Dubai, turisticko putovanje, nekoliko pitanja

mymemory

Početnik
Poruka
7
Pozdrav svima!

Krajem jula putujem u Dubai na nedelju dana. Imam par pitanja oko svega toga...

  1. Koliko je bezbedan grad?
  2. Kada doputujem u hotel, predpostavljam da ce mi neko uneti kofere. Koliki baksis da dam coveku?
  3. Plaze. Da li i kako da se snadjem za suncobran i lezaljke?
  4. Kakav je Turski avion, kojim se putuje? Koliko traje let?
  5. Da li vredi napraviti izlet u Abu Dhabi?

Evo, ovoliko za sada, bice uskoro jos pitanja
:-)

Hvala unapred!
 
1. Bezbedan
2. Zavisi kakav je hotel i koliko imas stvari
3. Na vecini plaza placa se ulaz i tu vec mozes sve unapred da platis . Onda ti donesu tamo gde pokazes,
prati zastavice dali je dozvoljen ulazak u vodu i ciku koji seta i zvizduce u pistaljku jer kad to radi ima ozbiljne razloge za to. Btw , u to vreme je uzasno vruce i ogromna vlaga a voda ko bara
4. Putujem iskljucivo JATom iz bezbednosnih razloga . Turski avioni izgledaju lepsi i noviji su i let traje oko 6-7 sati
5. Po meni Abu Dhabi vise lici na nekadasnji Dubai i ja ga vise volim . Nije daleko i mozes ga obici mada je to sve manje vise slicno . Ali ono sto ja ne bi propustila je safari u pustinji sa dzipovima

i mislim da imas vec negde temu , pa pogledaj
 
Samo da dodam sto se tice plaza- na celoj Jumeiri se placa ulaz samo na Jumeirah beach park, jer je to jedina organizovana plaza, ima lezaljke i suncobrane na iznajmljivanje i cuvare koji obicno piste Indijcima koji su dosli da obuceni setaju po plazi i zevaju u zene, pa ih teraju ako nemaju kupace. U to vreme kada ti budes dolazila bice mnogo, mnogo vruce, pa ti na plazi lezaljka nece ni trebati jer ces sve vreme provoditi u vodi koja ce isto biti vrlo topla. Pretpostavljam da hotel u koji ides ima bazen, pa mislim da je to mnogo srecnije resenje jer vodu u bazenima hlade.
Abu Dhabi je udaljen oko 2h od Dubaia, pa mozes da odvojis jedan dan ze posetu, obavezno vidi dzamiju ako budes isla jer je prelepa, otvorena je za turiste svakog dana osim petka od 9 ili 10h do 12h ujutru. Opet nemoj da racunas na neke setnje po gradu jer ti temperatura nece dozvoljavati. Zelim ti lep provod
 
Super, hvala na odgovorima! Gledao sam ostale teme u vezi Dubaia, ali nisam nasao odgovore na sve sto me zanima, zato sam otvorio novu temu.

Pitam ono za kofere, jer pre neku godinu mi je nosac kofera svom snagom zalupio vrata od sobe kada sam mu dan 1 euro za to sto mi je doneo kofere (dogurao ih je na onom pokretnom postolju). Ali njihove plate su oko 5 eura na dan, tako da nije imao bas nesto ni puno prava da se buni za taj 1 euro.

Tako da ako mozete da mi date sugestiju za te famozne kofere. Inace, idem u neki hotel sa 5 zvezdica (kao i svi tamo), nije nista extra, ali mislim da je okej.

Da li mozda znate koliko kosta ulaz na plazu?

I da li je istina da sa suprugom ne smem da se drzim za ruku kada smo na ulici?

Isto tako, da li mozete da me posavetujete sta jos da vidim. Zanimaju me stvari kao npr. voznja helikopterom, skijanje i aqua park...

E da, i kako stoje stvari oko platnih kartica? Da li mogu da iskoristim novac koji imam na svom deviznom racunu? Imam Visa karticu.

Hvala unapred na odgovorima!
 
