Kako da nadjem devojku pored ovih problema :(

I

ivan_174

Gost
Cao,
Imam problem, pa sam mislio da se posavetujem sa vama. Naime, imao sam u poslednje vreme jako teske probleme u porodici koji uticu znacajno na moj ljubavni zivot. Nemam devojku, a zeleo bih da je nadjem. Naime, kada joj pridjem ne znam ni o cemu vise da pricamo ni sta da kazem, samo se ukocim i cutim. I kada pocnem da pricam ... stalno me pritiskaju oni problemi. Vise ne mogu ni da odredim granicu kada da sa njom krenem malo ozbiljnije, znate vec ...
Stvarno sam ocajan i mnogo bih zeleo da resim ovaj problem, jer mislim da u meni ima dovoljno ljubavi koju bih posvetio nekoj devojci ali to mi, kao sto rekoh, ne ide bas.
Znam da tu ne postoje univerzalna pravila, uradi to i to, ali se nadam da cete mi bar malo pomoci. :(
Hvala unapred
 
Pa neznam sta da ti kazem ali pokusacu.Prvo da li postoji neka devojka koja ti se svidja???Ili barem simpaticna da budi nesto u tebi???A da se vec znash sa njom???
Ako postoji onda je najbolje da ovo sto si izneo na forumu i njoj kazesh.Znaci u fazonu hteo bih da budem sa tobom,potrebna mi je osoba jer sam imao taj i taj problem.I onda ce verovatno biti mnogo lakse,neznam pokusaj.Zelim ti srecu!!!!
 
Cao Ivane, kao prvo cestitam ti na iskrenosti i kao sto neko prethodno rece dobro je sto si hrabro izneo svoj problem. ima takvih perioda u zivotu sa takvim problemima da ne znas kako stvarno izaci sa njima pred druge ljude, a narocito kako poceti o tome sa osobom koja ti se svida a recimo tek si je skoro upoznao. kao neko ko je prosao ne kroz jedan nego mnogo teskih perioda mogu samo da te posavetujem da budes hrabar i ako postoji devojka koja ti se svidja kreni sa malo neobaveznijim temama, ako je prava osetices ubrzo trenutak kada mozes preci na mnogo licnije stvari pa i problema, a da nemas utisak da je smaras. znam da nije bog zna kakav savet, ovde ti treba vise srece nego pameti, ali ja nisam otkrila nijedan bolji nacin. pa sretno!
 
Mozda devojka i nije prava stvar za tebe u ovom trenutku iako ti zeli da nekome pruzis ljubav. Mozda nisi jos spreman za to posle tih problema. Probaj da se opustis a nekim drugim stvarima, izadji negde sa drugovima, posveti se nekom sportu... Neke stvari moras sam da prebrodis. Jedno je da te devojka sa kojom se vec zabavljas podrzi, bude tu uz tebe, a drugo je da upoznas devojku u takvom stanju.
 
cao . ja koprvo necu da filozofiram.svaka devojka voli da joj se stavi do znanja da je predmet necije paznje.ako vec postoji neka devojka koja ti se svidja mozes joj jednostavno poslati ujutru muzicku cestitku i recimo napises"zelim ti lep dan a jos lepse vece sa mnomveceras u tom i tom kaficu" ili da ne bude bas tako startno posaljes jednostavno samo ruzu i u onom malom pisamcetu potpises tvoje ime ili neke inicijale da bi znala da si to ti..ja se nadam da sam bar malo pomogla sa novim idejama cu ti se javiti....samo hrabro!!!
 
