poruke sa virusom

W

wizard32

Gost
Zanimljiva situacija.Imam dva naloga kod Sezampro i jedan ide preko Outlooka a drugi preko Eudore.Svaki dan preko ovog naloga sa Eudore mi stize obavestenje od Sezampro da su sklonjene pa barem 5 poruka jer sadrze virus W32Netsky b.Zanimljivo je to da mi nijednom takvo obavestenje nije stiglo preko Outlooka.Ne razumem zasto!
Ja onda uzmem pa repliciram tim ljudima koji su mi poslali te poruke sa virusima jer opet verujem da vecina njih ni ne zna da su pokusali da mi zaraze comp.
Posle toga konsultujem Symantec-ovu enciklopediju i dobijem obilje korisnih inoformacija koje mozete videti i Vi na ovoj lokaciji http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.netsky.b@mm.html
Sve u svemu mislim da se ovaj crv veoma brzo siri elektronskom postom.Budite oprezni!
Pozdrav :shock:
 
Bez uvrede molim... Izgleda da nisi bas u nekom toku.. Od kada se taj virus nalazi na netu ne znam vise ni ja samo izgleda da nisi to znao.. Dalje, sezampro je izgleda i to konacno uspostavio antivirusnu zastutu svojih korisnika pa dobijas te poruke.. A jos mi nije jasno to oko autloka i eudore.. Naravno moguce je da oba koristis ali... jedan od njih uvijek mora biti default mail klijent ili stalno pritiskas one poruke kojima potvrdjujes ili odbijas da je jedan od njih prvi i glavni mail kilijent.. Ako vec pokupis postu sa eudorom onda isti ne mozes pokupiti i sa autlokom jer je vec pokupljena.. Mozda sledecu ali Netsky se koliko se sjecam informacija salje sam, tako da ne uznemirujes ljude sto su ti poslali virus.. Poz.
 
GZ:
Bez uvrede molim... Izgleda da nisi bas u nekom toku.. Od kada se taj virus nalazi na netu ne znam vise ni ja samo izgleda da nisi to znao.. Dalje, sezampro je izgleda i to konacno uspostavio antivirusnu zastutu svojih korisnika pa dobijas te poruke.. A jos mi nije jasno to oko autloka i eudore.. Naravno moguce je da oba koristis ali... jedan od njih uvijek mora biti default mail klijent ili stalno pritiskas one poruke kojima potvrdjujes ili odbijas da je jedan od njih prvi i glavni mail kilijent.. Ako vec pokupis postu sa eudorom onda isti ne mozes pokupiti i sa autlokom jer je vec pokupljena.. Mozda sledecu ali Netsky se koliko se sjecam informacija salje sam, tako da ne uznemirujes ljude sto su ti poslali virus.. Poz.
Znam ja da se taj crv pojavio jos 18 februara,nego nisi me razumeo.Kod mene je problem oko email klijenta.Pazi ja sa Outlook-om primam postu sa jednog naloga a sa Eudorom sa sasvim drugog naloga ali oba idu preko Sezampro,stim sto na ovaj nalog preko Eudpore non stop stizu upozorenja da su neke poruke sklonjene jer sadrze taj virus,a preko naloga sa Outlooka jos nijedno takvo obavestenje nije stiglo.E sad tu postoje 2 resenja:ili mi preko tog naloga za koji koristim Outlook stvarno nije poslata nijedna poruka sa tim crvom ili iz neobnasljivih razloga ja ta obavestenja ne mogu da primim sa Outlook-om.
U pravu si da se taj virus salje sam ali ipak mislim da je dobro obavestiti ljude da posedju tog crva na svom kompu.
Sad sam prebacio taj drugi nalog koji je isao preko Eudore na Outlook pa cu da vidim da li ce opet da mi stizu ta obavestenja.
Pozdrav
:lol:
 
:D Svasta ovde covek moze da procita, zasvrbe me jezik! SezamPro je veoma dobar! Ima solidnu antivirusnu zastitu, bolje da ste se raspitali kod provajdera nego ovde. Uostralom to vazi za sve! Obratite se prvo provajderu. I ja imam dva naloga kod Sezama (ostaje mi jos treci da aktiviram). Nalog koji sam pustio "niz reku" tj sa kojim se dopisujem s ljudima je na udaru spama. Sa sigurnoscu izjavljujem sledece: pocelo je sa registracijom na forumu i pricaonici. Pre toga nije bilo. Naravno, Sezam je nenadmasiv po pitanju antispam zastite, tek toliko.. A obidji i maticni sajt pa procitaj koje sve usluge nude. A virusi, hm... pa u firmi smo na drugom provajderu (drugom po brojnosti, prvi je onaj drzavni), i to nisu bas cista posla... Hvala! 8)
 
