Australija ili Novi Zeland?

Sam_svoj_bgd

Početnik
Poruka
1
Evo ovako, jedno pitanje...dali postoji sansa da neko ode sam u Australiju ili na Novi zeland, da pritom nema nikog tamo i nije medicinska sestra :) konkretno, ja sam iz beograda, imam 26 godina, zavrsenu srednju skolu i dosta radnog iskustva,..engleski govorim,..ali na zalost ne mogu da skupim dovoljno bodova da konkurisem sam za radnu vizu...interesuje me dali postoje nasi ljudi koji imaju firme tamo da bi mogli da pomognu da se ode?!Skepticima i onima koji samo prozivaju ljude na forumu, hvala unapred...na vase postove necu ni odgovarati...hvala svima!
 
Evo ovako, jedno pitanje...dali postoji sansa da neko ode sam u Australiju ili na Novi zeland, da pritom nema nikog tamo i nije medicinska sestra :) konkretno, ja sam iz beograda, imam 26 godina, zavrsenu srednju skolu i dosta radnog iskustva,..engleski govorim,..ali na zalost ne mogu da skupim dovoljno bodova da konkurisem sam za radnu vizu...interesuje me dali postoje nasi ljudi koji imaju firme tamo da bi mogli da pomognu da se ode?!Skepticima i onima koji samo prozivaju ljude na forumu, hvala unapred...na vase postove necu ni odgovarati...hvala svima!

Pa, na to pitanje niko ne moze da ti odgovori, moras sam da proucis po internetu... Mi smo mesecima proucavali vrste viza dok nismo nasli onu pod kojom bismo mogli da apliciramo... Ili to, ili da platis imigracionom agentu oko 3.000 AUD da ti to prouci i kaze da li imas sanse da dobijes vizu. Ako nemas nikoga ovde i nemas struku koja se trazi, prakticno nemas sanse... kriterjumi su sada ostriji nego ikada...a sumnjam da ti neko moze pomoci time sto bi ti dao poslovnu ponudu (sve i da hoce, jer se i ovde ljudi biju za posao, pa sto bi dovlacio nekoga iz Srbije), jer poslovna ponuda nosi samo 5 poena i to mislim da vizu mozes dobiti na osnovu te poslovne ponude samo ako poslodavac dokaze da ne moze da nadje takvog radnika u Australiji... Sve u svemu, moje misljenje je da bas i nemas izgleda...ali neka te utesi to da ni ovde nije sjajno... ja sam se zeznula sto sam sve ostavila u Srbiji i dosla ovde bez igde icega...
 
Pa, na to pitanje niko ne moze da ti odgovori, moras sam da proucis po internetu... Mi smo mesecima proucavali vrste viza dok nismo nasli onu pod kojom bismo mogli da apliciramo... Ili to, ili da platis imigracionom agentu oko 3.000 AUD da ti to prouci i kaze da li imas sanse da dobijes vizu. Ako nemas nikoga ovde i nemas struku koja se trazi, prakticno nemas sanse... kriterjumi su sada ostriji nego ikada...a sumnjam da ti neko moze pomoci time sto bi ti dao poslovnu ponudu (sve i da hoce, jer se i ovde ljudi biju za posao, pa sto bi dovlacio nekoga iz Srbije), jer poslovna ponuda nosi samo 5 poena i to mislim da vizu mozes dobiti na osnovu te poslovne ponude samo ako poslodavac dokaze da ne moze da nadje takvog radnika u Australiji... Sve u svemu, moje misljenje je da bas i nemas izgleda...ali neka te utesi to da ni ovde nije sjajno... ja sam se zeznula sto sam sve ostavila u Srbiji i dosla ovde bez igde icega...

исто важи и за Зеланд, много пара за апликације, много муке, кидање живаца са администрацијом и кад удари криза све се клацка, неће да нас истерују али немаш неке баш фајде, поготову што ускоро ренте по новом закону скачу на преко 55% од плате. ни сад неможеш много да уштедиш а кад ступи закон на снагу за који месец - невоља
 
Evo ovako, jedno pitanje...dali postoji sansa da neko ode sam u Australiju ili na Novi zeland, da pritom nema nikog tamo i nije medicinska sestra :) konkretno, ja sam iz beograda, imam 26 godina, zavrsenu srednju skolu i dosta radnog iskustva,..engleski govorim,..ali na zalost ne mogu da skupim dovoljno bodova da konkurisem sam za radnu vizu...interesuje me dali postoje nasi ljudi koji imaju firme tamo da bi mogli da pomognu da se ode?!Skepticima i onima koji samo prozivaju ljude na forumu, hvala unapred...na vase postove necu ni odgovarati...hvala svima!

