crna i bela magija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne postoji bela magija i crna magija. Bog ne cini cuda pomocu magije.
Za pravoslavce magija ne postoji a ono sto se podrazumeva pod magijom je iskljucivo zlo...
Mada vidim da ce ovo da otperja na religiju ili neki slican pdf...

Ovo može samo da odleprša s religije, nikako tamo da odleti.

@topic
Naravno da i u Beogradu imaš dokone zle ljude koji i za pare bacaju zlu magiju na nekoga. Eh, loše li karme. :eek:
 
,,...Ako neki čovek učini čudo uz pomoć Boga ili neke nebeske sile, onda je to bela magija. Ona se koristi za dobro ljudi. Za nanošenje zla i za postizanje sebičnih ciljeva čine se čuda uz pomoć đavolskih sila i to je onda crna magija....,,

ima li u Beogradu ovakav vid ,,zabave,, dokonih i zlih ljudi?:evil:
ili mozda to i ne postoji?
kakvo je vase misljenje? :think:

,,...Magija je umetnost vladanja određenim vidom energije koju ima svako živo biće. Svi mi nosimo istu količinu energije, samo je pitanje na koji način je koristimo....,,

Da, postoje takvi dokoni i zli ljudi koji se bave magijom...

S time sto je zabluda da bela magija pomaze...

Magija je magija, isto je to bela ili crna... i opasno je baviti se time...

Magijom se prizivaju zle duhovne sile ili demoni ( pali andjeli )
Tj saradjuje se sa njima... i osoba koja se bavi magijom je pod direktnim uticajem demona...


Zato je ne treba praktikovati niti se obracati tim ljudima..

Biblija zabranjuje svaki oblik spiritizma u sta spada i magija...
 
Da, postoje takvi dokoni i zli ljudi koji se bave magijom...

S time sto je zabluda da bela magija pomaze...

Magija je magija, isto je to bela ili crna... i opasno je baviti se time...

Magijom se prizivaju zle duhovne sile ili demoni ( pali andjeli )
Tj saradjuje se sa njima... i osoba koja se bavi magijom je pod direktnim uticajem demona...


Zato je ne treba praktikovati niti se obracati tim ljudima..

Biblija zabranjuje svaki oblik spiritizma u sta spada i magija...

Ovo je tacno....Prilikom magije prizivaju se etitei iz astrala, mahom vanzemaljskog porekla, ili duhovi umrlih iz stanja Bardo koji se nisu reinkarnirali....
 
Da, postoje takvi dokoni i zli ljudi koji se bave magijom...

S time sto je zabluda da bela magija pomaze...

Magija je magija, isto je to bela ili crna... i opasno je baviti se time...

Magijom se prizivaju zle duhovne sile ili demoni ( pali andjeli )
Tj saradjuje se sa njima... i osoba koja se bavi magijom je pod direktnim uticajem demona...


Zato je ne treba praktikovati niti se obracati tim ljudima..

Biblija zabranjuje svaki oblik spiritizma u sta spada i magija...

Magija je čitava tema, ali reći da su svi koji se bave magijom zli, je preterano dramatično. Da li ste ikada kadili kuću? To može da se smatra magijskim ritualom ... vatra, dim, bajalica, ups pardon - molitva koja se izgovara :neutral:
Lično znam da sveštenici praktikuju rituale koji bi mogli upasti pod kategoriju "magija", ali to im je odobreno, pa je opravdano.
 
Moje mišljenje je magija ( parapsihologija ) ne postoji, to jest nepostoji ništa a da tvorac/više sile neznaju za to, sve je priroda

Drugim rečima svi smo mi isečci jedne božije misli i kad ti telepatski stupaš u kontakt sa nekim ti ustvari stupaš sa samim sobom preko svog izvora jer svi smo delovi jednog , zar ne?
I sve tako dobro ide dok se ne prekrši univerzalni dinamički princip života- zakon slobodne volje..

A po vama dal je meditacija vrsta magije ?
 
Moje mišljenje je magija ( parapsihologija ) ne postoji, to jest nepostoji ništa a da tvorac/više sile neznaju za to, sve je priroda

Drugim rečima svi smo mi isečci jedne božije misli i kad ti telepatski stupaš u kontakt sa nekim ti ustvari stupaš sa samim sobom preko svog izvora jer svi smo delovi jednog , zar ne?
I sve tako dobro ide dok se ne prekrši univerzalni dinamički princip života- zakon slobodne volje..

A po vama dal je meditacija vrsta magije ?

Toliko pitanja a toliko malo odgovora.
Koliko god ad se mucite,svako cje da da razlicito misljenje.
Jednostavno je ne shvatljivo ovako nesto za ljude.
Tako da ne mogu da popujem ovde xD
 
Magija je čitava tema, ali reći da su svi koji se bave magijom zli, je preterano dramatično. Da li ste ikada kadili kuću? To može da se smatra magijskim ritualom ... vatra, dim, bajalica, ups pardon - molitva koja se izgovara :neutral:
Lično znam da sveštenici praktikuju rituale koji bi mogli upasti pod kategoriju "magija", ali to im je odobreno, pa je opravdano.

Izvini gde sam ja rekla da svi koji se bave magijom su zli??? :think:

Magija je sama po sebi zlo... jer dovodi u vezu sa demonima...

A covek moze birati hoce li saradjivati sa demonima ili nece...

To i jesu magijski rituali :neutral:, imaju sve elemente... A ko opravdava te rituale??? Pred Bogom se oni ne mogu oravdati....

Jer Biblija osudjuje magiju...
 
Izvini gde sam ja rekla da svi koji se bave magijom su zli??? :think:

Magija je sama po sebi zlo... jer dovodi u vezu sa demonima...

A covek moze birati hoce li saradjivati sa demonima ili nece...

To i jesu magijski rituali :neutral:, imaju sve elemente... A ko opravdava te rituale??? Pred Bogom se oni ne mogu oravdati....

Jer Biblija osudjuje magiju...

