Cika u Kupinovu koji prodaje cincile za pravljenje najfinijih bundi!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ljubispica

Obećava
Poruka
79
Juce sam cula da covek u Kupinovu uzgaja cincile! Da li neko zna to bice.. Posto nisam sigurna sta je to posto covek ili nesto humano nije. Ako imate nekoga tamo raspitajte se molim vas.. Kako stoje zakoni u Srbiji po pitanju toga?!? A batina ili motika mozda to pomogne? Ja sam u pocetku bila fina sa takvima, ali sam shvatila da samo sila pomaze. Posto znam kako se uzgajaju, koliko je za bundu potrebno i kako se ubijaju ta bica treba mi savet(FIN) ili ne bas za tog gospodina.. Moze tuzba ili nesto mnoooooooooogo gore posto ne zasluzuje nista fino. Kako da se postupi u ovom slucaju posto se ja jako nerviram hvala:evil:? Iako je nas zakon jedini kao u Turskoj koji nije razvijen po pitanju prava zivotinja da li ima ikakvog resenja?:sad2:
 
To je sasvim legalno dok se ubijaju spricom sa adekvatnim otrovom koji pruza brzu i najmanje bolnu smrt.
Ima par ljudi u srbiji koji uzgajaju cincile radi krzna, i to je veoma unosan posao, cak smo i mi razmisljali o tome, samo je pocetna suma mnogo velika.
ne vidim u cemu je problem, u cemu je razlika izmedju uzgajanja prasica i pilica radi mesa i cincila radi krazna? ne glumite ludilo molim vas, ljudi samo nalaze nacin da prezive u ovoj zemlji a vama stalo do jadnih cincila...peticija bla bla..?
ako ti je tolko stalo do zivotinja, ne jedi meso, i ne nosi stvari od zivotinjskog krzna,
a covek, dokle god to radi po propisanim tackama koje su kolo znam,
adekvatan prostor, hrana i nacin ubijanja
pustite coveka da radi
ako vi nemate sta da radite u zivotu, pustite druge da zaradjuju za hleb
tacka i pozdrav
 
a ti ivane da znas kako se to sve radi,zgrozio bi se....
zivis u bajci ocigledno

a ne vidim razlog da ljudi nose krzno....
koji ce nama djavo krzno?
to bre nose ove plitke nafrakane kuchkice koje misle da su lepe u "tudjem perju"

Nismo vise pecinski ljudi pa da se ogrnemo krznom da nam bude toplo.
i totalno je besmisleno ubijati milione zivotinja zbog bundi i ostalih gluposti....

druge da zaradjuju za hleb?
mogu misliti...jadnici,nesposobni za neki normalan posao pa se bave gajenjem zivotinja za krzno....
ne teraj me da ti stavljam linkove sa filmovima,da vidis kako se to radi
mada,tebi bi verovatno to bilo opusteno....
zivotinje nisu ljudi...ko ih ebe,nek pocrkaju sve....u najgorim mukama...bitno da coveku bude super
 
a ti ivane da znas kako se to sve radi,zgrozio bi se....
zivis u bajci ocigledno

a ne vidim razlog da ljudi nose krzno....
koji ce nama djavo krzno?
to bre nose ove plitke nafrakane kuchkice koje misle da su lepe u "tudjem perju"

Nismo vise pecinski ljudi pa da se ogrnemo krznom da nam bude toplo.
i totalno je besmisleno ubijati milione zivotinja zbog bundi i ostalih gluposti....

druge da zaradjuju za hleb?
mogu misliti...jadnici,nesposobni za neki normalan posao pa se bave gajenjem zivotinja za krzno....
ne teraj me da ti stavljam linkove sa filmovima,da vidis kako se to radi
mada,tebi bi verovatno to bilo opusteno....
zivotinje nisu ljudi...ko ih ebe,nek pocrkaju sve....u najgorim mukama...bitno da coveku bude super

znam kako se to radi, gledao sam uzivo ;)
i nagledao sam se takvih filmova ne brini se...
ovo boldovano necu ni da komentarisem..
kapiram ja da se vi cimate za zivotinje, ali spustite se malo na zemlju...
 
ne vidim u cemu je problem, u cemu je razlika izmedju uzgajanja prasica i pilica radi mesa i cincila radi krazna?

Prvo, razlika je u tome što je krzno luksuzna roba, a meso to nije.
Drugo, krzno ima daleko veći broj alternativa nego meso.



ne glumite ludilo molim vas, ljudi samo nalaze nacin da prezive u ovoj zemlji a vama stalo do jadnih cincila...peticija bla bla..?

