DOSTA JE VISE DEMOKRATE,ljudi umiru od GLADI aaalllooooooo... SRAMOTA!!!

kalama

Aktivan član
Poruka
1.558
Strava i užas u centru Beograda: Sestre umrle od gladi!

Sestre Siglida Janković (90) i Marija Mustafić (86), koje je poštar pronašao mrtve u stanu, umrle od gladi i iznemoglosti! Marijin sin Zdenko, koji je psihički bolesnik, u teškom stanju prebačen u bolnicu
starice umrle od gladi u centru Beograda
Uviđaj trajao satima... Tela starica prebačena na obdukciju

Sestre Siglida Janković (90) i Marija Mustafić (86), koje je poštar juče pronašao mrtve u stanu u Knez Danilovoj ulici u centru Beograda, najverovatnije su umrle od gladi! Marijin sin Zdenko Radović (52), koji je psihički bolesnik, u teškom psihičkom i fizičkom stanju prebačen je u Urgentni centar!

Porodična tragedija otkrivena je juče pre podne kada je poštar došao da uruči penzije Mariji Mustafić i Siglidi Janković, koje su živele u stanu u Knez Danilovoj ulici 12. Kako saznajemo, Marija je bila teško pokretna, a Siglida skoro nepokretna, dok je Zdenko imao distrofiju mišića i bolovao od šizofrenije.

Zdenko gađao loncima majke sa bebama

Poštar Slaviša D. je juče oko 11.15 časova otišao do šestog sprata i zvonio na vrata. Kako mu niko nije odgovarao, a znao je da su u stanu teško bolesne starice, on je otvorio vrata.

- Čim sam odškrinuo vrata, video sam tela na podu! Iz susedne sobe čula se neka buka, bilo je očigledno da je neko unutra. To mi je bilo čudno, pa sam odmah otišao do komšija da pozovemo policiju - rekao je Slaviša D.

Policija je stigla za nekoliko minuta. Ušli su u stan i tamo zatekli tela dve starice, koje su ležale jedna preko druge! U susednoj sobi bio je Zdenko, koji je bio fizički iznemogao i u teškom psihičkom rastrojstvu. On je prebačen u bolnicu.

- Na telima nema tragova nasilja, a u stanu nema tragova premetačine. Starice su verovatno preminule od gladi, iznemoglosti i bolesti. Moguće je da je Zdenko, kada je video da su majka i tetka umrle, skinuo njihovu garderobu i ostavio ih gole, jednu preko druge! Prema tragovima koji su nađeni izgleda kao da je Siglida, koja je bila nepokretna, pokušavala da se pomeri. Uzrok smrti znaćemo posle obdukcije. Pretpostavlja se da su preminule skoro, s obzirom na to da tela nisu počela da se raspadaju - saznajemo u policiji.



starice umrle od gladi u centru Beograda
Strava i užas usred Beograda... Zgrada u Knez Danilovoj 12 u kojoj su živele nesrećne starice



Prema rečima jednog od komšija, Zdenka Radovića izneli su lekari Hitne pomoći i prebacili u Urgentni centar:

- Jedva je govorio dok su ga iznosili. Bio je u lošem stanju. On se, inače, slabo kretao. Rođen je s kraćim rukama i nogama. Često je izlazio iz stana i molio ljude da mu pomognu da siđe sa stepenica. Ponekad bi nas zamolio da ga prenesemo do ulice. Nismo ga nikad odbijali, mada je umeo da bude agresivan - priča jedan komšija, i dodaje da je Zdenko često bacao šerpe i pune flaše s prozora na ljude i automobile parkirane ispod prozora njegovog stana. Psihijatrijski bolesnik Vladimir J. (45) iz Beograda držao mrtvu majku Nadu J. (65) tri nedelje u stanu u ulici Marine Veličković na Julinom brdu
Leš žene pronašla policija koja je u zgradu došla na poziv komšija
Vladimir u policijskoj pratnji prebačen na Institut „Laza lazarević" na lečenje
- Uvek je gađao bebe u kolicima jer je govorio da to nisu ljudi nego roboti - droidi. Meni je jednom rekao da će me raseći nožem, a da moja krv neće biti crvene boje, nego zelene jer sam ja vanzemaljac. Pre godinu dana jednu komšinicu je napao nožem, a dešavalo se da prosi u ulici 27. marta. Stanari zgrade su ga prijavljivali, ali ništa nije vredelo jer policija ne može da objasni psihičkom bolesniku da to ne treba da radi - pričaju komšije.