Rekla si da se magijom bave zli i dokoni ljudi, a to je preterano s'obzirom da svi upotrebljavaju magiju (samo što je ne nazivamo uvek tako) svesno ili podsvesno. Magija kao reč je kroz vekove zloupotrebljena i takođe i ljudi. Ne moram da te podsećam da bi zbog izražavanja mišljenja o magiji, nebitno da li za ili protiv, inkvizicija imala šta da kaže i da preduzme. Da li treba da pričam o tome kojim su se torturama bavili, koliko su ljudi ubili i da li treba da podsetim da su to bili predstavnici crkve i da su to radili jer "biblija osuđuje"?
Magija je postojala pre hrišćanstva, tada su je praktikovali ljudi koji su pripadali paganskoj religiji. Sama reč "pagan" se i danas koristi u negativnom smislu, naročito od strane neobaveštenih koji, na žalost, čine većinu. Pagani su živeli u skladu sa prirodom i zbog toga su proganjani od strane hrišćana. Među njima jeste bilo onih koji su zloupotrebljavali svoja znanja i religiju, ali daj molim te da popričamo o tome koliko je zlo izniklo iz hrišćanske religije.
Ne tako davno su u mom gradu raspopili jednog divnog čoveka. Bio je sjajan pop, ali je bio ženskaroš, voleo je da pije, da se kocka i to što je bio odličan sveštenik, nema nikakve veze, jer biblija tako kaže. Da ne pričamo o Vatikanu i njihovim greškama za koje bi naziv "greh" bio kompliment. Crkve odišu bogatstvom, zlatom uramljenim ikonama svetaca, pozlaćenim reljefima i kipovima, a to takođe biblija zabranjuje. Magija je deo naših života, a i života crkve i to ne samo hrišćanske i to je fakat. Ko smo mi da kažemo šta je greh? i kako biblija lepo kaže (odnosno Isus, jer je biblija knjiga i ne može da "kaže") ... ko od nas nije grešan, neka baci prvi kamen.
 
Rekla si da se magijom bave zli i dokoni ljudi, a to je preterano s'obzirom da svi upotrebljavaju magiju (samo što je ne nazivamo uvek tako) svesno ili podsvesno. Magija kao reč je kroz vekove zloupotrebljena i takođe i ljudi. Ne moram da te podsećam da bi zbog izražavanja mišljenja o magiji, nebitno da li za ili protiv, inkvizicija imala šta da kaže i da preduzme. Da li treba da pričam o tome kojim su se torturama bavili, koliko su ljudi ubili i da li treba da podsetim da su to bili predstavnici crkve i da su to radili jer "biblija osuđuje"?
Magija je postojala pre hrišćanstva, tada su je praktikovali ljudi koji su pripadali paganskoj religiji. Sama reč "pagan" se i danas koristi u negativnom smislu, naročito od strane neobaveštenih koji, na žalost, čine većinu. Pagani su živeli u skladu sa prirodom i zbog toga su proganjani od strane hrišćana. Među njima jeste bilo onih koji su zloupotrebljavali svoja znanja i religiju, ali daj molim te da popričamo o tome koliko je zlo izniklo iz hrišćanske religije.
Ne tako davno su u mom gradu raspopili jednog divnog čoveka. Bio je sjajan pop, ali je bio ženskaroš, voleo je da pije, da se kocka i to što je bio odličan sveštenik, nema nikakve veze, jer biblija tako kaže. Da ne pričamo o Vatikanu i njihovim greškama za koje bi naziv "greh" bio kompliment. Crkve odišu bogatstvom, zlatom uramljenim ikonama svetaca, pozlaćenim reljefima i kipovima, a to takođe biblija zabranjuje. Magija je deo naših života, a i života crkve i to ne samo hrišćanske i to je fakat. Ko smo mi da kažemo šta je greh? i kako biblija lepo kaže (odnosno Isus, jer je biblija knjiga i ne može da "kaže") ... ko od nas nije grešan, neka baci prvi kamen.

Ajde ponovo procitaj sta sam napisala...
Postavljac teme se pita da li postoje zli i dokoni ljudi koji se bave magijom...

ja sam na to rekla: Da, postoje takvi dokoni i zli ljudi koji se bave magijom...
Dakle postoje, a ne da svi koji se bave magijom su zli...

Magija je zla i navela sam razloge zasto...
Jer se na taj nacine neko uplice sa demonima sto je opasno po njega...
Zato Biblija upozorava na to... na svaki oblik spiritizma...

Netacno da svi praktikuju magiju...
To su citavi rituali i nemoguce je da ih praktikujem nesvesno...

Ja na primer ne praktikujem magiju kao ni vise od 7 miliona ljudi moje vere...
Takodje i van toga ne verujem da svi ostali je praktikuju...

I takodje nije isto kada je neko praktikuje iz zle namere ili kada neki budu upleteni iz radoznalosti ili neznanja...

Bog zna ko je zao i ko namerno cini nekome zlo...

Naravno da je inkvizicija zlo i ona nema nikakve veze sa Bogom...
Bog je ljubav i pravi vernici ga oponasaju u tome...
Biblija osudjuje dela inkvizicije naravno...

Nije vernik onaj koji samo kaze da je vernik vec onaj koji zivi dolicno Bogu... znaci dela su bitna..
Magija je postojala pre hriscanstva naravno a zna se ko su pagani...

To sto ti kazes sta je izniklo iz religije sve, to je vise zloupotreba religije...
i ja to ne opravdavam..
Ja zastupam samo izvorno hriscanstvo i svoju veru, ne crkvu...

Dobro si primetila da crkve odisu puno cime negativnim i da cine grehe protiv Boga...
takodje praktikuju magiju sto Biblija zabranjuje...

Bog kaze sta je greh, ja jednostavno to znam...
Magija nije deo mog zivota ni zivota mnogih ljudi koje poznajem...

Biblija kaze, da... jer sadrzi pisanu Bozju rec, a Bog je ziv,...
Kao sto tebi moze prijatelj reci pismom ono sto misli i oseca..:)

Svi smo gresni jer imamo nasledjeni greh, ali Bog je dao moralan zakon prema kome treba da zivimo...

Ko se pridrzava tog zakona ima sansu da od Boga dobije spasenje i vecni zivot...
Ko ne zeli zasluzice unistenje...

Takodje postoje gresi koje Bog moze oprostiti a takodje postoje i teski gresi...
a Bog je taj koji sudi..
Ali svako ce racun poloziti sam, Bogu:) :heart:
 
Poslednja izmena:
Ajde ponovo procitaj sta sam napisala...
Postavljac teme se pita da li postoje zli i dokoni ljudi koji se bave magijom...

ja sam na to rekla: Da, postoje takvi dokoni i zli ljudi koji se bave magijom...
Dakle postoje, a ne da svi koji se bave magijom su zli...

Magija je zla i navela sam razloge zasto...
Jer se na taj nacine neko uplice sa demonima sto je opasno po njega...
Zato Biblija upozorava na to... na svaki oblik spiritizma...

Netacno da svi praktikuju magiju...
To su citavi rituali i nemoguce je da ih praktikujem nesvesno...

Ja na primer ne praktikujem magiju kao ni vise od 7 miliona ljudi moje vere...
Takodje i van toga ne verujem da svi ostali je praktikuju...

I takodje nije isto kada je neko praktikuje iz zle namere ili kada neki budu upleteni iz radoznalosti ili neznanja...

Bog zna ko je zao i ko namerno cini nekome zlo...

Naravno da je inkvizicija zlo i ona nema nikakve veze sa Bogom...
Bog je ljubav i pravi vernici ga oponasaju u tome...
Biblija osudjuje dela inkvizicije naravno...

Nije vernik onaj koji samo kaze da je vernik vec onaj koji zivi dolicno Bogu... znaci dela su bitna..
Magija je postojala pre hriscanstva naravno a zna se ko su pagani...