Svako od nas ima u zivotu vreme kada u kuci nije bas najsjajnije. To je teska situacija, jer nam iz doma dolazi ona bazicna sigurnost i samopouzdanje. Ako je to poljuljano... Nije lako ponovo uspostaviti ravnotezu. U tim trenucima prvo nam padne na pamet "Eh da je tu neko da me zagrli i da me poljubi i tako ce svi problemi otici." Da, gadno je kada imas probleme, a nemas partnera sa kojim bi to podelio uz zastitnicki zagrljaj.
Slazem se sa Lepom Luki. Ma koliko ti u ovom trenutku imao ljubavi u sebi (a imao i potrebu za ljubavlju), tebi u ovom trenutku treba prijatelj, ne nova devojka. Zasto? Prijatelji ce te saslusati i u svakom trenutku biti uz tebe. Posto te poznaju od ranije znace sta da ti kazu i da te podrze, jer poznaju tvoje probleme. Treba ti rame na koje mozes da se naslonisi da places. Ako sad upoznas devojku ona ce ocekivati da se u potpunosti posvetis njoj i ako bude saznala (osetila) da dok si sa njom mislis i na tekuce probleme - smetace joj. Niko na pocetku veze ne zeli i pored svojih tudje probleme. Nemoj da se ljutis, ali ovo je skroz iskreno. Vidis valjda i sam da ne mozes da uspostavis duzu konverzaciju samo zato sto ti je glava puna drugih stvari. Tek kad budes bio opusten moci ces daa udjes u iskrenu vezu, bez pocetnog minusa. Veze su same po sebi komplikovane i delikatne. Ko ih uzima zdravo za gotovo gresi. Tvoja nova devojka nece moci da te iscupa iz porodicnih problema. Mozda ti na sat ili dva skrene paznju sa toga, ali ni ona (ako joj kazes za to) nikad nece biti nasigurno o cemu ti mislis dok si sa njom.
Zato, opusti se, sve ce doci na svoje, za sve ima vremena, pa i za novu devojku.
Kada se talasi smire i pucina ponovo bude kao ogledalo... Onda ces znati i kako da im pridjes i o cemu da pricas sa njima.
Ne zuri, jer ces samo opet biti povredjen, a to je najmanje sto ti u ovom trenutku treba.
Pozdrav :)
 
ivan_174:
Mozda ste i u pravu, ali ja osecam da mi treba devojka kojoj cu da pruzim ljubav koju imam u sebi, samo je problem ona pocetna iskra ... :(
Znaci da nisi spreman cim nema pocetne iskre. Ne forsiraj i ne misli o tome. Devojke (u mom slucaju mladici) nailaze tacno onda kad neko ko uredjuje ovaj svemir kaze da je vreme i da smo spremni. Ni pre ni kasnije.
 
ivan_174:
Cao,
Imam problem, pa sam mislio da se posavetujem sa vama. Naime, imao sam u poslednje vreme jako teske probleme u porodici koji uticu znacajno na moj ljubavni zivot. Nemam devojku, a zeleo bih da je nadjem. Naime, kada joj pridjem ne znam ni o cemu vise da pricamo ni sta da kazem, samo se ukocim i cutim. I kada pocnem da pricam ... stalno me pritiskaju oni problemi. Vise ne mogu ni da odredim granicu kada da sa njom krenem malo ozbiljnije, znate vec ...
Stvarno sam ocajan i mnogo bih zeleo da resim ovaj problem, jer mislim da u meni ima dovoljno ljubavi koju bih posvetio nekoj devojci ali to mi, kao sto rekoh, ne ide bas.
Znam da tu ne postoje univerzalna pravila, uradi to i to, ali se nadam da cete mi bar malo pomoci. :(
Hvala unapred

Slusaj, vrlo rado bih ti pomogao. Najvise me zanima tvoj uvod. Ocigledno da i sam vidis te "probleme" kao osnovu tvojih sadasnjih problema, cim si ih naveo. Ne mogu ti generalizovati odgovor, ali kao sto i ostali kazu "treba da budes prirodan, da se opustis..." Posto vidim da ti takav savet ne bi mnogo pomogao, predlazem ti da u trenutku kad ti ponestane pitanja, ideja, predlozis neki odlazak u bioskop, ili neko drugo mesto gde mozete da budete zajedno, a da se ne ocekuje razgovor. Nakon bioskopa cete u krajnjem slucaju moci da pricate o filmu, o drugim filmovima, o vasim interesovanjima, sta vam se svidja, a sta ne... i tako dalje. Otpratis je kuci, njoj je bilo lepo, poljubite se (ako osetis da je za tako nesto vreme) i onda super! Nakon toga ces se opustiti samo tako. To ti je uopsten odgovor, kojim se nadam da cu ti bar malo pomoci.

Ako hoces da malo porazgovaramo od samo pocetka, da mi kazes nesto vise nego sto si rekao na forumu, obrati mi se na nminic@verat.net, a ja cu ti sigurno odgovoriti, dosta opsirnije nego ovde. Ako se ipak plasis zloupotrebe (sto je donekle razumljivo) predlaze ti sajt www.savetovaliste.org.yu (mislim da je ta adresa), gde ce ti sigurno adekvatniji ljudi od mene (kojima je psihologija zanimanje, a ne hobi) dati potreban savet. Na zalost, malo su im izvezbani odgovori, ali eto... ne znam vise sta da ti kazem.

Jos jedno, psiholog 3. Beogradske gimnazije je moja dobra prijateljica i izuzetno prijatna zena, sjajna u svom poslu. Ako te bilo sta od ovoga zanima, obrati mi se na MAIL.

Pozdrav.
 

Back
Top