Vremenska prognoza za ciljno letovanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Vremenska prognoza za ciljno letovanje

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Vremenska prognoza

Dajte neki dobar sajt za vremensku prognozu za Grcku, dugorocnu.
    Ova kisa ubi, pocinjem da brinem i za more.
    Kakvo je vreme u Grckoj?
    Da li je neko skoro bio, cuo?

Zainteresovan član SanjaG (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Vremenska prognoza

Ne brini se, bice lepo vreme
    www.weather.com
    www.weatheronline.co.uk Ovde sa leve strane odaberes South Europa, pa imas Grcka , pa ti se otvore i gradovi. Tu takodje mozes da vidis i kolika je temperatura mora. Ne brini se, i ja idem sad u subotu, pa je i mene zanimalo kako je vreme tamo. Konkretno, idem na Tasos-Potos, moja koleginica je trenutno tamo. Cule smo se juce, bila je na plazi u tom trenutku i rekla je da je toplo i da je voda takodje topla.

Srdacan pozdrav!

Primećen član Petka (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio SanjaG
    Ne brini se, bice lepo vreme
    www.weather.com
    www.weatheronline.co.uk Ovde sa leve strane odaberes South Europa, pa imas Grcka , pa ti se otvore i gradovi. Tu takodje mozes da vidis i kolika je temperatura mora. Ne brini se, i ja idem sad u subotu, pa je i mene zanimalo kako je vreme tamo. Konkretno, idem na Tasos-Potos, moja koleginica je trenutno tamo. Cule smo se juce, bila je na plazi u tom trenutku i rekla je da je toplo i da je voda takodje topla.

Srdacan pozdrav!
    Hvala!
    I ja idem na Tasos, ali za 2 nedelje.
    Javi kako je bilo kad dodjes!

Zainteresovan član SanjaG (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Naravno da hocu)))) Jedva cekam da odem a, Boze zdravlja, vracamo se 21.06. popodne, mozda ces ti vec i otici)) U glavnom, zelim ti lep provod!

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Imas i sajt www.vreme.yubc.net

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Vremenska prognoza za ciljno letovanje

Napisala sam prethodno na drugoj temi, ali definitivno treba ova tema. Ponavljam.
    Na ovom i slicnim forumima (narocito putovanja.info), moze se mnogo toga nauciti. Ipak uvek ima nesto novo da se uoci. Primetila sam da se posetioci sajta malo obaziru na vremensku prognozu. Na jednom drugom sajtu mozemo procitati da je posetiteljka citala vremensku prognozu za Crnu Goru koja je nepovoljna u iducih sedam dana i da se pita da li da ide ili ne. Svakako malo kome je u interesu da ide na more i gleda kisu kako pada i slusa grmljavinu iz hotelske ili neke druge sobe. Dala sam jedan odlican sajt woozor.co.uk na kome se moze videti prognoza za deset dana u mnogim mestima u Evropi i svetu (i pregled vremena u pet primorskih gradova u regionu) na temi “Crna Gora drugaciji pristup”. Neki od sajtova koji imaju dobar pregled vremena za iduci period su svakako i news.bbc.co.uk/weather i uk.weather.com. Znaci ako zelimo negde na more jedna od prvih stvari je citati prognozu i ici tamo gde je suncano. Ali za one koji uplate aranzman, a narocito su kriticni jun i septembar, ponekad i prva polovina jula i druga polovina avgusta dobro je da postoje sajtovi na kojima se moze naci kvalitetno uradjena dugorocna prognoza. Da li ima i da li neko prati takve sajtove. Dobro je edukovati se u tom smislu i voditi racuna o vremenu. Koliko primecujem, Englezi vremensku prognozu najvise prate.

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: Vremenska prognoza za ciljno letovanje

NIKO još NIKADA nije uspeo da skroz pogodi vremensku prognozu.

Da je to moguće, ne bi bilo mrtvih od vremenskih nepogoda na sve strane, uključujući i ''edukovanu'' i internetom ''obaveštenu'' Evropu ...

Ističe se crnicrnja (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio sch Pogledaj poruku
    NIKO još NIKADA nije uspeo da skroz pogodi vremensku prognozu.