To sto ti kazes sta je izniklo iz religije sve, to je vise zloupotreba religije...
i ja to ne opravdavam..
Ja zastupam samo izvorno hriscanstvo i svoju veru, ne crkvu...

Dobro si primetila da crkve odisu puno cime negativnim i da cine grehe protiv Boga...
takodje praktikuju magiju sto Biblija zabranjuje...

Bog kaze sta je greh, ja jednostavno to znam...
Magija nije deo mog zivota ni zivota mnogih ljudi koje poznajem...

Biblija kaze, da... jer sadrzi pisanu Bozju rec, a Bog je ziv,...
Kao sto tebi moze prijatelj reci pismom ono sto misli i oseca..:)

Svi smo gresni jer imamo nasledjeni greh, ali Bog je dao moralan zakon prema kome treba da zivimo...

Ko se pridrzava tog zakona ima sansu da od Boga dobije spasenje i vecni zivot...
Ko ne zeli zasluzice unistenje...

Takodje postoje gresi koje Bog moze oprostiti a takodje postoje i teski gresi...
a Bog je taj koji sudi..
Ali svako ce racun poloziti sam, Bogu:) :heart:

Cat fight :klap:
Šala mala ... neko bi rekao, obe smo na pravom putu, samo smo malo "popile" pa krivudamo :lol:
Pročitala sam ja šta si ti napisala, a ne sumnjam da si i ti ono što sam ja, ali se ipak nekako ne razumemo. Za mene je pojam "magija" mnogo širok, gotovo neopisiv i ima ga u svakodnevnom životu, samo što smo vaspitani, ili kako ja volim da kažem, programirani da mislimo sve najgore o određenim stvarima. To nas umnogome zaslepljuje, a slep ići kroz život je veoma teško, pa prosto odbijam to da radim i kada su ovakve teme u pitanju, trudim se da držim otvorene oči i da ne budem uskoumna.
Ne bi trebala da kažeš da je magija zla, to je generalizacija. Jedino zlo na ovom svetu su ljudska misao i dela, odnosno čovek. Da čoveka nema, sve bi savršeno funkcionisalo i u to se možeš uveriti u bilo kojoj oblasti.
Ti na magiju gledaš u negativnom smislu ... prizivaju se sile zla, demoni i stanovnici podzemnog sveta. Kada tako predstaviš stvari, to deluje zaista zastrašujuće, ali da te pitam ... šta je sa osobom koja će izlečiti dete od krupica? osobom koja leči bradavice, urok itd, da li su te osobe zle? One se bave magijom. Ne možeš, odnosno možeš i hoćeš ako baš želiš :), ne bi trebala da osuđuješ takve ljude naročito zbog činjenice da živiš na prostoru gde je magija itekako živa i praktikuje se, a hoće još dugo jer se prenosi na pokoljenja.
Neko ovde mi je rekao da će me zbog mog posta proglasiti ateistom. Nisam, šta više, daleko sam od ateiste, ali ja verujem na drugačiji način. Poštujem ja Bibliju, ali joj se ne klanjam niti je uzimam zdravo za gotovo. Nazivam boga kreativnom snagom i vrlo često mu nadenem ime džoker, jer ima odličan smisao za humor. Verovatno se slatko smeje na ovu našu malu prepirku i kaže "ma vas dve nemate pojma" :lol:
Biram da poštujem život i sve ono što donosi, makar se to zvalo magija.
Ti si hrišćanka, i ja sam, samo što hrišćanstvo živimo drugačije. Već sam jednom napisala da sam paganka u duši i zbog toga moj odbrambreni stav. Dobro ne može da funkcioniše bez zla, balans mora da se održava, suprotnosti čine ovaj svet i to veoma poštujem. Sve što se radi u životu ima bumerang efekat, tako da se preterano ne opterećujem zlim i dokonim ljudima, ali magiju poštujem kao nešto što je postojalo pre hrišćanstva i koje ne može da nestane iz života, jer je njegov deo. Ono što ne poštujem su ljudi koji je zloupotrebljavaju, kao što zloupotrebljavaju hrišćanstvo i sve ostale religije.
 
Cat fight :klap:
Šala mala ... neko bi rekao, obe smo na pravom putu, samo smo malo "popile" pa krivudamo :lol:
Pročitala sam ja šta si ti napisala, a ne sumnjam da si i ti ono što sam ja, ali se ipak nekako ne razumemo. Za mene je pojam "magija" mnogo širok, gotovo neopisiv i ima ga u svakodnevnom životu, samo što smo vaspitani, ili kako ja volim da kažem, programirani da mislimo sve najgore o određenim stvarima. To nas umnogome zaslepljuje, a slep ići kroz život je veoma teško, pa prosto odbijam to da radim i kada su ovakve teme u pitanju, trudim se da držim otvorene oči i da ne budem uskoumna.
Ne bi trebala da kažeš da je magija zla, to je generalizacija. Jedino zlo na ovom svetu su ljudska misao i dela, odnosno čovek. Da čoveka nema, sve bi savršeno funkcionisalo i u to se možeš uveriti u bilo kojoj oblasti.
Ti na magiju gledaš u negativnom smislu ... prizivaju se sile zla, demoni i stanovnici podzemnog sveta. Kada tako predstaviš stvari, to deluje zaista zastrašujuće, ali da te pitam ... šta je sa osobom koja će izlečiti dete od krupica? osobom koja leči bradavice, urok itd, da li su te osobe zle? One se bave magijom. Ne možeš, odnosno možeš i hoćeš ako baš želiš :), ne bi trebala da osuđuješ takve ljude naročito zbog činjenice da živiš na prostoru gde je magija itekako živa i praktikuje se, a hoće još dugo jer se prenosi na pokoljenja.
Neko ovde mi je rekao da će me zbog mog posta proglasiti ateistom. Nisam, šta više, daleko sam od ateiste, ali ja verujem na drugačiji način. Poštujem ja Bibliju, ali joj se ne klanjam niti je uzimam zdravo za gotovo. Nazivam boga kreativnom snagom i vrlo često mu nadenem ime džoker, jer ima odličan smisao za humor. Verovatno se slatko smeje na ovu našu malu prepirku i kaže "ma vas dve nemate pojma" :lol:
Biram da poštujem život i sve ono što donosi, makar se to zvalo magija.
Ti si hrišćanka, i ja sam, samo što hrišćanstvo živimo drugačije. Već sam jednom napisala da sam paganka u duši i zbog toga moj odbrambreni stav. Dobro ne može da funkcioniše bez zla, balans mora da se održava, suprotnosti čine ovaj svet i to veoma poštujem. Sve što se radi u životu ima bumerang efekat, tako da se preterano ne opterećujem zlim i dokonim ljudima, ali magiju poštujem kao nešto što je postojalo pre hrišćanstva i koje ne može da nestane iz života, jer je njegov deo. Ono što ne poštujem su ljudi koji je zloupotrebljavaju, kao što zloupotrebljavaju hrišćanstvo i sve ostale religije.

