Smisao i Cilj Zivota

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
Na temu SMRT vec su napisane 24 strane.Posto su zivot i smrt neodvojive zeleo bih da porazgovaramo o Zivotu,onako kako je naslovljeno.Mislim da ako za nesto ne vredi umreti,za to ne vredi ni ziveti!
 
Hektor:
goodday:
ok....glupo mi je shto se ubacujem...ali svejedno...sada vec isterujesh svoje....
Naprotiv goodday,dobro si dosao.Ali brate,napisi barem 5 smislenih recenica(bez uvrede molim).
napisao bi ja i vishe od 5 ali mi je glupo da bacam bisere pred svinje :lol: :lol: ...nije moje....to je iz biblije :lol: ....da li ti trazish neki smisao ovde????
mene trenutno ne zanimaju smisleni postovi...kada se pojavi neka interesantna tema koja ce me okupirati dacu se na pisanje....ovako mogu samo da se smejem
 
Hektor:
anakin:
naravno da ima...ne budi tako nadobudan...
Molio bih te da me naucis nesto.Ako bi mi otkrila svoj smisao i cilj,mozda bi progledao (divlja rece da sam slep).Napisi nesto od svoje mudrosti,bice nam svima korisno,barem meni.

jesam negde rekla da sam mudra? nisam primetila...

dokle god budes trazio nekog da te vodi za rucicu i crta ti smisao, neces ga pronaci...
tad ces stalno imati neki tudj smisao koji nema veze s tobom....
 
anakin:
Hektor:
anakin:
naravno da ima...ne budi tako nadobudan...
Molio bih te da me naucis nesto.Ako bi mi otkrila svoj smisao i cilj,mozda bi progledao (divlja rece da sam slep).Napisi nesto od svoje mudrosti,bice nam svima korisno,barem meni.

jesam negde rekla da sam mudra? nisam primetila...

dokle god budes trazio nekog da te vodi za rucicu i crta ti smisao, neces ga pronaci...
tad ces stalno imati neki tudj smisao koji nema veze s tobom....
Draga anakin,moj zivot je preispunjen smislom.Kad sam bio mali,mudraci su me poucili,a sad kad sam odrastao zivim cudesni zivot!Cilj je predamnom,ka njemu idem,smisao mi daje snagu,jer moj Bog je Logos!
 
anakin:
e ena...tvoji postovi na drugim forumima su jako interesantni...nikako ne mogu da ih povezem sa ovim hriscansko-bezgresnim stavom ovde....

Mene niko i ne može da poveže :lol: :lol: :lol:
Stvar je u tome da sam ja svesna svih iskušenja, i znam gde pravim greške - a ljudski je grešiti. Sva je moja ličnost totalno ne povezana, no dobro...
Suština je da JA pravim greške i kajem se zbog njih, ali ne moraju svi da me vide kako plačem ili sl. Zar se u Bibliji ne kaže služi Gospodu Bogu tajno, i on će ti dati platu javno!?
 
Ena187:
Pored privatnih diskusija, moji raniji postovi na filosofiji, koje je Incognito zaključao (mladi gospodin ne podnosi religiju, tačnije Pravoslavlje i Hrišćane).

Ja nemam nista protiv pravoslavlja ali i ja izbegavam
vase diskusije.
Koliko ja znam logika je smrt za veru ili nesto tako
(cuo sam to mnogo puta od visokih svestenih lica).
Vashe debate su cesto lisene i korektnog laickog objasnjenja.
--U filozofiji se prati sled , indukcija , dedukcija ,
a vecina (i mozda i svi) teologa mora biti verna
pristupu gde se ne oslanja na logiku nego na veru...

Mozda zbog toga ,takve rasprave vishe lice na prepucavanje argumentima ,sterilno, crno belo lobiranje.

I ta teznja da sve odmah obojite u poslanice,
samo mogu da dodam , kako je sveti Petar ucio coveka da moli. Vera dobija tako negativnu predstavu ako se fanaticno suprotstavljate ateistima ili deteistima.
Ja vidim ostrascenost , a ne prirodnost i veru, ali ako vam to treba da bi tako ojacali svoja ubedjenja onda ok , ali nemojte toliko siroko po konferenciji.
 
Ena187:
Mene niko i ne može da poveže :lol: :lol: :lol:
Stvar je u tome da sam ja svesna svih iskušenja, i znam gde pravim greške - a ljudski je grešiti. Sva je moja ličnost totalno ne povezana, no dobro...
Suština je da JA pravim greške i kajem se zbog njih, ali ne moraju svi da me vide kako plačem ili sl. Zar se u Bibliji ne kaže služi Gospodu Bogu tajno, i on će ti dati platu javno!?

Zar tako stoje stvari.
Sluziti tajno , a ne kajati se tajno.
Vishe mu sluzis , ako se trudis da ne pravis greske ,
nego da stalno pravis i stalno se kajes.
Za vernika koji dopusta da toliko dugo ostane ne povezan , obicno angazuju egzorciste.

Izvinjavam se zbog svog vishe nego skromnog znanja.
 
ohhhh....ti bezgreshni choveche...
otkrio si chudo...aj sada mi objasni kako da budem pametan unapred.....


zahvaljujem na svim odgovorima koji nisu vezani, direktno i indirektno, sa biblijom

PS...dodirni me sveti choveche
 

Back
Top