да би неко некога довео на зеланд на радну визу данас мора да отели кенгура у конзерво сардине

или да има неке директне везе са вишим световима
 
Ja sam već godinu dana ak ne i više u razmišljanju, proučavanju, iščitavanju..te Au.
Vidim da većina ljudi koji su otišli su iz Srbije i isto tako da su ti ljudi stvarno bili potjerani silom prilika (u smislu da nemas za stanarinu, hranu i tak to..).

U RH nije nešto bajno, no ne mogu reći da imamo takve probleme (konkretno muž i ja i ekipa oko nas). Uglavnom, svi imamo poslove koji za sad pokrivaju te troškove..

Moj motiv za otići je bio druge prirode a to je korumpiranost, usrana vlas, lopovluk itd.

No, nakon čitanja ovog i foruma.hr, pitam se da li se isplati ulagati vrijeme,novce, živce i sve ostalo..da bio otišao tamo počeo od početka...i tko zna ..:think:

Upoznata sam s tim (od nekih poznanika tamo) da imaju više novaca,samim tim bolji standard..no, kazem..opet.. druga stvar je kad te nevolja natjera, tipa -rat..ili ovak iz ovog što imaš ići na ništa..:think:
 
Lopovluka, korupcije i ovde imas, samo sto se to ovde malo lepse zove - lobiranje. Imas i lose vlasti, podlozne lobiranju...

Ako ces zbog standarda dolaziti, bolje nemoj, ako tamo imas svoj stan. Ovde jeste bolje i opustenije nego na Balkanu, ali ne toliko, koliko sam ja ocekivala. Vidis, diskutabilno je to da li to sto neko u Australiji ima vise novca, znaci da ima bolji standard. Ovde ti jedan vikend van grada kosta od $500 pa navise po osobi, a ja sam za te novce mogla da odem u Grcku ili Dalmaciju na 10 dana.. Uostalom, ovde je i sve ostalo daleko skuplje nego tamo.
 
Poslednja izmena:
Ma mi u biti ovdje živimo solidno...sam znas kak je ..naš narod je navikao kukati, a meni to ide na onu stvar.

Recimo neki dan su bili frendovi (ona je iz Australije) a on je iz RH, pa ce preko nje tamo ici..uglavnom..bili smo kod drugih prijatlja i ti isti prijatelji kukaju toj curi (Australki) kak je ovdje sjebano..a pazi ovo imaju primanja 13 000 kn to je skoro 2 milje eura. S tim da stanarinu plaćaju neke 3 000 kn ..i ja se mislim..ostane im 10 000 tisuća kuna.

Čovječe s tom lovom možeš kako hoćeš. I onda smo malo pričali s tom curom kak je tamo (tu)..i iskreno što dalje sve mi se manje sviđa sve to.

Prvo, kontam da ljudi imaju manje vremena (jer im na putovanje do posla ode dosta, dok ja do svog imam 20 min), i ja sam u 15h - 15 30h gotova s poslom u 16h mogu biti doma, no ja malo laufam po gradu :zcepanje:

Drugo, vidim da je spika ko u Austriji kad sam radila, to ima veći automobil, tv, kucu i ostalo..

O tome koje su razlike kad imas djecu ne mogu reci, sam znam da ovdje imam svekrvu koja je voljna čuvati ak ne dobijes vrtic jer je guzva.

I da ne nabrajam dalje..

To što si rekla o opuštenosti ne znam na sta točno se odnosi..meni je ovdje opuštenije po puno teza sem love u većini slučajeva ;)
 
Sve zavisi kakav je tvoj cilj i šta želiš od života, što se kaže. Da je lako, sigurno nije... Treba se spakovati i početi od nule. Posao, dokazivanje u profesiji, prilagođavanje. Muž i ja smo sabrali i oduzeli kakve su nam šanse ovde, imao dvoje dece.Zaključili smo da ovde nemamo šansu a deca imaju klimavu budućnost. Te kriza, te evrointegracije, dal će biti ili ne...dok dlanom o dlan prođe život. Onda kad spadneš na bednu penziju možeš da se kaješ do sutra, prođe voz. A kako stvari stoje klimaju se penzijski sistemi "jačih"zemalja od naše pa zašto naš neće pući za 20 godina.
Prema tome, možda sam surovo realna ali imam odgovornost prema deci, želim da im pružim veće mogućnosti za školovanje i za posao.
Sigurna sam da će nam biti mnoooogo teško ali nećemo odustati.
Klarisse htela sam da kažem ukratko (pa se rasplinula) sve zavisi šta ti je cilj i motiv u životu. Pozdrav!
 