Ne znam sa da ti kazem za te kofere, to mozda bolje neko ko je odsedao po hotelima, ja onima na aerodromu ostavim 10-20dhs. Na tim pozicijama uglavnom rade Indijci, a da ti lupi vratima ne moze da se desi jer zna da ce za tako neso ostati bez posla, jos i kriza...
Ulaz na Jumeirah beach park je 5dhs to je oko 1e, na ostale plaze u okolini se ne placa ulaz. Na mamzar plazi nisam bila ali mislim da je ulaz isto.
Nije istina da ne smete da se drzite za ruke, ja se stalno drzim za ruke sa svojim muzem, ali veruj mi nacete se setati po ulici, jedina mesta za setnju su trzni centri.
Od zanimacija bih ti preporucila voznju dzipom po pustinji jer je bas super, kosta oko 200dhs po osobi ako se dobro secam, a imas novi akvapark u Atlantis hotelu na palmi, cena je isto oko 200, nisam bila ali su mi rekli da je dobar... To se raspitaj na recepciji hotela oni sigurno mogu da ti preporuce agenciju koja organizuje takve stvari.
To oko placanja karticom bi trebalo da funkcionise tako da ti se skida sa deviznog racuna, za to najbolje proveri sa bankom.
A najbolje vreme za posetu je po meni od polovine marta do polovine maja, i posle oktobar-novembar. Sada su temperature par stepeni iznad 40, a vlaznost oko 40-50%, a bice jos gore. Deset dana je sasvim dovoljno za posetu. Pozdrav
 
Sto se tice platnih kartica,svoju VISU mozes svuda koristiti,samo prethodno vidi u banci da li se ta kartica vezuje za dinare ili eure.Ja imam 3 viza kartice i u svakoj banci je drugacije.Sve kartice svuda prolaze jedino maestro na mnogim mestima ne primaju.
Let sa THY ce ti biti verovatno ok .Ja sam jednom sa njima leteo u Bangkok i generalno sam zadovoljan uslugom,ali za Emirate idem iskljucivo Jatom,ranije DXB,sada AUH.Prosto je jednostavnije,nema presedanja.
Izlet u Abu Dabi je vise nego vredan.Abu Dabi dozivljavam skroz drugacije i mnogo volim da se setam pored mora.Kada bih placao hotel verovatno bih pre isao za AUH nego u DXB.Kao sto je neko rekao obavezno idi na Desert Safari koji je oko 200 AED i ako budes imao vremena super je i Hatta,planinski Safari koji je oko 300AED.
Sto se tice aqua parkova,njih imas nekoliko.Meni je najbolji Wild Wadi odmah pored Medinata,ulaz je 180 AED,u Atlantis hotelu je 200 aed.Ako budes mogao mozes otici i u Dremland aqua park .To je najveci park u Emiratima i nalazi se u Umm Al Quwain-u.
Plaze sa lezaljkama imas na Jumeirah beach park i Al Mamzar i ulaz na obe je 5 aed a imas i lepih plaza blizu Marine.Mada tamo je sada toliko toplo pa mislim da je bolje kupanje u bazenu nego u moru.
 
Hvala svima na odgovorima!

Da li mozete da mi kazete sta sve spada u safari? Da li samo voznja po dinama, ili jos nesto? Mada ne znam sta bi moglo da bude to "jos nesto"... Da li mogu ja da provozam dzip?
:-)

I jos jedno prakticno pitanje... Kada sam u aqua parku, da li mogu negde da ostavim stvari? Mislim na novac, fotaparat i slicno.


Hvala unapred!
 
Safari izgleda ovako- dodju po tebe, putujete nekih pola sata do pustinje usput stanete kod neke prodavnice da kupite vodu... i da oni izduvaju gume na dzipu. Kad stignete u pustinju prvo stane odmah na pocetku za slikanje i skupljanje dzipova, a tu mozete i da iznajmite one male motore sa 4 tocka pa da to vozite, onda se vozite po dinama, pa opet stajanje i posle toga jos malo voznje, ali laganije do kampa gde je vecera, i posle toga trbusna plesacica, ima cak i alkohol. Posle toga vas voze kuci. To sve zajedno traje jedno 5-6h, pokupe vas posle podne oko 4-5 i vratite se kuci oko 10h. I ne mozete vi da vozite dzip, mozda vas neko i pusti ali ne verujem.
U aqua parku imate ormarice gde ostavljate stvari.
Sto se Abu Dhabija tice, slazem se da je lep, ali u vreme kada vi dolazite bice previse vrucina za setnju pored plaze i slicno, jedino da se provozate kroz grad, stanete negde usput da po nesto obidjete u zatvorenom i to je to. Izabrali ste jako los period za putovanje.
Plaza kod Marine jeste super ali tu je more najtoplije, bukvalno je kao bara, ne rashladite se ni malo kad udjete u vodu. Zelim vam lep provod
 