:cao:

Pojam magija jeste sirok, samo je sada diskutabilno sta sve smatras magijom...
Magijom smatram magijske rituale koji spadaju u spiritizam sto jeste uplitaqnje sa demonima...
Pojam magija moze imati i siro znacenje vise u simbolici...
Ne verujem da smo programirani tako, nego sam ja licno sama saznala neke stvari u vezi magije, znam da je ona losa i nemogu zatvarati oci pred time... :)
Takodje Biblija razotkriva magiju i delovanje demona....
I te kako se trudim da vidim stvari u zivotu a u tome mi je pomoglo iskustvo i ono sto pise u Bibliji mi je samo razjasnilo i potvrdilo...
Ne bavim se generalizacijom, vec rasclanjujem pojmove...
Magija u smislu magijskog riutuala je losa jer potice od demnona...
Ostala magija bi bilo dejstvo Boga koj je dobro i to ne bi ni nzaivala magijom, vec Bogom...
To je ljudima jako zamagljeno...i preplice se...
lecenje magijom je takodje lose...

Kao sto sam i napisala vec crna ili bela magija to je isto i isto znaci... bez obzira na nameru, ona je losa...
Jer ne postoje dobri demoni... iako lece...
Ja bi se u nevolji obratila Bogu, to je sigurnije...

Da li bi neko dobrovoljno prodao dusu Djavolu da bi bio izlecen???
To je dobro pitanje koje treba postaviti svako ko bi dosao u iskusenje da se obrati ljudima koji se bave magijom...

Trebamo se obratiti Bogu da bi nas on stitio od Demona...

Da, magija se praktikuje i to je jako lose, to udaljuje ljude od pravog Boga i prave vere...
To je sve paganizam...
Prava vera u Biblijskog Boga ne odobrava magiju... niti rituale...

Dobro je sto postujes Bibliju, ona jeBozja rec...

Naravno i zivot treba postovati, jer nam je on dat kao dar od Boga...
Takodje nam Bog obecava vecni zivot. :heart:

Hmm... Dobro moze i te kako da se odrzava bez zla... i Bog ce unistiti u buducnosti zauvek zlo...
U Bibliji pise ":Sto covek poseje to ce poznjeti", taj zakon uzroka i posledicei te kako funkcionise...

Da bilo koja zloupotreba je losa to se ne mora naglasiti... kao i zloupotreba hriscanstva i religije...

:heart:
 
Poslednja izmena:
:cao:

Pojam magija jeste sirok, samo je sada diskutabilno sta sve smatras magijom...
Magijom smatram magijske rituale koji spadaju u spiritizam sto jeste uplitaqnje sa demonima...
Pojam magija moze imati i siro znacenje vise u simbolici...
Ne verujem da smo programirani tako, nego sam ja licno sama saznala neke stvari u vezi magije, znam da je ona losa i nemogu zatvarati oci pred time... :)
Takodje Biblija razotkriva magiju i delovanje demona....
I te kako se trudim da vidim stvari u zivotu a u tome mi je pomoglo iskustvo i ono sto pise u Bibliji mi je samo razjasnilo i potvrdilo...
Ne bavim se generalizacijom, vec rasclanjujem pojmove...
Magija u smislu magijskog riutuala je losa jer potice od demnona...
Ostala magija bi bilo dejstvo Boga koj je dobro i to ne bi ni nzaivala magijom, vec Bogom...
To je ljudima jako zamagljeno...i preplice se...
lecenje magijom je takodje lose...

Kao sto sam i napisala vec crna ili bela magija to je isto i isto znaci... bez obzira na nameru, ona je losa...
Jer ne postoje dobri demoni... iako lece...
Ja bi se u nevolji obratila Bogu, to je sigurnije...

Da li bi neko dobrovoljno prodao dusu Djavolu da bi bio izlecen???
To je dobro pitanje koje treba postaviti svako ko bi dosao u iskusenje da se obrati ljudima koji se bave magijom...

Trebamo se obratiti Bogu da bi nas on stitio od Demona...

Da, magija se praktikuje i to je jako lose, to udaljuje ljude od pravog Boga i prave vere...
To je sve paganizam...
Prava vera u Biblijskog Boga ne odobrava magiju... niti rituale...

Dobro je sto postujes Bibliju, ona jeBozja rec...

Naravno i zivot treba postovati, jer nam je on dat kao dar od Boga...
Takodje nam Bog obecava vecni zivot. :heart:

Hmm... Dobro moze i te kako da se odrzava bez zla... i Bog ce unistiti u buducnosti zauvek zlo...
U Bibliji pise ":Sto covek poseje to ce poznjeti", taj zakon uzroka i posledicei te kako funkcionise...

Da bilo koja zloupotreba je losa to se ne mora naglasiti... kao i zloupotreba hriscanstva i religije...

:heart:


Da, veoma je diskutabilno šta sve smatram magijom i o tome bismo mogle da pričamo dugo, pa možda bi se na kraju složile :)
Ono što je zanimljivo kod tebe je što povezuješ magijom samo sa demonima, što baš nije ispravno. Ljudi koji se bave magijom, u pozitivnom smislu (znam da ti je teško da poveruješ da takvih ima :)) su u vrlo svesnoj povezanosti sa prirodnim silama. Zašto kažem svesnoj? zato pto smo svi povezani sa prirodom, samo što većina toga nije svesna, niti tome pridaje važnost. Takvi ljudi sarađuju sa prirodom, tražeći od nje ono što im treba i poštuju je kada im "izađe u susret" ... vrlo slično čoveku koji je posadio žito i priroda mu je darovala plod kojim će ishraniti svoju porodicu i sebe.
Kažeš da magija u smislu magijskog rituala potiče od demona, a da ostala magija potiče od Boga, ali ne bi da je nazivaš magijom ... e pa mene si ovde zamaglila :lol: Ok, gledajmo to sa Biblijskog aspekta ... Isus je isterao demona iz devojčice, povratio Lazara iz smrti, lečio slepilo i još mnogo toga, jel tako? Kaži mi, kako bi danas nazvali osobu koja je sposobna tako nešto da učini? Zamisli da je Isus živeo u doba inkvizicije, kakva bi ga sudbina snašla? Pretpostavljam da bi ga zvali slugom sataninim jer se bavi magijom, koji je usput termin koji je lično tadašnja katolička crkva izgadila i čije gađenje ne prestaje do danas. Ne treba da te podsetim šta su sve predstavnici hrišćanske crkve (crkve hristove! :dash:) učinili ne bi li iskorenili paganizam, samo demonima bi takve gadosti pale na pamet. Ko je tu u službi koga ili čega je vrlo teško reći, a ne ispasti glup.
Slažem se da ne postoje dobri demoni, to je paradoks po sebi, ali nije sve nepoznato demonsko i to je fakat. Tvoje mišljenje je u osnovi religijsko, tačnije hrišćansko, ali to je posmatranje stvari iz jednog ugla.
:pop2: :)
 
Hmm... Dobro moze i te kako da se odrzava bez zla... i Bog ce unistiti u buducnosti zauvek zlo...
U Bibliji pise ":Sto covek poseje to ce poznjeti", taj zakon uzroka i posledicei te kako funkcionise...