Ljudi nalaze način da prežive?! :hahaha:
Tako što gaje činčile?!
I mi glumimo ludilo?
Lik našao način da brzo zaradi na muci životinja, i to je tebi "našao način da preživi". :roll:



ako ti je tolko stalo do zivotinja, ne jedi meso, i ne nosi stvari od zivotinjskog krzna,

A zašto misliš da to već ne radi? :dontunderstand:



a covek, dokle god to radi po propisanim tackama koje su kolo znam, adekvatan prostor, hrana i nacin ubijanja
pustite coveka da radi
ako vi nemate sta da radite u zivotu, pustite druge da zaradjuju za hleb
tacka i pozdrav

Upravo je u tom načinu ubijanja problem, da ne ulazimo u adekvatan prostor. :roll:
Zarađuje za hleb?! Ma daj, osvesti se! Da nema možda i jedanaesteroro usvojene dece i dve izbegličke porodice, koje ovaj invalid hrani? :roll:
 
oko cicnila treba jako mnogo posla i isplati se posle 3 godine u najboljem slucaju...tako da da, zaradjuje za hleb...nije nista nalik lakoj lovi na racun jadnih zivotinja...
i moj stav je ako se radi prema onim tackama to je sasvim ok, a ako ih ubija davljenjem, gusenjem , misomorom itd. onda sam protiv...
a i problem nije taj covek sto ih uzgaja nego ljudi koji kupuju te bunde...
i sad ako meso nije luksuz svinje treba da se ubijaju kojekako ili sta...?
sta je onda poenta ?
nista vi na zemlji, daleko ste odatle..vratite se u realnost...
 
oko cicnila treba jako mnogo posla i isplati se posle 3 godine u najboljem slucaju...tako da da, zaradjuje za hleb...nije nista nalik lakoj lovi na racun jadnih zivotinja...

Možeš li da trenutak zastaneš i pažljivo proanaliziraš ovo što si napisao?
Ako zarađuje za hleb i bori se da preživi, kao što tvrdiš, šta onda jede te tri godine? :dontunderstand:
A njegova porodica?
Dakle, ako već tri godine mora da čeka da mu se posao isplati, a nije mogao da počne taj posao bez ozbiljnijeg kapitala, jer ipak, činčile nisu korov, onda teško da se ocene "bori se da preživi" i "zarađuje za hleb" mogu na njega primeniti, zar ne?
Razmisli sam o ovome. :think:



i moj stav je ako se radi prema onim tackama to je sasvim ok, a ako ih ubija davljenjem, gusenjem , misomorom itd. onda sam protiv...
a i problem nije taj covek sto ih uzgaja nego ljudi koji kupuju te bunde...
i sad ako meso nije luksuz svinje treba da se ubijaju kojekako ili sta...?
sta je onda poenta ?
nista vi na zemlji, daleko ste odatle..vratite se u realnost...

Koliko ja znam, krznašice se ubijaju tako što im se metalni štap nabije u dupe i pusti struja koja ih ubije. Tako se ne oštećuje krzno.
Niko nije tvrdio da svinje treba ubijati na okrutan način, ne znam odakle ti to. :dontunderstand:
Realnost je nedostatak obrazovanja i želje za obrazovanjem kod velikog dela populacija, što skopčano sa stavom da je njihovo dupe u svakom trenutku, u svakom pogledu, najbolje i najvažnije, uzrokuje dalekosežne i nesagledive posledice po životinje i po životnu okolinu uopšte.
Globalne klimatske promene su kumulativni efekat takvog ne shvatanja funkcionisanja prirodnih procesa.
Možda tebi to deluje nepovezano, no isti oni ljudi kojima ova tema nije jasna, ili oni koji su za odstrel svih pasa lutalica, spadaju u one koji ne haju mnogo ni za druge aspekte životne sredine, a često se nalaze na pozicijama da donose odluke koje se tiču svih nas i utiču na sve nas.
 