Desert Safari izgleda bas onako kako ga je Far opisala.A Hata Safari je malo drugaciji u smislu sto duze traje,ide se na Hata planinu dzipovima,vozi se preko pustinje i isusenih recnih korista do nekih malih jezera koje oni zovu bazeni i tamo se kupas u hladnoj vodi.Za Safari je obavezno poneti i peskir i kupaci.
Posle se ruca u jednom hotelu odakle je ekstra pogled na planinski venac Hajar.
Takodje nije los ni izlet za Fujairah.Ceo dan na obali Indijskog Okeana.
Sto se tice voznje dzipovima,iskreno ne znam.Ako kojim slucajem neki Paki ili Filipinac vozi mozda ti i da dzip na par minuta ali cisto sumnjam.Arapin nema sanse da bi ti dao da vozis njegov dzip.Oni imaju neki poseban odnos prema automobilima,koji meni nikada nije bio jasan.Retko daju da neko drugi vozi njihov auto i ono sto je meni fascinantno mnogi uopste nece da skinu folije sa sedista.Nista te ne kosta da pitas,mozda ti se posreci pa ti da na par minuta dzip.
Sto se tice ormarica,ima ih u svakom akva parku,mada nema potreba da brines za stvari.Tamo se zaista nista ne krade ili sam ja uvek imao srece.Ostavljao sam stvari na raznim mestima i u okvoru akva parka i na plazi i nikada mi nista nije nestalo.Nemoj se generalno opterecivati tim stvarima dok si u Emiratima.
 
Ja sam vec vise dosadio na jednom postu o Dubaiu kada je setnja u pitanju.hehe
Tamo naprosto nema nesto setnje po gradu.Mada sve zavisi gde ti je hotel.Stan mojih prijatelja je na Sh Zayed Rd tako da ja u tom delu grada ne mogu bez auta ni ulicu da predjem a kamo li da se setam.Pravo iz zgrade na auto put i onda da li cu na kafu,prodavnicu,dorucak...
Sve zavisi od toga gde ti je hotel.Setati se mozes po Kriku,ako ti je hotel u Deiri ,na Kriku imas lepo setaliste pored vode.Inace kroz celu Deiru mozes ici peske,ali sem tog Krika nista nije impresivno za setnju.Deo Bura oko dzamije i druga obala Krika opet je napravljen za setnju.Tu imas i neke lokale pored obale.I jos jedno mesto je bas lepo za setnju.To je u Marini.Mozda i najlepse mesto za vecernju setnju.
Sem toga setnja je iskljucivo rezervisana za TC.Imas otvoren TC kao na primer Medinat i Festival City.Pa tu eto nemas osecaj da si u zatvorenom ,mnogo lokala,restorana...
Ince izlasci u Dubaiu su uglavnom vezani za hotele u Jumeiri,Marini i neposredno okruzenje hotela.To su na neki nacin najbolji nocni klubovi i restoranu u Dubaiu.Vece uglavnom mozes provesti na takvim mestima ili u Trznim Centrima.
Samo racunaj da gde god da krenes moras ici taksijem.Skoro nigde ne mozes peske,pogotovu ako si preko mosta u novom Dubaiu.
Da li ides preko agencije ?Da li znas u kom si hotelu ili bar u kom je delu grada?
 
Temperature su sad oko 35 stepeni nocu, a vlaga je velika oko 50%. Najbolje da uvece prosetas po nekom molu ili odes u neki restoran... Kao sto ti je vec decko iznad rekao lepo je setaliste u Marini (marina walk) i ima mnogo restorana i kafica, a i hotela gde mozes da pijes alkohol. Dodjes tu taksijem i sednes u neki restoran koji ti se dopadne. Ili u medinatu mozes da prosetas ima zatvoreni deo gde su radnjice i napolju pored kanala su restorancici s tim da mozes da sedis unutra, lepo je, vidi se burj al arab hotel, mozete da se vozite brodicem po kanalima... Lepo se provedite
 

Back
Top