PARAPSIHOLOGIJA

Pre par godina sam citala od Benedikta "Paralelni svet". E sad, ono u sta verujem je da postoji zagrobni zivot. Ono sto se meni izdesavalo nije samo fantazija ili izmisljotina. Naime, bila sam trudna kada je umrla mamina tetka. Ostavila je mami kucu u kojoj trenutno zivim, ali sam tada samo dolazila na par dana. Posto sam zaboravila neke stvari, svratila sam da ih pokupim pa da idem kod muza na posao. Imala sam nekih pola sata da predahnem, pa sa prilegla. Od jednom je pocela da se trese vitrina, pogledala sam da je slucajno nisam zakacila i nastavila da citam. Posle minut se ponovo zatresla i ja sam kao luda izletela na bus. Kada sam stigla kod muza na posao pocela je takva kisa da bih, da sam samo 5 min. kasnije izasla, bila totalno mokra. Mozda sam i luda, ali mislim da je to bio znak da izadjem ranije. Kasnije sam sanjala kako me zove da se ispricamo.
E, kada su bile poslednje zadusnice ja sam otisla kod mojih, a muz je ostao sam kuci. Dan pre toga je bila i godisnjica njene smrti. Negde oko 10 sati uvece, pocelo je nesto da lupa po kuci i to je trajalo periodicno u roku od pola sata. To se desavalo obe veceri.
Inace, moje starije dete ima i lik i karakter pokojne bake.
Verovatno ce ovde biti raznih komentara kako sam luda ili kako izmisljam, ali ni ja nisam verovala mnogo u price iz Benediktove knjige dok i sama nisam dozivela ovo. Ima jos nekih prica koje sam cula, tako da ako budete zainteresovani pisacu.
 
makimaki:
Pre par godina sam citala od Benedikta "Paralelni svet".
Od jednom je pocela da se trese vitrina, pogledala sam da je slucajno nisam zakacila i nastavila da citam. Posle minut se ponovo zatresla i ja sam kao luda izletela na bus. Kada sam stigla kod muza na posao pocela je takva kisa da bih, da sam samo 5 min. kasnije izasla, bila totalno mokra. Mozda sam i luda, ali mislim da je to bio znak da izadjem ranije.
nemoj da se dvoumish oko svoje ludosti...budi sigurna... :roll:
elem...."benedikt"...koji je to fazon....bolje chitaj stripove...
na juznoj pruzi su se zadrzali ostaci praznoverija i sujeverija.....trebalo bi malo ochistiti te pragove..
 
anakin:
tipican primer povezivanja dva dogadjaja koja medjusobno nisu u vezi....
eto to je parapsihologija...

Umalo da na ovo dodam "...reče anakin i ode da utvrdi uticaj Saturna u 8. kući." , ali ja prosto nisam takav. Moja džentlmenska narav mi to ne dozvoljava
kisshand.gif
 
makimaki:
Pre par godina sam citala od Benedikta "Paralelni svet". E sad, ono u sta verujem je da postoji zagrobni zivot. Ono sto se meni izdesavalo nije samo fantazija ili izmisljotina. Naime, bila sam trudna kada je umrla mamina tetka. Ostavila je mami kucu u kojoj trenutno zivim, ali sam tada samo dolazila na par dana. Posto sam zaboravila neke stvari, svratila sam da ih pokupim pa da idem kod muza na posao. Imala sam nekih pola sata da predahnem, pa sa prilegla. Od jednom je pocela da se trese vitrina, pogledala sam da je slucajno nisam zakacila i nastavila da citam. Posle minut se ponovo zatresla i ja sam kao luda izletela na bus. Kada sam stigla kod muza na posao pocela je takva kisa da bih, da sam samo 5 min. kasnije izasla, bila totalno mokra. Mozda sam i luda, ali mislim da je to bio znak da izadjem ranije. Kasnije sam sanjala kako me zove da se ispricamo.
E, kada su bile poslednje zadusnice ja sam otisla kod mojih, a muz je ostao sam kuci. Dan pre toga je bila i godisnjica njene smrti. Negde oko 10 sati uvece, pocelo je nesto da lupa po kuci i to je trajalo periodicno u roku od pola sata. To se desavalo obe veceri.
Inace, moje starije dete ima i lik i karakter pokojne bake.
Verovatno ce ovde biti raznih komentara kako sam luda ili kako izmisljam, ali ni ja nisam verovala mnogo u price iz Benediktove knjige dok i sama nisam dozivela ovo. Ima jos nekih prica koje sam cula, tako da ako budete zainteresovani pisacu.