Da je to moguće, ne bi bilo mrtvih od vremenskih nepogoda na sve strane, uključujući i ''edukovanu'' i internetom ''obaveštenu'' Evropu ...
    nije pogrešna prognoza razlog za stradanje od vremenskih nepogoda...tu grešiš.
    razlog je baš to nepoverenje u prognozu ili "neće valjda mene".
    primera ima pregršt: od tornada u americi do poplava u centrlanoj evropi gde su preko medija ljude prosto molili da se sklone na sigurno, ali uzalud...uvek je na desetine nastradalih

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Ovog meseca je danima na Jadranu kisa i lose vreme. Za ilustraciju dajem jedan sajt iz Crne Gore i jedan iz Hrvatske.

www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Ekonomija&datum=2009-06-28&clanak=192566

www.crometeo.net/site/index.php?module=announce&ANN_user_op=view&ANN_id=4060

Ovaj hrvatski sajt se bas bavi vremenskom prognozom. I na nekim hrvatskim forumima sam naletela da posetioci pisu da li treba ici na more i sta uopste raditi kada je lose vreme i vrlo su zanimljivi odgovori.

Posto idem na jonsko more gledala sam prognozu za jonska ostrva i tamo je vreme lepo.

Nasla sam ovaj zaista dobar sajt za prognozu vremena, on je norveski.

www.yr.no

Na njemu mozete gledati prognozu za sve sto Vas zanima.

Primera radi za Zakintos, prvo naci levo World i kliknuti Europe, pa onda ispod u Countries/Areas pronaci Greece, i onda u Region kliknuti Zakinthos.

Jednostavno je. Sajt ima veoma lepe slike i dinamicki prikazuje vreme za kraci period.

Ali tesko je poznavati vremenske prilike za duzi vremenski period, i tu se slazem sa prethodnim komentarima, zato sto su dugorocne prognoze nepouzdane. Ovo bi narocito korisno bilo za one koji u martu, aprilu, maju uplacuju aranzmane za letovanje. Mene je zanimalo da li citaoci znaju neki dobar sajt za dugorocnu prognozu posto sama nisam nasla.

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

http://www.poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr

Ovo je, po meni, najkorisniji grčki sajt za vremensku prognozu, ali samo za 4 dana unapred, što je i po meni dokaz ozbiljnosti.
    Sve ostalo je bla-bla-truć.

Što se tiče ostrva, najvažnija stvar za prognozu je smer vetra, dok je na kopnu važnije osmatranje oblaka. Ima i tu nekih izuzetaka.

Na primer, kod mene na Kritu kiša može da dođe samo i isključivo sa zapadne strane. Kada vidimo crne oblake sa istoka, a deluju kao da će biti smak sveta, onda se kladimo po piće sa strancima da neće pasti kiša, i UVEK dobijemo opkladu...

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Evo na woozor.co.uk prognoza za naredne dane za region, more i okolina.
    Rijeka, Croatia, petak, 3 jul - mostly rainy, subota 4 jul - mostly rainy, nedelja 5 jul - rain, ponedeljak 6 jul - rain, utorak 7 jul - rain
    Tivat, Montenegro, petak, 3 jul - mostly stormy, subota 4 jul - mostly stormy, nedelja 5 jul - mostly stormy, ponedeljak 6 jul - mostly stormy, utorak 7 jul - mostly stormy
    Zakinthos, Greece, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - sunny, nedelja 5 jul - sunny, ponedeljak 6 jul - sunny, utorak 7 jul - sunny
    Salonica (Solun), Greece, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - mostly clear, nedelja 5 jul - sunny, ponedeljak 6 jul - sunny, utorak 7 jul - sunny
    Burgas, Bulgaria, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - mostly rainy, nedelja 5 jul - partly cloudy, ponedeljak 6 jul - mostly clear, 7 jul - mostly clear.

Početnik ISTRAJNA (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

sta mislite kakvo je vreme na tasosu ja bas brinem

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

sta mislite kakvo je vreme na tasosu ja bas brinem
    Pogledaj na temi: Vremenska prognoza za ciljno letovanje. Tamo imas vise dobrih sajtova.

Na ovom sajtu
    www.yr.no/place/Greece/Kavala/Thásos/
    mozes videti da sledecih nekoliko dana Tasos ocekuje solidno vreme sa Suncem i prolaznom oblacnoscu i prosecnom temperaturom 25 stepeni.
    Poslednjih nedelja vreme na severnom Egeju je mnogo bolje u odnosu na Jadran ili Crno more. Vreme je jos bolje na juznijim grckim ostrvima (koje zahvataju Egejsko i Sredozemno more).