Marija povremeno izlazila u prodavnicu

Komšije su viđale Zdenka često, a njegovu majku Mariju Mustafić povremeno kada bi odlazila u prodavnicu. Siglida je uglavnom bila u stanu. Oni su se u zgradu doselili pre desetak godina iz Mirijeva. Tamo su prodali stan i kupili ovaj u centru grada.
- Marija je hodala sa štapom, sretali smo je u prodavnici. Njih dve su imale penzije, a dobijale su i neke invalidske dodatke. Ponekad ih je posećivala jedna devojka, koja im je pomagala u kući i za koju je Marija rekla da joj je pomoćnica - kaže jedna od stanarki zgrade, i dodaje:

- Niko od komšija nije čuo buku u zgradi. Čudno je bilo samo to što Zdenko nekoliko dana nije bacao šerpe s prozora.

NA. STOJANOVIĆ

Sta reci povodom ovakvih desavanja? Nemam tih reci kako bih opisao zalost i stid kako sebe a tako jos vise od te J*ene DEMONKRATSKE SRBIJE u kojoj nasi Ljudi umiru od GLADI aloooo! od GLADI da li Vi to shvatate da ljudi u Srbiji umiru od Gladi i NEMARNOST drzave prema svojim gradjanima koji su u Seniorskom periodu zivota,STRASNOooo!!!
Zar je stvarno tesko pokrenuti sistem ideju kontrolu nekog imalo KULTURNOG nacina ponasanja u toj SRBIJI.Mislim time reci zar stvarno treba da se desavaju neke stvari a da niko nista neradi niti da neko odgovara,sta je sad sa tim SMRADOM DJILASOM koji dnevno zaradjiva po 300'ooo € i jos je Gradonacelnik BG a u tom istom BG ljudi umiru GLADNI. STA JE SAD BILO G-dine DJILAS,u DEMOKRATSKOJ EVROPI U KOJU SE VI GAMAD NAVODNO KUNETE za takvo delo biste odgovarali a u najmanju ruku bi ste trebali podneti "OTKAZ" na radno mesto radi SRAMOTE ali u SRBIJI vi neznate sta to izgleda i znaci zar ne!!!
Naj bitnije je da ste vi nesto prodali i sebe ogradili naravno "polepo" u obavljenom poslu jel,a za starije /seniore SRBIJE koji su tu SRBIJU IZGRADILI na ja ko ih J...!
To se tako neradi,treba da se oforme u skolama grupe,da opstine nabave liste svih Socijalno ugrozenih gradjana/penzionera itd. koji su da kazemo stariji od 60 god. ili nesto u tom smislu i da se ima kontrola tih istih ucenika -grupa- koje se odrede nad tim osobama.Da im pomognu u svakodnevnim problemima,kao sto su:otici u prodavnicu,oprati garderobu,raspremiti kucu-stan,okupati ljude itd. zamislite ima neki penzioner koji ima 78 god. nepokretan pao povredio nogu nema nikoga od poroda" radio ceo svoj zivot za tu SRBIJU" i sad dosli DEMONKRATI sve prodaju, kako ce on da prezivi? Oformiti telefonsku liniju na koju ce se ljudi moci sami prijaviti kad im je potrebna pomoc jer ne mogu sami. A svaki grad ima svoj Socijalni sistem,ako neko nema uslove,prihod za opstanak da se prehrani,pa zar nemoze svaki grad da formira svoju menzu-kuhinju za NEZBRINUTE- pa bi tako ti momci i devojke mogli obici odneti nahraniti SVAKODNEVNO te nase SENIORE pa LJUDI mi smo nastali zahvaljujuci njima,pa vidite kako ih POSTUJEMO da nam LJUDI SENIORI UMIRU OD GLADI jer eto tako nas uce DEMONKRATE vreme je da svako misli samo na sebe!
E PA NIJE TAKO,mi treba da pokazemo da nije tako vec da mi MLADJI imamo odgovornost i razumevanje koje su nam kako od Boga a ono i od nasih Otaca bogom dati.
Odmah oformiti grupe koje imaju da pocnu svoje radove po svoj Srbiji,jer verujte mi da mi imamo dovoljno seniora u nasoj SRBIJI.
Mislim da svi treba da se STIDIMO, kako toga sto je se desilo a ono i nase NEMARNOSTI sto smo dozvolili da se takve situacije i dela desavalju tj. realizuju kako u Srbiji a ono i nad nasim nam NARODOM.
Oprostite Siglida Janković (90) i Marija Mustafić (86) zbog nase nemarnosti i zbog nerespektovanja kako vasih godina a ono i zbog vaseg truda prema nasoj majci SRBIJI koja vam je se eto na taj nacin ODUZILA, OPROSTITE MI molim vas zbog NEPOSTOVANJA kako vasih godina a ono i vas kao osoba!
OPROSTITE,OPROSTITE....
Ovo nije prvi put da se tako nesto desava u Srbiji,ali niko nista izgleda da svi imaju toliko posla da nemogu ni pomoci komsijama a kamo li nekom desetom-nepoznatom.

