Sta VI mislite, koliko je to tacno?

darkster:
Naravno da se ne može sve kada se hoće. Ja hoću da ne bude više gladnih na planeti. Ja hoću da skočim s motkom na mesec. Ja hoću da Sunce sutra izađe 3 sata kasnije da bih mogao više da spavam.

Ali ništa od toga ne mogu.

E pa nije tacno... Uostalom, zasto bi neko zeleo da skoci s motkom na mesec? To bi mogao da zelis tj. smislis jedino da demonstriras kako je moja tema u stvari povrsna i nepotrebna. (Sto se Sunca tice... zato postoje roletne, a i za gladne ima nekoliko mogucnosti.) U stvari ovde je vise rec vere u samoga sebe. Ako nesto ni ne pokusate, a kazete "Ma ja to ne mogu, nemoguce..." sigurno necete ni uspeti. Osim sto uvek treba pokusati, treba verovati da ako pokusate da cete uspeti.
 
Mislim da je sustina u tome sto realizacija tvoji zelja nikada ne zavisi samo od tebe nego i od ljudi koji te okruzuju,a to je cesto najteza prepreka u ostvarenju zelja jer nisu svima ambicije iste.
Posebno je zeznuto ako onaj ko stoji iznad tebe ima potpuno drugacije stavove,a pri tom je svojeglav. E onda mozes na glavi da dubis i nista neces postici,a to automatski znaci da nisi realizovao SVE.
Mada isto tako smatram da se ipak moze mnogo toga,samo treba biti uporan
 
zeka-peka:
Mislim da je sustina u tome sto realizacija tvoji zelja nikada ne zavisi samo od tebe nego i od ljudi koji te okruzuju,a to je cesto najteza prepreka u ostvarenju zelja jer nisu svima ambicije iste.
Posebno je zeznuto ako onaj ko stoji iznad tebe ima potpuno drugacije stavove,a pri tom je svojeglav. E onda mozes na glavi da dubis i nista neces postici,a to automatski znaci da nisi realizovao SVE.
Mada isto tako smatram da se ipak moze mnogo toga,samo treba biti uporan


Mislim da ljudima koji nas okružuju ne treba dati toliko izvršne moći da bi svojim ograničenjima mogli da ograničavaju i nas.
Kada to jednom raščistiš (npr sa svojim ili roditeljima svog partnera) posle su prepreke znatno niže jer nema emotivnog balasta.
Dok nisam radila svoj privatan posao, radila sam kod gazda. Uglavnom su nam se razlikovali stavovi o tome šta i kako, ali sam u većini situacija uspevala da promenim pravila koja su do tada važila jer sam uspevala da ih ubedim da pokušamo nešto novo i drugačije pa ako ne valja, vraćamo se na staro, i nismo se vraćali na staro, i nastavljali su sa mojim načinom i kad bih odlazila na drugi posao.
Naravno, prethodno dokazivanje konkretnim rezultatima se podrazumeva.
 

Back
Top