Dubrovnik,ici ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilbordi po srpskim grsdovima,poziv za srpske turisiste.
Nude hrvati gostoprimstvo srbima.

Verovati hrvatima ili ne?

Mislim da ti je to cista sreca:)
Ja zaista nisam bila na Hrvatskom moru od...95-e cini mi se, ali svako leto provedem bar dve nedelje u Zagrebu i Varazdinu ( kao i u drugim mestima) i nisam imala problema..
Naravno ne treba se bahatiti i preglasno odavati odakle si:)
Mada meni se cesto u komunikaciji ( u muzejima i buticima) omaklo i bre kao i ekavica ali imala sam srece da naletim na dobre i normalne ljude kojima to nije smetalo i koji su bili vrlo pristojni i druzeljubivi :)

tako da kazem...budala ima svuda i uvek..

ne vidim zasto ne ici na hrvatsko primorje...veoma je lepo.
U svakom slucaju lepse od crnogorskog.
A sad ako vec imas negativne stavove prema ljudima i svemu sto je hrvatsko onda nemoj ni ici..ja bih rado otisla da imam mogucnost i novac.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je to cista sreca:)
Ja zaista nisam bila na Hrvatskom moru od...95-e cini mi se, ali svako leto provedem bar dve nedelje u Zagrebu i Varazdinu ( kao i u drugim mestima) i nisam imala problema..
Naravno ne treba se bahatiti i preglasno odavati odakle si:)
Mada meni se cesto u komunikaciji ( u muzejima i buticima) omaklo i bre kao i ekavica ali imala sam srece da naletim na dobre i normalne ljude kojima to nije smetalo i koji su bili vrlo pristojni i druzeljubivi :)

tako da kazem...budala ima svuda i uvek..



Mislim da nije normalno da krijem svoj naglasak kako ne bi nekoga time uvredio. Meni ne pada na pamet da krijem svoj naglasak. Ne vidim da iko krije svoj naglasak ovde u Srbiji.
 
ja pitam ostale kakav stav imaju i kako gledaju na velikodusni poziv hrvata.

ne gledam nikako na to, nek zovu albance i crnogorce, madjare i tako to
kad se budu vratili u knin Srbi koji su morali pobegnu od tamo onda ce moci oni koji nisu bezali da idu ko turisti

i hrvatsko i crnogorsko primorje licni stav i ubedjenje je zeljno nasih para ali mrzi nas licno
tako da otici cu negde gde ce biti ponosni sto im kazem da sam Srbin a ne gde bi to morao da krijem

uostalom kako ko voli
not me anyway...
 
Nisam rekla da ga krijes.
Ali ako ides i bahatis se, ili se ponasas ruzno, mozes ocekivati negativnu reakciju kako god govorio.
Govorenje na srpskom ce ti u tom slucaju mozda i odmoci jos vise.
kao sto bi i ovde odmoglo bahacenje na hrvatskom:)

Sranja se desavaju uvek.
Eno ona dva madjara sto su ih pretukli u busu pre par dana zato sto su pricali madjarski naprimer...
To nije moralo da se desi, ali se desilo.
Nikada ne mozes ocekivati da ce te svi prihvatiti...kazem, budala i nasilnika uvek ima.
I dok se to ne iskoreni...trvljenja ce biti...
 
I mali dodatak

Ne vidim da iko krije svoj naglasak ovde u Srbiji.
U pravu si sto se ovoga tice. Zaista - niko ga ne krije ( i ne treba - niko ne treba da se stidi svog porekla).
Ali to sto ga ne kriju ne znaci da nemaju problema zbog njega.