Nista nije lako u zivotu. Cinjenica je da je najbolje kod svoje kuce, tamo gde si rodjen i komuniciras na maternjem jeziku, medju svojima -porodicom i prijateljima (neprijateljima) i dobro poznatom mentalitetu. Nije svako sposoban da se upusti u nov zivot u nepoznato. Svako ima svoje razloge da ostane ili ode. I svako od nas duboko u sebi zna koliko daleko moze da ide.
I zaista se divim ljudima koji se sa porodicom - decom iseljavaju. I sto manja deca to je bolje i lakse.
Zato buny samo napred. Ima dosta nasih koji su u pocetku - posto se presele u Au ili NZ - bili sludjeni ali mnogi su se snasli uspesno. Mnoga vrata se otvaraju. Kao sto se neka i zatvaraju...
Svi mi sa Balkana smo nekoliko puta u zivotu pocinjali od nule, kao da pre nicega nije bilo. :dash:
Sreca prati hrabre!
 
Nista nije lako u zivotu. Cinjenica je da je najbolje kod svoje kuce, tamo gde si rodjen i komuniciras na maternjem jeziku, medju svojima -porodicom i prijateljima (neprijateljima) i dobro poznatom mentalitetu. Nije svako sposoban da se upusti u nov zivot u nepoznato. Svako ima svoje razloge da ostane ili ode. I svako od nas duboko u sebi zna koliko daleko moze da ide.
I zaista se divim ljudima koji se sa porodicom - decom iseljavaju. I sto manja deca to je bolje i lakse.
Zato buny samo napred. Ima dosta nasih koji su u pocetku - posto se presele u Au ili NZ - bili sludjeni ali mnogi su se snasli uspesno. Mnoga vrata se otvaraju. Kao sto se neka i zatvaraju...
Svi mi sa Balkana smo nekoliko puta u zivotu pocinjali od nule, kao da pre nicega nije bilo. :dash:
Sreca prati hrabre!

Da je kod kuće najbolje,jeste ali i tu ne znam šta bih rekla. Ne znam da li je teže mojim roditeljima što gledaju mene kako se mučim (u doslovnom smislu reči) ili meni što gledam njih koji odvajaju od penzija da kupe hranu za nas i decu(a gde su cipele i jakne za decu, pelene, mleko). Umesto da putuju po svetu i zezaju se, otac sa 68 godina radi privatno i popravlja po kućama da bi dao meni. U stvari, ovo je jedna od onih odliuka u životu kad kažete "E, sad je dosta!" Muž i ja, ako u Australiji budemo radili i pola koliko radimo ovde- aleluja!
Hvala ti na podršci, mnogo znači!
 
Da, ta spika sa roditeljima i da oni pomažu (ili uzdržavaju djecu i to u godinama kad djeca imaju svoju djecu) mi je poznata.

Ovdje kod nas se to isto dešava, iako u manjem postotku nego kod vas.

Ja sam isto tak mislila..da želim otici i zbog djece (koju jos nemam, pa bi po meni bilo pametno da se rode negdje van Balkana)...no, na kraju krajeva znam dosta ljudi koji su gradili kuće za djecu (tipa moj ujak, napravio je kucerinu za sinove, i cijeli zivot ulagao u nju, da bi ti isti sinovi otišli svatko svojim putem gdje ih je put naneo).

Da je početak svugdje heben u to isto vjerujem..ne znam..ja čekam da vidim kaj bum (sto bi zagrepčani rekli) bilo kad uđemo u EU..vjerujem da će se mogućnosti bar malo proširiti.

Sretno svima koji se trude za bolje sutra :worth:
 
Da, cekajuci prodje zivot...da bude bolje, to da . Mora da bude bolje. Bojim se da je pukla EU. Isto tako se nikad ne zna da to isto ne moze da se dogodi negde daleko, kao u Americi na primer. Otisli mnogi tamo a i tamo manje posla,otkazi, sve manje para... samo sto ce svi pre da izvuku iz toga nego Balkanci, lakse se podnosi kriza tamo nego na Balkanu.
Nego, kako kome. Svuda je dobro gde imas posao i novac, da zivis pristojno. Cuda se, ipak, desavaju.
Podrazavam svakog ko preuzima stvar u svoje ruke u teskim situacijama sa namerom da napreduje i bude bolje! I uspevaju ljudi u tome!
 
