28. 06.

pozitivan dogacaj ili ne


  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
juce je bio veliki datum za srbe. ali jedan post je naveo nekoliko vaznih dogadjaja koji su se desili u srbiji tog dana.
mene interesuje da li su svi ti datumi pozitivni ili ne.
znaci pitanje je koji je dogadjaj pozitivan a koji ne.
anketa je sa vise odgovora, prva pet primera "zaokruzite ako mislite da su pozitvini dogadjaji, a drugih pet ako mislite da ima negativnih posledica.
28. juni 1389., dogodila Kosovska bitka, sukobile su se turska i srpska vojska.
28. juni 1914., atentat na prijestolonasljednika Franju Ferdinanda u Sarajevu, početak Prvog svjetskog rata
28. juni 1921., Kralj Aleksandar proglasio novi ustav Kraljevine SHS -Vidovdanski ustav
28. juni 1989., proslava 600. godišnjice Kosovske bitke - poznati govor Slobodana Miloševića i
28. juni 2001., izručenje Slobodana Miloševića sudu za ratne zločine u Haagu
 
Poslednja izmena:
28. lipnja 1389., dogodila Kosovska bitka, sukobile su se turska i srpska vojska.
Kratkorocno pogubno, dugorocno je itekako uticalo na ocuvanje srpskog nacionalnog identiteta.

28. lipnja 1914., atentat na prijestolonasljednika Franju Ferdinanda u Sarajevu, početak Prvog svjetskog rata
Da je to bio stvaran razlog izbijanja Prvog svetskog, rekao bih tragican dogadjaj.

28. lipnja 1921., Kralj Aleksandar proglasio novi ustav Kraljevine SHS -Vidovdanski ustav
Nastavak pogubne politike ujedinjenja sa Hrvatima i Slovencima.

28. lipnja 1989., proslava 600. godišnjice Kosovske bitke - poznati govor Slobodana Miloševića
Raja je pala na pricu prevejanog komunistickog aparatcika koji prstom nije mrdnuo za Srbe preko Drine i Dunava i koji je potpisao kumanovsku kapitulaciju.

28. lipnja 2001., izručenje Slobodana Miloševića sudu za ratne zločine u Haagu
Sramota. Trebalo mu je suditi ovde, a ne bi bilo zgoreg ni da je petog oktobra visio sa neke bandere.
 
juce je bio veliki datum za srbe. ali jedan post je naveo nekoliko vaznih dogadjaja koji su se desili u srbiji tog dana.
mene interesuje da li su svi ti datumi pozitivni ili ne.
znaci pitanje je koji je dogadjaj pozitivan a koji ne.
anketa je sa vise odgovora, prva pet primera "zaokruzite ako mislite da su pozitvini dogadjaji, a drugih pet ako mislite da ima negativnih posledica.

:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Svaki dogadjaj je negativan.
U Kosovskom boju izgubili smo ljude, izgubili smo svo plemstvo, naucili da izmisljamo "krivce" za poraze i tamo gde ih sigurno nema. Doduse ostao je lep mit, pomogao da se ocuva nacionalni identitet ali...Prevelika je cena toga bila.
O atentatu i da ne govorim, iako ne verujem da je atentat uzrok rata opet je los i kao izgovor. Prvi rat je svetla tacka nase istorije ali...I on je preskup i po broju zrtava i po onome sta nam je njegov zavrsetak doneo.
Vidovdanski ustav je jedna od vecih gluposti koju smo mirno prihvatili.
Govor Milosevica je takva baljezgarija kojoj je pridavano toliko vaznosti da je apsurd i secati se toga.
Izrucenje...Sramota za Srbiju. Trebao mu je i zatvor i sud ali da mu sude oni kojima je kriv: Srbi.
 
kako se nikada ne drzite citiranog posta i odgovora koji je njemu namenjen. ovde je rec o mojim pravopisnim "greskama", i ja sam samo dodao primedbu da si jednu prevideo.
a posto mislis da necu shvatiti post, necu ga ni citati.

Нисам ни сумњао ...

Увек када наиђеш на аргументе побегнеш као Вук Бранковић са Косовског Боја ...

:whistling::whistling::whistling:
 

Back
Top