Dlakava_Strvina:
:D Svasta ovde covek moze da procita, zasvrbe me jezik! SezamPro je veoma dobar! Ima solidnu antivirusnu zastitu, bolje da ste se raspitali kod provajdera nego ovde. Uostralom to vazi za sve! Obratite se prvo provajderu. I ja imam dva naloga kod Sezama (ostaje mi jos treci da aktiviram). Nalog koji sam pustio "niz reku" tj sa kojim se dopisujem s ljudima je na udaru spama. Sa sigurnoscu izjavljujem sledece: pocelo je sa registracijom na forumu i pricaonici. Pre toga nije bilo. Naravno, Sezam je nenadmasiv po pitanju antispam zastite, tek toliko.. A obidji i maticni sajt pa procitaj koje sve usluge nude. A virusi, hm... pa u firmi smo na drugom provajderu (drugom po brojnosti, prvi je onaj drzavni), i to nisu bas cista posla... Hvala! 8)



Hehe, ne verujem provajderima koji rade iskljucivo na windowsu. Windows provajder......pobogu. Nema sanse da ikada otvorim nalog kod njih pa da imaju najbolju antivirus zastitu na svetu...:P
 
Imao sam slican slucaj.Dnevno sam dobijao izvestaje o detekciji virusa upucenih sa raznih adresa (cak sam i sam sebi slao pisma :shock: ).Sticajem okolnosti crko mi je HardD :( .Posle zamene i ponovne instalacije vise ne dobijam poruke od provajdera o virusu W32.(nije da mi je zao samo je neobicno :idea: )Koristim OE
 
Hehe, ne verujem provajderima koji rade iskljucivo na windowsu. Windows provajder......pobogu. Nema sanse da ikada otvorim nalog kod njih pa da imaju najbolju antivirus zastitu na svetu...:P[/quote]

Hehehe Nije to nista. Longhorn PODRAZUMEVANO pamti sve passworde uopste otkucane na kompu HAHAHAHA Glupost do daske! :D
 
wizard32:
Juce sam provalio da mi je nesto na OE otvorilo 5 naloga, a to nisam bio ja niti moji ukucani :!: Norton nista ne detektuje :?:

Daklem, ovako: ko god ne veruje provajderima koji rade preko windows operativnih sistema neka ne koriste isti operativni sistem kod sebe. Kao Linux je siguran? Ccc... Heh! Sve se svodi na isto: sto je masovnije koriscen neki programski paket vise je na udaru prevaranata. Linux je samo ne zanimljiv doticnim osobama jer preko 95 posto ljudi koristi Microsoft za svoje potrebe. Zatim, dok nam stizu poruke da smo trebali da da dobijemo virus uz poruku nema razloga za uzbunu. Problem bi bio da dobijemo i da otvorimo zarazenu poruku... Proverite koje parametre treba podesiti u mail client-ima kako bi isti automatski odbijali prispece maila sa servera. Na primer: "detektovan virus u poruci za vas", kada stavimo ovaj automatski generisani subject od provajdera Outlook ce ga odbijati. Mozda na Eudori nije podeseno ovo. Sledece pitanje glasi: gde si se potpisivao sa nalogom? Tj gde si ostavljao mail adresu ili kome si davao? Moguce je da neko sa kim se dopisujes ima neku glupost na racunaru koja koristi tvoju mail adresu da ti stize navodno od njega? Ponavljam: nalog kojim sam se potpisao na samo 2 mesta je na udaru spam-a, drugi nalog je cist a sa njim sam se registrovao samo kod AVG-a (besplatni virus kiler, osiromasena verzija cije dopune znacajno kasne za komercijalnom verzijom, prepozna neke sitnurije koje drugi virus killeri ne detektuju bilo Kaspersky bilo onaj glupavi Norton). Kad si vec dobio crva ili trojanca postoji mogucnost da su trajno izmenjani sistemski dll fajlovi gde je pravo resenja reinstalacija sistema. Odvoji sat-dva za miran rad, a ne da kukash mesec dana po forumu kako ne mozes da radis na kompu... :roll:
 
Ovo sam ja Wizard32.Pazi u pravu si sto se tice reinstlacije OS.Ubrzo cu to i uraditi.Takodje si upravi i sto se tice ovog glupog Nortona.Definitivno cu ga zameniti za NOD32.Samo mi nije bas najjasnije ako ovih podesavanja OE.Ako bi moga malo da pojasnis to molim te :!: Hvala i pozdrav :roll:
 

Back
Top