Pogledaj moj post, mozda ti pomogne

http://forum.krstarica.com/threads/344701

na zalost post je obrisan ali postavicu novi

poz

Rado bih pogledao post ali i ako je postavljen dva puta nema ga vise,uglavnom ako posotoji mogucnost da saznamo sta je sadrzaj u postu rado bih pogleda jer me ineteresuje konkretno pitanje na pocetku teme samo sto je struka razlicita(diploma konobara,radio van te struke 10 godina,a u toj struci samo tri)itd..uglavnom to je to..u svakom slucaju hvala..inace imam nevencanu suprugu i ocekujemo bebu sada u Maju,vencacemo se kad dodje vreme,no ja bih pokusao da nadjem posao pa da odem na neku radnu vizu,vama svima je ovde verovatno vec i dosadno da svakom objasnjavate itd,ali molim da mi se ne zameri..ako iko ima sta da doda bice mi cast da saslusam..pozdrav svima
 
Prije GFC-a su ljudi dolazili da studiraju (ukljucujuci i kurseve na TAFE) pa poslije sa studentskih prelazili na PR vize. Studentima je dozvoljeno da rade 4 sata dnevno, mada su jako slabo placeni, ispod zvanicnog minimuma. Ne znam kako je sad. Pogledaj na immi.gov o studentskim vizama i na sta studenti imaju pravo poslije studija. To je bila najlaksa opcija.
 
Ljudi dragi, sve je ovo, na zalost, tacno sto ispisaste u ovim redovima. Svima se motaju iste misli i zelja da nasa deca ne prolaze kroz sve ovo. Mladost smo proveli u bedi, studije zavrsili u jos gorim uslovima i sad radimo i stvaramo porodice nadajuci se da ce nam Bog dati zdravlja i zdravog razuma da izdrzimo. Mislim da to nije poenta zivota i da vredi probati i otici, pa kud puklo da puklo. Ova Australija komplikuje svoj zakon iz dana u dan. Eto, sada svaka drzava u Australiji pravi svoju SOL listu i kriterijume i bice jos toga. Ostaje nam da se na ovom forumu ispomazemo maksimalno. Ovde se ljudi najbolje razumeju jer prolaze kroz istu situaciju. Ako AU vlada planira da ima 52 miliona stanovnika do 2020. godine, to znaci da tamo izgradnja tek predstoji. Kad ima industrije, postoji potreba za svim ostalim zanimanjima i poredjenje sa Srbijom i ostalom kvazi "EU" je bespotrebno. Svaka informacija je dobrodosla svima i naravno, ohrabrenje. Idemo napred.
 
Ja nesto petljam sa MARN agentom neki Fred Malloy,registorvan je i sve,pa sam zatrazio info recimo ja bih da odem na student visu,ali da pohadjma neki kurs ili neki trening,da bih dobio certificat u Obezbedjenju Security Officer recimo,dobio sam email od njega gde kaze da moze i da se start znaci da pocne da trazi skolu ili kurs placa 150 Au dolara..ima li neko nesto da kaze...i da posavetuje..i kaze da je dozvoljen rad max 20 sati nedeljno?
 
@luche
AU vlada ne planira da ima 52 mil stanovnika do 2020, bar ne zvanicno. Ne znam od kud ti to. Pricali su da bi ako se nastavi trend imigracije iz 2009-e doslo do nekih 30-tak miliona do 2050. Australijanci se najeze kad cuju ovu pricu i vlada nema nikakvu podrsku za ovu ideju. Nauka kaze da Australija zbog svoje klime i polozaja nema kapacitet da podrzi veliki broj ljudi, inace bi Aboridzina bilo bar pola milijarde (mislim na vrijeme prije naseljavanja Evropljana). Citao sam doco "Yali's People" koji objasnjava razloge skromne populacije i niskog tehnolskog nivoa razvoja Aboridzina (u poredjenju sa Evropljanima) i povezuje to sa zeznutom klimom i prirodnim nepogodama koje pogadjaju ove prostore u redovnim intervalima. Ne mogu postat doco jer je zasticen, ali mozes proguglat malo pa mozda nadjes nesto.

