masoni u srbiji...

A vanzemaljska bica prosto iskacu iz svih religija,meni poznatih.
Cudi me da to ne uvidjash.

Apsolutno razumem o cemu govoris.

Ali gledajmo sve to sa perspektive religije.

Pazi kada sam rekao "svi znamo" da se u hriscanstvu nigde ne spominju vanzemaljci, podrazumevao sam pod tim da nigde ne pise o zivotnoj formi sa druge planete.:rtfm:

Vec se "nadljudska" bica karakterisu kao andjeli, demoni ... itd. A to se takodje sve pominje i u masonskoj religiji.

A da li se Andjeli mogu karakterisati kao vanzemaljci ili sl. to je druga prica.

E sada Masonsko drustvo takodje citira Bibliju, samo sto sve citate izvrce naopacke.

I oni takodje veruju u Sveto Trojstvo, ali u negativnom smisu, npr Sveto Trojstvo se u nekim njihovim knjigama spominje kao "Troglava Azdaja" i sl.

Ukratko:
Ako Masoni raspravljaju o Biblijskom ucenju, to automatski izbacuje svaku pricu o tzv. reptilima i slicnim planetarnim posetama
 
Ne poznajem sadrzinu njihovih ucenja niti tvrdim ista"iz prve ruke".
Vidim samo citavu hijerarhiju vlasti na planeti kao dobrano opsednutu kompetitivnim umesto sinergijskim duhom.
Kad se dve strane nadmecu ,cilj obema je da druga strana bude gubitnicka.
Zashto ne kooperativno do brzeg i lakseg napredka?
Jedini odgovor je da tvoj napredak iziskuje moju zrtvu i obrnuto.
Ja sad idem da spavam a ko oce nek misli o ovom.
 
U toku je TV intervju Dragana Jovanovica na Studiju B u kom je chovek , novinar ,isprichao pricu o unishtavanju tvrdjave Zhrnov ,na vrhu Avale i spomenika znanom junaku srpskom izvidjacu starom 14 godina kom je granata, koja predpostavljam nije eksplodirala, izbila srce iz grudi.
Potresen nemacki vojskovodja naredio je podizanje spomenika tom mladom junaku a mason oslobodilac porushio i srednjevekovnu tvrdjavu i spomenik svedocanstvo iz 1914.

Sve to da bi na tom mestu kulturnog i istorijskog genocida podigao crni hram koji je intervjuisani novinar nazvao "solomonskim".

Guglajuci o tome natrchao sam na temu na pdf istorija
http://forum.krstarica.com/threads/259454

A i ovo je zanimljivo http://sr.wikipedia.org/sr-el/Жрнов

Eto i josh jednog zanimljivog "traga"za pracenje.
 
U toku je TV intervju Dragana Jovanovica na Studiju B u kom je chovek , novinar ,isprichao pricu o unishtavanju tvrdjave Zhrnov ,na vrhu Avale i spomenika znanom junaku srpskom izvidjacu starom 14 godina kom je granata, koja predpostavljam nije eksplodirala, izbila srce iz grudi.
Potresen nemacki vojskovodja naredio je podizanje spomenika tom mladom junaku a mason oslobodilac porushio i srednjevekovnu tvrdjavu i spomenik svedocanstvo iz 1914.

Sve to da bi na tom mestu kulturnog i istorijskog genocida podigao crni hram koji je intervjuisani novinar nazvao "solomonskim".

Guglajuci o tome natrchao sam na temu na pdf istorija
http://forum.krstarica.com/threads/259454

A i ovo je zanimljivo http://sr.wikipedia.org/sr-el/Жрнов

Eto i josh jednog zanimljivog "traga"za pracenje.

verovatno je tu neka energetska zemljina tacka, cim je tu bio taj stari grad, a onda jos i srusen da bi podigli masonski hram :think:

evo ga taj spomenik:

800px-Monument_to_the_Unknown_Hero_Avala1.jpg


avala_neznani_junak.jpg



ova slika govori vise od reci:

dan-pob._v.jpg


2781908.jpg
 
Poslednja izmena:
Posle Prvog svetskog rata, lokalno stanovništvo pronašlo je veći broj grobova srpskih vojnika poginulih u ratu, među njima i grob jednog neznanog srpskog vojnika. Narod okolnih sela je tom vojniku 1922. podigao skromni spomenik. Kasnije je Državni odbor za podizanje spomenika Neznanom junaku odlučio da mu se na vrhu Avale podigne reprezentativniji spomenik. Projekt za spomenik izradio je vajar Ivan Meštrović, u obliku mauzoleja sa karijatidama koje predstavljaju žene u narodnim nošnjama iz svih jugoslovenskih krajeva. Spomenik je građen od jablaničkog granita od 1934. do 1938. godine. Za potrebe građenja ovog spomenika 1934. godine dinamitom su razrušeni ostaci srednjevekovnog grada Žrnova, što i danas nailazi na oštru osudu među istoričarima.

parki, opet si zalutao negde...
 
O Milice vrati se i procitaj ponovo .
Nije narod podigao spomenik vec Nemac, komandant , zna mu se i ime i prezime te stoga nije "neznani".
20 godina kasnije masonski kralj rushi dinamitom i stari spomenik i tvrdjavu , sumanuto ,slozicesh se i postavlja kopiju mauzoleja kralja Kira iz Persije ,Darijevog oca , ako se ne vartam ili dede ,da ne guglam sad .