Slazem se da ces mozda imati problema u Hrvatskoj, ali ti hocu reci da to nije jednostrano. I nece ti SVI praviti probleme.
Oni koji to zele mozda i hoce.
Ali nisu svi Hrvati takvi isto kao sto ni svi Srbi nisu tolerantni prema Hrvatima koji dodju ovde..
Mrznje ima svuda.....nazalost
 
Nisam rekla da ga krijes.
Ali ako ides i bahatis se, ili se ponasas ruzno, mozes ocekivati negativnu reakciju kako god govorio.
Govorenje na srpskom ce ti u tom slucaju mozda i odmoci jos vise.
kao sto bi i ovde odmoglo bahacenje na hrvatskom:)

Sranja se desavaju uvek.
Eno ona dva madjara sto su ih pretukli u busu pre par dana zato sto su pricali madjarski naprimer...
To nije moralo da se desi, ali se desilo.
Nikada ne mozes ocekivati da ce te svi prihvatiti...kazem, budala i nasilnika uvek ima.
I dok se to ne iskoreni...trvljenja ce biti...

Ok,budala ima svuda,ali toliko neprijatnosti na svakom mestu. Ako je bahatost to sto pricam na svom jeziku koga se ne stidim,onda nismo na istim talasnim duzinama i ne trebamo jedni druge da posecujemo. Meni licno ne smeta kada cujem hrvatski pa sam mislio da i njima ne smeta srpski.
 
I mali dodatak


U pravu si sto se ovoga tice. Zaista - niko ga ne krije ( i ne treba - niko ne treba da se stidi svog porekla).
Ali to sto ga ne kriju ne znaci da nemaju problema zbog njega.

Nisam cuo jos primer da je neko imao roblema.
Docice mnogo hrvata na EXIT i nece da kriju svoj naglasak jer to i ne moze da se sakrije i NE TREBA da se krije pa pored onoliko ljudi nece im nista faliti.
 
Sto se neprijatnosti tice, zaista ne znam..kazem..nisam dugo bila na primorju ( a verujem da je posebno po manjim primorskim mestima netrpeljivost i odredjen tip zatucanosti mnogo rasprostranjeniji).
Cula sam raznih iskustava, i lepih i ruznih.
Moja su lepa ( iz centralne Hrvatske).
Pricati na svom jeziku nije bahatost, naravno - tu si u pravu.
Nazalost ne znam koliko bi neposecivanje doprinelo resavanju tim problema izmedju Srba i Hrvata.

Ni meni ne smeta da cujem hrvatski..ali ima raznih budala:) Nije bas tema ali moja drugarica je iz Bosne ( i jos uvek prica ijekavicom mada jeste poprimila dosta "naseg" ako moram tako da kazem) pa joj prave probleme ovde;)

Nisam cuo jos primer da je neko imao roblema.

Ja jesam:)
I bilo je meni neprijatno zbog tih kretena sto ljudima prave probleme i cine da svi kao nacija izgledamo takvi..
isto ko sto me iznervira i kada cujem da je neko od nasih tamo imao problema...
 
pazi ovako niko hrvatima slovencima muslimanima siptarima ne brani da zive svoj zivot..meni ne smeta i mogu da zivim pored hrvata pored slovenca pored muslimana ili pored siptara..ali ne i sa njima
to je moj licni stav i nema tu ni nacionalizma ni rasizma niti icega od toga..
"oce pamet..al nece dusa"
 
Sto se neprijatnosti tice, zaista ne znam..kazem..nisam dugo bila na primorju ( a verujem da je posebno po manjim primorskim mestima netrpeljivost i odredjen tip zatucanosti mnogo rasprostranjeniji).
Cula sam raznih iskustava, i lepih i ruznih.
Moja su lepa ( iz centralne Hrvatske).
Pricati na svom jeziku nije bahatost, naravno - tu si u pravu.
Nazalost ne znam koliko bi neposecivanje doprinelo resavanju tim problema izmedju Srba i Hrvata.