Korporacije (uglavnom strane firme koje imaju kratkorocne interese u Ozu) guraju pricu da treba dovoditi radnike iz drugih zemalja jer to obara cijenu rada. Nema govora da u Australiji nedostaje bilo kakve radne snage. Ako i ima deficita, to je zato sto obrazovani ljudi pale u USA i Aziju jer su tamo mnogo bolje placeni a troskovi zivota su drasticno nizi, sto ukupno dize standard za duplo, ili je previse stresno pa mnogi ne zele da rade u tim profesijama (iako su se obrazovali za to) i rade nesto drugo (najbolji primjer su medicinski tehnicari).

@Aleks1974
Agenti ti nece ponuditi nista sto ti sam ne mozes postici. Znaci oni nemaju neke varijante ispod stola, kao sto bi ocekivao kod nas, vec su isljucivo dobro upoznati sa zakonima i procedurom, a to mozes i ti ako se malo posvetis. Vecina nas koji smo dosli kao skilled smo sve sami zavrsili. I istina je da mozes raditi 20 sati nedeljno, ali i da je vrlo tesko naci posao cak i u kaficu ili samopsluzi ako si bez Oz radnog iskustva, sto te zakljucava u beskonacnu petlju iz koje neki ne izadju i po 6+ mjeseci. Vlada je dozvolila da se studenti placaju ispod zvanicnog minimalca, ali nisam siguran koliko je to tacno. Proguglaj malo, sigurno ces naci dosta info o tome.

Moj ti je savjet da ako bas zelis da dodjes, probaj da odvojis zanimanje i interese od potencijalnih studija. Tj. sasvim je ok da dodjes ovde i studiras za nesto sto te ne zanima (npr. frizer, kuhar itd), kad zavrsis uzmes PR i onda trazis posao u obezbjedjenju ili policiji. Znaci to sto zavrsis ovde ne mora da bude tvoja buduca profesija. Cak i oni koji dodju na skilled vizu nisu obavezni da rade u profesiji preko koje su dosli. Znaci mozes doci ka IT pro i raditi kao trgovac, bez problema.
 
Agenti ti nece ponuditi nista sto ti sam ne mozes postici. Znaci oni nemaju neke varijante ispod stola, kao sto bi ocekivao kod nas, vec su isljucivo dobro upoznati sa zakonima i procedurom, a to mozes i ti ako se malo posvetis. Vecina nas koji smo dosli kao skilled smo sve sami zavrsili. I istina je da mozes raditi 20 sati nedeljno, ali i da je vrlo tesko naci posao cak i u kaficu ili samopsluzi ako si bez Oz radnog iskustva, sto te zakljucava u beskonacnu petlju iz koje neki ne izadju i po 6+ mjeseci. Vlada je dozvolila da se studenti placaju ispod zvanicnog minimalca, ali nisam siguran koliko je to tacno. Proguglaj malo, sigurno ces naci dosta info o tome.

Moj ti je savjet da ako bas zelis da dodjes, probaj da odvojis zanimanje i interese od potencijalnih studija. Tj. sasvim je ok da dodjes ovde i studiras za nesto sto te ne zanima (npr. frizer, kuhar itd), kad zavrsis uzmes PR i onda trazis posao u obezbjedjenju ili policiji. Znaci to sto zavrsis ovde ne mora da bude tvoja buduca profesija. Cak i oni koji dodju na skilled vizu nisu obavezni da rade u profesiji preko koje su dosli. Znaci mozes doci ka IT pro i raditi kao trgovac, bez problema.HorusTheGreat

Hvala Horus
 
@HorusTheGreat
Ovaj podatak o predvidjenom broju stanovnika sam dobila preko mail-a, jedan od newsletter-a u vezi imigracije. Trazila sam ga ovih dana da ga postavim, ali ne nadjoh ga. Delom zato sto smo u strasnoj guzvi, muz ide za USA, a nismo ocekivali poziv tako brzo. Naravno, AU je nas cilj i ne odustajemo. Ako pronadjem, stavljam ga obavezno. Nasla sam i e-knjigu o trazenju poslodavca u AU. Pisala ga je zena koja se bavi savetovanjem imigranata. Ispada da smo sve pogresno radili. Eto, u AU je 70% radnih mesta u tzv.hidden marketu. Ko hoce, neka mi ostavi mail adresu na pp i poslacu mu.
 

Back
Top