"Što čovek poseje, to će požnjeti" je upravo dokaz da dobro i loše koegzistiraju. To bi trebalo da znači, ako činiš loše, loše će ti se vratiti i suprotno ... Što ja volim da zovem "bumerang efekat" :) Bog je upravo taj koji je stvorio svet suprotnosti ... ljubav-mržnja; zlo-dobro; tama-svetlo; crno-belo (i sve ostale boje između :lol:) itd, da ne nabrajam. Svetac u sebi nosi grešnika, kriminalac sveca, dete starca ... čovek u sebi ima i svetlo i tamu i samo od njega zavisi šta će ispoljiti, tako ovaj svet funkcioniše, u takvom svetu svi živimo zato što tako Bog želi. Kako će izgledati savršeni svet koji Biblija opisuje? ... ko doživi, pričaće ;)
 
"Što čovek poseje, to će požnjeti" je upravo dokaz da dobro i loše koegzistiraju. To bi trebalo da znači, ako činiš loše, loše će ti se vratiti i suprotno ... Što ja volim da zovem "bumerang efekat" :) Bog je upravo taj koji je stvorio svet suprotnosti ... ljubav-mržnja; zlo-dobro; tama-svetlo; crno-belo (i sve ostale boje između :lol:) itd, da ne nabrajam. Svetac u sebi nosi grešnika, kriminalac sveca, dete starca ... čovek u sebi ima i svetlo i tamu i samo od njega zavisi šta će ispoljiti, tako ovaj svet funkcioniše, u takvom svetu svi živimo zato što tako Bog želi. Kako će izgledati savršeni svet koji Biblija opisuje? ... ko doživi, pričaće ;)
Da sada dobro i lose postoje i deluju... Bog je apsolutno dobro i izvor dobra a izvor zla je Sotona Djavo...
Da sto covek poseje to ce poznjeti, to je taj bumerang efekat .:)
Bog je dozvolio da jedno vreme zlo postoji, ali sto se tice zla, ono ima pocetak i imace kraj...
Dok Bog kao Tvorac svega, nema ni pocetak ni kraj... On je oduvek i zauvek i zivi u vecnosti... Besmrtan je kao duhovno bice...
Bog ce u buducnosti mozda i skorijoj, unistiti sve zlo jednom zauvek i ono nece vise nikada postojati..
Zasto je dopustio da zlo postoji... to je opsirna tema i religijska... evo ovde ukratko..
http://forum.krstarica.com/showthre...OPUSTA-ZLO?p=13396890&viewfull=1#post13396890

Nisu sve suprotnosti dobro i zlo...
Tama svetlo , crno belo... u tome nema niceg loseg...
Da, sada smo svi nesavrseni, po rodjenju, imamo taj nasledjen Adamovski greh i zato starimo i umiremo...
Novi svet ce Bog stvoriti savrsen, bez bolesti i smrti... ljudi ce ziveti vecno na zemlji kao savrsena bica, i duhom i telom...
I to ce se desavati nakon Armagedona - Bozjeg rata u kojem ce Bog ocistiti zemlju od zla...
I danas covek moze da drugacije funkcionise, da bira dobro i da zivi prema Bozanskim moralnim principima...
I moze dobiti vecni zivot od Boga u buducnosti...
To je ono sto bi bilo optimalno za coveka danas...
 
Da, veoma je diskutabilno šta sve smatram magijom i o tome bismo mogle da pričamo dugo, pa možda bi se na kraju složile :)
Ono što je zanimljivo kod tebe je što povezuješ magijom samo sa demonima, što baš nije ispravno. Ljudi koji se bave magijom, u pozitivnom smislu (znam da ti je teško da poveruješ da takvih ima :)) su u vrlo svesnoj povezanosti sa prirodnim silama. Zašto kažem svesnoj? zato pto smo svi povezani sa prirodom, samo što većina toga nije svesna, niti tome pridaje važnost. Takvi ljudi sarađuju sa prirodom, tražeći od nje ono što im treba i poštuju je kada im "izađe u susret" ... vrlo slično čoveku koji je posadio žito i priroda mu je darovala plod kojim će ishraniti svoju porodicu i sebe.
Kažeš da magija u smislu magijskog rituala potiče od demona, a da ostala magija potiče od Boga, ali ne bi da je nazivaš magijom ... e pa mene si ovde zamaglila :lol: Ok, gledajmo to sa Biblijskog aspekta ... Isus je isterao demona iz devojčice, povratio Lazara iz smrti, lečio slepilo i još mnogo toga, jel tako? Kaži mi, kako bi danas nazvali osobu koja je sposobna tako nešto da učini? Zamisli da je Isus živeo u doba inkvizicije, kakva bi ga sudbina snašla? Pretpostavljam da bi ga zvali slugom sataninim jer se bavi magijom, koji je usput termin koji je lično tadašnja katolička crkva izgadila i čije gađenje ne prestaje do danas. Ne treba da te podsetim šta su sve predstavnici hrišćanske crkve (crkve hristove! :dash:) učinili ne bi li iskorenili paganizam, samo demonima bi takve gadosti pale na pamet. Ko je tu u službi koga ili čega je vrlo teško reći, a ne ispasti glup.
Slažem se da ne postoje dobri demoni, to je paradoks po sebi, ali nije sve nepoznato demonsko i to je fakat. Tvoje mišljenje je u osnovi religijsko, tačnije hrišćansko, ali to je posmatranje stvari iz jednog ugla.
:pop2: :)

Da mozda je problem u terminologiji, sta ti smatras pod magijom...
Postoji pozitivana magija, al bi ja nju nazvala Bozanskim dejstvom... i Bozjim providjenjem itd..
Kad koristim termin magija mislim na magijski ritual iskljucivo...

To saradjivanje sa prirodom bi nazvala saradjivanje sa Bogom... Bog je priroda...
Ja sam objasnila sa aspekta Biblije...
Da, Isus je lecio bolesne, isterivao demone... To je radio uz pomoc Bozje sile...
To je bio dokaz da je on Bozji sin i proreceni mesija...

Danas Bog vise ne daje takvu moc ljudima... Jer On ima nacin na koji ce izleciti covecanstvo jednom zauvek...
Zato je poslao svog Sina Isusa Hrista, da da zivot kao otkup nasih grehova...
i U buducnosti ce ljude dovesti do savrsenstva...

