FASPER- Master studije

goxgi

Početnik
Poruka
11
Ja zavrsavam informatiku, pa sam razmiljsao o upisivanju master na oligo smeru na FASPER-u. Pitao ja i studentsku sluzbu i oni kazu moze, s obzirom na to da imam 240ECTS. E sada mene zanima da li cu ja moci da se uklopim s obzirom da sam imao par drustvenih predmeta na mom fakultetu, tj. imao sam psihologiju, sociologiju, pedagogiju, itd...

Malo mi je to cudno, a i fakultet mi je cudan, pogotovo tete iz studentske sluzbe.

Taj master traje godinu dana, pa me zanima je ide neko na to, ili je cuo nesto o tome, svaka informacija mi je dobro dosla...:worth::worth::worth:
 
Ja zavrsavam informatiku, pa sam razmiljsao o upisivanju master na oligo smeru na FASPER-u. Pitao ja i studentsku sluzbu i oni kazu moze, s obzirom na to da imam 240ECTS. E sada mene zanima da li cu ja moci da se uklopim s obzirom da sam imao par drustvenih predmeta na mom fakultetu, tj. imao sam psihologiju, sociologiju, pedagogiju, itd...

Malo mi je to cudno, a i fakultet mi je cudan, pogotovo tete iz studentske sluzbe.

Taj master traje godinu dana, pa me zanima je ide neko na to, ili je cuo nesto o tome, svaka informacija mi je dobro dosla...:worth::worth::worth:

Da li ces se uklopiti zavisi samo od tebe, to sto si imao psih, socio, pedag mozda i moze da ti pomogne, ne znam kakav je program na master studijama ali ako su 'tetice' sa saltera rekle da moze onda je super, samo ako zelis.
Ne znam da li ce se uskoro neko javiti ko je na Master studijama na FASPERu, al evo da ti preporucim najbolju opciju. A moja preporuka ti je da odes kod DEKANA, i da se raspitas, dobices tacnu informaciju i sve sto ti je potrebno za to. Mozes cak pitati za plan i program master studija tako da ces biti tacno informisan . :ok:

Ili ako zelis javi mi se na pp i poslacu ti e-mail prof koji je najverovatnije upucen u sve to...
 
Pa koliko sam ja dobro upucen dobijes zvanje diplomirani edukator i rehabilitator- oligofrenolog-master. Ne znam ni kako to moze, ali eto moze. Inace kolega mi se upravo upisao na FON na master. A zavrsio je kao i ja, znaci Diplomirani IT menadzer...
 
Pa koliko sam ja dobro upucen dobijes zvanje diplomirani edukator i rehabilitator- oligofrenolog-master. Ne znam ni kako to moze, ali eto moze. Inace kolega mi se upravo upisao na FON na master. A zavrsio je kao i ja, znaci Diplomirani IT menadzer...

hoće li mi ko objasniti koje smerove za master mogu birati pošto sam završila Srpski jezik i književnost?
 
hoće li mi ko objasniti koje smerove za master mogu birati pošto sam završila Srpski jezik i književnost?

Moguce je da mozes izabrati bilo koji, ili onaj koji ima predmet Metodika nastave srpskog jezika da bi spojila lepo i korisno.... Takodje mislim da mozes i logopediju....

To sa master studijama nisam siguran kako tacno ide, mozda je najbolje da kontaktiras studenta prodekana, on bi valjda trebao da ima neku pouzdaniju informaciju....
 
Ja zavrsavam informatiku, pa sam razmiljsao o upisivanju master na oligo smeru na FASPER-u. Pitao ja i studentsku sluzbu i oni kazu moze, s obzirom na to da imam 240ECTS. E sada mene zanima da li cu ja moci da se uklopim s obzirom da sam imao par drustvenih predmeta na mom fakultetu, tj. imao sam psihologiju, sociologiju, pedagogiju, itd...

Malo mi je to cudno, a i fakultet mi je cudan, pogotovo tete iz studentske sluzbe.