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Zainteresovan član Jumbo66 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Na svim ovim sajtovima prognoza za Tasos i Kavalu se toliko razlikuje da je to strasno. Evo recimo 12 i 13.07. kod jednih oblacno sa kisom 60% sanse za kisu temp 27-29 stepeni, kod drugih umereno oblacno sanse za kisu 0% sa temp 24-25 stepeni, a kod trecih vedro sa 10% sanse za kisu (pljuskovi) i temp 32-34 stepeni.

Moj zakljucak je znaci mozda vedro, a mozda i oblacno, mozda ne padne kisa a mozda bude po koji pljusak, a mozda i pada malo duze, a temperatura izmedju 24-34 stepena.

Pa za ovo mi i ne treba vremenska prognoza. Ovo sam znao jos u februaru kad sam rezervisao Tasos.

Primećen član Meda Brundo (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Krecem 20. ako vreme bude kao kod nas, ali malo toplije, udavicu se od muke!
    Rodbina mi dosla pre 5 dana, nemam pojma u kom delu Grcke bili-vreme malcice bolje nego ovde.
    Drugarica mi juce dola iz CG vreme isto.
    A kod nas celi jul najavili kisovit!
    Fuj!

Poznat storm cloud (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Бар нећемо много изгорети.

Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio storm cloud Pogledaj poruku
    Бар нећемо много изгорети.

A ja vise volim da se suncam, nego kupam...

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Meda Brundo Pogledaj poruku
    A ja vise volim da se suncam, nego kupam...
    A jel na nudističkoj plaži?

Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    A jel na nudističkoj plaži?

Diskutujem sa storm cloud nema potrebe da se ubacujes sa tako jadnim komentarima, ako vec ne znas nista pametnije da kazes!!!!

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: Vremenska prognoza

Ma šta mi napriča! A čiji su komentari jadni, vidi se iz tvojih postova. Sve neke nebuloze i spam-čine!

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio Jumbo66 Pogledaj poruku
    Na svim ovim sajtovima prognoza za Tasos i Kavalu se toliko razlikuje da je to strasno. Evo recimo 12 i 13.07. kod jednih oblacno sa kisom 60% sanse za kisu temp 27-29 stepeni, kod drugih umereno oblacno sanse za kisu 0% sa temp 24-25 stepeni, a kod trecih vedro sa 10% sanse za kisu (pljuskovi) i temp 32-34 stepeni.

Moj zakljucak je znaci mozda vedro, a mozda i oblacno, mozda ne padne kisa a mozda bude po koji pljusak, a mozda i pada malo duze, a temperatura izmedju 24-34 stepena.

Pa za ovo mi i ne treba vremenska prognoza. Ovo sam znao jos u februaru kad sam rezervisao Tasos.
    Ja sve vreme tvrdim da je dugoročna vremenska prognoza pouzdana koliko i Nostradamusova proročanstva.

Zainteresovan član mirjana_ns (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Mi smo juče došli iz Grčke. Par dana pre odlaska sam bila opterećena sa vremenskom prognozom, s obzirom kakvo je vreme bilo ovde... Baš sam stalno gledala na sajtovima, na kraju dana, kakvo su vreme predviđali, a predviđali su svaki dan relativno oblačno sa kišom i ne retko grmljavinom. Kiša jeste padala 2-3 puta, ali uglavnom noću, a mi smo se extra proveli na plaži i dobro iskupali... I da... Kad god bih otvorila prognozu za narednih 7 dana, bilo je uvek drugačije u odnosu na jučerašnju, tako da nije skoro uopšte pouzdano...
    CARPE DIEM, PLEASE!

Aktivan član ivanpo (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    Ma šta mi napriča! A čiji su komentari jadni, vidi se iz tvojih postova. Sve neke nebuloze i spam-čine!
    ti si ovde zaduzen da svakoga komentarises.

takve frajere bi voleo na ulici da sretnem pa da cujem neki slican komentar.

Slične teme

1. Dugorocna vremenska prognoza
    Autor cleaner u forumu Razno
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 26.09.2014., 20:00
  2. Vremenska prognoza
    Autor Petka u forumu Putovanja
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 09.07.2009., 11:01
  3. Vremenska prognoza
    Autor gazela u forumu Arhiva
    Odgovora: 58