada određeni program neispravan ili ne radi kako treba (ovo može da bude i drajver), dovodi do zamrzavanja slike ili "plavog ekrana" ili do direktnoga reseta.
Kod softverskoga reseta su se nekada koristile metode : mekog (svi operativni sistemi pre xp-a) , i tvrdog resetovanja (pritiskom na dugme reset ili na dugme za paljenje duže od 8 sekundi kod svih računara i operativnih sistema pa tako i dan danas) za resetovanje računara iliti njegovoga ponovnoga pokretanja tj stavljanja u funkciju rada.
Stiskanjem tri tastera "CTRL + ALT + DEL" se vršilo meko resetovanje računara . od xp-a se otvara "task menager" koji vam dozvoljava ubijanje procesa unutar windowsa bez gašenja računara , postoji mogućnost da se iz task menagera pokrene proces gašenja i ponovnoga paljenja računara ali je to već kontrolisana radnja od strane korisnika računara tj. to je već RESTART.

Ovo gore što sam napisao važi samo za sve MS -based operativne sisteme.
 
i najcesce je u pitanju gubitak napona,

Pa sta se desava pri gubitku napona?


Restartovanje racunara, takodje moze biti hardverski poremecaj, s tim sto je cesto prouzrokovan nekom softverskom greskom, najcesce nestabilan tj bagovit operativni sistem i sl.

Ovako sto se tice hardverske neisravnosti, tu sam zabrljao ne videvsi sta sam napisao.
Ali stojim iza toga da je prouzrokovan softverom, I pri losem operativnom sistemu kada (uzmimo za primer windows) kada bez dozvole korisnika vrsi restart, sto znaci da se automatski salje signal maticnoj ploci za pokretanje te procedure,jel.


Tokom restarta, sve informacije se cuvaju u memoriji

Tokom restarta windows prvo cuva sva podesavanja pa se tek onda gasi.
Nije li tako.



Do restarta takodje dolazi kada je neka komponenta neispravna (moze vaziti i za reset zavisi kakav je kvar u pitanju), ili lose integrisana u maticnoj ploci.

Ova recenica je potpuno suvisna, odnosila se na RESET , dzabe mi je da se pravdam, bilo bi bezobrazno od mene iako sam zaista nenamerno permutovao ove dve reci ali, posle **** nema kajanja.
Priznajem gresku jer zaista nisam video sta sam napisao, izgubio sam se u tekstu mesajuci ove dve reci :sad2::udriglavu:

PS.

Uopste se ne ljutim kada me neko kritikuje zbog neceg ako mi pre toga ukaze gde sam pogresio
 
Poslednja izmena:

Back
Top