Taj master traje godinu dana, pa me zanima je ide neko na to, ili je cuo nesto o tome, svaka informacija mi je dobro dosla...:worth::worth::worth:[/QUOTE

FASPER je ove godine prvi put upisivao studente na master studije, a upis je bio negde u aprilu ili maju. Ja inace studiram na oligo smeru, a sto se tice programske strukture master studija na ovom smeru, mozes da vidis na sajtu FASPER-a, u delu koji se zove " Akreditacija studijskih programa". Tu imas sve o studijama. Imas jedan obavezan predmet a to je Metodologija naucnog istrazivanja, sto si verovatno imao na svom fakultetu, a ostali predmeti su izborni, i vezani su za razne modele procene, tretmana i podrske intelektualno ometenih osoba, i slicno. Ne znam koji bi ti zvanje dobio posto si zavrsio informatiku, ali pise da student koji zavrsi master na ovom smeru dobija zvanje dip. spec. edu. i reh.- oligofrenolog, master. Inace informaticke tehnologije se koriste u specijalnoj edukaciji i rehabilitaciji, u radu sa osobama koje su ometene u intelektualnom razvoju, ali i sa drugim vrstama ometenosti. Na drugoj godini osnovnih studija postoji predmet koji se zove Informaticke tehnologije u spec. eduk. i reh. Najbolje je da pitas na fakultetu. Pozdrav!
 
A jel moze, i sta si onda, ako zavrsis pedagogiju i onda upises master iz psihologije...

Ja sam se raspitivao oko upisa na master studije psihologije i prilicno je komplikovano upisati,ako niste zavrsili osnovne studije psihologije.....Prvo se polazu diferencijalni ispiti,kojih ima bas,bas puno,cini mi se da su mi rekli da bi trebalo poloziti 10-ak ispita i tek onda mozes nastaviti master....
 
Menjam iskaz-pretpostavljam ako si studirao fax koji nema veze sa psihologijom da se povecava broj:mrgreen:

Salu na stranu, 10 ispita zaista nije tako puna za dobijanje jos jednog zvanja...

E, ja sam stvarno neupucena, sta ti je zvanje posle i sta mozes da radis, tj. koliko ti se mogucnosti otvara ako imas master iz psihologije...a, osnovne studije su ti npr. pedagogija ili specijalna pedagogija...
 
Menjam iskaz-pretpostavljam ako si studirao fax koji nema veze sa psihologijom da se povecava broj:mrgreen:
:klap::D
Salu na stranu, 10 ispita zaista nije tako puna za dobijanje jos jednog zvanja...

Pa,nije to sve ukupno 10 ispita...Prvo polazes tih 10 diferencijalnih,pa onda jos godinu dana na master...Nije to ni tako malo......A,koliko sam ja njih razumeo,posle tih 10 polozenih ne dobijas nikakvo zvanje,vec ti je to uslov da upises master...Kazu da je najteze na filozofskom nastaviti master iz psihologije,ako si sa nekog drugog faxa...Ostale katedre su daleko blaze.....
 
Poslednja izmena:
E, ja sam stvarno neupucena, sta ti je zvanje posle i sta mozes da radis, tj. koliko ti se mogucnosti otvara ako imas master iz psihologije...a, osnovne studije su ti npr. pedagogija ili specijalna pedagogija...

I ja isto mislim da mozes da radis sve ono sto rade i oni koji su zavrsili psihologiju kao osnovne studije....Samo ne znam kako to bas izgleda u praksi !!!
 
Poslednja izmena:
Pa,nije to sve ukupno 10 ispita...Prvo polazes tih 10 diferencijalnih,pa onda jos godinu dana na master...Nije to ni tako malo......A,koliko sam ja njih razumeo,posle tih 10 polozenih ne dobijas nikakvo zvanje,vec ti je to uslov da upises master...Kazu da je najteze na filozofskom nastaviti master iz psihologije,ako si sa nekog drugog faxa...Ostale katedre su daleko blaze.....

Pa to sam i mislila, 10 ispita plus master. Oni ipak uce 4 godine a ti zavrsis za jednu... A master i sluzi da bi mogao da radis vise poslova, nelogicno bi bilo da ako zavrsis master ne mozes da radis isto sto i oni posle mastera...
 

Back
Top