Ni meni ne smeta da cujem hrvatski..ali ima raznih budala:) Nije bas tema ali moja drugarica je iz Bosne ( i jos uvek prica ijekavicom mada jeste poprimila dosta "naseg" ako moram tako da kazem) pa joj prave probleme ovde;)



Ja jesam:)
I bilo je meni neprijatno zbog tih kretena sto ljudima prave probleme i cine da svi kao nacija izgledamo takvi..
isto ko sto me iznervira i kada cujem da je neko od nasih tamo imao problema...



Mislio sam da se nesto promenilo ali nije. Isao sam u CG nekim poslom pa sam otisao na tri dana u Dubrovnik,verujuci da se nesto promenilo i da je moguce tamo letovati. Odustao sam od te ideje i icicu u Grcku,icicu tamo gde mi niko nece gledati tablice.
 
Zao mi je sto imas losa iskustva...tu zaista ne mogu nit zelim da protivrecim.
Mozda bih i ja pevala drugu pricu da sam sama na svojoj kozi osetila neprijateljstvo te vrste..

A to sto kazes, donekle jeste istina...nije se mnogo promenilo...
Zato se ja trudim da gledam pozitivno na to..koliko god to mozda glupo zvucalo..
Negativno uvek radja jos negativnog i tako unedogled:)

No ako nista, Grcka je prelepa..podrzavam letovanje tamo :D
 
Zao mi je sto imas losa iskustva...tu zaista ne mogu nit zelim da protivrecim.
Mozda bih i ja pevala drugu pricu da sam sama na svojoj kozi osetila neprijateljstvo te vrste..

A to sto kazes, donekle jeste istina...nije se mnogo promenilo...
Zato se ja trudim da gledam pozitivno na to..koliko god to mozda glupo zvucalo..
Negativno uvek radja jos negativnog i tako unedogled:)

No ako nista, Grcka je prelepa..podrzavam letovanje tamo :D

Dubrovacko primorije je prelepo,grad je sredjen,cist,nemam ni jednu zamerku sa te strane ali ljudi su izuzetno losi.

Na ulazima u stari grad stoje table mape Dubrovnika sa obelezenim mestima koja su srusena ili ostecena u AGRESIJI JUGOSLOVENSKE ARMIJE,SRBA I CRNOGORACA NA DUBROVNIK 1991 GOD. Table su ispisane na 7 ili 8 svetkih jezika.
Eto tu je problem sto hrvatska drzava potencira tu mrznju,a sad kada imaju manjak turista setili se srba. KAKVO LICEMERIJE.
 
Ja sam bila i gradom kao gradom sam ODUSEVLJENA.
A da je bilo neprijatnosti, pa i jeste, ali sta me briga...sta mi mogu?! :)
Bezobraznog naroda ima svuda, ali njih bre vaspitavaju od malena da mrze Srbe, to je samo minus za njihov obraz...
Ali grad vredi videti...
 
Poslednja izmena:
Dubrovacko primorije je prelepo,grad je sredjen,cist,nemam ni jednu zamerku sa te strane ali ljudi su izuzetno losi.

Na ulazima u stari grad stoje table mape Dubrovnika sa obelezenim mestima koja su srusena ili ostecena u AGRESIJI JUGOSLOVENSKE ARMIJE,SRBA I CRNOGORACA NA DUBROVNIK 1991 GOD. Table su ispisane na 7 ili 8 svetkih jezika.
Eto tu je problem sto hrvatska drzava potencira tu mrznju,a sad kada imaju manjak turista setili se srba. KAKVO LICEMERIJE.

i kad bacis pogled na svu tu lepotu kroz prizmu podvucenog..vidis da je sve to ..trulo

sa boldovanim se bespogovorno slazem
 
Pa oni se ljudi reklamiraju, ne verujem da pate za nama i mole nas da letujemo kod njih, ko hoce neka ide, ko nece ne mora.
I tako, konkretno u Dubrovniku, Srba kao turista ima 0.2% sve ostalo su japanci, englezi, nemci... i to sve preko 60 godina (prosecna starost turista).
Hihihihi
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top