Tako da niko nije zalutao, vec vam prikazijemo dobra dela zidarska, nebil vam razbili stereotip koji ste usvojili o njima kao dobrochiniteljima.
 
Poslednja izmena:
O Milice vrati se i procitaj ponovo .
Nije narod podigao spomenik vec Nemac, komandant , zna mu se i ime i prezime te stoga nije "neznani".
20 godina kasnije masonski kralj rushi dinamitom i stari spomenik i tvrdjavu , sumanuto ,slozicesh se i postavlja kopiju mauzoleja kralja Kira iz Persije ,Darijevog oca , ako se ne vartam ili dede ,da ne guglam sad .

Tako da niko nije zalutao, vec vam prikazijemo dobra dela zidarska, nebil vam razbili stereotip koji ste usvojili o njima kao dobrochiniteljima.

hajde,
1. ime i prezime nemackog komandanta
2. ime i prezime masonskog kralja i tacan datum rusenja starog spomenika i tvrdjave
3. sliku mauzoleja kralja kira
cekam.
 
elem, da nastavim. (dok sacekam budalu da odgovori procice bar sat vremena)
malo sam proguglala i nasla da je mestrovica inspirisao pomenuti spomenik kralja kira. i sta sad? ponovo cemo se vratiti na price o masonima-iluminatima-reptilima? ne razumem.
plus, sem te inspiracije, nista vise masonskog nema na tom spomeniku. koliko sam procitala radi se o grckoj formi, sa karijatidama gde svaka zena ima nosnju iz razlicitih delova tadasnje jugoslavije.
preterujete.
slazem se da masa zgrada u beogradu nose masonska obelezja, ali nije bas svaka "obelezena".
 
I shta sad, ja nasedam i tazim vam linkove za sasvim jasnu stvar da su mocni zidari srushili spomenik?

Stvarno bih trebao da budem budala.
Eto vam pa guglajte.
Zasto crn a ne zut ,zasto zene u narodnim noshnjama ,zaboli me uvce .
Srushili i unishtili tvrdjavu i spomenik.
Nedugo posle ...Marsej.
 
Cudno je da za srpski spomenik inspiracija bude Persijski mauzolej ?

Uostalom, kakva je povezanost Masona i Persijanaca?

Velika masonska loza Srbije:

"Koreni Drevnog i Prihvaćenog Škotskog Obreda (rituala) zadiru daleko u prošlost, a učenja i simbolizam koje sadrži prethode hiljadama godina njegovom formalnom konstituisanju. On je zbir znakova, simbola i zapisa......Njegovi tragovi se nalaze na grobovima i hramovima Indije, na ruševinama Nubeje, u dolini Nila, Asiriji, Persiji....."

http://www.vmls.rs/skotski-obred.html
 
da rezimiramo;) Sada smo dokazali i povezanost masona sa persijom, eto razloga zasto je bas takav spomenik otvorio masonski kralj aleksandar i eksplozivom sramnio sa zemljom jedno od najvrednijih srednjovekovnih utvrđenja u srbiji. Meni se sve vise cini da taj spomenik uopste nije spomenik "neznanom junaku", vec spomenik "velikom arhitekti" :think:
 
Poslednja izmena:
pogledajte zanimljiv post iz pdfa Istorija:

Кralj Aleksandar Karađorđević је otpočeo ceremoniju držeći srebrni čekić u ruci, а srebrni čekić spada među osnovne simbole alatke kod masona. Štaviše, u skladu sa simbolima slobodnih zidara, čekić je jedna od osnovnih alatki, pa čak i kada mason umre, odnosno, kako to kažu njegova "braća", kada "ode na večni istok", za njega se kaže i kako je "ostavio čekić". Tako je, na specifičan način, kralj posredno dao do znanja o svojoj masonskoj pripadnosti, kao i o simboličkoj slobodnozidarskoj crti koja je imala za zadatak da obeleži i sam budući spomenik. To nije bilo sve, jer fotografija beleži još jedan, veoma bitan detalj koji je prethodio događaju. To su menzura sa uljem, posuda sa vinom, kao i srebrni čekić i kamen temeljac, koji su ceremonijalno na bezmalo isti način bili deo protokola kada su polagani kameni temeljci za Kapitol u Vašingtonu, kao i Kip slobode u NJujorku, spomenici koji su već dobro poznati i tipični simboli svetske masonerije. Doduše, ovog puta se ne vidi da li je tu bila i posuda sa žitom, koja je redovno simbolički prisutna u ovakvim prilikama. Sve je to bio deo tzv. konsekracije, poslova koji prethode prvom ritualnom radu.

3174160288_395dd0546d_b.jpg


Tokom popodneva, na Vidovdan, 1934. godine, Viteški kralj Aleksandar I Karađorđević Oslobodilac stigao je na Avalu.U pratnji pet ađutanata, kralj je obišao spomenik, a potom...
3174160308_49ca9628a3_o.jpg


...svečano otvorio spomenički kompleks Neznanom Junaku na Avali.

Potpisana povelja smeštena je zatim u stakleni tubus zajedno sa srebrnim čekićem i položena u temelje spomenika.
3173357521_c097b26683_o.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top