Tek dovodjenjem ljudi do savrsenstva covecanstvo ce biti izleceno... Do tada svi stare i umiru...
Bog gleda da coveku pomogne trajno a ne privremeno...
Danas Bog ne daje moc pojedinim ljudima da lece kao sto je to Isus radio...
Pa i tada u 1 veku je tu moc dao SAMo Isusu a Isus samo pojedinim ucenicima...
I to je imalo svrhu tada, da bi ljudi razvili veru u Isusa...
On ih nije mogao trajno izleciti ili im dati vecnost...

Takodje danas oni koji se time bave, oni manipulisu energijom, sto Bog nema veze sa time...
Ako stvarno postoje pravi iscelitelji, tada niko od ljudi ne bi bio bolestan...

Takodje to manipulisanje energijom je na strani demona.... bez obzira sto tu i tamo mozda nekome pomogne...
Bitan je izvor pomoci... Bog to sigurno nije...

Jer on ima drugi nacin na koji pomaze ljudima...
Dajuci nam sveti duh danas i zastitu od demona...
Takodje nas poucava preko Biblije kako da se klonimo od zla i kako da sledimo njegov put..
i kako da budemo na putu vecnosti..

Kako bi danas nazvali takvu osobu??, pa neko ko praktikuje magiju :lol:
Ne zastupam glediste crkve niti inkviziciju... ja sam JS i pridrzavam se izvornog hriscanstva i Biblijskog ucenja iskljucivo...
Ne crkvene tradicije ni ucenja koje je crkva naknadno uvela u hriscanstvo i time ga iskvarila...
To je naravno pogresno nekoga nazivati olako Sataninim slugom...
Satanin sluga je onaj koji svesno sluzi njemu i cini zlo...
Takodje neko ko je zao nesvesno sluzi Satani...
A i nebitno je i ne treba da mi sudimo, Bog zna ko je ko... i ko kome sluzi...
Ali opet radeci nesto pogresno u duhovnom smislu, mi se izlazemo uticaju demona... i to steti nama...
Kad se zna tacna razlika izmedju dobra i zla, a Biblija je razotkriva, lako se zna ko je u sluzbi koga...
Da, ne postoje dobri demoni, i nije sve neposnato demonsko...
Moje misljenje je zasnovano na mom znanju, na osnovu izucavanja religije i biblije... :)
I nije iz jednog nego iz svih uglova ...
A Biblija je Bozja REC.
a Bozja rec je ISTINA. :heart:

:cao:
 
Poslednja izmena:
Da mozda je problem u terminologiji, sta ti smatras pod magijom...
Postoji pozitivana magija, al bi ja nju nazvala Bozanskim dejstvom... i Bozjim providjenjem itd..
Kad koristim termin magija mislim na magijski ritual iskljucivo...

To saradjivanje sa prirodom bi nazvala saradjivanje sa Bogom... Bog je priroda...
Ja sam objasnila sa aspekta Biblije...
Da, Isus je lecio bolesne, isterivao demone... To je radio uz pomoc Bozje sile...
To je bio dokaz da je on Bozji sin i proreceni mesija...

Danas Bog vise ne daje takvu moc ljudima... Jer On ima nacin na koji ce izleciti covecanstvo jednom zauvek...
Zato je poslao svog Sina Isusa Hrista, da da zivot kao otkup nasih grehova...
i U buducnosti ce ljude dovesti do savrsenstva...

Tek dovodjenjem ljudi do savrsenstva covecanstvo ce biti izleceno... Do tada svi stare i umiru...
Bog gleda da coveku pomogne trajno a ne privremeno...
Danas Bog ne daje moc pojedinim ljudima da lece kao sto je to Isus radio...
Pa i tada u 1 veku je tu moc dao SAMo Isusu a Isus samo pojedinim ucenicima...
I to je imalo svrhu tada, da bi ljudi razvili veru u Isusa...
On ih nije mogao trajno izleciti ili im dati vecnost...

Takodje danas oni koji se time bave, oni manipulisu energijom, sto Bog nema veze sa time...
Ako stvarno postoje pravi iscelitelji, tada niko od ljudi ne bi bio bolestan...

Takodje to manipulisanje energijom je na strani demona.... bez obzira sto tu i tamo mozda nekome pomogne...
Bitan je izvor pomoci... Bog to sigurno nije...

Jer on ima drugi nacin na koji pomaze ljudima...
Dajuci nam sveti duh danas i zastitu od demona...
Takodje nas poucava preko Biblije kako da se klonimo od zla i kako da sledimo njegov put..
i kako da budemo na putu vecnosti..

Kako bi danas nazvali takvu osobu??, pa neko ko praktikuje magiju :lol:
Ne zastupam glediste crkve niti inkviziciju... ja sam JS i pridrzavam se izvornog hriscanstva i Biblijskog ucenja iskljucivo...
Ne crkvene tradicije ni ucenja koje je crkva naknadno uvela u hriscanstvo i time ga iskvarila...
To je naravno pogresno nekoga nazivati olako Sataninim slugom...
Satanin sluga je onaj koji svesno sluzi njemu i cini zlo...
Takodje neko ko je zao nesvesno sluzi Satani...
A i nebitno je i ne treba da mi sudimo, Bog zna ko je ko... i ko kome sluzi...
Ali opet radeci nesto pogresno u duhovnom smislu, mi se izlazemo uticaju demona... i to steti nama...
Kad se zna tacna razlika izmedju dobra i zla, a Biblija je razotkriva, lako se zna ko je u sluzbi koga...
Da, ne postoje dobri demoni, i nije sve neposnato demonsko...
Moje misljenje je zasnovano na mom znanju, na osnovu izucavanja religije i biblije... :)
I nije iz jednog nego iz svih uglova ...
A Biblija je Bozja REC.
a Bozja rec je ISTINA. :heart:

:cao:

Prepoznala sam da si JS po strastvenosti kojom pišeš o Bogu. Kod mene bar jednom mesečno dođe bračni par sa kojim vrlo rado popričam o religiji, tačnije o svemu i bilo je više slučajeva da su mi pomogli kada sam imala problema, pa makar to bilo toplim rečima, što je danas vrlo retka pojava ... no to je druga tema i pdf :D
Ono što sam htela da ti kažem ... znam ljude koji mogu da pomognu i leče u magijskom smislu, koji su isto tako divni ljudi. Nije mi jasno da ti, koja si svesna da mnogi na JS ne gledaju baš blagonaklono i da vas osuđuju, isto tako osuđuješ ljude koji se bave magijom. Recimo, moja majka zna da leči bradavice i to znanje će preneti na mene jednog dana, zar zaista misliš da ću pozivati demonske sile da bih pomogla ljudima koji mi se obrate za pomoć? To je toliko kontradiktorno da je smešno.
"Danas Bog ne daje moć pojedinim ljudima" ... kako ti to znaš? Da li znaš za čoveka po imenom padre Pio? Da li si čula za Ostrog i sv. Vasilija? Da ne pominjem sv. Petku koja pomaže i posle smrti preko vizija i snova ... da ne nabrajam ... da, sve je Božansko, ali zar to nije magično? :) :cao:
 