Možeš li da trenutak zastaneš i pažljivo proanaliziraš ovo što si napisao?
Ako zarađuje za hleb i bori se da preživi, kao što tvrdiš, šta onda jede te tri godine? :dontunderstand:
A njegova porodica?
Dakle, ako već tri godine mora da čeka da mu se posao isplati, a nije mogao da počne taj posao bez ozbiljnijeg kapitala, jer ipak, činčile nisu korov, onda teško da se ocene "bori se da preživi" i "zarađuje za hleb" mogu na njega primeniti, zar ne?
Razmisli sam o ovome. :think:






Koliko ja znam, krznašice se ubijaju tako što im se metalni štap nabije u dupe i pusti struja koja ih ubije. Tako se ne oštećuje krzno.
Niko nije tvrdio da svinje treba ubijati na okrutan način, ne znam odakle ti to. :dontunderstand:
Realnost je nedostatak obrazovanja i želje za obrazovanjem kod velikog dela populacija, što skopčano sa stavom da je njihovo dupe u svakom trenutku, u svakom pogledu, najbolje i najvažnije, uzrokuje dalekosežne i nesagledive posledice po životinje i po životnu okolinu uopšte.
Globalne klimatske promene su kumulativni efekat takvog ne shvatanja funkcionisanja prirodnih procesa.
Možda tebi to deluje nepovezano, no isti oni ljudi kojima ova tema nije jasna, ili oni koji su za odstrel svih pasa lutalica, spadaju u one koji ne haju mnogo ni za druge aspekte životne sredine, a često se nalaze na pozicijama da donose odluke koje se tiču svih nas i utiču na sve nas.

kapiram na sta ciljas, ali malo bukvalno shvatas, ono sto sam ja rekao jeste da to nije ni malo laka zarada na racun zivotinja..kao sto je neko kreno da prica...
zivotinja moze da se ubije na 300 nacina ono sto sam ja video , kad smo razmisljali o gajenju cincila jeste taj otrov koji ide spricom, tako se krzno takodje ne unistava, a i nije skupo..
zato ako covek ispunjava uslove, legalno je, tu nema sta da se prica...njegovo pravo da gaji kolko oce i kad oce...sad da li se to tebi svidi ili ne to je tvoja stvar..
za svinje, cinjenica je da se ubijaju na okrutne nacine, kako i sve ostale domace zivotinje..
da se razumemo ja jako volim zivotnje, i imam psa, par macaka ali opet kazem, realno gledam na stvar...
 
kapiram na sta ciljas, ali malo bukvalno shvatas, ono sto sam ja rekao jeste da to nije ni malo laka zarada na racun zivotinja..kao sto je neko kreno da prica...

Eh, sada te ja bukvalno shvatam, a koristio si izraze "bori se da preživi" i "zarađuje za hleb"... nemoj tako, nismo deca.
Znači utvrdili smo da nije ušao u posao sa činčilama zato da bi prehranio porodicu tvrdom koricom hleba, što su je zaradile njegove žuljevite, težačke ruke, nego je posao počeo radi zarade.
OK, idemo dalje.
Obzirom da je gajenje krznašica kod nas nezastupljeno dotični je, s punim pravom, pretpostavio da će da ostvari zaradu, jer nudi proizvod čija je cena umanjena za troškove carina, transporta i taksi za različite dozvole.
Dakle, krenuo je sa namerom da ostvari laku zaradu.
Da se na krznašicama ne ostvaruje lak zarada, ovaj promućurni preduzetnik bi se bavio nekim drugim poslom. ;)



zivotinja moze da se ubije na 300 nacina ono sto sam ja video , kad smo razmisljali o gajenju cincila jeste taj otrov koji ide spricom, tako se krzno takodje ne unistava, a i nije skupo..

Nije skupo, ali je metalni štap sa strujom brži, jednostavniji i jeftiniji metod.
Osim toga, dejstvo tog otrova na životinju sigurno ima blago analgetsko dejstvo, zar ne? :roll:



zato ako covek ispunjava uslove, legalno je, tu nema sta da se prica...njegovo pravo da gaji kolko oce i kad oce...sad da li se to tebi svidi ili ne to je tvoja stvar..

I ovo je konačni argument? Nije mu zabranjeno, pa mu se može?
Razmisli sam šta sve nije zabranjeno zakonom, a ima štetne posledice, pa sam uvidi koliko je ovo šupalj argument.
Evo, ja neću komentarisati, da ne ispadne da ti sugerišem bilo šta, može?



za svinje, cinjenica je da se ubijaju na okrutne nacine, kako i sve ostale domace zivotinje..
da se razumemo ja jako volim zivotnje, i imam psa, par macaka ali opet kazem, realno gledam na stvar...

Da li ti misliš da ja podržavam ubijanje svinja na okrutan način? :dontunderstand:
To što se i druge životinje drže u neadekvatnim uslovima, što predstavlja mučenje i ubijaju na okrutan način, nije nikakvo opravdanje, argument, presedan ili pravilo, da se prema ostalim životinjama postupa na isti način.
Realno gledanje na stvar je napraviti pritisak javnosti da se zakon promeni, kazne pooštre i počne primena postojećih zakona.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top