Kriza pozitivno i negativno
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kriza pozitivno i negativno

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kriza pozitivno i negativno

Kriza je drugo ime za zivot........bar na ovim porstorima.......sta je to pozitivno i negativno sto se dobija prolazeci kroz krizu..procitala sam nekoliko zanimljivih clanaka na ovu temu ...gde su bili ukljuceni sociolozi i psiholozi i naisla na nekoliko zanimljivih stvari

Društvo i ljudi su se prosto prilagodili krizi, U normalnim okolnostima poneki od tih vidova krize bili bi neprihvatljiv, ali ljudi čine mnogo toga ne bi li si olakšali situaciju u krizna vremena.
    Pozitivno sto se moze izvuci je okretanje porodici...koja i u kriznim vremenima ima veoma vaznu ulogu , jer ruku na srce porodica je kod nas jos uvek veoma jaka i ljudi su ipak jos prilicno vezani bliskim vezama...naravno ako poredimo ulogu porodice kod nas i vecine razvijenog sveta..Porodica ipak nije opstala u onom obliku u kom je ranije postojala..ali ipak je i dalje dovoljno snazna i bitna u nasem drustvu...naravno da se i porodica kao i njena funkcija prilagodila promenama u društvu , sto znaci da je kriza itekako uticala na porodicu. Jedna od bitnih promena je i ta da su porodice danas mnogo manje, ne samo da je sve više onih s jednim detetom, nego je i manje rodbine koji bi mogli pomoći u kriznim vremena. Tome je naravno doprinela i migracija..pomeranja u smeru selo grad...grad drugi grad..potraga za poslom...i mnogi drugi razlozi
    Dakle mehanizam solidarnosti u porodici je nesto pozitivno
    Kao negativno je povećanje egoizma »važno je da se ja spasim, a za druge me nije briga«. Kriza je idealno okruzenje za priliku za egoizam, »ali prilika za takvo ponašanje je upravo u ugrozenosti svega onoga sto cini zivot..tu pre svega mislim na egzistenciju
    no da ne duzim
    sta vi mislite
    pozitivno i negativno iz krize u drustvu...sta bi izdvojili

Domaćin
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kriza pozitivno i negativno

Seku ne osecam, jer ima drugi koji rade za mene, jedina kriza koja me prati od kako znam za sebe je ljubavna Ako se moze izvuci nesto pozitivno iz je iskustvo

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    906

Паде ми на памет време велике инфлације (криза да не може већа бити).
    Вероватно смо народ ми Срби,који се баш у кризи зближавају.
    Кад смо најмање имали,( изузимајући породицу) зближили смо се и са знаним и незнаним.
    Подруми су нам били примаће просторије где смо кафенисали и шалом и смехом
    гурали проблеме испод гајбица на којима смо седели.
    Некако је то остало у нама,те се и сад подсетимо на те дане.
    Чини ми се да човек кад више има,мање је заинтересован за друге.
    Можда грешим,али

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pozitivno je sto covek ocvrsne, silom prilika mora da se oprosti od svoje razmazenosti. Nauci se mnogo sta - kako bolje rasporediti novac, kako napraviti razliku izmedju onoga sto mi je potrebno i onoga sto zelim, a nislim da je veoma vazno i sto covek shvati da je jaci i pametniji nego sto je mislio. Dobijes neko samopouzdanje i znas da ces se snaci i u nekoj drugoj teskoj situaciji. To nije mali dobitak - to je sazrevanje.

Negativno je nazalost takodje dugorocno. Mislimo - bilo je pa je proslo, a u stvari posledice na zdravlje su dugotrajne, narocite posledice od stresova raznoraznih.

Domaćin
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

'99 su se ljudi bas zblizili.

Slične teme

1. Negativno o znacima
    Autor gost 37180 u forumu Astrologija