Patriotizam!

Patriotizam!

  • Volim svoju zemlju,sve bih ucinio za nju!

  • Ne volim je,bezim prvom prilikom!

  • Rado bi se ugradio na budzet,ali za zemlju me boli uvo!

  • Volim je,ali nisam spreman na zrtve!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?
 
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?

Да.
Да.
Мало тога доброг, пад моралних вредности је запањујући.
Да, али бих се вратио да помогнем.

ПС: гласај и ти;)
 
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?

Da!
Da!
Herojski narod koji je uvek rekao sili NE!propadali smo kroz istoriju i ponovo se uzdizali,ali uvek isti problem smo imali a to je ne sloga! Gostoljubivi prema strancima,ne bas tako prema svojima!
Mozda,ali bi se vratio da privredim ili da branim zemlju!:)
 
Zavisi... rat recimo budi sasvim druga osjećanja u meni... (kao veoma mlad preživjeo sam traume rata, izbjeglištva i svega ostalog)

Dolazi do otupljenja svih čula, samo ostaje ona ljubav prema porodici. Evo šta mi reče stric koji je proveo rat na prvoj liniji na Kupresu (Federacija Bosne i Hercegovine) svaki dan, od početka do kraja rata.
"Brale, ja sam uvijek imao jednu bombu zakačenu na uniformi, i nikad nisam pomislio da se ubijem iako sam bio u rovu ponekad iza ustaških linija, i morao sam da bježim dok pucaju na mene, ali sam uvijek razmišljao kako bih bacio tu bombu na sebe tek onda kada bi mi prišlo par neprijateljskih vojnika, kad idem ja, neka idu i oni"
Mada nikad nije zapucao prvi, ako bi neko zapucao uzvratio bi vatru samo, u ratu nema mjesta milosti, otupe jednostavno osjećanja, čovjeku je svejedno kad ubije drugog čovjeka, ili kad mu strada ratni drugar, sve se čini kao bitka figurica šaha, tek poslije dolazi sve svoje, desetak godina poslije.
Ne znam da li sam spreman život dati za bilo koga, možda u nekoj drugoj situaciji, a sada trenutno, ne.
 
Zavisi... rat recimo budi sasvim druga osjećanja u meni... (kao veoma mlad preživjeo sam traume rata, izbjeglištva i svega ostalog)

Dolazi do otupljenja svih čula, samo ostaje ona ljubav prema porodici. Evo šta mi reče stric koji je proveo rat na prvoj liniji na Kupresu (Federacija Bosne i Hercegovine) svaki dan, od početka do kraja rata.
"Brale, ja sam uvijek imao jednu bombu zakačenu na uniformi, i nikad nisam pomislio da se ubijem iako sam bio u rovu ponekad iza ustaških linija, i morao sam da bježim dok pucaju na mene, ali sam uvijek razmišljao kako bih bacio tu bombu na sebe tek onda kada bi mi prišlo par neprijateljskih vojnika, kad idem ja, neka idu i oni"
Mada nikad nije zapucao prvi, ako bi neko zapucao uzvratio bi vatru samo, u ratu nema mjesta milosti, otupe jednostavno osjećanja, čovjeku je svejedno kad ubije drugog čovjeka, ili kad mu strada ratni drugar, sve se čini kao bitka figurica šaha, tek poslije dolazi sve svoje, desetak godina poslije.
Ne znam da li sam spreman život dati za bilo koga, možda u nekoj drugoj situaciji, a sada trenutno, ne.

Pa u pravu si :neutral:
 
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?

1.Pa sad nije da ne volim zemlju, ali ne može se reći ni da je volim... Doduše ne znam ni šta se podrazumeva pod zemljom.... Da li su to ljudi/narod, priroda ili nešto treće....
2.Ne naravno, nisam poludela! Igrom slučaja sam rodjena u ovoj zemlji jer nisam mogla da biram gde ću se roditi.. a svi znamo kako kod nas prolaze oni koji poginu za svoju zemlju. Primer je Milenko Pavlović koji ni 10 god. posle bombardovanja nije proglašen za heroja! Tuga.....
3.Naš narod je glupa narodna masa! Najviše me fascinira što bi da Milošević sad ustane iz groba opet pola Srbije glasalo za njega! Toliko o karakteru....
4. Već danas druže, već danas...............
 