Ne, ti si zapravo savršeno normalno ljudsko biće. Težiš da sebi objasniš stvari koje ne razumeš. U nedostatku kvalitetnih informacija, uključuješ svoju maštu i debelo se oslanjaš na emocije. Stvorila si svoju istinu koja ti pruža neku utehu, bez obzira na realnost. Sve to je savršeno u skladu sa ljudskom prirodom.

Disclaimer: ovo nije bila ironija. :wink:
 
makimaki:
Pre par godina sam citala od Benedikta "Paralelni svet". E sad, ono u sta verujem je da postoji zagrobni zivot. Ono sto se meni izdesavalo nije samo fantazija ili izmisljotina. Naime, bila sam trudna kada je umrla mamina tetka. Ostavila je mami kucu u kojoj trenutno zivim, ali sam tada samo dolazila na par dana. Posto sam zaboravila neke stvari, svratila sam da ih pokupim pa da idem kod muza na posao. Imala sam nekih pola sata da predahnem, pa sa prilegla. Od jednom je pocela da se trese vitrina, pogledala sam da je slucajno nisam zakacila i nastavila da citam. Posle minut se ponovo zatresla i ja sam kao luda izletela na bus. Kada sam stigla kod muza na posao pocela je takva kisa da bih, da sam samo 5 min. kasnije izasla, bila totalno mokra. Mozda sam i luda, ali mislim da je to bio znak da izadjem ranije. Kasnije sam sanjala kako me zove da se ispricamo.
E, kada su bile poslednje zadusnice ja sam otisla kod mojih, a muz je ostao sam kuci. Dan pre toga je bila i godisnjica njene smrti. Negde oko 10 sati uvece, pocelo je nesto da lupa po kuci i to je trajalo periodicno u roku od pola sata. To se desavalo obe veceri.
Inace, moje starije dete ima i lik i karakter pokojne bake.
Verovatno ce ovde biti raznih komentara kako sam luda ili kako izmisljam, ali ni ja nisam verovala mnogo u price iz Benediktove knjige dok i sama nisam dozivela ovo. Ima jos nekih prica koje sam cula, tako da ako budete zainteresovani pisacu.

Zagrobni zivot, ma daj!!!
Hajde ovako; recimo da postoji. Mamina tetka je umrla i ona moze sad ovde da pomera stvari, pritom nevidljiva naravno. Zar mislis da bi ona razmisljala: "Haha, sad je sama, i sada cu malo da je uplasim... Da, za pocetak igracu se sa namestajem..." To zaista nema nikakve logike kad malo bolje pogledas. Zasto bi se mrtvi zanimali time sto ce nas ovde da plase kad legnemo u krevet ili ostanemo sami kuci? Zivot bi tada bio prilicno blesav... :roll:
 
anakin:
tipican primer povezivanja dva dogadjaja koja medjusobno nisu u vezi....
eto to je parapsihologija...
koliko god bili pragmaticni postoje naucno dokumentirane pojave (tipa Poltergeista, kuglaste munje i sl.) koje je nemoguce objasniti.
Netko je to usporedio sa situacijom u kojoj npr. ljudska bica nebi imala culo njuha. Tada bi nam sposobnost psa da pronadje osobe ili predmete na osnovu njuha izgledala natprirodno i zastrasujuce.
Ja mislim da covjek treba da je kritican ali u isto vrijeme i open-minded....
 
Evo i onih komentara koje sam ocekivala :lol: :lol: :lol: Tako sam i ja komentarisala ove price dok mi se ovo nije izdesavalo. Necu da vam pricam komentare moje mame do pre par meseci kada joj neko isprica ovakvu pricu.
 
