Kako da udjem u bios

dejannn

Iskusan
Poruka
5.717
Video sam da mi memorija radi na 800mhz , hocu da je stavim da mi radi na 1066 mhz , pokusavao sam da udjem u bios ali nece da udje na F2, ploca podrzava 1066mhz , memorija je isto na 1066, ploca je
biostar A770A2G+,procesor mi je AMD 7750,ako neko moze da mi pomogne,
 
Samo mi reci kako si to zamislio. Hoces da podizes MHZ a ne mes da udjes u BIOS.
Garantujem ti da ako pokusas nesto ces opasno zeznuti. Ako si ti rekli "to je lako samo to i ti uradis i gotovo", ostavi nekom ko se bolje razume da ne bi zeznuo nesto ozbiljnije.
Imas samo jedan pokusaj, licno ne bih dirao nista, a posto neces slusati ako u medjuvremenu nisi cackao
 
Hvala ,Usao sam na Delete, bila je podesena opcija da kompjuter sam odredjuje frekfenciju, navikao sam na starom da je bios na F2, nerazumem ovog pametnjakovica kako pri odabiru iopcija frekfencije memorije moze da se zezne memorija
 
Poslednja izmena:
Hvala ,Usao sam na Delete, bila je podesena opcija da kompjuter sam odredjuje frekfenciju, navikao sam na starom da je bios na F2, nerazumem ovog pametnjakovica kako pri odabiru iopcija frekfencije memorije moze da se zezne memorija
Pre nego što nekoga nazoveš pametnjakovićem , prvo nauči samostalno da rukuješ računarem , i ne postavljaš glupa pitanja kako se ulazi u BIOS , a praviš se velikim maistorom za kompove a u stvari pojma nemaš.
Sve je u BIOS-u povezano , ako đižeš frekvenciju memorije , moduli ti se više griju ubrzava ti se rad računara isto kao i brzina rada procesora.
Da li si pratio na koliko ti radi FSB ?
Možda je procesor u kompjuteru bio klokovan dizanjem FSB-a i da bi bio stabilan rad kompjutera brzina memorije je spuštena da bi se akumuliralo njeno ubrzanje putem dizanja FSB-a. Šta ako si sada podigao frekvenciju memorije i ona sada umesto na 1066 mhz tuče na 1100 mhz , a procesor sa recimo klokovanih 3.0 ghz udara recimo na 3.2 ghz na box kuleru i kada ti posle 6 mesaeci rikne i memorija i procesor onda će ti đavo biti kriv.
 
Pre nego što nekoga nazoveš pametnjakovićem , prvo nauči samostalno da rukuješ računarem , i ne postavljaš glupa pitanja kako se ulazi u BIOS , a praviš se velikim maistorom za kompove a u stvari pojma nemaš.
Sve je u BIOS-u povezano , ako đižeš frekvenciju memorije , moduli ti se više griju ubrzava ti se rad računara isto kao i brzina rada procesora.
Da li si pratio na koliko ti radi FSB ?
Možda je procesor u kompjuteru bio klokovan dizanjem FSB-a i da bi bio stabilan rad kompjutera brzina memorije je spuštena da bi se akumuliralo njeno ubrzanje putem dizanja FSB-a. Šta ako si sada podigao frekvenciju memorije i ona sada umesto na 1066 mhz tuče na 1100 mhz , a procesor sa recimo klokovanih 3.0 ghz udara recimo na 3.2 ghz na box kuleru i kada ti posle 6 mesaeci rikne i memorija i procesor onda će ti đavo biti kriv.

Tako je bolje se batali corava posla jer razlika izmedju 800 i 1066 je minorna i ne znaci nista a povecavanjem preko onoga sto je sam racunar odredio po defaultu mozes zaista veliko sranje da napravis
 
@themilosh23 e a ja uimam DELL Inspiron lap top i tu ulaim na F2 u bios a na del na desktop racunaru

Pa to sam i rekao na F2 na laptopu a preko Del na desktop racunaru sem ako to nisu vec fabricki sklopljene desktop konfiguracije tipa Dell, Compaq, IBM itd.(i to uglavnom one malo starije) tada isto moze da bude F2 za ulazenje u Bios...ali to je sad manji problem bitnija stvar mu je da ne sjebe nesto podizanjem frekvencije preko one koju je racunar vec odredio...druga stvar koju sam zaboravio da napisem u prethodnom odgovoru cesto se desava da fabricki deklarisane frekvencije od 1066mhz cesto nisu tolike i da rade na 800Mhz...znam gomilu ljudi koji su imali ovaj problem i da memorije nikako nisu htele da im rade preko 1000mhz bez obzira sto su im ploce podrzavale 1066...koliko se secam to je najcesce bio problem sa kingston HyperX memorijskim modulima od 1gb na 1066mhz mislim da su to bile one sa plavim hladnjacima...sada se pojavio neki navodno noviji model sa crno-sivim hladnjacima...ne znam zaista u cemu je tu bio problem ali to su granicne memorije - najjaci ddr2 i najslabiji ddr3 imaju 1066 i ja sam misljenja da ih treba izbegavati...inace svojevremeno sam imao problem sa prvom - najslabijom ddr2 na 400mhz mislim da je bila HP uopste nije htela da radi a ploca je podrzavala...
 

Back
Top