Кафе "?"

Imam i jedno neveselo obaveštenje, a to je konstatacija činjenice da naš dragi potforum Jezik, otkako je početkom godine ponovo kategorizovan kao potforum potforuma Književnost, Google više ne indeksira, što znači da sve što je od tada napisano na forumu Jezik nećete moći da potražite pomoću Googla već prostim kopanjem po njegovim prašnjavim stranicama.
 
Imam i jedno neveselo obaveštenje, a to je konstatacija činjenice da naš dragi potforum Jezik, otkako je početkom godine ponovo kategorizovan kao potforum potforuma Književnost, Google više ne indeksira, što znači da sve što je od tada napisano na forumu Jezik nećete moći da potražite pomoću Googla već prostim kopanjem po njegovim prašnjavim stranicama.

Pa Forum Krstarice ima svoj pretraživač, kojiu opšte nije loš.
 
Molim te, Slavene, nauči me, kako da pronađem ovu poruku, na primer:

Pretraživačem do kojeg može doći u gornjem desnom uglu.

Pretragom.jpg
 
Poslednja izmena:
Појмовник српске културе - Ово ће посебно занимати Сребрану и Мркаља, ако им је новина.

ПРЕПИС.ОРГ - Један изузетно занимљив пројекат од великог значаја за нашу културу. Посетите страницу, прочитајте о чему је реч и придружите се.

Ако се не варам, овом пројекту се до сада придружила само једна особа, што је заиста срамотно, али не и зачуђујуће, с обзиром да линк за регистрацију који је постављен на сајту заправо не ради (контактирао сам Институт за српски језик САНУ). Региструјте се овде.
 
Poslednja izmena:
Imam i jedno neveselo obaveštenje, a to je konstatacija činjenice da naš dragi potforum Jezik, otkako je početkom godine ponovo kategorizovan kao potforum potforuma Književnost, Google više ne indeksira, što znači da sve što je od tada napisano na forumu Jezik nećete moći da potražite pomoću Googla već prostim kopanjem po njegovim prašnjavim stranicama.

Ukuckas u gugleto recimo Mrkalj-vokativ i dobijes sve od Mrke:))
 
ПРЕПИС.ОРГ - Један изузетно занимљив пројекат од великог значаја за нашу културу. Посетите страницу, прочитајте о чему је реч и придружите се.

Ако се не варам, овом пројекту се до сада придружила само једна особа, што је заиста срамотно, али не и зачуђујуће, с обзиром да линк за регистрацију који је постављен на сајту заправо не ради (контактирао сам Институт за српски језик САНУ). Региструјте се овде.
Сунце вам калајсано, још се нисте придружили :evil:
 
Сунце вам калајсано, још се нисте придружили :evil:

Подсети ме на мог течу:zcepanje:

Ево, ја јесам..управо сада и урадила један препис, и због тебе (и сунца калаисаног)) и зато што је Призрен у питању.
Ипак, растрзана сам обавезама и заборавна понекад, па ме слободно подсети с времена на време на ово.
Шифра: калај:rotf:

Појмовник српске културе - Ово ће посебно занимати Сребрану и Мркаља, ако им је новина.

Ја јесам налетала више пута на овај сајт, али немам га забележеног, па је добро да си ме подсетио. немају много прилога, али сваки је изузетно добро обрађен. Допада ми се.
 
Подсети ме на мог течу:zcepanje:

Ево, ја јесам..управо сада и урадила један препис, и због тебе (и сунца калаисаног)) и зато што је Призрен у питању.
Ипак, растрзана сам обавезама и заборавна понекад, па ме слободно подсети с времена на време на ово.
Шифра: калај:rotf:
Хаха :super:

Шалу на страну, овај пројекат је заиста од великог значаја и свака помоћ је добродошла.

Ја јесам налетала више пута на овај сајт, али немам га забележеног, па је добро да си ме подсетио. немају много прилога, али сваки је изузетно добро обрађен. Допада ми се.
Пројекат је активан, тако да ће вероватно наставити да додају нове прилоге.

- - - - - - - - - -

Pridružiću se kad budem imao vremena. Štaviše, ovo je moja ideja. :hahaha: Ja sam u prvoj dekadi dvehiljaditih digitalizovao i stavio na internet u tekstualnom foramatu tridesetak starih knjiga.
Ех, па овако добра идеја је само могла потећи из неке паметне главе :mrgreen: Свака част, Мрки. Ако имаш начина, дај господи до знања да им линк за регистрацију не ради. Нису реаговали на моје писмо.
 
ПРЕПИС.ОРГ - Један изузетно занимљив пројекат од великог значаја за нашу културу. Посетите страницу, прочитајте о чему је реч и придружите се.

Ако се не варам, овом пројекту се до сада придружила само једна особа, што је заиста срамотно, али не и зачуђујуће, с обзиром да линк за регистрацију који је постављен на сајту заправо не ради (контактирао сам Институт за српски језик САНУ). Региструјте се овде.
Препоручујем вам да радите на Збирци речи из призрена, с обзиром да ту доминира куцани текст.
 
Ех, па овако добра идеја је само могла потећи из неке паметне главе :mrgreen: Свака част, Мрки. Ако имаш начина, дај господи до знања да им линк за регистрацију не ради. Нису реаговали на моје писмо.

Samo, moja ideja je sadržala privid igranja online igrice, gde bi svi bili rangirani na jedinstvenoj listi, a istovremno, umesto "budženja" karakteristika kao što su snaga, vitalitet, deksteritet, mađija i sl. u nekim besmislenim igrama koje služe za konzumaciju slobodnog vremena, ovde bi čovek imao i satisfAKCIJU DA JE URADIO ZAISTA NEŠTO KORISNO i da to što je urADIO PRIPADA SFERI RL-A I SFERI korisnog, rodoljubivog delovanja.
 
Imam i jedno neveselo obaveštenje, a to je konstatacija činjenice da naš dragi potforum Jezik, otkako je početkom godine ponovo kategorizovan kao potforum potforuma Književnost, Google više ne indeksira, što znači da sve što je od tada napisano na forumu Jezik nećete moći da potražite pomoću Googla već prostim kopanjem po njegovim prašnjavim stranicama.

Нисам успела да нађем где смо поменули, односно где је Мркаљ поменуо "дасе".
Преносим зато овде Заратустрину опаску са друге теме и другог пдф-а , као додатак том ненађеном раговору:

Zanimljivo je i to da je kod Dravida preuzeta od Arijevaca stara srpska reč iz sanskrita pominjana u Rg-vedama dhasa koja se odnosila na visoke, naočite, stasite ljude.
Kasnije u dravidskim kulturama juga označava crnomanjastog muškarca, mangupa.
 

Back
Top