MUDRICA:
Zagrobni zivot, ma daj!!!
Hajde ovako; recimo da postoji. Mamina tetka je umrla i ona moze sad ovde da pomera stvari, pritom nevidljiva naravno. Zar mislis da bi ona razmisljala: "Haha, sad je sama, i sada cu malo da je uplasim... Da, za pocetak igracu se sa namestajem..." To zaista nema nikakve logike kad malo bolje pogledas. Zasto bi se mrtvi zanimali time sto ce nas ovde da plase kad legnemo u krevet ili ostanemo sami kuci? Zivot bi tada bio prilicno blesav... :roll:
A zasto otvaras temu ako ne verujes? Nije stvar u tome da je htela da me zaplasi, jer mene sigurno nije imala nameru da plasi posto sam joj bila najomiljenije unuce, vec ne znam ni ja sta. :roll: :roll: :? Dzaba da ista pisem kada niko nece ni da se potrudi da ista shvati. Volela bih da se vsakom od vas desi ovo. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
argonaut:
koliko god bili pragmaticni postoje naucno dokumentirane pojave (tipa Poltergeista, kuglaste munje i sl.) koje je nemoguce objasniti.
Postoje stvari koje nauka još uvek ne može da objasni, ali to i dalje ne čini parapsihologiju ozbiljnom disciplinom. Parapsihologija je najobičnija prevara ili blaže rečeno - razbibriga, kao uostalom i horoskop, gatanje, gledanje u karte i dlan i sl.
 
Sizif:
argonaut:
koliko god bili pragmaticni postoje naucno dokumentirane pojave (tipa Poltergeista, kuglaste munje i sl.) koje je nemoguce objasniti.
Postoje stvari koje nauka još uvek ne može da objasni, ali to i dalje ne čini parapsihologiju ozbiljnom disciplinom. Parapsihologija je najobičnija prevara ili blaže rečeno - razbibriga, kao uostalom i horoskop, gatanje, gledanje u karte i dlan i sl.

Moram da dodam, da se u našoj veri, stvari tipa te "razbibrige" veoma oštro osuđuju, sa veoma logičkim objašnjenjem. Da li postoji duhovni svet, tj. svet živih i mrtvih (telesno, trenutno) odgovor je postoji. BTW, kad bi sve znali, ne bi bili ljudi nego bogovi, jer bi samim tim bili i bezgrešni. Dakle, kad smo ljudi - ljudi smo, i uživajmo u tom divnom položaju. Kad bude vreme, saznaćemo sve, ali ništa preko reda, kao što niko kad se rodi nema 40 godina, tako ne možemo da očekujemo da nešto saznamo pre vremena :wink:
 
Ne bih se s tobom slozio. Astrologija i hiromanitja su npr. u drevnim vremenima imale status ozbiljnih nauka, u istom rangu sa astronomijom. Astrologija se danas smatra psudo naukom od strane zvanicne nauke ali sve je to stvar stajalista. Dnevne horoskope po novinama mozes nazvati razbibrigom ali citavu astrologiju tesko. Ovo je naravno samo moje skromno misljenje...
 
argonaut:
Ne bih se s tobom slozio. Astrologija i hiromanitja su npr. u drevnim vremenima imale status ozbiljnih nauka, u istom rangu sa astronomijom. Astrologija se danas smatra psudo naukom od strane zvanicne nauke ali sve je to stvar stajalista. Dnevne horoskope po novinama mozes nazvati razbibrigom ali citavu astrologiju tesko. Ovo je naravno samo moje skromno misljenje...

Ako postoji astrologija, onda ne postoji Bog!
 
ako postoji numerologija, postoji astrologija
ako postoji astrologija, ne postoji bog
ako postoji bog, ne postoji numerologija...TO O CHEMU PRICHATE NE TREBA DA POSTOJI, TREBA DA SE VIDI I OSETI, ONO SHTO VIDISH I OSETISH U SRCU NEMASH POTREBU DA PRAVDASH PO FORUMIMA NITI CITIRASH TAMO NEKE BIBLIJE...LJUDI VASHA VERA NE POSTOJI, ZATO SE TOLIKO TRUDITE DA JE OZIVITE NA SVAKOM MESTU PA CHAK I U DJUBRETU, AL UZALUD...
 

Back
Top