Удри по сиротињи: Поткрадање пензионера
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Удри по сиротињи: Поткрадање пензионера

Domaćin Ilinoida (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Удри по сиротињи: Поткрадање пензионера

"Могућност да држава закрпи рупе у буџету тако што ће ударити по џепу најстарије грађане готови сви виде као велику срамоту.Могућност да око милион и по пензионера у Србији остане ове године ускраћено за два чека својих примања, узнемирио је нашу најстарију популацију. Сви се питају да ли држава, по ко зна који пут, мора преко леђа пензионера да штеди и попуњава рупе у буџету, и како преживети два месеца без примања ако до тога заиста дође. Ни наше јавне личности које су, иако и даље активне, званично у пензији, немају нимало лепо мишљење о могућем потезу Владе.
    Легендарни глумац Власта Велисављевић каже да је много тога у животу већ претурио преко главе, па ће и ово закидање пензија.
    - Ако ће ово заиста допринети бољитку државе, спреман сам да одмах дам пола моје пензије. Сви смо пензионери у истом кошу. Можда најбоље садашњу ситуацију осликава једна реченица коју изговарам у представи „Шума“ Николаја Островског, а која гласи: „Само да је мање лопова“. Иако је написана пре много година и даље је, нажалост, актуелна – каже Велисављевић.
    Новинар и књижевник Раша Попов каже да је у пензији још од 1995. године, а на могуће мере Владе имао је само један коментар:
    - Ау, Бого мили!
    Јова Радовановић, музичар и шоумен, у свом стилу је прокоментарисао закидање две пензије ове године.
    - То је много боље него да се оствари она реченица Бате Живојиновића из филма „Сенке успомена“, која гласи: „Пензије су укинуте“. Шалим се мало, иако ова тема није за шалу. Сматрам да се могу наћи и други начини да се уштеди, мада ни сама штедња није увек идеално решење. Било би много боље поспешити производњу, ако је то икако могуће, и зарадити уместо уштедети. Иако сам у пензији, радим више него икад, али се питам шта ће да раде они пензионери који имају минималне пензије и који су стари и немоћни – каже Радовановић.
    Предраг Цуне Гојковић, један од наших најпознатијих естрадних уметника, сматра да ће „сналажење“ бити главна дисциплина српских пензионера ове године.
    - Нисам још „обрадован“ том информацијом, али, као и до сада, издржаћемо сналажењем. То је у овом народу постала, просто, навика. Политичари деле предизборна обећања, а после избора схватиш да је јорган краћи и како год се покријеш, ноге ти зебу. А највише зебу сиротињи, пензионерима и деци. Ми и сада примамо пензију са закашњењем. Сада смо примили пензију за април. Ако је то тачно, до краја године ће нам остати дужни четири пензије.
    Грађани не размишљају када бирају ко заиста брани њихове интересе, већ се опредељују по томе ко је лепши и лајавији – објашњава Цуне Гојковић.
    Глумац и певач Зафир Хаџиманов мисли да се од већине пензија, једноставно, не може живети и преживети.
    - Шокиран сам што чујем да ће се опет закидати на најстаријим, али да ја живим од пензије заслужног уметника вероватно бих већ становао у Алеји заслужних грађана. Моја срећа је што сам још увек пун енергије, па се сналазим да допуним цркавицу коју добијам од државе. Све ово око пензија је једна велика срамота – директан је Хаџиманов.
    Још једна од легенди нашег глумишта, Властимир Ђуза Стојиљковић, пита се како преживети са малим пензијама које се стално смањују.
    - Мени се све то најискреније гади. Дочекао сам да за свој полувековни рад добијам 23.000 динара пензије. Употребите машту и замислите како са тим новцем подмирујем најосновније потребе. А ако не добијем две пензије, шта ћу онда? Ову сте ми вест саопштили на рођендан и не бих је никако третирао као поклон који ме увесељава, али више ништа не може да ме изненади. Навикао сам да свашта очекујем од овог позоришта од државе – каже Ђуза Стојиљковић.
    И интерпретатор народне музике Милан Бабић био је непријатно изненађен могућим укидањем две пензије.
    - Чињеница је да живимо у времену када нас више ништа не може изненадити, али признајем да сам готово шокиран најавом новог удара на пензионере. И сам сам пензионер, и питам се да ли ико размишља како да два месеца без примања преживи онај ко прима минималну пензију и треба да купи лекове. Много се новца троши на другим странама, а све науштрб пензионера. Просто ми је несхватљиво да је у време оне најгоре инфлације, 1993. године, када су пензије такође биле нередовне и касниле, могло да се преживи месец дана са 20 марака, а сада се не може издржати ни са 200 евра – каже Бабић.
    Магистар музике, кларинетиста Божидар Боки Милошевић, целу ситуацију око пензија у Србији назива нехуманом и шокантном.
    - Ово је све толико лоше и страшно да ја просто и немам коментар. Колике плате имају они што седе и дремају у Скупштини, што се њима не смање или закину примања, него сиротим пензионерима? Вода све може да опере осим образа, и нека је на част онима који хоће да сиротињи отму и оно мало што има. Па, зар треба пензионере извести на неки трг и пострељати их да би ова држава уштедела? – пита Милошевић.

Зафир Хаџиманов: Да живим од пензије заслужног уметника, вероватно бих већ становао у Алеји заслужних грађана
    Цуне Гојковић: После избора схватиш да је јорган краћи и како год се покријеш, ноге ти зебу
    Боки Милошевић: Па, зар треба пензионере извести на неки трг и пострељати их да би ова држава уштедела?
    Ђуза Стојиљковић: Мени се све то најискреније гади, али навикао сам да свашта очекујем од овог позоришта од државе
    "

http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=10053
    Косово је срце Србије

Primećen član
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: Удри по сиротињи: Поткрадање пензионера

zasto se nama zale?