Prepoznala sam da si JS po strastvenosti kojom pišeš o Bogu. Kod mene bar jednom mesečno dođe bračni par sa kojim vrlo rado popričam o religiji, tačnije o svemu i bilo je više slučajeva da su mi pomogli kada sam imala problema, pa makar to bilo toplim rečima, što je danas vrlo retka pojava ... no to je druga tema i pdf :D
Ono što sam htela da ti kažem ... znam ljude koji mogu da pomognu i leče u magijskom smislu, koji su isto tako divni ljudi. Nije mi jasno da ti, koja si svesna da mnogi na JS ne gledaju baš blagonaklono i da vas osuđuju, isto tako osuđuješ ljude koji se bave magijom. Recimo, moja majka zna da leči bradavice i to znanje će preneti na mene jednog dana, zar zaista misliš da ću pozivati demonske sile da bih pomogla ljudima koji mi se obrate za pomoć? To je toliko kontradiktorno da je smešno.
"Danas Bog ne daje moć pojedinim ljudima" ... kako ti to znaš? Da li znaš za čoveka po imenom padre Pio? Da li si čula za Ostrog i sv. Vasilija? Da ne pominjem sv. Petku koja pomaže i posle smrti preko vizija i snova ... da ne nabrajam ... da, sve je Božansko, ali zar to nije magično? :) :cao:
Ovako ne osudjujem nikoga vec ukazujem na opasnosti magije :) :heart:

Nije svaki alternativni nacin lecenja i magijski...
Ali postoje magijski nacini lecenja... to treba izbegavati...

ostalo cu kasnije prokomentarisati :)

pozdravljam te :)
 
Poslednja izmena:
"Danas Bog ne daje moć pojedinim ljudima" ... kako ti to znaš? Da li znaš za čoveka po imenom padre Pio? Da li si čula za Ostrog i sv. Vasilija? Da ne pominjem sv. Petku koja pomaže i posle smrti preko vizija i snova ... da ne nabrajam ... da, sve je Božansko, ali zar to nije magično? :) :cao:

Znam, o tome govori Biblija...
Ti darovi koje je dobio Isus su vazili samo u to vreme kao dokaz da je Isus Proreceni mesija, Bozji sin...
Nakon sto je Isus umro i vaskrsao,i nakon smrti apostola, ti darovi su prestali...1 Korincanima 13:8-10...
Glavna uloga Isusa je bila da propoveda hriscanstvo...
Da prenese ljidima Bozju rec i da da zivot kao otkup za grehe covecanstva...
To sto mu je Bog dao moc da leci i uskrsava je bilo potrebno da bi se znalo da je on Poslat od Boga da je on Bozji sin...
I kao garancija da ce On u buducnosti to moci da radi...
Sto je i temeljna nauka hriscanstva i vere, vaskrsenje...

I nema poente da neko se privremeno izleci kad ce i onako ostariti i umreti..
Bog ima nameru da otkloni bolest i smrt, tj UNISTICE SMRT zauvek...
i Dovesce ljude do savrsenstva i kao takvi ce moci da vecno zive na zemlji...
Znaci Bog jedini moze da otkloni problem nesavrsenosti i smrti...

danas Bog ne daje moc pojedinim ljudima i diskutabilno je odakle je oni imaju...
da imaju Bozju moc mogli bi i da vaskrsavaju sto niko nije uradio...
Takodje ako neko ima moc da leci kao sto je imao Isus on bi morao da moze svakoga da izleci... a ne ponekog...
Isus je mogao da izleci koga je hteo...
danas neki imaju moci od Sotone s time sto je ta moc ogranicena i zato i ne mogu da pomazu svima... i dalek ood toga...
malo je ljudi kojima je to pomoglo..
A takodje pomoc od demona znaci gubitak duse... ne bukvalno...
Takodje pojedina mesta ne mogu biti lekovita niti cudotvorna jer bi to znacilo da svako ko ode tamo bude izlecen...
a to se ne desava...
Da stvarno to funkcionise da ljudi mogu da lece, ili neko mesto, onda ne bi bilo potrebno da idemo kod lekara...
tako i sa Ostroskim itd... Puno je onih koji su tamo bili i nije im pomoglo nista...
Sv Petka je mrtva i ne moze nikome pomoci, a preko snova i vizija deluju demoni...
Oni zele da mi verujemo u to ...
To je njihova obmana...

Kada covek umre on ne postoji vise, samo je u Bozjem secanju i od Boga zavisi dal ce ga vaskrsnuti u buducnosti..
Ja bi se pre okrenula Bozanskom delovanju, to je sigurno:)
 
Poslednja izmena:
Znam, o tome govori Biblija...
Ti darovi koje je dobio Isus su vazili samo u to vreme kao dokaz da je Isus Proreceni mesija, Bozji sin...
Nakon sto je Isus umro i vaskrsao,i nakon smrti apostola, ti darovi su prestali...1 Korincanima 13:8-10...
Glavna uloga Isusa je bila da propoveda hriscanstvo...
Da prenese ljidima Bozju rec i da da zivot kao otkup za grehe covecanstva...
To sto mu je Bog dao moc da leci i uskrsava je bilo potrebno da bi se znalo da je on Poslat od Boga da je on Bozji sin...
I kao garancija da ce On u buducnosti to moci da radi...
Sto je i temeljna nauka hriscanstva i vere, vaskrsenje...

Tako Biblija kaže, ali da te pitam ... zar ne primećuješ da nešto fali u tim evanđeljima? Recimo, zna se gde je Isus rođen, ko mu je majka, ko otac, a ko Otac ... zna se da je sa 12 god. (ispravi me ako grešim, pokušavam da se prisetim :)) posetio hram u Jerusalimu gde je prvi put držao propoved i onda RUPA, pa se priča nastavlja kada je Isus imao 30 god. do 33-će kada je ubijen. Da li si se ikada pitala šta se desilo sa tih 18 god. koje nedostaju, šta je Isus za to vreme radio? E vidiš, da li je to smišljeno izostavljeno, ili ne, mene baš nije mnogo briga, ali baš zbog toga ne uzimam Bibliju zdravo za gotovo.

I nema poente da neko se privremeno izleci kad ce i onako ostariti i umreti..
Bog ima nameru da otkloni bolest i smrt, tj UNISTICE SMRT zauvek...
i Dovesce ljude do savrsenstva i kao takvi ce moci da vecno zive na zemlji...
Znaci Bog jedini moze da otkloni problem nesavrsenosti i smrti...

