Pozajmljivanje knjiga

malecka

Aktivan član
Poruka
1.333
palo mi nesto na pamet: postoje neke knjige koje je tesko nabaviti u knjizarama. i postoje neki ljudi koji ih poseduju i koji bi mogli da daju u fotokopirnice da se isfotokopiraju i na taj nacin usrece one koji su izlizali cipele u potrazi za nekom knjigom. mislim, osoba koja trazi neku knjigu snosi troskove fotokopiranja... ;) i tako dok se ta knjiga fotokopira vlasnik knjige i buduci vlasnik fotokopije sednu u neki kafic popiju pice...

kako vam se cini ideja, aaaaaaaaa? :D

lepo,ovde se dogovorimo kome sta treba i osoba koja ima knjigu cimne osobu koja je trazi i sve se dogovore mimo topika...? :)
 
malecka:
kebda:
malecka:
ovaj ja sam trenutno nesto svorc, ali kad budem pri kinti trebace mi "koncert za 1001 bubanj" od antica. mislite o tome!
A U KOJI KAFIC MISLIS DA VODIS?
CASTIM TE KNJISKI MOLJCE OK. SAD TI MISLI O TOME
:wink:

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: polaskana sam! :wink: ke te kontaktiram na private, ke zavrsimo dil! :D :D :D
OK OD NEDELJE KAD TI ODGOVARA :wink:
 
malecka:
palo mi nesto na pamet: postoje neke knjige koje je tesko nabaviti u knjizarama. i postoje neki ljudi koji ih poseduju i koji bi mogli da daju u fotokopirnice da se isfotokopiraju i na taj nacin usrece one koji su izlizali cipele u potrazi za nekom knjigom. mislim, osoba koja trazi neku knjigu snosi troskove fotokopiranja... ;) i tako dok se ta knjiga fotokopira vlasnik knjige i buduci vlasnik fotokopije sednu u neki kafic popiju pice...

kako vam se cini ideja, aaaaaaaaa? :D

lepo,ovde se dogovorimo kome sta treba i osoba koja ima knjigu cimne osobu koja je trazi i sve se dogovore mimo topika...? :)

1. fotokopiranjem se knjige raspadaju!
2. da fotokopir-bata profitira, a ja sa knjigom da pijem pice...lepooooooo ocu i ja da profitiram >:I
3. da li je to ilegalno
4. to se radi inache sa rokovima i slicnim materijalnom ko studira zna hehehe...
5. a ovo: ko zeli da pozajmi, da depozit+neku sicu...ako vrati knjigu, nazad depozit, a ako ne vrati, nema depozitra
ovo ne bi bash funkcionisalo za neke drage i vredne knjige..
 
jagodica:
1. fotokopiranjem se knjige raspadaju!
- knjigoveznice ih vracaju u zivot ;)
2. da fotokopir-bata profitira, a ja sa knjigom da pijem pice...lepooooooo ocu i ja da profitiram >:I
3. da li je to ilegalno
- jeap... bar mislim, posto ima fora sa autorskim pravima. zato sto vlasnik autorskog prava ne dobija nikakvu kintu, tako nekako... kod nas je manje vise tolerantno to jer imamo i rezane diskove, ali recimo u inostranstvu nece da ti isfotokopiraju celu knjigu, max 20 strana...
 
malecka:
jagodica:
1. fotokopiranjem se knjige raspadaju!
- knjigoveznice ih vracaju u zivot ;)
2. da fotokopir-bata profitira, a ja sa knjigom da pijem pice...lepooooooo ocu i ja da profitiram >:I
3. da li je to ilegalno
- jeap... bar mislim, posto ima fora sa autorskim pravima. zato sto vlasnik autorskog prava ne dobija nikakvu kintu, tako nekako... kod nas je manje vise tolerantno to jer imamo i rezane diskove, ali recimo u inostranstvu nece da ti isfotokopiraju celu knjigu, max 20 strana...
sta ovo bi?
 
Cuo sam da postoji institucija koja se zove biblioteka, mislim da uclanjenje kosta manje od fotokopiranja recimo "Imena ruze", ali ako je stvar u picencetu dok fotokopiroperater zaradjuje nije losa ideja, sve moze biti povod :D , ali sam se ipak najezio na pomisao da citam Singera iz skripte.
 
u instituciji a.k.a. biblioteka ima knjiga koje su:
a) maznute
b) konstantno zauzete
tako da zato biram opciju fotokopiranja... ok, sto se tice singera u pravu si, ali ima nekih drugih "tanjih" knjiga do kojih je nemoguce doci :(:(
cula sam da je vudi alenov VODIC KROZ GRADJANSKU NEPOSLUSNOST rasprodat... :( a meni je maznuo jedan moj frend i izgubio... :cry: :cry: :cry:
 
Castro:
Malecka, osim Antica sta ti jos treba, istipkaj spisak pa ako imam ili naletim negde na nesto sa spiska skeniracu ti i poslati na mail, samo nek' bude tanko, mozemo posle i na dve kafice, ustedesmo za kopir, a?

Ja mislim da je to najbolje odraditi sa nekim OCR programom tipa recognita ili tako nesto, eventualne greske ispraviti nekim makoom i gotova stvar. Kao image fajl zauzimalo bi suvise prostora...
 
Celt:
Castro:
Malecka, osim Antica sta ti jos treba, istipkaj spisak pa ako imam ili naletim negde na nesto sa spiska skeniracu ti i poslati na mail, samo nek' bude tanko, mozemo posle i na dve kafice, ustedesmo za kopir, a?

Ja mislim da je to najbolje odraditi sa nekim OCR programom tipa recognita ili tako nesto, eventualne greske ispraviti nekim makoom i gotova stvar. Kao image fajl zauzimalo bi suvise prostora...
Puno posla, skeniram - narezem - gotovo! Nije k'o Acrobat ali moz' se cita.
 
tirionelf:
Lepa ideja...samo kada bi se ljudi dobre volje nasli, pa jos u istom gradu...

Tvoja tema me zainteresovala pa zelim da ti odgovorim s tim u cilju:

Pa ako nismo u istom gradu - imamo elektroniku da nas spaja;

Sa OCR programom mogu skenirati i importovati knjigu u Word DOC fajl, pa ga poslati mailom. To je oko 8 din po stranicu (nesto MALO skuplje od fotokopiranja) Samo trebam da imam zeljenu knjigu, a radio sam u jednoj knjizari ovde tako da mogu "rentirati" vecinu naslova pa ti ih poslati...

Sad ako si zainteresovan(a) javi se slobodno na 063/8133681 (+381638133681)

Brana@hotmail.com
Branislav Gavric

Puno pozdrava
 
Castro:
Celt:
Castro:
Malecka, osim Antica sta ti jos treba, istipkaj spisak pa ako imam ili naletim negde na nesto sa spiska skeniracu ti i poslati na mail, samo nek' bude tanko, mozemo posle i na dve kafice, ustedesmo za kopir, a?

Ja mislim da je to najbolje odraditi sa nekim OCR programom tipa recognita ili tako nesto, eventualne greske ispraviti nekim makoom i gotova stvar. Kao image fajl zauzimalo bi suvise prostora...
Puno posla, skeniram - narezem - gotovo! Nije k'o Acrobat ali moz' se cita.

recognita jeste najbolja, imam lepog iskustva sa njom, e da li imas SRPSKU podrsku (cirilicna slova) za nju? Javi mi se molim te ako imas, brana@hotmail.com ili +38163/8133681)

Puno pozdrava
 

Back
Top