Zavisi... rat recimo budi sasvim druga osjećanja u meni... (kao veoma mlad preživjeo sam traume rata, izbjeglištva i svega ostalog)

Dolazi do otupljenja svih čula, samo ostaje ona ljubav prema porodici. Evo šta mi reče stric koji je proveo rat na prvoj liniji na Kupresu (Federacija Bosne i Hercegovine) svaki dan, od početka do kraja rata.
"Brale, ja sam uvijek imao jednu bombu zakačenu na uniformi, i nikad nisam pomislio da se ubijem iako sam bio u rovu ponekad iza ustaških linija, i morao sam da bježim dok pucaju na mene, ali sam uvijek razmišljao kako bih bacio tu bombu na sebe tek onda kada bi mi prišlo par neprijateljskih vojnika, kad idem ja, neka idu i oni"
Mada nikad nije zapucao prvi, ako bi neko zapucao uzvratio bi vatru samo, u ratu nema mjesta milosti, otupe jednostavno osjećanja, čovjeku je svejedno kad ubije drugog čovjeka, ili kad mu strada ratni drugar, sve se čini kao bitka figurica šaha, tek poslije dolazi sve svoje, desetak godina poslije.
Ne znam da li sam spreman život dati za bilo koga, možda u nekoj drugoj situaciji, a sada trenutno, ne.

:klap: :klap: :klap: :ok: :ok: :ok:
 
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?
Volim svoju zemlju.Trudim se da saznam sto vise o istoriji svoje zemlje,obicajima,jeziku...
Ne znam da li bih bila spremna umreti...Verovatno ne(mozda je malo kukavicki,ali)
Mislim da se nas narod silno napatio kroz sve ratove i seobe kroz koje je prosao ali takodje mislim da smo bili slozniji mnogo toga se moglo izbeci...I da bismo trebali manje da zavidimo jedni drugima.
Ne znam da li bih otisla...Ja iskreno ne bih odmah...
 
Da li volite svoju zemlju?
Da li bi bili spremni umreti za nju ili uciniti sve sto je u vasoj moci za nju?
Sta mislite o nasem narodu generalno kroz istoriju i kroz istoriju novijeg vremena i uopste o nasem karakteru?
Ukoliko bi vam se ukazala prilika da li biste otisli iz zemlje?


Да... ма каква данамје држава, моја земља је једина моја земља теје стога безусловно волим...
Спреман сам акое ваљано мрети... Ал данас ние... Мада, многи данас и умиру због државе...
"Чујте Срби... чувајтесе себе... "... Од адо ш...
Апсолутно никад... Има овде довољно мотике за леба... аи, "ако оћеш леба без мотике... позови Великог брата... "...
 
Pošto vidim da se na zemlju u ovom slučaju misli i govori o državi i ljudima koji je vode,glasam negativno.Reljefski gledano je divna,sva ta:jezera,planine,reke,brda...Imao sam sreću da Srbiju prođem uzduž i popreko,usput nailazeći na fascinantne predele.Sigurno mi to ostaje u sećanju,urezano kao sekirom u glavu.:mrgreen:Ovde sam upoznao tri najbolje osobe u životu ali i nebrojano puta više gamadi koje su me prvom prilikom zgazili.Pošto pominjem gaženje...Sit sam slavlja viševekovnih poraza jer pobeda nemamo,delimično našom krivicom.Ljudi dan-danas patriotizmom smatraju ubiti se za svoju državu.Gde je pobeda?!Neee,mi pružamo otpor,junački krećemo u juriš(tj.sigurnu smrt),k**čimo se,kao ikonu tretiramo prokletog Kraljevića koji nas je klao,veseli čekamo metak u čelo...Dokle bre?!Zašto mi malo ne bi bili osvajači?Po čemu su to Nemci i Turci(ej,Turci)pametniji od nas?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top