problem sa karikama na skuteru

mladenks

Zainteresovan član
Poruka
161
mozda sam pogresio mesto gde da postavim temu ali imam jedan problem gadan... molio bih vas da procitate, ko se razume u masinstvo

imam skuter 150 kubika, kinez, i od skoro je poceo da mi baca plav dim kroz auspuh, rekli su mi da su to karike, ili da su raštelovani ventili. dobro, onda sam poceo da koristim malo vise ulja jer je vise i trosio. onda je poceo da mi izbaca ulje kroz auspuh, malo je curelo. a sada, tj malopre sam bio do grada i poceo je odjednom u toku voznje da mi baca beo dim, isao sam oko 30 kmh. taj dim sam video kada sam pogledao u retrovizor. stanem, proverim ulje, nema nista, uopste nama ulje, da li zbog toga baca beo dim???? molim da mi neko odgovori ako moze. od zimus sam presao 2500 km, koristim bezolovni, i koristim ulje sae 30 za dizel motore. njega koristim od pocetka. zimus sam ispravljao kod majstora izduvni ventil, radio sam "polu generalnu" molim da mi neko odgovori jer da znam dal da sutra kupujem ulje ili sta da radim..
 
sto koristis ulje za dizel? meni su rekli da koristim samo mineralno ulje za skuter 50cc, a jednom sam sipao sinteticko ulje i nahvatalo se "nesto" na vrhu, ne znam kako da ti objasnim, neka stroka . . . pa sam ispustio ono staro i sipao mineralno, pa se to vise ne desava . . . a ulje normalno da treba da kupis kad ga nema vise u motoru :D , probaj za promenu da kupis neko koje nije za dizel . . .
 
Poslednja izmena:
zasto korisiim ulje za dizel...................... ta stroka znam, to sam zimus imao, ali meni se to nakupilo kada sam izgubio kompresiju i nisam mogao da startujem, pa mi se nesto crno zapeklo na gornjem delu klipa... dobro... kupicu to ulje, ali ja ovo fenix-ovo koristim gosinu dana, a od skora je poceo da mi dimi...
 
sa velikim gubitkom kompresije gubis i snagu...to znas valjda...
nisi rekao da li je motro cetvorotaktni (sto bih zakljucio) ili dvotaktni i da li je vodeno ili vazdushno hladjeni.
a i nije mi jasno sto sipas ulje za dizel motore u benzinski?
 
imam skuter 150 kubika, gde mogu da kupim nove karike? sirina klipa je 57 mm, a karike su 1,2 i 3mm. tj, meni je otisla ona mazajuća. pitao sam u svim prodavnicama u krusevcu, kazu da se to tesko nalazi. gde mogu da nadjem nove? da li neko zna i kolika je cena? skuter je XinTian xt150-t. a pod tim imenom postoji i kinroad 150t, matrix 150, sprint... moj je uvezen iz italije a proizveden u kini. molim pomoć!! :(
 

Back
Top