Ovako nešto još nisam čula, čak ni od JS koji dolaze kod mene. Svaka osoba koja ima dete, neće dopustiti sebi da kaže "ma šta ima da se lečim, ili da lečim svoje dete, svakako ćemo umreti jednog dana." :dash:
Bog ima nameru ... ima bog namere kojekave, a jedna od namera mu je da živimo ovaj život najbolje što umemo, a ne da sedimo skrštenih ruku čekajući sudnji dan kad će sve rane biti izlečene, pa čak i smrt. Ja ni ne verujem u smrt, tako da ova priča kod mene ne pije vodu.

danas Bog ne daje moc pojedinim ljudima i diskutabilno je odakle je oni imaju...
da imaju Bozju moc mogli bi i da vaskrsavaju sto niko nije uradio...
Takodje ako neko ima moc da leci kao sto je imao Isus on bi morao da moze svakoga da izleci... a ne ponekog...
Isus je mogao da izleci koga je hteo...
danas neki imaju moci od Sotone s time sto je ta moc ogranicena i zato i ne mogu da pomazu svima... i dalek ood toga...
malo je ljudi kojima je to pomoglo..

Bog ne daje, a oni koji imaju dobili su od Sotone. Pisala sam o svetu suprotnosti u kom živimo. Mislila sam da neću morati da napominjem, ali ... crno-belo, ali između postoji i ljubičasta, crvena, plava, zelena, žuta i da ne zaboravim ono što dobijemo kada ukrstimo belu i odsustvo boja - sivu :) ... Mrak-tama, ali tu je i zora, jutro, popodne, veče, sumrak ... ljubav-mržnja i tu imamo širok spektar ljudskih emocija kao što su strast, dopadanje, indiferentnost, netolerantnost ...
Kod tebe je crno-belo i prosto ne želiš da vidiš dugu :)

A takodje pomoc od demona znaci gubitak duse... ne bukvalno...
Takodje pojedina mesta ne mogu biti lekovita niti cudotvorna jer bi to znacilo da svako ko ode tamo bude izlecen...
a to se ne desava...
Da stvarno to funkcionise da ljudi mogu da lece, ili neko mesto, onda ne bi bilo potrebno da idemo kod lekara...
tako i sa Ostroskim itd... Puno je onih koji su tamo bili i nije im pomoglo nista...
Sv Petka je mrtva i ne moze nikome pomoci, a preko snova i vizija deluju demoni...
Oni zele da mi verujemo u to ...
To je njihova obmana...

Pojedina mesta itekako mogu biti lekovita i jesu. Kako možeš da tvrdiš da se ne dešava?! Mnogi mogu da posvedoče o tome. Zašto su lekovita, da li zbog svetosti mesta, osobe koja je tu prebivala ili energije kojim to mesto zrači, nije bitno. Naravno da nekima ne pomogne, ali da li je Biblija svakome pomogla? Nije.
Što se tiče sv. Petke, jeste mrtva osoba, ali moj kum bi mogao par pričica o njoj da ti ispriča jer mu je spasla život preko snova, koje sanja od malena, nekoliko puta. Moj ujak bi ti ispričao kako ga je spasla od sigurne smrti i to nisu jedini slučajevi. To nije obmana, nego realnost koju su doživeli, nasuprot tvojim pretpostavkama, ali svejedno ćeš ti sad, najverovatnije, reći kako su ih demoni spali :lol:

Kada covek umre on ne postoji vise, samo je u Bozjem secanju i od Boga zavisi dal ce ga vaskrsnuti u buducnosti..
Ja bi se pre okrenula Bozanskom delovanju, to je sigurno:)

Ja bih rekla da nas dve gledamo na ovu temu iz različitih uglova, štaviše, rekla bih da smo u potpunosti izgubili srž teme, jer ovo deluje kao propoved i liči na jednu drugu temu u ovom pdf-u gde se potencira neka druga religija što mi se ne dopada, ali pošto nikada nisam bila protiv diskusije, radije bih da ovaj razgovor pređe tamo gde mu je mesto šdf religija ... pošalji link, pa ćemo nastaviti tamo gde smo stale :)
 
Ti mene sve pogresno shvatis :confused:

Procitaj kontekst... Govorila sam o Ulozi Isusa Hrista u 1 veku...
Njemu nije bio cilj da privremeno izleci ljude, vec trajno...
da je samo u 1 veku lecio do svoje smrti ljude, to ne bi imalo neki znacaj jer bi oni i pored toga starili i umirali...
U tom kontekstu sam objasnila da ne bi imalo svrhe... da to nije bila uloga Hrista da privremeno leci...
jer i dalje coveku ostaje nesavrsenost, bolest starenje smrt..
Bog zeli da ljude izbavi od toga.. trajno... i zato je poslao svog sina da bi on izbavio ljude trajno, od nesavrsenosti ( bolesti, smrti)
Svojom smrcu Isus je obezbedio otkupnu zrtvu za otkup greha covecanstva i time je polozio temelj...
Da Bog moze ljudima omoguciti da zive bez bolesti i smrti, vecno...
na osnovu zrtve Isusa imamo oprostenje grehova....
A to da sada zbog nesavrsenosti oboljevamo i starimo i umiremo je cinenica...
Niko ne moze danas ukloniti to...
Osim Boga..
On ce unistiti bolest i SMRT...
Da bi ljudi mogl ida zive vecno kao savrsena bica...

1 Korincanima 15:26 A poslednji neprijatelj koji će se uništiti bit će smrt.

Isaija 25:8 Uništiće smrt zauvek, i utrće Gospod Gospod suze sa svakog lica, i sramotu naroda svog ukinuće sa sve zemlje; jer Gospod reče.

Ko je rekao da danas ne treba da se lecimo :dash:
Mislim da sam objasnila ono sto si me pogresno shvatila :)

Zasto bi naglasavala da se danas trebamo leciti kada je to normalno :neutral:
 
Poslednja izmena:
Bog ima nameru ... ima bog namere kojekave, a jedna od namera mu je da živimo ovaj život najbolje što umemo, a ne da sedimo skrštenih ruku čekajući sudnji dan kad će sve rane biti izlečene, pa čak i smrt. Ja ni ne verujem u smrt, tako da ova priča kod mene ne pije vodu.

Da, Bog ima nameru i njegova namera je da ljudi zive vecno, kao savrsena bica, na zemljiu...
On ce tu nameru i ostvariti...
A nase je da se prilagodimo Bogu i njegovoj nameri ukoliko zelimo da zivimo vecno :)
Naravno da ovaj zivot treba da zivimo najbolje sto umemo...
U tome nam mogu samo pomoci Bioblijska nacela... da vec danas zivimo kvalitetno i bolje...

Ko je rekao da treba sedeti skrstenih ruku do sudnjeg dana???
I kako je to moguce, ja neznam takve a ti???

Bog ce unistit sve zlo pa i SMRT...
Kako ne verujes u smrt??? Smrt je jednostavno sada prisutna zbog nesavrsenosti...
Koja prica...
To je Istina o zivotu...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top