Kriza pozitivno i negativno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Kriza je drugo ime za zivot........bar na ovim porstorima.......sta je to pozitivno i negativno sto se dobija prolazeci kroz krizu..procitala sam nekoliko zanimljivih clanaka na ovu temu ...gde su bili ukljuceni sociolozi i psiholozi i naisla na nekoliko zanimljivih stvari

Društvo i ljudi su se prosto prilagodili krizi, U normalnim okolnostima poneki od tih vidova krize bili bi neprihvatljiv, ali ljudi čine mnogo toga ne bi li si olakšali situaciju u krizna vremena.
Pozitivno sto se moze izvuci je okretanje porodici...koja i u kriznim vremenima ima veoma vaznu ulogu , jer ruku na srce porodica je kod nas jos uvek veoma jaka i ljudi su ipak jos prilicno vezani bliskim vezama...naravno ako poredimo ulogu porodice kod nas i vecine razvijenog sveta..Porodica ipak nije opstala u onom obliku u kom je ranije postojala..ali ipak je i dalje dovoljno snazna i bitna u nasem drustvu...naravno da se i porodica kao i njena funkcija prilagodila promenama u društvu , sto znaci da je kriza itekako uticala na porodicu. Jedna od bitnih promena je i ta da su porodice danas mnogo manje, ne samo da je sve više onih s jednim detetom, nego je i manje rodbine koji bi mogli pomoći u kriznim vremena. Tome je naravno doprinela i migracija..pomeranja u smeru selo grad...grad drugi grad..potraga za poslom...i mnogi drugi razlozi
Dakle mehanizam solidarnosti u porodici je nesto pozitivno
Kao negativno je povećanje egoizma »važno je da se ja spasim, a za druge me nije briga«. Kriza je idealno okruzenje za priliku za egoizam, »ali prilika za takvo ponašanje je upravo u ugrozenosti svega onoga sto cini zivot..tu pre svega mislim na egzistenciju
no da ne duzim
sta vi mislite
pozitivno i negativno iz krize u drustvu...sta bi izdvojili
 
Паде ми на памет време велике инфлације (криза да не може већа бити).
Вероватно смо народ ми Срби,који се баш у кризи зближавају.
Кад смо најмање имали,( изузимајући породицу) зближили смо се и са знаним и незнаним.
Подруми су нам били примаће просторије где смо кафенисали и шалом и смехом
гурали проблеме испод гајбица на којима смо седели.
Некако је то остало у нама,те се и сад подсетимо на те дане.
Чини ми се да човек кад више има,мање је заинтересован за друге.
Можда грешим,али :think:
 
Pozitivno je sto covek ocvrsne, silom prilika mora da se oprosti od svoje razmazenosti. Nauci se mnogo sta - kako bolje rasporediti novac, kako napraviti razliku izmedju onoga sto mi je potrebno i onoga sto zelim, a nislim da je veoma vazno i sto covek shvati da je jaci i pametniji nego sto je mislio. Dobijes neko samopouzdanje i znas da ces se snaci i u nekoj drugoj teskoj situaciji. To nije mali dobitak - to je sazrevanje.

Negativno je nazalost takodje dugorocno. Mislimo - bilo je pa je proslo, a u stvari posledice na zdravlje su dugotrajne, narocite posledice od stresova raznoraznih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top