НАПАД НА ПОРОДИЦУ

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Дневи лист Политика од 11.6.2004. доноси веома занимљив интервју са Лином Ниберг, дечјим омбудсманом у Шведској. Ево шта она каже о околностима под којима шведска деца живе:

У Шведској сва деца и омладина до 18 година живота имају свог омбудсмана (правобранитеља), која поставља влада на период од шест година.

Запажате да је влада та која поставља деци правобранитеља. Другим речима, родитељи губе контролу над својом децом, али је зато влада стиче. Баш тако су и комунисти замислили:

Укидање породице! Чак и крајњи радикали згражавају се због ове намере комуниста.

Карл Маркс, Комунистички манифест.

У наставку интервјуа, госпођа Ниберг каже:

Сматрам да је јако важно да свака земља има свог "народног адвоката" који ће заступати гледишта деце.

Ово је најбољи доказ да је циљ хуманиста и комуниста одвајање деце од родитеља и то у СВИМ ДРЖАВАМА СВЕТА.

Роберт Овен, тзв. отац социјализма, написао је:

У свету новог морала, ирационална имена мужа, жене, родитеља, детета неће се више чути. Све везе биће резултат љубави, дете ће, несумњиво, бити власништво целе заједнице.

Његове идеје ће се обистинити ако прихватимо предлог госпође Ниберг да свако дете има свог омбудсмана кога је поставила влада.

Хуманисти нам, с дуге стране, говоре и како би тај народни адвокат требало да изгледа:

Не може се подржавати дискриминација у могућности за добијање посла, у образовању, или културним активностима. Друштво не треба да пориче иста права хомосексуалцима, бисексуалцима, или онима који су променили пол, као и транссексулацима.

Хуманистички манифест 2000.

Дакле, васпитавање деце, или неки посао од великог културног значаја, би требало поверити хомосексуалцима, бисексуалцима, људима који су променили пол, и осталим извитопереним људима.

На крају овог интервјуа, шведски дечји омбудсман каже:

Сва деца имају право и обавезу на основно образовање, без обзира на то да ли њихови родитељи можда то не желе.

У Комунистичком манифесту се говори и о "универзалном образовању". То је управо оно што Лина Ниберг предлаже. Неопходно је децу, на све начине, одвојити од родитеља и ставити их под старатељство владе.
 
Treba procitati Povelju o pravima deteta. Normalno je da drzava stiti decu, da roditeljska vlast ne moze biti neogranicena i na stetu deteta. Ali, osetljivo je pitanje, zaista, do koje mere drzava moze da ingerise u porodicu. Da l' ce biti Veliki Brat, ili ne? Ili,(Haksli "Vrli novi svet") veliki Ford?
 
Porodica je osnov svakog drustva. Nisu svi spremni da osnuju porodicu, pa to ipak cine. Takve nestabilne strukture postaju opasnost po drustvo. Dobro je da se drustvo brine za porodicu u smislu kanalisanja i kontrole njenog razvoja. Tako se mogu spreciti neosnovno sklopljeni brakovi.
 
briga drustva o deci je tesko izboksovana tekovina civilizacije...
neogranicena vlast roditelja nad decom podseca na neogranicenu vlast stocara nad stokom.
sta bi ti hteo, po onome: "ja te rodih, ja te ubih!"

u konfliktu si sa samim sobom, tamo se boris protiv abortusa, a ovde protiv brige drustva u cilju ostvarenja prava deteta na sopstveni zivot...

covece, ti stvarno nisi cist... koji je tvoj cilj?
 
Dnevni list "Politika" ima puno zanimljivih chlanaka- 19.07.2004 - INKVIZICIJA i cherechenje ljudi...

Ako kazesh Cirilo moj, da Pravoslavna crkva nema veze sa Katolichkom, onda chemu cela Biblija?

I kave veze imaju Marks i Oven sa Hriscanstvom???

To ni jedan PREDSTAVNIK SPC-a ne bi tako povezivao...
(iako sam ateista, moj prijatelj je DJAKON, pa mi je objasnio)

Dalje, ovde se neshto "kuva"...
 

Back
Top