SPAS SRIJE
ZIVELA SRBIJA
 
Htela sam pre sat vremena da vas preduhitrim, otvorim temu i optužim Tadića ali sam se zaigrala pa sam zaboravila. Eto kako isto razmišljamo! Nema veze što ovo nije politička tema, bitno da je Tadić kriv za sve, mamu mu j.bem i seme mu se zatrlo :lol:

Javite utiske kad vas prođe trip :mrgreen:

to mu dodje kao samokritika unutar partije ;))

e bre skojevko
 
Каква трагедија. Не смемо допустити да се ово догађа.:sad2:

П.С. Мислим да тема није прикладна за пљувачину по разним политичким странкама.

ja bas mislim da je vazno svaki put ptencirati odgovornost koju nosi vlast

napraviti vladu (jedva) i rasgusiti opoziciju (silom), ne daje pravo samo na privilegije, provizije, svalerke i crne automobile.

postoje i obaveze. voditi drzavu na dobrobit same drzave i gradjana, sto ukljucuje i nesmanjivanje socijalnih prava i socijalne broge

eto, bas juce javise o hiljadama zaposlenih koji `ostaju` bez zdravstvene zastite zbog neplacenih doprinosa

pa, po analogiji i rezim treba da ostane bez posla, posto ne doprinosi nista, samo nas kosta
 
ovo mozda govori o tome kakva je vlast. ali mnogo vise govori o tome kakvi su ljudi. vlast je davala ili nije pare, one su se mogle potrositi odmah i desilo se sta se desilo.
ali da je narod u redu, da je komsija pravi komsija, rodjak pravi rodjak, prijatelj iskren prijatelj, ovo se verovatno ne bi desilo. zato povedite malo racuna o iznemoglim, starim, nesposobnim dok se ovako nesto ne desi. posle je lako kriviti vlast, a tragedija se desila vama ispred nosa.
 
Ovo su strašne vesti...nehunaost i neljudskost na delu.:thumbdown::sad2:

Nisu tu krive samo komšije, mada ima i njihovog, krivi su pre svega zakoni ili još bolje nezakoni ove zemlje.:evil:

Komšije i jesu zvale policiju, a šta ovi u plavom urade? Opomenu psihički bolesnog čoveka koji nema pojma šta mu uopšte govore i gotovo...prvi skinuli s qr...ups, organa svoju dužnost , a čovek i dalje bolestan.:roll:

Gde je tu služba socijalnog rada sa sve onolikim debelim gospojama što vataju zjala po kancelarijama ništa ne radeći ...????:evil:

Zar starice od 90 godina ne treba da imaju kućnu negu...da im dolazi patronaža svaki dan da ih obiđe, skuva, kupi namirnice ???:evil:

Koliko je nezaposlenih žena na zavodu koje bi mogle to da rade ali nema ko da ih organizuje ???:roll:

A postoji i nešto što se zove strah od problema i to nije zanemarljivo.:neutral:

Ja sam pre par godina ovde pisala o bakici koja danas ima isto 90 godina , živi ovde kod mene u komšiluku i pre 2-3 godine su je zavrbovali bračni par hrvatskih izbeglica ( ne znam zašto oni izbegoše od svojih ovde al' 'ajde:roll:) koji su lekari i verovatno članovi lekarske mafije koja vrbuje stare ljude , potpisuje s njima ugovore o doživotnom izdržavanju da bi im oteli stanove i to gledaju da bude centar, Dedinje i slične lokacije.:sad2:

Elem, kada su ovo dvoje potpisali to sr.anje sa tom bakom na prevaru jer je sama i nema nikoga svog ovde u Srbiji, ja sam prva htela da zovem socijalni rad i da se to prijavi i pregleda neki pravnik.
Komšije su skiknule na mene...jesam normalna , da navlačim mafiju na vrat, da počnu da nam stavljaju bombe pod automobile , da nas presreću na ulici i slično...:neutral:

Kad sam bolje razmislila , nije mi bilo svejedno.:neutral:

Šta sam mogla da uradim : kada sam skapirala da su počeli baku da drogiraju jer je on toksikolog na VMA i ima pristupa svakakvim lekovima, a ona počela da se gubi ( inače vitalna starica), da nam zvoni u 3 ujutro na vrata da pita jel' dan ili noć:confused:, iskoristila sam par puta kada vidim nekog od njih da je došao kod nje , da kao zastanem pred vratima , vodim psa , pa kao pričam sa psom , u stilu :" Baka M...nije dobro, pije neke čudne lekove , pa ćemo lepo da zovemo doktore i koga treba da joj izvade krv i da se to raščisti..." i sve u tom stilu, na šta je i taj "lekar" jednom izašao, pogledao me krvnički ( baš sam se uplašila , haha) ali je prestalo to bakino izgubljeno ponašanje i sasvim se oporavila:)

Njih dvoje, hrvatske izbeglice lekara su isterali iz još jedne vile na Dedinju gde su bili "uzeli pod svoje" još jednu baku, a ko zna koliko ih takvih još imaju.?:roll:

Za sada o ovoj baki iz moje priče , mi se staramo, komšiluk...pomažemo koliko možemo, a ako se ne umeša socijalni rad , zakon i te službe koje trebaju i njen stan će ostati ovim mafijašima...a nije mala lova u pitanju...i da, bila je i ona gladna dok sve to nismo provalili.:evil:
 
Ja sam sad zakljucio da ste svi vi sa politike ludi!:think:
Nego, meni Tadic krasan covek mnogo ga wolem nesto bas mi je zanimljiv...
Ziveo Tadic!:worth:



Dobro rezonujes.

Vodi ga onda kuci i ne pustaj ga vise nigde.
Neka ti da guzu i guzite se do iznemoglosti.

Valjalo bi kad bi poveo jos i drinkica i ono malo stene djelica pa da zaokruzus krug.
A smutanovac i slicni parapsiholozi izrazili su zelju da zavetuju svoje organe siftarima jos za zivota pa tu gomilu u najskorije vreme treba ocekivati da se dobrovoljno uputi u zutu kucu .
 
Nisu ti ljudi umrli zato sto nema sta da se jede i sto za njih nije bilo hrane, nego zato sto su bili bolesni, stari, nepokretni i oslonjeni na mentalno obolelog coveka.

Ne znam dal' mi imamo socijalne sluzbe koje takve ljude vode u nekoj evidenciji i redovno obilaze i pomazu, ali pre bi se reklo da ne. Nema to konkretno neke veze sa DS nego sa sistemom koji je takav bio i pre njih i verovatno ce biti i kad oni odu u zaborav.
 
Nisu ti ljudi umrli zato sto nema sta da se jede i sto za njih nije bilo hrane, nego zato sto su bili bolesni, stari, nepokretni i oslonjeni na mentalno obolelog coveka.

Ne znam dal' mi imamo socijalne sluzbe koje takve ljude vode u nekoj evidenciji i redovno obilaze i pomazu, ali pre bi se reklo da ne. Nema to konkretno neke veze sa DS nego sa sistemom koji je takav bio i pre njih i verovatno ce biti i kad oni odu u zaborav.

Glas razuma. :worth: I jeste to jako tuzno, ali je tako... I kako sad' to promeniti? Kako uvesti socijalne sluzbe koje bi se brinule o ovakvim sluchajevima, kad' se nishta ne pitamo?
 

Back
Top